Keresés

Részletes keresés

hitel_telen Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5005

Ezt jól megmondta, professzor Úr.  Ugyanilyen karakánul, esetleg, ha lehetséges, felhomályosítaná a fórumozókat, mi történik, ha egy önkéntes nyugdíjpénztár csődbe megy? Mi lesz a befizetésekkel?

Nagyon szépen köszönöm szépen.

Előzmény: Prof (5004)
Prof Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5004

Egy hetes hitel_telen hozzászólásait kár olvasni.

Előzmény: hitel_telen (5003)
hitel_telen Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 5003

"Akkor bankszámlád se legyen, mert nem a kezedben van a pénz, csak egy szám a papíron..."

Ez gondolom az Ön véleménye, kedves Lalyos. Én ilyet nem állítottam egy pillanatig sem. Hiszen a bankbetétek védettek az országos betétvédelem által, a bankkártyának pedig vannak előnyei a készpénzzel szemben. A magánnyugdíjkassza nem védett. Valamit nem is likvid, tehát 20 évig nem lehet hozzáférni. Valamint, nézzük meg, mik történtek ezekkel a kasszákkal az Amerikai Egyesült Államokban. Állítólag, ami az Amerikai Egyesült Államokban történik, az begyűrűzik Magyarországra is, pár hónap/év késéssel.

"Kifejtenéd, hogy mióta pénzintézet vagy betétkezelő az OVB?" Ott a pont, kedves Lalyos. Miért bíznám a pénzem olyanra, aki bármikor leléphet vele a Bahamákra, és az állam majd csak a vállát rándítja?

"Egyébként ne fáradj!" Ez nekem nem fáradtság, kedves Lalyos. Ha csak egy embert is megmenthetek egy csúnya becsapástól, már jobb a napom.

"Olyan ezer érdemi hozzászólás után majd esetleg érdekel a véleményed!" Kedves Lalyos! A maga kedvéért leírhatom ezerszer egymás után: ne bízd a pénzed az OBA-ra. Akkor majd elhiszi?

Előzmény: RetteNETes Lalyos (5002)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2016.07.31 0 0 5002
  1. Akkor bankszámlád se legyen, mert nem a kezedben van a pénz, csak egy szám a papíron...
  2. Kifejtenéd, hogy mióta pénzintézet vagy betétkezelő az OVB?

Egyébként ne fáradj! Egy sima troll vagy! Olyan ezer érdemi hozzászólás után majd esetleg érdekel a véleményed!

Előzmény: hitel_telen (5001)
hitel_telen Creative Commons License 2016.07.30 0 0 5001

Meg kell nézni, mi történik a pénzeddel, ha az OVB esetleg csődbe megy. OBA kártalanít?

http://www.oba.hu/hu/betetvedelem/oba-tagintezetek

Ja, nem. Vagyis, megy a levesbe a pénz.... Persze, aki oda szeretné tenni a pénzét, tegye, én nem beszélek le senkit az adakozásról, nagyon nemes dolog, csak legyen tisztában vele az illető, hogy most ajándékozta el a pénzét.

Előzmény: RetteNETes Lalyos (4999)
hitel_telen Creative Commons License 2016.07.30 0 1 5000

Lalycsikám, és hozzá is tudsz férni ahhoz a pénzhez? Ja, hogy majd csak 20 év múlva? Akkor az csak egy szám egy papíron.

Köszönöm az elismerést, jól esett, mint egy sör.

Előzmény: RetteNETes Lalyos (4999)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2016.07.30 0 0 4999

Először is: Gratulálok a harmadik hozzászóláshoz!...

Másodszor, ellenérvként...

Köszönjük az ekézést, legközelebb várjuk az építő javaslatot, hogy TE mit javasolsz...

Előzmény: hitel_telen (4998)
hitel_telen Creative Commons License 2016.07.29 0 1 4998

"amire folyamatosan pakolom a megtakarítást"

Ez a lényeg. Légyszíves pakold, ha már megkértek. Ha pedig  - mint állítod - mérnök ember vagy, azt jelenti, hogy sikerült 8 osztálynál többet elvégezned. Akkor azt is tudhatnád, hogy ebből a pénzből 0,00 ft-ot fogsz viszontlátni :)

Vigasztaljon a tudat, hogy a bank és biztosítás az olyan balekokból él meg mint Te, de lehet, hogy egy bankárgyermeknek a régen áhított karácsonyi Ferrarit veszik meg a pénzedből -  ez mindenképpen nemes gesztus a részedről, hogy nem a pénzed nem a saját gyermekeidre költöd, hanem a rászorult bankárgyermekekre.

