Keresés

Részletes keresés

kacagógerle Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3800

Van egy digitális termosztáttal vezérelt automata kiolvasztóm, melyben alulról kapják az üvegek a fűtést.
4. napja vannak 45 fokon az üvegek, és még mindig ott van néhány alján ez a kristályosodás, és nem is nagyon csökken a méretük.

Előzmény: Helianthus annuns (3799)
Helianthus annuns Creative Commons License 2017.10.31 0 0 3799

Sziasztok!

Melegítem már vagy 2 napja a mézet 45C-on, de az alján lévő cucc nem akar elolvadni. Próbáltam már úgy is hogy felkavarom, de újra visszaül az aljára.
Mi lehet ez? Nem tapasztaltam ilyet az elmult években, csak az idén.

 

Ez természetes. Úgy kell melegíteni, hogy az alja is ugyanolyan meleget kapjon.. Én hőfokszabályzós duplafalú rozsdamentes edényben olvasztom (kimelegítem). A kiolvadás után még ezen a hőfokon (45) kell tartani egy darabig. Rövid ideig minden károsodás nélkül lehet 50 fokig melegíteni.http://www.cegledi.eu/html/haupttext_mezmelegites.html

Előzmény: kacagógerle (3790)
Helianthus annuns Creative Commons License 2017.10.31 0 0 3798

Cukordarálás:

 

Kukta alatta porszívó motor. Tökéletes.

Előzmény: Réti-pipi-tér (3796)
kacagógerle Creative Commons License 2017.10.31 0 0 3797

Elmagyarázom nekik, de akkor is így kérik, és senki sem akar otthon kinlódni a kiolvasztással. 1-2 hét alatt megeszik folyósan, utána kérik a következőt.

Mondhatjuk úgy is, hogy muszáj felolvasztanom, különben megmarad.

Előzmény: van_Persil (3794)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2017.10.31 0 0 3796

Cukordarálás

 

Nekem van egy régi(bolti) mákdarálóm, de alég hamar beleragad a cukor aztán vége a darálásnak.

 

Ki mivel darál cukrot ? 

 

Kalapácsos daráló jobb lenne hozzá, egy nagyon finom szitával ?

haromegesztizennegy Creative Commons License 2017.10.29 0 0 3795

"Ez a legnagyobb baj Magyarországon"

-Hát sajnos nem...!

A rengeteg, kilószámra beadott vegyszer, gyógyszer és miegymás! Az. Ha laikusként követném a 2 nagy méhészeti Facebook csoportot, eszembe nem jutna mézet venni 10-ből 9 méhésztől...

-Elképesztő az a barbarizmus ami pl. atka ellen "védekezés" címén egyeseknél megy. A higéniát már meg sem említem...

Adjon a sok méhész hálát a sorsnak hogy a vevők többsége nem látja, nem hallja mi is megy méhészkedés címen a többségnél...

Előzmény: van_Persil (3794)
van_Persil Creative Commons License 2017.10.28 0 0 3794

"Errefelé felolvasztva szeretik a mézet, ehhez kell alkalmazkodnom."

Ez a legnagyobb baj Magyarországon. A méhészek -jobb esetben- kimelegített mézeket árultak (és nem feletetett cukrot), így az egyszerü emberek azt hiszik, a megcukrososdott méz hamis. Ez ellen lehet és kell tenni. El kell magyarázni nekik, hogy mi a helyzet valójában.

Előzmény: kacagógerle (3793)
kacagógerle Creative Commons License 2017.10.28 0 0 3793

Napraforgó méz, és szinte meg van keményedve, alig lehet felkavarni.

Még pergetéskor kiüvegeztem, de azóta megkristályosodott. Errefelé felolvasztva szeretik a mézet, ehhez kell alkalmazkodnom.

