Keresés

Részletes keresés

Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 39118

Egyébként rémlik valami, hogy a silók tudnak robbanni maguktól, de nem esküszök meg rá, és most lusta vagyok keresni.

Előzmény: Tesla.voltam (39117)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 39117

Ez ugye baleset volt, szóval szerencsére nem kell válaszolni rá.

Feltéve, hogy rakéta, hogy orosz, és pláne, hogy elismerik. Nem szokásuk a legegyértelműbb eseteket sem elismerni.

Előzmény: van_Persil (39116)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.15 -17 0 39116

Természetesen nem mondták be a migráncshíradóban, hogy küszöbön a háború a ruszkik és a NATO között, mire föl bedőlt a forint....

solozo Creative Commons License 2022.11.12 -11 0 39115

Dehogy szarták le, fotel, írod már megint a hülyeséget.

Fociban van egy olimpiai aranyuk, a Magdeburg nyert KEK-et, a Lok Leipzig UEFA-kupa-döntős volt, a Dynamo Berlin KEK-döntős.

Kézilabdában a nők 3x világbajnokok, olimpiai 2. és 3. helyezettek. 3x volt BEK-győztes NDK-csapat,

férfiaknál 4x BEK-győztes NDK-csapat.

Röplabda: férfiak és nők olimpiai 2., férfiak egy vb-arany, nők 2x vb-4. Férfiaknál és nőknél is volt BEK-győztes.

Kosárlabda: nők vb-4.

 

 

Előzmény: van_Persil (39112)
Pac Creative Commons License 2022.11.11 0 2 39114

No meg egy röplabdásnak, kosarasnak, focistának hiába adsz kokszot, ügyes nem lesz tőle.

:-)

Előzmény: Tesla.voltam (39113)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.11 0 1 39113

Szerintem meg a koksz miatt, könnyebb volt a nőkből férfit csinálni.

Előzmény: van_Persil (39112)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.11 -16 1 39112

Az NDK-sok meg pont fordítva gondolkodtak: lesz.rták a csapatsportokat és csak az egyéni számokra koncentráltak: atlétika, úszás, kerékpározás, etc., mert egy embert kivinni az olimpiára olcsóbb, mint egy egész csapatot és ugyanúgy csak egy érmet nyerhetnek.

Előzmény: sergiototta (39107)
csumby Creative Commons License 2022.11.11 0 1 39111

Előzmény: Dobcsány. (39109)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39110

Mivel a magyar olimpiai aranyra felkészülés árát akarjuk kifizetterni Kínával, gondolom, az aranyat szerzők országát is módosíttatjuk utólag. Ugye?

Dobcsány. Creative Commons License 2022.11.11 -1 0 39109

tönkrebasztak ezek mindent 12 év alatt 

Előzmény: van_Persil (39103)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39108

A termelő szépen felszámolja a tojótyúk állományát, aztán már ez sem lesz. 

 

12 év semmittevése után legfeljebb majd alakul egy újabb operatív törzs a kormányon belül

Előzmény: van_Persil (39100)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.11 0 1 39107

Szerintem nincs itt semmi extra. Az edzőjüknek Kína az otthon, anyagilag is kapott egy jobb ajánlatot a tesók meg mentek utána. Nyilván Ők se kapnak ott kevesebbet, bár szerintem ugyanannyi pénzért is mentek volna az edző után.

Az, hogy mennyi közpénzt ér meg egy sportsiker az meg mindenkinél más és persze relatív. A fradisták döntő többsége örül az állampárti csapat szerepnek, hisz jönnek az eredmények, az összes többi szurkoló meg nem, de ott is a legtöbb egyszerűen csak irigy, hogy nem az Ő csapatuk lett a kiemelt. Zúgott anno a Fradi táborból is a "Vidista sz*pd le az Orbánt" Fehérváron, aztán igazából kiderült, hogy csak irigység volt ez a főnök szerszámára.

