Keresés

Részletes keresés

Zyntharew Creative Commons License 2013.12.05 0 0 23914

Nem kell valakit csak úgy startból lebaromozni! Szerintem sok a komoly, felelőségteljes állattartó család. Mi mindegyik állat megvételére hónapokat készültünk. Miért ne lehetne ezt az eseményt összekötni mondjuk a gyerek születésnapjával, esetleg a karácsonyi ünnepekkel? Miért szentségtörés ez?

Jaffa5 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 23913

Úristen, na hát tessék.

Komolyan, a honlapunkból tényleg csak az amatőr gazdik informálódnak, az önjelölt "tenyésztők" nem.

 

Ezt a törzskönyvet látva kíváncsi lennék hány cica hal meg 2 éves kora körül az ezektől a felmenőktől származó almokból HCM-ben.  :-(

 

Tudom, hogy van akik már rengetegszer látták, azoktól bocsánat, de úgy tűnik nem lehet elégszer elmondani:

http://zserbo.hupont.hu/

 

 

 

 

Előzmény: dombinori (23912)
dombinori Creative Commons License 2013.12.05 0 0 23912

Szerintem a negatív reklám az nem ez.

Ha megpróbálta volna összehasonlítani ezt

 

http://5mp.eu/fajlok2/nikicoonkitten/torzskonyv__kivonat__g_alom_www.5mp.eu_.pdf

 

és ezt

 

http://mainecooncica.wordpress.com/2013/08/26/hcm-ben-elpusztult-cicak-torzskonyvei/

 

Valamint következtetéseket vont volna le belőle, hogy azért akad átfedés, akkor megérteném ezt az egészet, de így...

Na mind1, így megy ez.

Előzmény: Törölt nick (23908)
dombinori Creative Commons License 2013.12.04 0 0 23910

1-2 szó a cicák gondozásáról. :-)

 

http://mainecooncica.wordpress.com/honnanhogyan/gondozas/

dombinori Creative Commons License 2013.12.04 0 0 23909

Mindig van segítségem. :-)

 

Jaffa5 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 23906

 Régi megfigyelés, hogy ha kutya vagy macska fekhelyére egy csomó diólevelet tesznek, akkor elűzi a bolhákat.

 

http://www.szabadfold.hu/kertunk/gyogyit_a_diolevel_tea

charlie 13 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 23905

Szia!

Problémát jelenthet,ha közös alomba szeretnéd a két cicát szoktatni. Van amelyik nem szeret közösködni.

Előzmény: dafid7 (23893)
50peregy4 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 23904

Hasznos, jó cikk, köszi!

Előzmény: dombinori (23903)
dombinori Creative Commons License 2013.11.12 0 0 23903

Újabb bejegyzés került föl a honlapunkra. A biztonságos kert megvalósításáról.

 

http://mainecooncica.wordpress.com/etetes/kert/

 

Az ivartalanítás menüpontot kiegészítettük sok hasznos információval.

 

http://mainecooncica.wordpress.com/honnanhogyan/ivartalanitas/

50peregy4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 23902

De ééédi, és milyen nagy. :)

Előzmény: dombinori (23900)
50peregy4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 23901

:) köszi

Előzmény: dombinori (23899)
dombinori Creative Commons License 2013.11.09 0 0 23900

Én tegnap csináltam Diegoról ezt a képet. Alszik.. :-)

 

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1460228_689162111096129_1527169352_n.jpg

Előzmény: dombinori (23899)
dombinori Creative Commons License 2013.11.09 0 0 23899

Nagyon szép cica, a kedvencem a vörös tappancsos-mellényes. :-) Okos tekintete van.

Előzmény: 50peregy4 (23896)
50peregy4 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 23898

köszönöm :-)

Előzmény: Jaffa5 (23897)
Jaffa5 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 23897

Aranyos nagyon, reméljük sok örömetek lesz benne.

 

 

Előzmény: 50peregy4 (23896)
50peregy4 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 23896
Előzmény: 50peregy4 (23887)
cleo86 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 23895

Szia!

A tenyésztővel mindenképpen beszélj. Az is lehet az oka, ha más fajta almot használsz, vagy ha korábban nyitott macskawc-je volt, nálad pedig fedett. Nem biztos hogy megszokja a és megszereti a fedett macskawc-t.

Ha jól értem jelenleg nálad az udvarra van rakva az alom.

Nekem anno volt olyan cicám, aki bent a házban nagyon jól elvolt, viszont ha wc-ni kiment. Másik macsnál pont fordítva volt, ő bekívánkozott ha wc-ni szeretett volna.
Lehet nem szeret kint wc-ni. Ha egy helyiségben vannak azok a bútorok amiket ő megcéloz, meg kell próbálni oda bevinni az almot, hátha akkor azt használja.
Elkerült egy teljesen új környezetbe, meg kell szoknia mit hol talál. Gondolom most van neki egy bázishelye, egy olyan helyiség ahol többett tartózkodik, egy biztonsági zóna. Érdemes lehet még esetleg oda rakni a wc-t.