Előzmény: van_Persil (3792)
van_Persil Creative Commons License 2017.10.28 0 0 3792

Én csak valami cukorkristályra tudok gondolni, mert a szennyezödéseknek fel kellene mennük a tetejére. Milyen méz, hogy melegíteni kell? Én amúgy  mindenkinek elmondom, hogy a kristályosodás az természetes dolog, (a melegítés, amivel eltüntethetö, árt a méznek,) kivéve az akácnál, mert ha egy éven belül kristályosodik, akkor az nem is akác.

A repce pl. azért nem alkalmas telelésre, (ha valakinek az az igenokos gondolata támadna, hogy elszedi a repcés keretet, hogy összel visszaadja), mert ha beköt, a méhek nem nagyon tudják feloldani, a napraforgót viszont a hírével ellentétben elég nagy százalékban igen.

Előzmény: kacagógerle (3791)
kacagógerle Creative Commons License 2017.10.28 0 0 3791

Bocsi, a kép lemaradt.

kacagógerle Creative Commons License 2017.10.28 0 0 3790

Sziasztok!

Melegítem már vagy 2 napja a mézet 45C-on, de az alján lévő cucc nem akar elolvadni. Próbáltam már úgy is hogy felkavarom, de újra visszaül az aljára.
Mi lehet ez? Nem tapasztaltam ilyet az elmult években, csak az idén.

Köszi!

Jam Clerk Creative Commons License 2017.10.13 0 0 3789

Ha tényleg csak erre kellene, esetleg olvasd el a Chandler-féle szabadépítményes felsőléces fekvőkaptárról írt "Méhészkedés természetesen" című könyvecskét. Tudtommal szabadon letölthető. Azért nem a Csuja-féle rakodókasos változatot javaslom, mert a Chandler-kaptár sokkal könnyebben elkészíthető egy átlagos kézügyességgel is, és szinte egy dekopírfűrész meg egy csavarbehajtó is elég a készítéséhez, míg a rakodókas egy kissé bonyolultabb.

Előzmény: Szali_77 (3788)
Szali_77 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 3788

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. nemrég vettem egy kertes házat egy olyan utcában, ahol a szíjtelkek vannak, a telkek végében pedig egy hatalmas kaszáló, azon túl pedig egy patak/csatorna. A kerteket gondozzák, sok a gyümölcsfa. A kertek (nem a telkek) mérete kb 800m2, ebből van itt vagy 20az utca geyik oldalán. A másik oldalon a telkek mögött temető van nagy akácfákkal.

Arra gondoltam, hogy jó lenne méheket telepíteni a kert végébe, ahol amúgy sem igen járunk, jó lenne a gyümölcsfáknak meg a veteménynek a porzás.

Tehát ha nem a mézből akarok megélni, csak porzás miatt tartanám őket, akkor mekkora meló lenne a tartásuk?

És pénzben biztos nem éri meg így, de nem iszok nem cigizek csak gyereket nevelek :) , szóval inkább erre szórnám a pénzt ennek legalább értelme is lenne.

Mit gondoltok?

Jam Clerk Creative Commons License 2017.10.10 0 0 3787

A bajok nem itt kezdődtek.

Előzmény: Nobody1 (3786)
Nobody1 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 3786
Kempingez Creative Commons License 2017.09.14 0 0 3785

A rablás megaakadályozása szinte lehetetlen, inkább meg kellene  előzni. Hordástalan időben nem kell szabadon hagyni a kivett lépeket, egy pillanatra sem.  Eddig nekem egyetlen módszer vált be, a külső virágporszedő felhelyezése. 

Előzmény: Kezdobeetarto (3777)
szaialt Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3784

Ismerjük a rezisztencia kialakulásának veszélyét, jól megtanultuk a Bayvarollal. A következő szer nem lesz amitrázos, és jól megnézzük a használati utasítást.

Jam Clerk Creative Commons License 2017.09.06 0 0 3783

A javaslat általában az volt, hogy ne ilyet használj, de gondolom, nem fogadtad meg. Ezek után szerinted milyen új tanácsot tudnánk adni?

