Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 542
Azeee Te se pattintsd le igy, szegenyt! :-p))))

O az o tapasztalatai alapjan szorit neked, s az csak jot tehet :-)))
Persze hazabeszelek: kifejezetten szeretem, ha drukkolnak nekem, uh johet :-DDDD
Előzmény: cyanne (535)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 541
Na, ugye tucc Te konkretan is :-)))))
Jo az ilyen beszamolokat olvasni!

Schussler: a hagyomanyos homeo infot visz be a testbe, mondjuk ugy egy adott sonal a felszivodast szabalyozza be, a Schussler-fele meg magat a sot potolja, ha hianyzik, azert is ilyen kicsi a potencia, ha megfigyelted, csak d6 es d12 szokott lenni, ha van 2 is.
Előzmény: cyanne (531)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 540
Modom elsosorban, bhova ki lehet lyukadni, ha egy kicsit tekergetjuk :-)
Előzmény: ghepard (529)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 539
NA, ez egesz szep osszefoglalo lett :-))))

Gepi, nyugi, mi sem vagyunk emberevok, de azert nem veletlen sztem, h vmit eszrevettunk itt, es mivel vban mar tobb hsz-ben felbukkant ez a vmi, tettem szova. Remelem, most mar elsimulnak a dolgok :-)
Előzmény: drkbk (524)
cyanne Creative Commons License 2008.10.01 0 0 538

sosem volt önbizalmam. most van.

 

felháborodás? én itt az indexen ezer éve nem háborodtam fel.

 

h ki mennyire gúnyos, ahhoz meg elég elolvasni, ami itt van fehéren-feketén. akinek van szeme a látásra, az látja. feleslegesnek tartom, h védekezzek. már csak azért is, mert sosem állítottam, h tökéletes lennék.

 

köszönöm a jótanácsokat; amelyiknek van információértéke számomra, azt igyekszem hasznosítani.

 

én részemről törekszem rá, h felülről, infók nélkül ne osztogassak jótanácsokat általam nem ismert embereknek.

Előzmény: drkbk (536)
ghepard Creative Commons License 2008.10.01 0 0 537
a szívemből szóltál..........
Előzmény: drkbk (536)
drkbk Creative Commons License 2008.09.30 0 0 536
Hát , ez igen! Az önbizalmad is a kundalíni felemelésétől nőtt meg ennyire, v az előtte is rendben volt? Persze, ha az ember harmóniába kerül, akkor érzi, hogy minden OK és teljesnek érzi az életét. Tele vagy pozitív energiákkal, gondolatokkal. Ezért a jó utat ne rontsd el gúnyos válaszokkal és felesleges felháborodással. Szerintem a gyorsanfutó csak arra gondolt, hogy ne csak alkalomszerűen méregteleníts, az egész életedet reformáld meg, hogy megmaradhassanak ezek a pozitív változások.
Előzmény: cyanne (535)
cyanne Creative Commons License 2008.09.30 0 0 535

kedves tőled, de igazán felesleges szorítanod bármiért is:)

az életem rendkívül jól alakul, amióta nem a körülményekben keresem a megoldást.

bűntudatra, szégyenre nincs okom.

kb mindent elértem, amit akartam, és a többi is meglesz idejében.

örülök, h te is jól érzed magad.

Előzmény: ghepard (534)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 534
Cyanka, köszi a kimerítő választ. Szorítok, hogy sikerüljenek a dolgok, amiket el akarsz érni. Legjobban arra szorítok, hogy a lelked mindig tiszta maradjon, sose nyomja a bűntudat, szégyen. Ha valamit el akarsz érni, azt elsősorban magadtól várd és ne úgy ahogy a többség - én ezt akarom, megcsinálod nekem?...... Én már 30 éve a magam útját járom, nincs semmi, ami úgy istenigazából hajt valamit elérni, csak az hogy egészséges maradjak és ne ártsak senkinek. Mindig van azonban, ami néhány évre jobban leköt, akkor azt csinálom. Most a kertészkedés, halászás, kerékpározás, gyaloglás és a foci a menő. A sajátkezüleg termelt zöldséget/gyümölcsöt fogyasztom (melyeket mindenféle vegyszer nélkül gondozok)............
Nálam az egyedüli méregtelenítés a légzés és a "lelki torna"............
Előzmény: cyanne (531)
cyanne Creative Commons License 2008.09.30 0 0 533
nem is hinni kell, hanem kipróbálni (nem kell, de érdemes;)
Előzmény: ghepard (532)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 532
"nem bántottál meg, gepike:P
jó ideje nem szoktam már ismeretlen nickek beszólásain megbántódni."

