Keresés

Részletes keresés

Kati100 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12251

Űdv. mindenkinek, Ruja és többiek -mindenkinek minden jót kívánok.Régen voltam erre a szám. géppel volt egy kis probléma, de most próbálkozom , remélem sikeres lesz a belépésem. Itt Debrecenből - volt Katie

ruja67 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12250

Milyen szakszavak hát én nem tudok ilyennel előrukkolni egyszerűen nyomorékká tett a spa aztán semmi vér vizsgálat meg nyavalyás röngöny nem volt meg mri .De aki biot kaphat az menjen 1000 rel.Sajnos ezt spa t nem ismerték fel 30 éve se ,de hogy most a mai technikával hát ez már sajnos gáz.De lehet azért mert a pucolt kacsa nem fér bele a borítékba.

Izibizi2 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12249

Nekem is van Scheuermannom amúgy... ami csak "segít" azon, hogy görbén csontosodjon sajnos ... :( úgyhogy gyógytorna ezerrel...

Előzmény: Afonya&Bogyo (12247)
Afonya&Bogyo Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12248

Megfáztam, eredetileg erről akartam kérdezni.

Nektek is begyulladnak az ízületek a legkisebb náthától is? 

 

Afonya&Bogyo Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12247

Vagy azért, mert tapasztalatuk szerint az a legjobb kezelés :)

De ebbe nem akarok belefolyni...

 

Nekem is volt, aki Scheuermannt mondott, pedig nem is a hátam szokott fájni. Az meg a vállat, talpat nem indokolná. Kétségtelenül kiborító, hogy két orvos képes két teljesen különböző diagnózist felállítani... Ez annak se jó, akit feleslegesen kezelnek miatta, és annak se, akit nem kezelnek, bár beteg.

 

Csak miért kell titokban menjek másik orvoshoz? Ha megtudja, hogy kétségbe vonom a tudását, még megbánhatom...

Miért nem lehet normális módon kikérni más véleményét is?

 

Előzmény: OWL2 (12244)
Izibizi2 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12246

Akarom mondani összeesküvés-elméleteket!

:))))))

Előzmény: Izibizi2 (12245)
Izibizi2 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12245

Kérlek szépen ne gyártsatok összefüggés-elméleteket!

Nem is írják ki rögtön, ez nem igaz, kell hozzá diagnózis.

Ha megvan a diagnózis és úgy érzed, hogy "téved" a szakember, akkor még megteheted, hogy máshol is utánajárj...Amúgy meg mindenkinek szíve-joga eldönteni, ismerve a pro és contra dolgokat, hogy belekezd-e... kell hozzá egy beleegyező nyilatkozat. És most se gyertek azzal, hogy ezt az orvosnak kell eldönteni, egy egyszerű vakbélműtétnél is kell..

 

Amúgy PEACE, szépen süt a nap! :)

Előzmény: OWL2 (12244)
OWL2 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 12244

A biot azért írják ki rögtön, mert a gyógyszercégektől komoly juttatásokat kapnak.

 

 

 

Előzmény: Angela31 (12243)
Angela31 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 12243

engem ez shokkol hogy tevedhetnek ekkorat!

 

minden itt levo embernek felhivnam ezennel a figyeletmet arra hogy, vigyazzanak az esetleges teves diagnozissal. Mert biologiai terapiat evekig adni egy hosszan tarto es elhuzodo hatfajasra, eleg meresz...

hiaba a laborom hla b27 pozitiv, epaz meg nem bizonyitja.. A rothen felvetelem pedig 3 orvos cafolta meg.

 

Scheuermann kor-om van. Egy neves professzor szerint. Es nem bechterew. Az orfiban pedig mar haladektalanul a biologiai terapit akartak inditani.

 

Itt mindenkinek kitartast szeretnek kivani tiszta szivbol! Kivanom hogy a nehezsegek amik az eletben ernek mindenkinek legyen kitartasa es a leheto legkevesebb fajdalommal jaro tuneteket kivanok!

 

 

 

 

Előzmény: ruja67 (12242)
ruja67 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 12242

Szia Semmi jele spa nak akkor.Csípő csont medence fájdalom ez az első jel,a merevség már kialakul akkor már baj van.Nekem Csípő fájdalommal kezdődött,meg szerintem sokaknak.Igaz nekem semmi vér és modern vizsgálat nem volt csak röntgen ,és már mikor látszott a merevség,megvolt mindenem fájdalom ekkor 2-perc alatt megvolt diagnosztizálva.Sajnos nagyon megviselt testileg ,a járás nehéz,de nem pihenek kerekes székbe,erőm van még küzdeni.Mert pozitívan állok hozzá,Kitartás kell  kemény élet elviseléséhez.