Előzmény: szaialt (3781)
van_Persil Creative Commons License 2017.09.06 0 0 3782

Olvasd el a használati utasítást, hogy milyen min. hömérsékletnek kell lennie a használatakor. Ha a kezelés vége felé már fürtbe húzódtak, akkor megb...a a rossebb, mert ugyan nem fognak a lapkáddal érintkezni.

Ha meg ez az a feketén beszerzett szer (mert legálisan Magyarországon nem árusítható), akkor dobd ki, mielött rezisztens atkatörzset sikerül kitenyésztened, ugyanis annyira bio, hogy még amitráz is van benne...

Előzmény: szaialt (3781)
szaialt Creative Commons License 2017.09.06 0 0 3781

Most vesszük ki az atkacsíkokat. Mit javasoltok inkább: A következőket mostanában tegyük be, vagy csak a jövő hónapban?

Jam Clerk Creative Commons License 2017.08.31 0 0 3780

Szerintem egészítsd ki a kérdést pár infóval, mert ez így túl általános :)

Előzmény: szaialt (3779)
szaialt Creative Commons License 2017.08.30 0 0 3779

Szerintetek érdemes szeptember 5-éig etetni?

szaialt Creative Commons License 2017.08.29 0 0 3778

Vízzel locsolás, bejáró szűkítése a rabolt családnál, de függőlegesen, így nem tudnak átmászni a védőkön a rablók.

Előzmény: Kezdobeetarto (3777)
Kezdobeetarto Creative Commons License 2017.08.28 0 0 3777

Hogyan lehet megakadályozni a rablást? Van rá valamilyen módszer?

Már kora reggel a feljárón megy a harc.

Deryan Creative Commons License 2017.08.18 0 0 3776

Nálam ez a zümi-szürcsi vált be a legjobban a Hunor kaptárban.

 

 

A kaptár végébe tettem s így csak a kaptár tetőt kell egy kicsit megemelni és a rostaszöveten keresztül be lehet önteni a szirupot. Több itatót is be lehet sorakoztatni nagyobb szirupmennyiség adagolásához.

 

Külső itatónak is nagyon jó egy csapos vizes vödörrel kombinálva.

 

 

Előzmény: van_Persil (3773)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.08.18 0 0 3775

Ha netán "csirkeetetője" van, azaz "belső légfékes olcsó tálcás befőttesüveges" jellegű, szerintem elképzelhető :)

Előzmény: van_Persil (3774)
van_Persil Creative Commons License 2017.08.18 0 0 3774

A rostaszöveten keresztül nem tudod feltölteni? Ha nem, miért nem? (Én elképzelni se tudom, miért nem lehet)

Előzmény: szaialt (3772)
van_Persil Creative Commons License 2017.08.18 0 0 3773

Az anya megvan?

Milyen etetöd van, hogy tálat kell cserélni? Nekem még a keretetetöt se kell cserélni (Nálam az az egy fajta az, amit úgy kell feltölteni, hogy meg kell hozzá bontani a kaptárt)

Előzmény: szaialt (3772)
szaialt Creative Commons License 2017.08.18 0 0 3772

Érdekes, tegnapelőtt délelőtt kaptárbontáskor minden család nyugodt volt. Este mindegyik az volt, kivéve ezt az egyet, amikor etetés előtt tálat akartunk cserélni. Tegnap délelőtt betettük a tálakat, ez a család megint ideges volt, este nem tudtam megetetni ezt a családot.

Előzmény: van_Persil (3771)
van_Persil Creative Commons License 2017.08.17 0 0 3771

Nem egy család frontérzékeny, hanem mind. Kiskoromban, amikor még nem volt ekkora a méhsürüség és emiatt simán lehetett a méhek körül izzadtan fürdögatyában szaladgálni, esök elött apám mindig mondta, hogy "most ne gyere ide, mert bolondok, érzik a rossz idöt".

Előzmény: szaialt (3770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!