Hajrá.

Előzmény: pozsega84 (4997)
pozsega84 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 4997

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Engem is megtalált az OVB.

Alapvetően mérnök ember vagyok és nem pénzügyes.

Több dologról is esett szó:

- önsegélyező pénztár (IZYS)

elmondva van értelme és jól hangzik, hogy az államtól vissza lehet igényelni bizonyos vásárlások után 20%-ot adójóváírás formájában

hol van a buktató? van buktató? úgy érzem hogy nem ennyire egyszerű

- megtakarítás terv (Signal, Generali G90, Uniqa)

itt téma volt a nyugdíj előtakarékosság illetve gyereknek történő pénz félre rakás

itt teljesen tanácstalan vagyok, mert bár próbáltam minél több kérdést feltenni és jobban belemélyedni annál homályosabbnak érzem a dolgot

persze felvázolt 5-6%-os hozamot,  meg bónuszokat, de nem érzem azt hogy

azt mondta, hogy lehet egy fő számla amire folyamatosan pakolom a megtakarítást és lehet egy alszámla, ami viszont likvid

A kérdéseim az lennének, hogy van értelme nyitnom önsegélyező pénztárt, illetve mi a véleményetek a fenti befektetésekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat.

LTamas89 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 4995

Targyalj a megfelelo emberekkel.

Előzmény: Sera26 (4994)
Sera26 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 4994

Nem rossz, nem rossz, csak szeretne az ember tisztán látni, de így...Nem egyszerű téma ez.

Előzmény: LTamas89 (4993)
LTamas89 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 4993

Ettol fuggetlenul nem rossz termek, de az OVB-s "kollega" nincs a helyzet magaslatan...

Előzmény: LTamas89 (4992)
LTamas89 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 4992

Haha, ez az ev vicce! :DDD A levezetett koltseg nem az eletbiztositas, hanem maganak a megtakaritasnak a koltsegei...

Előzmény: Sera26 (4991)
Sera26 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 4991

Nagyon érdekes számítás, köszönöm még egyszer.

Valószínűleg emiatt ajánlott nekem az OVB-s kolléga egy induló 11000 havi díjat, viszont azonnali emelésről szó sem volt, csak az évenkénti 5%-os "indexálásról".

Amikor ezekről az Általatok szépen levezetett költségekről kérdeztem, az volt a válasz, hogy nekem ilyen nincs, mivel az én nyugdíjas konstrukcióm nem tartalmaz "életbiztosítást". A költségek kérdésre továbbra is a 0,96%-os TKM a válasz.

Előzmény: LTamas89 (4987)
LTamas89 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 4990

Lehet OVB is, lehet mas kozvetito is: ez gyakorlatilag az onsegelyezo penztar. Nem rossz dolog.

Előzmény: Mandalaban keresek (4989)
Mandalaban keresek Creative Commons License 2016.06.21 0 0 4989

Sziasztok!

facebook kerületi csoportban postolgat a hölgyike.
OVB?

Kedves Tagok! A segítségére tudok lenni, hogy évi 130.000 Ft valós bevétele legyen az államtól. Amennyiben az alábbi kiadások rendszeresek a háztartásban, mint pl: 
-tanszer, gyermekruha és cipő, csecsemő holmik, babaápolási szerek, pelus és tápszer
-fogászati, optikai és ortopéd kiadások
-esetleg lakáshitel törlesztés
Ingyenes tájékoztatást adok. Írjon egy privát üzenetet!

Sera26 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 4988

Nem, nem olvastam vissza. De köszi, most megteszem.

Előzmény: LTamas89 (4987)
LTamas89 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 4987

Te nem olvasol vissza? Pont 10-15 hozzászólással ezelott irtam egy kisebb ertekezest rola. Nem rossz termek, plane 20-25 evre, vagy afolott vagy rovidebb tavra, de "ugyesen" kotve.