Előzmény: Angela31 (12241)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 12241

Szia Ruja,

 

Nekem nem tudom mi a bajom... Az a hekyzet h az orfiban becchterewet diagnosztizaltak, iii. Stadiummal. 

Viszont a new yprki unokatesom ferje hires prvos, es a rotgen lelet alapjan azt mondta nincs bechterewem. Es meg 2 masikor orvos is ezt mondta itthon.

egy hires professzorhoz mentem most el aki scheuermann kor- mondott.

az orfiban mar a biologiai terapiat akartak elekzdeni.. Szinte parancsba adtak... 

noss teny h voktak hat fajasaim amik elmultak es 7 honapja rendbe vagyok.

Teny h hlab27 pozitiv vagyok, viszont nincsenek fajdalmaim a mozgasom minimalisan sem szukult be... Ugy mozggok mint elotte.

az LA laborom negativ lett es a sullyedesem nem ter el a normalistol.

a professzor akinel voltam az orvostudomanyok orvosa... sok rosszat nem olvastam meg rola.

szoval inkabb neki hiszek..meg annak az osszesegeben 3 orvosnak akik nem latnak meszesedest sehol holott az orfi III. Stadiumu meszesedest lat.. 

 

A lenyeg hogy matol ugy tekintem magam h nincs semmi bajom..kisse gerinc gyenge vagyok.. Amit erositenem kell. Ennyi.

 

 

Előzmény: ruja67 (12240)
ruja67 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 12240

Utóbbi becsontosodott minden és csak  akkor tér vissza ha becsipkedődik valahol ,de akkor kegyetlenül fáj.Neked most kezdődött spa.

Előzmény: Angela31 (12239)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 12239

Na az jo.. Orulok neki h mar nem faj ugy mint annak idejen gondolom.

Neked is a legjobbakat kivanom! 

Es a fajdalmaid attol enyhultek/multak el mert megtalaltad a megfelelo gyogyszer vagy attol mert az osszecsontosodas folyamata leallt, ha megkerdezhetem!?

 

Előzmény: ruja67 (12238)
ruja67 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 12238

Már fájdalom csak annyi van mint átlag embernek ha meghúzza derekát stb.De a gyulladás csökkentőt szedni kell ,meg szteroid.Igen akinél csak jelen van nem aggresziv annak jó és biztos használ a gyógy-mod váltás. 

Előzmény: Angela31 (12237)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 12237

Regen maskepp kezeletek ezeket a betegsegeket, teny.

Es sajnlom hogy nehezebb 30 eved volt.. Biztos hogy nem konnyu, de ...pont a mellekhatasokrol beszelunk...

 

Ez a betegseg mindenkinel mas erossegu. Valakinek agressziv,valakinek gyenge..

 

fugg attol milyen elet korulmenyek kozt elsz, fugg a csaladi hattertol, fugg az attitud-tol, a stressztol, fugg attol ki mennyit tesz erte mozgasban -etkezesben, fugg attol kinek milyen lefolyasu erosebb vagy gyengebb...Vannak akik 30 ev utan viszonylag pozitiv tapasztalatokrol szamolnak be szimpla eletmod valtoztatassal.. 

 

Kinek mi...

 

En azt mondom mindneki azt tegye amit az intuicuoja sugall. Osszevetve a kulso tenyezokkel.

 

 

 

Előzmény: ruja67 (12236)
ruja67 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 12236