Az olimpiai arany másabb, ott ilyen jellegű megosztottság nincs, de pl olyan véleménnyel már nem egyszer találkoztam, hogy a "jugó modellt" kellene követni, ami lesz*rta az egyéni sportágakat, a kevés embert érdeklő sportágakat és ráment a csapatsportokra, mert mondjuk egy kosárlabda vb negyedik hely többet ér 5 kajak-kenu/birkózás/vívás/stb olimpiai aranynál. És ebben is van logika, ez jól látszódott a foci eb szereplésnél is. És persze még itt is kérdéses, hogy mennyire fontos megfizetni közpénzből egy sportolót. Összevetve mondjuk egy tanárral/ápolóval/orvossal/mávossal/bkvsal/művésszel/stb.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39106)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39106

Érdekes kérdés, kíváncsi lennék a valódi háttérsztorira.

Az biztos, hogy nélkülük (és a kínai edzőjük nélkül) a büdös életbe nem lett volna téli olimpiai aranyérmünk. Hogy ez mennyi adófizetői pénzbe került eddig (és mennyi pénzen vesztek össze most) az nyilván sose fog kiderülni.

Előzmény: Fatboy Slim (39105)
Fatboy Slim Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39105

Liu testverek? jol jartunk?

hiaba, kevert fajuak ok is. semmi keresnivalojuk itthon.

van_Persil Creative Commons License 2022.11.09 -16 0 39104

na, a kistermelöipiaci árat kivették alóla.

Előzmény: van_Persil (39103)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.09 -16 0 39103

Tojásnál? A piacon árusító termelöknél? Dehogynem.

A krumplinál -mivel decemberre elfogynak a Magyarországon termett készletek- valóban a kereskedökével, feltéve, hogy hajlandó lesz bárki is behozni úgy krumplit, hogy bukik rajta.

Előzmény: Tesla.voltam (39102)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.09 0 0 39102

Szerintem nem a termelő faszával verik a csalánt, hanem a kereskedőkével.

Előzmény: van_Persil (39100)
solozo Creative Commons License 2022.11.09 -11 0 39101

78 éve ölték meg "hitvány zsoldosok" Abda mellett Radnóti Miklós magyar költőt.

 

"Különben magyar költő vagyok, s nem érdekel, hogy mi a véleménye erről a mindenkori miniszterelnöknek, Maróthy-Meizlernek, Féjának vagy Sós Endrének. Ezek kitagadhatnak, befogadhatnak, az én ,,nemzetem" nem kiabál le a könyvespolcról, hogy mars, büdös zsidó, hazám tájai kinyílnak előttem, a bokor nem tép rajtam külön nagyobbat, mint máson, a fa nem ágaskodik lábujjhegyre, hogy ne érjem el gyümölcsét. Ha ilyesmit tapasztalnék — megölném magam, mert másként, mint élek, nem tudok, s mást hinni és másképp gondolkodni sem. Így érzem ezt ma is, 1942-ben is, három hónapi munkaszolgálat és tizennégy napi büntetőtábor után is, kiszorítva az irodalomból, ahol sarkamig nem érő költőcskék futkosnak, használhatatlan és használatlan tanári oklevéllel a zsebemben, az elkövetkező napok, hónapok, évek tudatában is. S ha megölnek? Ezen ez sem változtat..."(Radnóti Miklós levele Komlós Aladárnak - részlet, 1942. május)

van_Persil Creative Commons License 2022.11.09 -16 2 39100

Ezeknek teljesen elment a józan eszük. Tojásból és krumpliból is importra szroulunk, ki a bds franc fog behozni tojást/krumplit azért, hogy szeptemberi áron adja el, 27%-kal megspékelve? Szerencsétlen termelö, akitöl venni szoktam a tojást, teljesen tönkremegy. 30 forinttal kell olcsóbban adja a tojást, amin már így sincs haszna. Csak azt érik el ezzel a böszme árstoppal, hogy nem lesz se tojás, se krumpli. Mint a kommunisták alatt, olcsó volt a banán, csak nem lehetett kapni.

solozo Creative Commons License 2022.11.08 -11 2 39099

Ki nem szarja ezt a faszom rétegsportágat, meg a kínaiakat.