Előzmény: Sera26 (4986)
Sera26 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 4986

Már sokadszorra hallgatom végig az OVB ajánlatát és egyre szimpatikusabb a Generali Megoldás G90 "megoldása":) Alapvetően nyugdíjra szeretnék most csak tervezni 36 évesen. Ismeritek ezt a terméket? Érdemes belevágni?

Előzmény: Sera26 (4975)
royalinvest Creative Commons License 2016.06.06 0 0 4985

Szia Rozália,

Értékesítésről beszélünk egy az egyben. A "pénzpiaci szakértőiket" elfelejtheted, semmi olyat nem árulnak aminek ne tudna valaki magától is utánanézni. A kommented elolvasva már most biztosra veszem hogy nem éreznéd jól magad benne. Miért? Életpályamodell félretevéssel, nyugdíjjal, gyerekkel, gyerekeid egyetemével meg a többivel, amire mindig egy qrva drága és agyment termék lesz a megoldás: Unit-linked életbiztositás, amit mindenféle sales tool-al turbóznak meg, hogy a diszdobozba csomagolt szart megvegyék tőlük. Ezt kell eladd, mert kvázi ezen keresel, a többivel kb semmit. Ha ez így egy fórumon kérdésként merült fel benned de mégis belevágnál, jó esélyek vannak rá, hogy későn ébredsz rá, hogy a barátaid vagy közvetlen kapcsolataid nagy tré volt belekeverni. Vigyázz, ha nagyon befanatizálódsz, eljutsz oda mint egyik ismerősöm aki a legdrágább sherpát adta karácsonyra muterjának, hogy fizeti neki 3 hónapig minimál rendszeres díjjal :) (Képzelheted mi jutit vitt vele fiókvezetőként)

Van a duma, hogy a pénzpiac egészét kínálják az ügyfélnek egy kézből, de ez emiatt van ugye, hogy ne lehessen azt mondani hogy biztosítási ügynökök. Tehát a kis fondorlat által egy folyószámla megnyitásáért kapsz majd 20 forint jutalékot, lakástakarékért 3000et, amiért pénzt ugyan nem keresel kb mint látod, viszont ezek jók kopogtatóterméknek, nameg hogy ajánlásokat gyűjthess és ezen van a lényeg.

Leírnám azért még a két legfontosabbat amit gondolok ezekről a cégekről.

Vegyük észre, hogy a szabadon bárkinek csatlakozást kínáló MLM működési alapú cégek hátterében mindig valamilyen bugyuta és elsősorban nem csak DRÁGA, de FELESLEGES termék húzódik meg, mert így éri meg a több szinten osztozás ezeken. Ilyenkor jönnek az ügynökök a terelővel hogy mi nem hálózat vagy piramis a világban, és na igen valóban, de aki kicsit is átértékeli, az nem vesz ám 20.000 forintért egy tubus fogkrémet, vagy ilyen felesleges költségekkel agyonbaxott életbiztosításokat.

Másik: Ha mégis belevágsz bármi ilyenbe, legyen pénzes kapcsolatköröd, vagy konkrétan legyenek ötleteid, hogy kin keresztül mész majd kapcsolatokat gyűjteni. 90% hogy meghaltál enélkül ebben az iparban, de ezt így nem fedik fel sehol, mert akár ha csak 5-8 üzletet beviszel már megérte nekik, mert a vezetőid olyan felüljutalékot visznek rajta, hogy el se hiszed főleg a kérdéses cégnél, nálad meg lehet megállt az üzlet, de bele vagy kalkulálva.

Aztán: Ez nem állás, hanem egy vállalkozás végülis ha már ilyennel foglalkozni kezd az ember, ezt se sikerül megérteni a nagy többségnek. Ha jövő hónapra mindenképp kell belőle a pénz úgy neki se állj inkább, le fog sülni rólad az értékesítés közben hogy neked most zsé kell mindenképp, az meg így szar.

Amikor meg matekkal jönnek, végképp elfelejtheted, vak vezet világtalant: tapasztalatból tudom hogy 10/7en képtelenek értelmezni a tkm-et(vagy épp azt se tudják mi az), vagy a befektetési egységek oda-vissza váltását ami egy külön szopatás az egészben.

