Keresés

Részletes keresés

Dorinesz Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1183
Nem tudom, én azt figyeltem meg, hogy az ilyen egyszerű házi mezei cicáknak pár hetes korukban tuti kék a szemük. És aztán kezd besötétülni, szürkül és aztán kapja meg a végleges színét. Bercinek is a kicsikori képein már nem lászik, hogy kék volt a szeme, mert ahhoz már elég nagy volt, neki akkor már szürkés, és csak akkor lehetett a kéket észrevenni benne, amikor nagyon figyelte az ember szabad szemmel. A munkahelyi cicáknak is kékes volt a szeme pár hetes korukban, most már nekik is beszürkült.
Előzmény: blackrat (1178)
blackrat Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1182

Neked is fekete cicád van? Te vagy a 3.! :D Az én cicám is hamar szobatiszta lett asszem 2 hét alatt teljesen. :)

Hát a rágcsákról nem igazán lehet leszoktatni egy macskát hogyha nagy benne az ösztön. Sztem nagyon függ a vérmérséklettől. Az enyém pl. nem bántja őket, de sztem főleg azóta mióta az egyik hörim állandóan megharapta egy kicsit ha odament a ketrecéhez. :) De mondjuk a Kormikám elég nyugis cicus. Szerintem óvatosan ki lehet próbálni mit csinál a közelükben, de a patik eszeveszetten félnek a macska szagtól és ha megérzik jól elfutnak. Legalábbis az enyémek. Érdekes hogy a kutyától nem félnek, sőt Mia még oda is megy hozzá, de ha megérzik a macska szagát, hanyathomlok menekülnek. Pedig nem volt roszt tapasztalatuk vele.. :) Na de a legbiztoságosabb ha kizárjuk a macskát amikor kiengedjük a rágcsákat. Ha a ketiben vannak akkor a macska meg úgyse tud veük mit csinálni. :)

Hogy hívják a cicádat? :)

Előzmény: Julcsesz (1181)
Julcsesz Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1181
nekem is van egy pindur pandúr fekete macsekom:) 3 hetes kora óta nevelgetem szegényt. szerintetek rá lehet szoktatni arra h ne nyomuljon majd a rágcsákra? már majdnem 6 hetes,nagyon nyugodt és szelid, biztos a kézzel nevelés miatt, de már most alomra jár és tálból eszik/lefetyel. de nem volt tervezve, szóval nem tudom mitévő legyek..
blackrat Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1180
Már Reku is mondta és válaszoltam is neki! :) Bár én akkoris furcsállom egy kicsit.. :)
Előzmény: Dorinesz (1175)
blackrat Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1179

Na ja.. az ilyen "gazdáktól" utálja annyi ember a póráz nélküli kutyákat.. Eleve az ilyennek nen is lenne szabad állatot tartani.. Az én kutyám is rá van kattanva a bicajosokra meg a futókra, és én is többek között ezért sem engedem el akárhol. Pont mert én se örülnék neki ha nagyban bicajozok vagy futok, és egy kis ideges görcs utánam szaladna, főleg ha még oda is kapkodna.. Márpedig az enyém meg nem csakhogy ugat, de kapkod is.. Szal egy kutya felelőséggel jár. Sokszor tényleg utálom hogy nem lehet szegény Jonnyt elengedni, dehát ez van. Csak így nehezebb kifuttatni! :D De régen még simán vittem póráz nélkül és tök jó volt visszanézni azt a kisvideót amit annó csináltam! :))

Amúgy meg hát ha egy kutya úgy jón neked ahogy mondtad, hát biz én is akármennyire is szeretem a kutyákat, annak tényleg oda kéne csapni.. Bár elméletileg ha egy vizipisztollyal odaspriccelsz neki, az is hatásos tud lenni. :) Gyakorlatban még nem próbáltam, de olvastam. :) Meg hát sajnos már nekem is kellett kutyába rúgnom amikor jól letámadta az enyémet.. Úgy sajnáltam szegényt, dehát nem tépje már szét az enyémet a nagy dög! Úgyse rúgok bele nagyot, csak hogy menjen már el. De néhány kutyánál az is elég ha csúnyán a szemébe nézek! :D