Igen, így kell ezt venni, nem szabad a másik hülyeségein fennakadnod.....

"ezt nem értem kristálytisztán. de valóban születésem óta lélegzem:P"

Ezt kb tudom. De azt gondoltam, hogy nem a születésedkor kezdtél el a légzéssel foglalkozni, s mint a masik hsz-ban kiderült csak májustól (ha nincs ott az év, akkor az idei talán)......

"és amint elkezdtem a k jógát, valóban szinte rögtön tapasztaltam a hatását, és azóta is folyamatosan tapasztalom. egészen meglepő dolgokat."

Az lehet, hogy aránylag hamar érezni valamiféle hatást, de hogy hosszú évekig megmaradjon és védjen, ahhoz maga a légzőgyakorlat nem hiszem, hogy elég volna......
Előzmény: cyanne (530)
cyanne Creative Commons License 2008.09.30 0 0 531

najó, ha annyira könyörögtök:P

 

szóval amikor elkezdtem járni (május közepe), nagyonnagyon szarul (=depressziós) voltam. olyannyira, h a jógaoktatóm küldött el pszichiáterhez gyógyszert felíratni (!).

 

ez a dolog a légzésen és a nyomáson alapszik, uis minden baj oka vmilyen energiablokk, amit légzéssel és nyomással lehet kioldani. nem mondom, h fájdalommentes, sőt...

 

úgy kezdődik, h az oktató megnéz minket állásban, feltartott kézzel, és a tartásból megállapítja az energiablokkok helyét. (ez nagyonnagyon durván látszik, és a legtöbb embernek borzalmas a tartása. már én is látom.) aztán pedig mindenki kap személyre szóló (légző)gyakorlatot.

 

na ilyenkor van minden: zokogás, köhögés, trutymózás, szerencsére hányás még nem volt:) az oktató mindenkire személyesen odafigyel, és látja, h mikor kell kivennie a pózból. uis ez a fajta jóga nem veszélytelen: lehetnek mindenféle testi-lelki tünetei, ijesztőek is. ezért kell hiteles és megbízható oktató hozzá.

 

két nagyon kényes terület pl a szegycsont (szívcsakra) és a keresztcsont. a legtöbb ember borzasztóan kidüllesztett mellkassal és kidugott fenékkel jár, nézzétek csak meg. sokaknál ez odáig fajul, h deformálódik a szegycsont (!!!).

 

a változások, amiket magamon tapasztalok:

- erősödik a földelésem. tünet: rendkívül sok piros cuccot vásárolok, agresszívabb vagyok (ez utóbbi szerencsére ideiglenes:). a legkevésbé sem aggódom az anyagiak miatt. sokkal kevésbé problémás az evés. fizikailag sokkal jobban vagyok.

- nőiesedem. tünet: nőcisebb cuccokban járok, hagyom magam vezetni stb.
tudom, h meg fogom találni a nekem való Férfit.

- asszonyosodom:) életemben először el tudom képzelni, h gyerekem lesz.

 

összességében meg sokkal kiegyensúlyozottabb, derűsebb, türelmesebb, toleránsabb, ugyanakkor erősebb, harcosabb (de nem szükségtelenül!), mégis nőiesebb vagyok.

 

jah, és szelektíven gyűjtöm a hulladékot, holott ez rendkívül kényelmetlen és nehezen megvalósítható, ráadásul hülyeségnek tartom, de egyszerűen nem tudom másképp:)

 

elajándékoztam a mikrót.

 

vettem mosódiót, bioarckrémet.

 

homeopátia, gyógynövények, teák eddig is voltak.