Előzmény: dafid7 (23893)
Castrofidel Creative Commons License 2013.11.08 0 0 23894

Mindenképpen érdemes felhívni a tenyésztőt, hátha tud valami használható tanácsot adni.

( Azt, hogy milyen segítőkész, azt biztos fel tudtad mérni a cica vásárlásánál.)

Valószínű, ha azt mondta, hogy szobatiszta, akkor az is volt.

Az új otthon, az új gazdi és az új cicatárs biztos befolyásolja a problémát. Lehet, hogy így próbálja a figyelmedet felhívni magára.

 Próbálj meg többet foglalkozni vele, amikor csak ketten vagytok.

Esetleg nem pisilt, kakilt régebben az említett helyekre a régi cica? Ha igen, akkor a cicus oda fog pisilni, kakilni, amíg nem rendeződik a dolog. Ki moshatod te bármivel, tehetsz oda bárbit (molyirtó) a szagot ők akkor is megérzik.  

Ha nem szeretnél megválni a lepisilt tárgyaktól, akkor addig tegyél valami sima zörgős papírt vagy  alufóliát oda. Szeretnek pihe- puha helyekre pisilni, főleg ha még a szagot is érzik.

Sok-sok türelemmel, szidással és dicsérettel valószínű rendben jön minden.

Előzmény: dafid7 (23893)
dafid7 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 23893

Köszönöm mindenkinek. Megpróbálom most az állatorvost, bár már kötelező oltásokon voltunk, és semmit nem vett észre. Van mellette egy egy éves MC nőstény cicusom is, vele is ugyanígy csináltam, először alomtálca bent, aztán alomtálca kint a cicaajtó mellett, és azóta már eszében sincs használni a tálcát, csak kint a szabadban végzi a dolgát. Ez a cica már akkor is néha odavizelt a kanapéra, ágyra, macska fekhelyre amikor bent volt az alomtálca. Mostanában meg 2 naponta (ma reggel is) vár egy darab kaki a kanapémon, amire mellesleg már nyomtam citromot, molyirtó golyó van a kanapé szivacsában, ami eszméletlen büdös és állítólag használ, de nálunk semmi.....
Esetleg van értelme szerintetek a tenyésztőt felhívni? mert ugye én szobatisztaként vettem....
Köszi!

Castrofidel Creative Commons License 2013.11.07 0 0 23892

Egészségügyi problémák kizárása érdekében vidd el az állatorvoshoz.

Ha egészséges, akkor a környezetében kell keresni a gondot.

Sok minden okozhatja a problémát.

Az almos tálca nem megfelelő helyen van, csendes nyugodt helyen, távol az ételétől és a vizes edényétől, akár egy másik helyiségben legyen.

 Az alom és az almos tálca túl  tiszta (nem érzi a szagot), de ha túl sok kaki és pisi van benne az sem jó. Az almos tálca mérete sem mindegy.

Az alomváltás is kiválthatja a problémát, esetleg azt használd, amit a tenyésztő is, vagy próbálj ki több fajtát.

A cica életében a változás, az új gazdi, az új otthon, a stressz is kiválthatja, esetleg több figyelmet igényel.

Probléma megoldásához számba kell venni mindent.

Ha a cicust akción kapod, akkor szid meg, vidd az almosba, esetleg egy darab kakival együtt. , de ezt  csak 5-10 másodpercen belül, mert utána már nem tudja, hogy miért szidod meg. Ha sikerül az almosba pisilni, kakilni dicsérd meg, simogasd meg adj neki jutalmat.

Azokra helyekre ahova nem szeretnéd, hogy pisiljen, használj távoltartó sprayt.

Sok-sok türelmet.

Előzmény: dafid7 (23886)
50peregy4 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 23891

Köszönöm szépen!!

Előzmény: Jaffa5 (23889)
dombinori Creative Commons License 2013.11.06 0 0 23890

Fölkerült egy újabb bejegyzés a biztonságos erkélyről. Ötletekkel, átalakítás menetének leírásával:

 

http://mainecooncica.wordpress.com/etetes/erkely/

 

Ahogy Jaffa is mondta, a többi oldal ráncfelvarrás alatt áll, így aztán a közeljövőben lesz mit olvasgatni. :-) Igyekszünk, hogy mihamarabb elkészüljenek.

Jaffa5 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 23889

Sok szöveg az elmúlt napokban frissült, és még frissülni fog pár nap alatt, így érdemes visszalátogtani kicsit később is.