Véleményem 30 év spa után.Ezt semmi extra és újdonság,csodaszer nem segíti előre az állapot javulását.Tehetünk bármit ezt megkaptuk ránk szakad minden rossz ami létezik.És nem ebben halunk meg hanem a mellékhatásba.1987 be szemem begyulladt akkor egy orvos ezt mondta ,most ha engedem ki kezel és ha 3 hónapig együtt működők megszűnnek a gyulladások a szemebe.Sikerült 3 hónap után sok szembe kapott injekció után.Mit szedtem már nem tudom ,de antibiotikum lehetett.lehetett. Orfiba megállapították minden vér,és a mostani vizsgálatok nélkül,ez bizony spa ,fogalmam se volt mi az.Olyan hirtelen fiatalon el kapott mint a cigány a tyúkot a mari néninél.Nem volt szabadulás belőle jártányi erőm nem volt.No ekkor érkezett a szteroid és láss csodát ez segített egyedül ,viszont mellékhatásként cukros lettem ,ma már inzulinos ez az ára ,hogy még menni jó lassan cammogni nem akarok nagyképű lenni menésnek már nem nevezhető.Viszont nálam 3-.6 hónap alatt olyan hirtelen lezajlott minden ,hogy orvosok csak fájdalmat tudták enyhíteni.És utána kellett várni 25 évet,hogy fájdalom alább hagyjon.Sajnos bio bol már lemaradtam.Így maradt a szájon át szedhető gyógyszer diclofenac myderzone ralgen csak az olcsóbbik fajtából.Vitaminként virágport nyomok be 1 kiskanállal .Aki erre mást állít ,hogy cékla lé,meg paleolit diéta stb segít hát az reményt árul de megoldást és segítséget nem. megoldás szerintem bioterápia akit most kapott el a füstös spa.Én rohannék elsőnek ha lehetne ezt a 30 évet kihagyni.

Angela31 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12235

a yoga minden agazata jo Vegul is. gratulalok a bator dontesedhez! 

Az ujitas az eletben mindig ujitast a testben es lelekben!

Előzmény: Izibizi2 (12234)
Izibizi2 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12234

Én hot jógára járok és imádom :).

Azért az antigravityval csak óvatosan, kezdőknek nem ajánlanám! Inkább denevérpad vagy nyújtópad, ha nincs más ellenjavallat, egy jó torna vagy masszázs után csodás.

Előzmény: Angela31 (12233)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12233

Nincs mit... Meg a bikram yogat mondta nekem egy osztrak fyzikoterapist. Hogy erre a betegsegre kimondottan ajanljak, meg a antigravity yoga.

en egyszer voltam bikramon... Es iszonyatos szenvedes hahah,de vegig csinaltam 90 perces es nem mehetsz ki a 40-50 fokos szobabol es ugy tornaztatod a gerinced... A meleg alltal meglazulnak az izuletek es konnyebben rugalmasabba valik a mozgas...na az igazi gerinc torna de BITANG.

En egyenlre nem megyek ujra :) de lehet a testveredne tetszene. 

 

Az antigravity yoga pedig a gerinc csigojait tartja tavol egymastol a logatassal... 

 

Ezeket lehet szerintem heti 1x-2x csinalni /het a gyogytornasz altal tanacsolt gyakorlatok mellett... Kiegeszitonek. Biztos h rengeteget hasznal. 

 

http://m.youtube.com/watch?v=x7TalnV6b1g

Előzmény: krisztierd (12232)
krisztierd Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12232

Szia Angéla,

 

nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszodat. 
Még egyeztetünk az orvossal, (gyulladáscsökkentőt biztos kapni fog most) de mi is az alternatív megoldás felé hajlunk.
Én is úgy gondolom, hogy amíg nem olyan súlyos a helyzet,amíg nem feltétlenül szükséges, addig nem próbálkozunk a biológiai terápiával.


Reméljük, hogy mozgással, tornával, masszázzsal és megfelelő étrenddel kordában tartható a betegség.

 

Még egyszer köszönöm a választ!  :)

Előzmény: Angela31 (12231)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12231

Szia Kriszti,

 

Termeszetes gyogyaszati alternativa... termeszet gogyogyaszt ( kizneziologia) aki a lelki problemakat probalja oldani.. a fajdalomat akupunktura hasznalataval csokkenteni es a gyulladas csokkento gyogyszer egy ideig amig nem lesz jobb aztan fokozaosan elhagyni.

sok gyomber, omega 3, ananasz.

Es mikor faj akkor is mozogni.. 

En ezt csinalnam ha ilyen helyzetbe lennek..

Amiket ide leirtam meg nem probaltam tehat nincs tapasztalatom, csak otlet es azokbol osszeallitott kis "csomag" amikrol mar olvastam h erre a betegsegre kimondottan jo hatast gyakorol es masokon mar segitett.

 

Amikor ezek a gyogymodok megtettek a hatasukat akkor pedig azt szinten tartani es nagyon pozitivan allni a dologhoz..a leheto legkevesebbet gondolni a betegsegre.( ami nem konnyu egy friss diagnozissal) de az is segiti azt h ne engedd a betegseget h iranyitsa az eleted.