Gondolom erre is nyilván felkészítettek, hogy mindenki megjelenik majd lebeszélni :) De amikor ezt elolvasod, gondolj arra, hogy én itt a száraz tényeket közöltem és nem egy saját szemszöget. Hogy egy előnyt is mondjak: ha úgy döntesz csatlakozol és jó vonalhoz kerülsz, olyan kiképzést kapsz értékesítésből hogy leülsz magad mellé :) Magyarországon a lakosság háromnegyede egyébként pénzügyi agyhalott, ezért is van egy kis értékesítéssel megspékelve ilyen könnyű dolguk az ilyen cégeknek, nekem van pár ismerősöm aki nem is igen keres misi alatt / hó ebből, ők felépítették.

Egyéb kiemelhető dolog: az átlag kisalkalmazott emberek basznak jellemzően a félretevésre mert hát ugyanmár miből, de azért figyeld csak meg mennyi ember dohányzik például, és folytathatnám. Ha meg valaki kötött ilyen fost és abbahagyja, szerződésfelbontáskor olyan büntetések várnak a befektetőre, hogy már csak azért is folytatja inkább a takarékoskodást, hogy ne vesszen kárba a félretett pénz, ezáltal egy olyan kényszertakarék alakul ki, amit rohadtul megmarzsolnak, de legalább lesz, mert egyébként nem lenne. Ez szolgálja az ovbsek lelki megnyugvását, hogy azért na mégiscsak jogos mit akarnak ők eladni :) (Arra ebben a topikban nem térek ki, hogy a szerződés által kínált befektetési alapokból külön is lehet ám venni ha már az érdekel valakit)

Vinnie11 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 4984

Epp 3 hozzaszolassal alattad lett kifejtve, hogy miert ne... Ha nagyon erdekel a dolog, akkor eroltesd meg magad es olvass vissza itt kicsit! Par oldal alatt eleg sokat megtudhatsz.

Az en velemenyem az, hogy inkabb szol az egesz a tervszamokrol es az ertekesitesrol, mint penzugyi tanacsadasrol. A tanacsadok szakertelme es hozzaallasa igen tag skalan mozog, de altalaban nem a legszakkepzettebbek fognak ott dolgozni. Ha ehhez meg az is hozzajon, hogy meg akarnak elni, akkor altalaban nem az ugyfelek erdekei lesznek a legfontosabbak nekik.

Előzmény: ..Rozália.. (4983)
..Rozália.. Creative Commons License 2016.06.02 0 0 4983

Sziasztok!

Gondolom már sokan kértek segítséget vagy tanácsot de nincs energiám visszakeresni hogy ezzel kapcsolatban mit javasoltatok. Ne haragudjatok. 

Szóval ugyan úgy az OVB-ról lenne szó.

Már hetek óta tervezem hogy belépek hozzájuk jó pár tanfolyamon is részt tettem. Egy ismerősöm dolgozik ott már egy éve, ő szervezett be és ahogy elmentem ismerős arcokkal találkoztam ott is. Nekik ez tetszik és működik is. Aztán gondoltam hogy utána olvasok hogy milyen rossz kommenteket találok a cégről hát találtam különböző bolgokn meg ilyen fórumokon egyaránt. Kicsit rosszul esett mert én nem akarok lehúzni embereket pénzel és kétségbe is estem...

Ennek következtében beszéltem az illetővel aki bevont engem a cég működésébe és azt monda hogy nyilán fogok ilyenekkel találkozni mivel ez egy európai szintű cég és egyaránt kap hideget meleget mint bármelyik másik cég. Azt mondta nyugodjak meg mi is ismerjük egymást régen megbízhatok benne és nyilván nem kötött volna a SZÜLEIVEL sem meg senkivel szerződést ha ez olyan rossz dolognak látja.

Nem azért tervezem hogy belépek mert hogy én mindenkit át akarok cseszni és elvenni a pénzüket... ÉN ezt jónak látom és tényleg segíteni akarok bizonyos családoknak és embereknek egyaránt, akik megakadtak és szeretnének egyről a kettőre jutni. Nem kell elítélni mindenkit és előítéletesnek sem kell lenni mert azt nagyon nem  szeretem... "Az idő pénz" mint ahogy mondani szokás és nyílván azért dolgozik mindenki hogy pénzt keressen mert mindenki szeretne előrébb jutni és a jövőét vinni valamire.