Előzmény: Dorinesz (1174)
blackrat Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1178
Dagikámnak nem volt szürkés beütés a szemében. Csak amikor már kezdte váltani a színét. (Ez a megfogalmazást! :D) Amúgy tényleg lehet benne valami amit mondasz, hogy mindnek kék a szeme. De az ilyen olyan fajtáknak is vajon? Nem tom annyira nem vagyok otthon macskafajtákban.. :)
Előzmény: Dorinesz (1173)
blackrat Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1177
De édik! :)) Milyen régen is volt ilyen kicsi az én cicuskám! :D Bár amikor találtuk még náluk is kisebb volt..
Előzmény: yasha (1172)
Dorinesz Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1176

De ééééédiiiiik! :-))))

Te láttad azokat t képeket, amiket a munkahelyi kiccicákról tettem fel ide? Ők is nagyon éééédiiiiiik. :-D

Előzmény: yasha (1172)
Dorinesz Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1175
Márpedig de, kilehet zárni (a méret miatt). :-))
Előzmény: blackrat (1150)
Dorinesz Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1174

Hát én is ritka ideges tudok lenni, ha valamelyik kutyatulajdonos póráz nélkül hagyja a kutyáját a telepen. De leginkább azért vagyok ideges, mert tudom, hogy a telepen lévő kutyák közül egyet se visznek el idomítani. Mindenki szarik rájuk. A kutya arra kell, hogy legyen, és kész. Hát a múltkor mit össze ordibáltam egy fazonnal. Bicajjal mentem, és a kutyája utánam loholt, és elkezdett kapkodni a bokám felé. Már ordítottam a taggal, hogy fogja meg a kutyáját, és még akkor se volt hajlandó. Gondolkoztam, hogy most neki keverjek le egyet, vagy a kutyának. A kutyát megfogni nem tudtam, de biztos pofán rúgom, ha elérem (isten bocsássa meg nekem!), a tag meg jó nagydarab volt, szal inkább nem bántottam. :-)) Szeretem a kutyákat, nekem is lesz majd, ha megengedhetem magamnak, de a hülye kutyákat és a még hülyébb gazdáikat utálom! Fú, legközelebb ha találkozom azzal a paraszttal, biztosan nem ússza meg ennyivel... Majd legközelebb viszem a lovaglópálcámat is bicajozni. Ha túl közel jön egy kutyaálkapcs, csák hátraverek egyet a szeme közé. :-D

 

Jó, a barátnőmék dögei is gerjednek a biciklistákra, meg a futó emberekre. Csakhogy ők direkt ezért pórázon viszik le a kutyákat sétálni. Nincs elengedés, csak olyan helyen, ahol garantáltan nincs ember, és nem zavar be senki.

Előzmény: _Reku_ (1149)
Dorinesz Creative Commons License 2007.06.18 0 0 1173

Megfigyeléseim szerint minden kisciccnek kék a szeme az elején. Bercié is kékes árnyalatú volt, de jó adag szürkével. Tutira nem sárga volt a szeme. A kiscicceké is itt a melóhelyemen, szürke, és kékes árnyalatú. Aztán ahogy megnőnek, lesz sárga.