 

Vannak emberek akik a nyugati orvossagra bolintanak ra mert nagyon elorehaladott volt az allapotuk..es biologiai terapia mellett dontottek. Teljesen igazuk van nekik is, hisz van mikor nem tudsz ezzel a dologgal mit kezdeni es semmi sem segit.

 

De en szemely szerint mindent megprobalnek a termeszetes gyogymod utjan es a pozitiv gondolkodas mellett .... Lehet h honapok a gyogyulas folyamatai de hosszutavon kifizetodobb.

 

Senkit nem akarok befolyasolni , ahany ember annyi szemelyisegehez hozza kozelesobb eso ut a mervado. 

 

Valoszinuleg aki ezekben nem hisz amiket leirtam annal nem fog mukodni...mert csak erolteti azt ami nem hozza illo.

 

 

 

Van mikor a biologiai terapia a legjobb valasztas!

 

Nektek kell eldonteni!

 

Kitartast es sok sikert a gyogyulashoz!

 

 

 

 

 

Előzmény: krisztierd (12229)
Izibizi2 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 12230

Felmondtam a munkahelyemen, 1 évre külföldre költözök párommal, kapott egy egy éves szerződést. :)

Nagyon izgatott vagyok most, belgyógyász ismerősöm szerint nem lehet probléma, sőt a környezetváltás nagyon jót is tehet :), úgyhogy biológia terápia elhalasztva nálam...

 

krisztierd Creative Commons License 2014.02.25 0 0 12229

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. 

 

Testvéremnél a napokban diagnosztizálták a Bechterew-kórt. 
Amikor az interneten utánaolvastunk, hogy mi is ez a betegség, nagyon megijedtünk, de gondolom ezt az érzést, itt, ezen a fórumon senkinek sem kell bemutatnom. 

Testvérem állapota gyorsan romlik az orvos szerint.  Volt idő, amikor felállni sem tudott, fájnak, kiesnek a fogai, a látása egyre rosszabb - nemrég lett szemüveges, de azóta még romlott a szeme, így a megvásárolt lencse már nem jó :(

Tudom, hogy ezek a nehézségek, fájdalmak és a betegséggel járó egyéb betegségek, nehézségek senki számára sem ismeretlenek itt.

 

Hozzászólásommal arra keresek választ, hogy kinek mi segített a legjobban?

 

Tudjuk, hogy a gyógytorna, masszázs, rendszeres mozgás és az életmódváltás elengedhetetlen.

Ugyanakkor félünk, hogy a fájdalomcsillapítók, és más injekciós, gyógyszeres kezelések csak rontanak más szerveinek és ezt a betegséget is legfeljebb csak lelassítják. (gondolom én, az olvasottak alapján)

 

Mi az ami nektek legjobban használt? 

 

A Natúrsziget honlapján olvastam, h vitaminok és néhány természetes készítmény segít, de nem tudom, hogy ezek pontosan mik, hol lehet beszerezni és mennyit kell szedni belőlük. 

Az életmódváltásnál mit javasoltok? Mit lehet és mit nem lehet enni? Valóban segít ez? 
A gyógyszert el lehet-e hagyni, vagy mindezt csak az orvos által felírt gyógyszerek mellet hatnak?
Milyen vitaminokat készítményeket szedtek? 

 

Kérlek segítsetek!

 

Egy aggódó család

Izibizi2 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 12228

Szia,

 

drukkolok Neked, tudom min mész keresztül, én tavaly nyáron voltam 3 hetet ORFI-ban (előtte menni se tudtam), lett is konfliktusom belőle rendesen kollegámmal... DE! Rendbe tettek, levitték a dudorokat, a gyógytorna sehol máshol nem volt ilyen hatékony, azóta egész jól vagyok, persze tornáznom kell, mert anélkül fájna, a karrierem és magánéletem ismét jó úton jár, mert az életminőségem rengeteget javult. Ne add fel, légy aktív és meglásd minden jóra fordul!

Előzmény: szili74 (12226)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 12227

Ha jelelnleg igy sem dolgozol akkor helyedbe bemennek szemelyesen ha mar nem veszik fel...

ugy biztosan tudsz valami orvossal erdemben beszelni.

Nem tudom mennyire elorehaladott a stadiumod es mikor kezdottek a panaszok... illetve hogy kozben mennyit mozogtal, etelek alapos szelektalasa egeszsegesre... 

De nagyon fontos hogy kuzdj! ha faj en azt hallottam annal inkabb kell mozogni meg ha nehez is.. Mert az megallitja,lassitja, nehezebbe teszi a csontosodasi folyamatot, ami ugye kesobb a mozgasodban lesz hála.