Utólag vettük észre, hogy olyan dolgokat hagytunk ki, ami egy laikusnak újdonság, mi meg termsézetesnek vettük, hogy akinek cicája van tudja.

Pedig tudnék mesélni, én is milyen sztorijaim voltak, a hozzáneméértésem miatt . .. . . amikor azt hittem kitörtem a fogát játék közben, közben meg csak fogat váltott pont.  :-D

 

http://mainecooncica.wordpress.com/etetes-2/etetes/

 

Ha elolvastad és maradt kérdésed, szívesen válaszolunk.

Előzmény: 50peregy4 (23887)
Jaffa5 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 23888

Huh, hát nincs ilyen tapasztalatom, szerencsére, de szerintem nagy gáz van.

Mert a macska alapból szobatiszta.

Nem lesz egyszerű eset.

Reméljük hátha valaki tud neked ebben segíteni.

 

Volt más macskátok korábban?

Nem lehet, hogy azt érzi a kanapén?

Nem volt valami vegyszerrel tisztítva a kanapé?

Előzmény: dafid7 (23886)
50peregy4 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 23887

Sziasztok!

Szombaton új családtagunk lesz egy cuki vörös 4 hónapos Kand Úr maine-coon cicus, és nagyon nagy örömmel venném, ha mint laikus, sok-sok segítséget kapnék tőletek a cirmos életét megkönnyítendő.

 

Nagyon várjuk már!  :)

dafid7 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 23886

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy hónapja vettem egy kis kandúr maine coon cicát, a tenyésztő szerint szobatisztaságra nevelve. A cica azóta is rendszeresen bele kakil, pisil a kanapéba, ágyba, macskaágyba. Máshova nem csak ezekre a helyekre. Pedig van macska ajtónk és alomtálcánk is. Az alomtálcát is használja, de kint a szabadban véletlen sem kakil, pedig kijár sokat.
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám erről le szoktatni/nevelni?
Köszönöm előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.04 0 0 23885

Nem az a kőkemény, de nem is az a nagyon puha. Mindegy most értünk haza és elég tűrhető volt a kaki helyzet. :-)

Előzmény: Jaffa5 (23884)
Jaffa5 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 23884

Oh, a semmi kaparását az enyémek is csinálják, kijön az almostáélból és még a követ is kaparja utána pár percig.

 

Ez a WC elég nagynak tűnik, 70x56x46-os, úgyis kelleni fog, próbáljátok ki ezt.

 

Nem kakil túl puhát?

Én még olyankor is észre szotkam venni, hogy kaki lesz a tappancsa.

Mert ha keményet kakil, akkor is rá-rálép, de akkor nem lesz nyakig kaki, csak ha túl puhát kakil.

 

 

Előzmény: Törölt nick (23883)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.04 0 0 23883

De amig kisebb volt ez nem fordult elő. De minden kaki után ez van most már. 

És az nem hogy vagy 5 percig kaparja a szinte semmit? mert nem sikerül neki soha az eltüntetés? :-)

 

http://www.zooplus.hu/shop/macska/toalett_macskaapolas/wc/fedett_macskatoalett/320481

Ez elég nagy neki?  mindenképpen zárta kellene mert sokat utazunk több napra is a szülőkhöz és azt könnyebb hozni vinni. 

Előzmény: Jaffa5 (23882)
Jaffa5 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 23882

Pont ilyen a szőnyegünk.  :-9

 

Szóval a cica még kicis, bármelyik alomtálca megteszi neki.

Persze hamar k ifogja nőni, és kell neki a legnagyobb, szerintem 2-3 hónapotok van beszerezni.

 

Szóval kicisnek gyakrna van ez, hogy ahogy forgolódik belelép, és aztán széthordja a laksában. Nem tudsz vele mit csinálni.

 

Meg fogja tnaulni, és mikor nagyobb lesz, akkor is elő fog fordulni, de akkor már kb. csak évente kétszer.

 

Nálunk legalábbis ez az arány, kölyöknek meg volt,  hogy minden reggel tappancsmosással kezdtük.

 

 

Ilyen nagy almostálat azért vegyetek neki.

http://mainecooncica.wordpress.com/oltasokbetegsegek/

 

 

Én minden reggel mikor megyek almot takarítani, akkor leveszem a tetjét, és bodza akkor jön oda, és belekakil, van hogy 2 perc múlva egy psit is dob. Ez tök jó, mert soha nincs kaki, mert mindig frissen kitakarítom. Persze néha van, hogy hamrabb kell neki, vagyk ésőbbk elek, olyankor belecsinál úgyis, hogy rajta van a teteje.

 

A kislánynak mindegy, őt nem zavarja, hogy rajta tető, ő mindig intézi egyedül a dolgait.

Előzmény: Törölt nick (23881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!