 

Tényleg, mennem kell cicát etetni! El ne felejtsem! :-DD

Előzmény: blackrat (1146)
yasha Creative Commons License 2007.06.17 0 0 1172

Parom szuleinel 4 hetes macsekok :)

Mielott Crazyhez mentem ma, ezeket dogonyoztem :))

 

Cateye_ Creative Commons License 2007.06.16 0 0 1171
Nagyon jó! :) Meg ügyes fotós vagy, a gyík általában elég fürge és ijedős (nálunk itt vidéken minden apró zajtól megijednek és nagyon gyorsan eltűnnek a fűben), jók a képek .:)
Előzmény: yasha (1169)
blackrat Creative Commons License 2007.06.15 0 0 1170

Hehe. Annyira birom a gyíkokat! :) De mit keresnek a 4-en? :D

Nálunk egyszer amikor tavasszal takarítottuk az erkélyt (3. emelet +földszint, sokan 4 emeletesnek nézik a házat) és ahogy kicsit felszedtük a linóleumot egy helyen, egy 10-12 cm-es százlábú futott ki alóla! :D Biztos ő is szerette a magaslati levegőt! :D

Előzmény: yasha (1169)
yasha Creative Commons License 2007.06.15 0 0 1169

Új állatok a teraszon... a 4. emeleten!!!

Min. 2 van, ennyit láttam egyszerre.

 

 

blackrat Creative Commons License 2007.06.15 0 0 1168

Nadon cuki! :))

Amikor még kicsi voltam, mi is, vagyis inkább a nagyszüleim tatottak nyuszikat a telken. Meg mást is. Volt 3 fehér és egy db. fekete. Annyira emlékszem rájuk! A fekete volt a kedvencem és ők is ilyen jó nagyok voltak. :) Csak aztán sztem azok is le lettek vágva.. De én még nem is ettem nyúlhúst. Meg kicsit mindig sajnálom őket.. :)

Előzmény: yasha (1163)
blackrat Creative Commons License 2007.06.15 0 0 1167
Hehe! De érdekesen néz ki! :D
Előzmény: _Reku_ (1162)
_Reku_ Creative Commons License 2007.06.15 0 0 1166
Persze, nekem se volt szivem visszaadni őket, de ezek akkorára nőnek, hogy nem férnek el semmiben.Nálunk egy hatalmas fa ládában voltak, aztán ólban, de annak kirágták az ajtaját-na akkor lett vége a nyúltartásnak :)
De onnan soha nem vettünk nyúlhúst, sőt, idén ettem életemben először, mert milyen már, hogy hátha a saját nyuszimat látom igy viszont...
Előzmény: yasha (1165)
yasha Creative Commons License 2007.06.15 0 0 1165
Jaja. Hat istenem, szeretik a nyulhust. Csak akkor nehez, amikor egy-egy joszag kisse jobban a szivukhoz no...
Előzmény: _Reku_ (1164)
_Reku_ Creative Commons License 2007.06.14 0 0 1164
De édes!
A szomszédunk is tenyésztett nyuszikat, régebben mindig kaptam húsvétra egy picit, mindig más színűt, aztán nálunk jól meghízott, és mikor már nem bírtam megemelni se, vissza kellett adni, mert csak kölcsönnyúl volt...
Apádék is ezt a 6-7 kilósra megnövő fajtát tartják?
Előzmény: yasha (1163)
yasha Creative Commons License 2007.06.14 0 0 1163

Apamek tartanak tapsifuleseket. Az egyiket kiragadtam egy fotora :)

NyulBela :)

 