 

1001, köszi a sót, azt ugyan nem értem (=nem néztem utána), miben különbözik a hp sótól, de már megettem 1-1 üveggel mindkettőből:)

 

először érzem azt, h tehetek (-ünk) azért, h jobb legyen a világ.

h az internet mekkora fegyver; h sosem hallgattathatnak el (mert ha én nem leszek, lesz más).

h egyre többen nyílnak.

h van értelme szólni.

h lehet hatni, MINDENHOL.

h az emberek alapvetően jók (ok, ezt eddig is tudtam, de most már érzem is).

h mindenki élhet úgy, ahogyan szeretne.

h a boldogság alanyi jog:)

stb.

 

cyanne Creative Commons License 2008.09.30 0 0 530

nem bántottál meg, gepike:P
jó ideje nem szoktam már ismeretlen nickek beszólásain megbántódni.

 

Úgy fogtam fel, hogy a születésedtől fogva lélegzel és ahogy írtam a hsz rögtön valami fantasztikus dolognak tartottad és rögtön tapasztaltad a hatást (ami tök hülyeség szerintem, mert az csak hosszúutávon működik)

 

ezt nem értem kristálytisztán. de valóban születésem óta lélegzem:P

és amint elkezdtem a k jógát, valóban szinte rögtön tapasztaltam a hatását, és azóta is folyamatosan tapasztalom. egészen meglepő dolgokat.

Előzmény: ghepard (525)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 529
"A gondolkodassal elsosorban a gondolkodas tisztithato, az erzelmek elrendezesere igencsak reszlegesen."

Fel lehetne sorolni rengeteg dolgot, hogy mire hat a gondolkodás a végén azt hiszem oda lyukadnánk ki, hogy mindenre....... Van egy olyan okos mondás is, hogy a betegség a lélek megnyilvánulása..............
Előzmény: Törölt nick (516)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 528
Köszi a kimerítő választ. Nagyon régen olvastam egy kicsit a jógáról, de sose jógáztam. Az ott használt ismeretlen kifejezések nekem semmit nem mondanak, de az elvet megértettem. Azt azonban megtanultam, hogy a légzés nagyon segít nekem, mint egésznek. Több helyen is olvastam a légzésről és aztán kezdtem magamon próbálgatni a dolgokat. Nem probléma nekem akár 1 órán keresztül is úgy lélegezni, hogy percenként csak egyszer szívom magamba a levegőt (ezt úgy 6-7 éve tudom). Kb 6 éve kisérletezgetek a saját hangommal is. Ma 56 éves vagyok és úgy vettem észre, hogy nagyon jó lett a kondim és nagyon jól bírom még mindig a focit (is) 20-30 éves srácokkal (pedig néhány éve már abba akartam hagyni, hogy miért.....). De ez semmit sem jelent, holnap felfordulhatok.....
Előzmény: drkbk (524)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 527
"Gepi, megprobalnad egy kicsit kevesbe ellensegesen? Sztem Cyankat alaposan felreerted..."

Már megpróbáltam. Remélem egy kicsit sikerült. De nem értem mi volt benne az ellenségeskedés, én nem éreztem semmilyen ellenségeskedést.............
Előzmény: Törölt nick (516)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 526
"Azert az elkepzelhetetlen fantasztikumokat is reszletezheted, ha van kedved :-)"

Na erre än is kiváncsi volnék...........
Előzmény: Törölt nick (520)
ghepard Creative Commons License 2008.09.30 0 0 525
"ez vmi fantasztikus dolog, nem győzök betelni vele.
olyan változásokat tapasztalok, mint soha világéletemben, de még elképzelni se tudtam volna."

Na ezt értettem félre. Nekem ebből az jött le, ahogy reagáltam. De elnézést kérek. Úgy fogtam fel, hogy a születésedtől fogva lélegzel és ahogy írtam a hsz rögtön valami fantasztikus dolognak tartottad és rögtön tapasztaltad a hatást (ami tök hülyeség szerintem, mert az csak hosszúutávon működik) és még elképzelni sem tudtad volna............. Kb így. Cyanka elnézést kérek, ha megbántottalak, az egy cseppet sem volt szándékomban, csak próbáltam valahogy tudatni veled (is) hogy nekem mi segít már kb 30 éve.........
Előzmény: cyanne (518)
drkbk Creative Commons License 2008.09.29 0 0 524
Bár 1001 és cyanne is reagáltak már, de mivel az én hozzászólásomra írtad kicsit kifejtem Neked az alapokat. A jóga légzésben a tüdőnek három területét különböztetik meg.