Burjánnak volt igaza:

 

 

van_Persil Creative Commons License 2022.11.08 -16 0 39098

https://24.hu/sport/2022/11/07/liu-shaolin-sandor-liu-shaoang-rovidpalyas-gyorskorcsolya-vilagkupa-tavol-maradnak/

itt már lehetett sejteni ezt:

https://www.nemzetisport.hu/teli_sportok/rp-gyorskorcsolya-orszagvaltast-kezdemenyeztek-a-liu-testverek-2922931

én megmondtam elöre, hogy azzal, hogy a Linának megmondták a kínaiak, hogy vissza akar menni Kínába edzösködni, és a Liu-testvérek ragaszkodnak hozzá és mennek utána, gyak. elö lett készítve a terep az országváltásra, ami a gyorskorcsolyázóknál pikk-pakk lezavarható.

solozo Creative Commons License 2022.11.08 -11 1 39097

Sokat emlegetett mondat Fletótól:El lehet innen menni. Hogy is szól a teljes szöveg, amellyel Széles Gábornak üzent, aki adóelkerülés céljából szlovák székhely bejegyzését javasolta magyar cégeknek, meg a Bayer-féléknek, akik büszkén autóztak a szlovák rendszámú verdával?

 

"Lehet Szlovákiával példálózni. És el lehet dönteni, hogy szlovák viszonyokat szeretnénk-e szlovák nyugdíjakkal. Persze, nem kell fizetni az osztalék után adót, nem kell! Nem kell fizetni annyi tb-t! Nem kell! De lényegében magyar árszínvonal mellett feleannyi a nyugdíj, mint nálunk. Ez a programja a munkáltatóknak? Én is tudok keményen kérdezni! Ez? Hogyan fogjuk kifizetni a nyugdíjakat? Hogyan? El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!”

 

A dagadt disznónál ez most hogy is áll?

 

 

 

Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.08 0 0 39096

Majdnem akkora kreténség ez (mármint a cikk), mint mikor az ország első embere (meg a komplett bagázsa) a csusztatott árnál büszkén veri a mellét, hogy mi kapjuk legolcsóbban a gázt. A csúsztatott árat emlegetők meg hülyék/hazudnak/hazaárulók.

 

Aztán lejtmenetnél gond nélkül leírják, hogy csúsztatott ár, nincs itt semmi látnivaló, belinkelve a nemzetgyilkos Telex cikkét, ami a lejtmenetben is objektíven leírja, most drága, fél éve olcsó volt.

Előzmény: i perseguitati_ (39094)
i perseguitati_ Creative Commons License 2022.11.08 0 0 39095

A rezsicsökkentés számos aspektusából érdemes a vitára, és az erős kritikára, de ez pont nem az.

Az áram napi tőzsdei árára semmilyen befolyással nincs.

Ha ez cikk erre volt kihegyezve, akkor csúnya homály lett belőle. 

Előzmény: i perseguitati_ (39094)
i perseguitati_ Creative Commons License 2022.11.07 0 0 39094

Annyiban legyünk azért korrektek, hogy jegyezzük meg, hogy az inkriminált cikk az áramtőzsde igencsak hektikusan mozgó árfolyamából ragadott ki egy napot.

A HUPX másnapi jegyzése például már a holnapi napra is jelentős esèsben van, így holnap már 8 európai ország is megelőz majd minket ebben a kétes dicsőségű versenyben.

Ettől függetlenül, általános konklúziókènt, elmondható, hogy Magyarországon az áram tőzsdei ára, folyamatosan Európa 8-10 legmagasabban jegyzett tőzsdei áramárfolyama között szerepel.

Előzmény: csumby (39093)
csumby Creative Commons License 2022.11.07 0 0 39093

https://hirklikk.hu/kozelet/az-europai-unioban-mar-magyarorszagon-a-legdragabb-az-aram/406598

 

Még szerencse, hogy rezsicsökkentés van, különben mi lenne velünk!?

solozo Creative Commons License 2022.11.07 -11 1 39092

1241-ben elfoglalták országunkat.

1541-ben elfoglalták Budát.

1849-ben leverték a szabadságharcunkat.

1944-ben megszállták hazánkat

1945-ben megszállták hazánkat

1956-ban leverték a forradalmunkat.

 

A magyarok legnagyobb ellenségei: ŐK.

Sújtsa népünk megvetése ŐKET.

 

 

doncike Creative Commons License 2022.11.02 0 0 39091

Azért Meloni korántsem akkora lottóötös Orbánnal, mint amekkora főnyereményként itthon el van adva a híveknek.

Előzmény: solozo (39089)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.02 -16 0 39090
solozo Creative Commons License 2022.11.01 -11 0 39089

Meg a szlovén fasz. Cserébe bejött Meloni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!