A fejedben dontsd el hogy te erosebb vagy ennel a kornal... Es mikor tamad, tamadd vissza! 

 

Nekem nem biztos hogy az van egyebkent... 6 honapja fajdalom mentesen elem az eletem... A mozgasom teljesen olyan mint mindig is volt.

de volt az eletemben 3 honap ami szornyu volt... Nem tidtam menni kronikus talp gyulladas , achillisi gyulladas, ulve alvas a hat miatt.... De aztan elmult magatol, nem szedtem gyogyszert sem...

a biologiai zerapiat akarjak nalam kezdeni de en nem kerem... Megprobalom magam koordinalni a helyzetet, egyenlore meg semmi bajom... Akkor minel!? Lehet soha nem is lesz vagy csak hordozo vagyok, vagy egyszer megjelent es tobbe nem jon vissza, vagy szimpla tulterhelestol voltak a fajdalamim... Nem tudom. De nem is ez a lenyeg most hanem hogy barmit hoz az elet es barmilyen nehez is legyen,azzal szembe kell szallni! 

 

Tenyleg menj be es a legjobb orvost valasztd, de ez mellett mozogj mozogj es pozitiv gondolatok... Meditacio... A szressz is erositi a fellangolast.. Meg ha nem is dolgozol...ne azon gondolkozz... Remelem tudsz kire tamaszkodni!

 

 

 

 

Előzmény: szili74 (12226)
szili74 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 12226

Szia!

De, először a kéthetest ajánlották, s gondolkodjak el a biológiain.. csak a munkám miatt nem tudtam megoldani. most meg nem tudok dolgozni... de biológiait nem is fognak most csinálni, mert magas a fehérvérsejt, és sztem akkor nem ajánlják.. próbáltam hívni, de nem érem el..

Előzmény: Angela31 (12225)
Angela31 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 12225

Szia Szili,

 

en azt tanacsolnam, hogy hivd fel az orfit es mondd el hogy mennyit romlott az allapotod! Es vegyenek elore! 

Voltal egyebkent az orfivan befekvos 2 het fizikoterapian? Mert azt muszaly nekik ajanlani ha tudjak mi a diagnozisod!

biologia terapias ellenes vagyok.. de sokan elnek vele, es dicserik.. Azt nem ajanlottak fel neked az orvosok?

 

Kitartas! Legyel ramenos az orvosoknal, az eletedrol van szo!

 

kitaratas! Es csak agresszivan!

 

 

 

 

 

Előzmény: szili74 (12224)
szili74 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 12224

Szia!

Köszönöm! Ma voltam neurológián, mondták, hogy szedhetem nyugodtan, nem okozhatja. Legalább a csípőm, vállam fájdalma csökkenhet... De semmi érdemi infót nem kaptam. Szerintük valami keringési probléma, szedjek értágítót, ha nem szűnik, menjek vissza 1 hét múlva.

DE!!! 1 hete fáj a fejem, és állandóan szédülök. Már magamat sem tudom ellátni. Egyre gyakrabban zsibbad az egyik fele az arcomnak, a karomban olyan, mintha elszorították volna, pl. vérvételnél... Nem is tudom, hova mehetnék még.... Bocs, kicsit bővebb voltam, de nagyon elkeseredtem...

Előzmény: piteri (12223)
piteri Creative Commons License 2014.02.19 0 0 12223

Szia! Évekig szedtem a Diclac 150ID-t. Mindig este vettem be, hogy aludni tudjak valamennyit, napközben meg majd bejáródok. Az én gyomrom mindent bevesz, ezért én nem szedtem mellé gyomorvédőt, de nagyon ajánlatos, mert valakinek egy szemtől fáj a gyomra. Fejfájást, szédülést a gyógyszer szedés alatt nem tapasztaltam. A mai napig, ha a fejem fáj diclofenak származékot veszek be.

 

Előzmény: szili74 (12220)
szili74 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 12222

Köszi! Váltottam, apranaxról diclacra. 1 hét szedés után kezdődött, akkor abbahagytam, és még most is tart. csütörtök óta állandó szédülés, állandó fejfájás. időnként olyan érzésem van, mintha mindjárt agyvérzést kapnék... Az ORFIba csak ápr.18-ra kaptam vissza időpontot. mindegy, holnap elmegyek neurológiára...

Előzmény: Afonya&Bogyo (12221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!