A tüdő alsó részét - hasi légzés (a fizikai anyagra, a fizikai testre van hatással).
A tüdő középső részét - mellkasi légzés (érzelmi, lelki szintre van hatással).
A tüdő felső részét - tüdőcsúcs légzés (a mentális és szellemi szintekre van hatással).

Magyarul, ha megtanulod a teljes jóga légzést és a tüdőd minden területét bevonod a légzőgyakorlatba az igenis méregteleníti a lelket is. A lelki és fizikai síkok nagyon is együtt kezelendők!!!
Persze ez nem jelenti azt, hogy közben rosszindulat, irigység stb. negatív érzelmek, gondolatok szennyezhetik a gondolataidat.
Mindenesetre általában érdemes a test méregtelenítésével kezdeni, mert így már az első lépést megtette az ember és 100%-osan tud koncentrálni a lelki megtisztulásra. Persze a kettő tulajdonképpen egyszerre történik, csak nekünk érdemes didaktikai szempontok miatt szétválasztani a kettőt. Azt hiszem magasabb szinten ez nem szükséges.
De persze, egyértelmű, hogy nem a pesti csúcsforgalomba kell k8iállni légzőgyakorlatot végezni. Ugyanakkor a ritmikus légzés mindig és mindenhol hasznos
Előzmény: ghepard (511)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 523
Kinek...
Asszed, csak magamra gondoltam?! :-p))))
Előzmény: cyanne (522)
cyanne Creative Commons License 2008.09.29 0 0 522
ugyan, minek, te már ezen rég túl vagy:P
Előzmény: Törölt nick (520)
cyanne Creative Commons License 2008.09.29 0 0 521

hát jah, kb az életemet köszönhetem a „légzőgyakorlatoknak”.

azért tettem idézőjelbe, mert az, amiről konkrétan beszélek, nevezetesen a kundalíni jóga, messze nem csupán légzőgyakorlat.

Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 520
Azert az elkepzelhetetlen fantasztikumokat is reszletezheted, ha van kedved :-)
(Legalabb emilben, ha itt nem.)
Előzmény: cyanne (513)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 519
Akkor csak ugy ellenorzeskeppen, h en jol ertettelek-e: az 513-ban kifejezted lelkes egyetertesedet?
Szamomra rejtely, h ebbol guny hogy lett, v vmit nagyon mellementem...
Előzmény: cyanne (518)
cyanne Creative Commons License 2008.09.29 0 0 518

nemtom, mivel húztam ki nála a gyufát, de mivel nem ez az első eset, ezért őszintén szólva annyira nem is érdekel.

igyexem érthetően fogalmazni; ha mégse megy át, sajnálom.

Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 517
Vagy csereld ki az ellenseges szot szembenallora.
Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 516
oooooo -ezeken igazabol lenne ket pont, csak nincs...

A gondolkodassal elsosorban a gondolkodas tisztithato, az erzelmek elrendezesere igencsak reszlegesen. Milyen konnyu is lenne kulonben... Bar itt persze az is fontos, a gondolkodas milyen szintu muveleserol beszelunk.

Gepi, megprobalnad egy kicsit kevesbe ellensegesen? Sztem Cyankat alaposan felreerted...
Előzmény: ghepard (515)
ghepard Creative Commons License 2008.09.29 0 0 515
"a „légzőgyakorlatokkal” a test ÉS a lélek is tisztítható."

A lélek is, de a lélek elsősorban gondolkodással, "lelki tornával" tisztítható.......
Nem kell ezekben a dolgokban hinned, de azért kigúnyolni sem helyes, pláne ha meg sem próbáltad........ Mint láthatod, 1001 is osztja úgy ahogy ezt a véleményt......
Előzmény: cyanne (513)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 514
Igen, ES, mert az ember teste es lelke nem egymastol fuggetlen reszrendszer, kolcsonosen hatnak egymasra, es az egyik pucolasa segit tisztulni a masiknak.
Előzmény: cyanne (513)
cyanne Creative Commons License 2008.09.29 0 0 513

a „légzőgyakorlatokkal” a test ÉS a lélek is tisztítható.

ez vmi fantasztikus dolog, nem győzök betelni vele.

olyan változásokat tapasztalok, mint soha világéletemben, de még elképzelni se tudtam volna.

Előzmény: ghepard (511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!