Lényeg a lényeg azért írtam, mert nem 100%-os a döntésem és indokokat szeretnék és javaslatokat/tanácsokat  hogy ki hogyan látja ezt a dolgot, mert nyilván más emberek vagyunk és mindenki máshogy éli ezt meg és más szemszögből is látja a dolgokat.

LTamas89 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 4982

Haha, az az elso fel ev felismerese volt, azon mar nagyon reg tullendultem. :)

Előzmény: Vinnie11 (4981)
Vinnie11 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 4981

Te sosem erezted, hogy ki akarja mosni a ceg az agyadat? Fura, hogy ezt kihagytad... :O

Előzmény: LTamas89 (4980)
LTamas89 Creative Commons License 2016.06.01 0 2 4980

Nagy vonalakban publikus:

- egyre szukulo partnerkinalat, ami lassan szinte a kizarolagossagot surolja 3 nagy biztositoval

- tobbes ugynok szukulo jogkore 2016.01.01-tol (papiron fuggo ugynok es mar nem adhat termekszintu tanacsot)

- a kozeljovoben bevezetendo etikus eletbiztositasi koncepcioval, es a csokkeno jutalekokkal mar nem lesz versenykepes az OVB uzleti modellje

- a jelzaloghitelek jutaleka meg relative magas szinten, ahol voltam, meg ott is eleg gyengus a torvenyvaltozasok ota

- a kozvetlen vezetom bele akart szolni az OVB-tol teljesen fuggetlenul mukodo ingatlanos vallakozasomba (nem vicc!)

- bizonyos szemelyes ellentetek ugyanezzel a szemellyel, amik evek ota folyamatosan melyult

A sorrendiseg nem veletlen, prioritast tukroz. :)

Előzmény: Vinnie11 (4979)
Vinnie11 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 4979

mert 8 éven át voltam OVB-s

Nem reg meg mashogy irtad volna. Publikus az oka?

Előzmény: LTamas89 (4976)
Sera26 Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4978

Köszönöm, meggondolom az ajánlatod és írok Neked.

Prof Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4977

Hehe. :-) Nem arra kérdezett, hogy van-e ilyen jelenség, hanem arra, hogy van-e olyan ember, aki ért hozzá. :-D

De ja, kb. így fest a helyzet. Mert ugye volt 60-ban olyan, hogy automata stop-loss-szerű, garantált legmagasabb szintet adó alapnál a képességeiben korlátozott azt javasolta, hogy hát akkor tegyük vissza ugyanabba az alapba, mert akkor mindig megnyerjük a garantált szintet. No, ekkor volt az, hogy József azért rendesen fogta a fejét. Különösen, hogy az illető kétszer is visszakérdezett, hogy akkor biztooooos?

LTamas89 Creative Commons License 2016.05.24 0 1 4976

Szia!

Sajnos van. :) A nagyobb cégek (OVB, MPK, stb.) berkein belül van kb. 5-10% aki ért is ahhoz, amit csinál, de a többinél kb. ez a szint. Tudom, mert 8 éven át voltam OVB-s, ahol közdazdászként a "szakértői vonalat" próbáltam erősíteni, de erős kisebbségben voltam... :)

Ha valóban érdekelnek ezek a témák (gyerek, nyugdíj), és valóban szakértői tanács kell, akkor írj e-mailt, szívesen segítek. (Már ha nem ragaszkodsz az OVB-s "kolléga" magas szintű szakmai tanácsaihoz... :))) )

üdv,

Lantos Tamás

közgazdász

Előzmény: Sera26 (4975)
Sera26 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 4975

Ebben bíztam, mivel én csak egy "hülyevegyész" vagyok :)

Csak meglepődtem, hogy amikor laikusként belekérdeztem, hirtelen megfagyott  a levegő.

A poén, hogy ezek után is még hívni fog, hogy miként döntöttem.

Ilyen van?

Előzmény: Prof (4974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!