_Reku_ Creative Commons License 2007.06.14 0 0 1162
És ez lesz, ha kopaszt francia bulldoggal pároztatnak :)))
Iwiwen találtam a hirdetést, hogy ez a furi kiskutty gazdát keres.kopasz
Előzmény: blackrat (1161)
blackrat Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1161
Igen, érdekes! :) Bár már nem először hallok hasonlót. Pl. a kopasz kutyáknál sem szabad kopaszt kopasszal pároztatni, mert életképtelenek lesznek. Ezért szokták úgy hogy a kopit egy szőrössel pároztatják, és akkor lesz mindenféle. :)
Előzmény: _Reku_ (1160)
_Reku_ Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1160
Most megtudtam, hogy ha merle kutyát merlevel pároztatnak, annak 25%ban lehet fehér, kék szemű, vak és süket kölyke, ami nem nagyon életképes.Ezért a merlet más színnel szokták pároztatni, mert a merle domináns, tehát így is lesznek ilyen színű kölykök.
Érdekes dolog a genetika, nem?
Előzmény: blackrat (1159)
blackrat Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1159
Hát egy kicsit én is furcsállottam volna ha süketek lennének. Azért a süket kutya amúgyis ritka szerencsére. :)
Előzmény: _Reku_ (1157)
blackrat Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1158
Van persze barátja. Azért alapjáraton nem egy vérengzős fenevad! :D De általában kisebb kutyák vannak itt a 2 panelházban, úgyhogy ők vannak, meg az a boxer akiról meséltem vele is nagy haverok voltak. Elég vicces volt ahogy a hatalmas nagy kuty a játszik az én kicsi dögömmel! :D Nagyon oda voltak egymásért. De mióta ő nincs, minden boxernek neki akar menni.. Érdekes.. Meg azért a kutyasuliba is egész jól elátszadozott. Elvétve a nagyokkal is, bár a nagyon nagyokat inkább jól megmorogta. Valszeg azért mert fél tőlük..
Előzmény: _Reku_ (1156)
_Reku_ Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1157
Na, megkérdeztem a border colliesokat, nem süket.A szem színe a szőrszíntől függ, sötét kutyának sötét a szeme, barnának világosabb, blue merlenek kék vagy kékkel pettyezett.
_Reku_ Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1156
Igen, valószínűleg azért van annyi színváltozat is, mert nem a külső volt az elsődleges szempont.Egyszer láttam foltos-pöttyös huskyt, odamentem megkérdezni, milyen fajta, aztán égtem jól :))
És hát igen. a kisebb kutyáknál gyakrabban fordul elő szerintem, hogy neki akarnak menni más kutyának, ahogy a tied is :) Élénkebb a vérmérsékletük, és sokkal bátrabbak, mint a nagy behemótok.Nincs is olyan kutyabarátja, akivel tudna játszani?
Előzmény: blackrat (1155)
blackrat Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1155

Jéé! Kizárják ha tú nagy? Ez nekem új. Hát érdekes. Köszi hogy megosztottad velünk! :))

Igen és is főleg a szőrre értettem hogy sokféle van. Talán mert eredetileg nem küllemre gyúrták, hanem teherbíráősra, állóképességre. :)

Előzmény: _Reku_ (1154)
_Reku_ Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1154
Nyah: A legszembeötlőbb jellegzetességei a fajtának a közepes méret, mérsékelten tömör felépítés és csontozat, arányos felépítés, a könnyed, szabad mozgás, megfelelő szőrzet, esztétikus fej és fülek, korrekt faroktartás és mentalitás.
A túl erős csontozat, túlsúly, nehézkes vagy kötött mozgás, vagy a hosszú, durva szőrzet mind büntetendő. A szibériai husky soha nem tűnhet olyan nehéznek és durvának, hogy egy teherhordó állat benyomását keltse, de nem lehet olyan könnyű és vékony sem, mint egy sprinter. Mindkét nemnek mutatnia kell a megfelelő állóképességet.
A nem említett, de előforduló általános felépítésbeli hibák ugyanúgy elfogadhatatlanok a huskynál, mint más fajtáknál.
Diszkvalifikálni szükséges a 60 cm-nél magasabb kanokat és az 56 cm-nél magasabb szukákat.

Nem tudom, pontosan hány centi Jesse, de mostmár lemérem :)) Nekem direkt tetszik, hogy ilyen nagy, és nem is baj, amíg arányos, nem csak a lába hosszú :) Kiállításra meg úgyse viszem.Amúgy itt említik a szőrhosszt is, ez is érdekes kérdés, láttam már skótjuhász-szőrhosszúságú huskyt is, most az egyik fórumban is ilyen keres gazdát.Látszik, hogy husky, de olyan furin néz ki...
Szóval elég sok a változat :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!