Keresés

Részletes keresés

szponzor Creative Commons License 2010.09.06 0 0 1829
Amilyen nagy nacionalisták a katalánok, lesz az félház is.
Előzmény: Törölt nick (1828)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 1828
Perpignan set for Camp Nou switch

Valaki napszúrást kaphatott Katalóniában... :) Majd kiderül hogy Barcelona stimmel de a Camp Nou mégsem alkalmas, mert a fűvet óvandó tolongások nélkül kéne lejátszani a meccset ha esetleg eleredne az eső... :-D
25-30 ezer néző akár össze is jöhet, huszat még a Catalans-Warrington is odavonzott az olimpiai stadionba tavaly, de miért akarnának egy harmadáig-negyedéig megtöltött stadionban játszani? A felhajtás kedvéért?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 1827
Springboks vs Wallabies - Tri Nations - 2010.09.04
Amit Matfield 2:00-nál bemutatott az klasszis: áttörés-chip kick-offload aztán Fourie-nak már csak be kellett vetődnie. Egy 33 éves második sorostól nem rossz...
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.30 0 0 1826
Pedig F.Steyn elég sokáig csak ténfergett, nem mindig helyezkedett jól (fogót játszott) volt elbaltázott előrerúgása is, de aztán amikor bevitte a célt onnantól már jól tette a dolgát. Matfield meg a bedobásoknál alkotott nagyot, sok Springboks támadás épült arra hogy biztosan, sőt néha bravúrosan emelte le a labdát.

Nem is emlékszem, mikor láttam olyat hogy egy meccs első 15 perce alatt öt célt vigyenek a csapatok. Plusz egy meg nem adott cél is volt, de arra ki emlékszik már :)
Előzmény: szponzor (1824)
szponzor Creative Commons License 2010.08.30 0 0 1825
Csatlakozom a gratulálókhoz: gyönyörű eredményt értek el a srácok! Tóth Sándort eddig is nagyon tiszteltem, de ez csak tovább növeli a szememben. Ismét bizonyította, hogy nemcsak beszélni tud róla, de szakemberként is kiválóan ért a rögbihez.
Előzmény: Törölt nick (1822)
szponzor Creative Commons License 2010.08.30 0 0 1824

SzázadosokTényleg óriási meccs volt! A 7. percben már 0-14 volt az állás, aztán volt 17-28 is, onnan fordított a Springboks, és nyert 44-31-re. Aminek külön örültem, az Francois Steyn visszatérése. Mióta Párizsban játszik, nemcsak a babaarcot cserélte Robinson külsőre, hanem sajnos a játéka sem fejlődött olyan ütemben, ahogy azt remélni lehetett. Most azonban egy céllal és egy saját térfélről berúgott büntetővel jelezte, hogy helye van a Springboksban.

A pretóriai meccsen Victor Matfield a századik válogatottságát ünnepelte - ez szerencsére sokkal jobban sikerült, mint múlt héten John Smith centenáriuma.

Előzmény: Törölt nick (1823)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1823
Ritkán látni ennyire pontgazdag meccset, mint a szombati Sprinboks-Wallabies, aki teheti nézze meg felvételről...
Francois Steyn megint bekerült a keretbe, a képen ő látható (nem Rossouw ;)
FSteyn
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1822
Óriási gratuláció az U-20nak, Tóth Sándornak és stábjának!
Előzmény: szalonbe (1821)
szalonbe Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1821
U20-as történelmi siker!
A magyar U20-as XV válogatott óriási tettet hajtott végre szombaton
Esztergomban, amikor a könnyed szerdai siker után - 65-5 Dánia ellen - a
felnőtt világranglistán 31 hellyel előttünk álló lengyeleket 19-5 arányban verte a C jelű kvartettben.
Lehetséges és biztos ellenfelek a Döntőben: http://avf.rugby.hu/
szponzor Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1820

Pont Schalk Burger alá került a szerencsétlen...

Sajnos ez a Tri-Nations nagyon csúnyára sikeredett a Springboks számára. Sebaj, jövőre a VB-n kamatostul vissza lehet adni az új-zélandiaknak - ott csak az All Blacksnek lesz veszítenivalója.

Előzmény: Törölt nick (1819)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1819
Nigel Owens takes a tumble Ez vajon hogy kerülte el a bulvármédia figyelmét? :-D

Maga a meccs egész jó volt, az AllBlacks a Soccer City 90 ezer nézője előtt maximálizálta az elégtételt a Springbokson a tavalyi 3 vereségért. Nem csoda hogy a jubiláló John Smit össze volt törve a meccs után, de csak magukat okolhatják a végjátékért...
rugbista Creative Commons License 2010.08.16 0 0 1818
Köszi!
Na erre aligha találtam volna rá...?
Előzmény: Törölt nick (1817)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 1817
A Top14 tévés jogtulaja a Canal+ Sport, ott szokták adni a "Jour de rugby"-t kódolatlanul. De szerintem elérhető lesz a neten is...
A meccseket élőben a vicces nevű iraqgoals.tv streamen néztem...
Előzmény: rugbista (1816)
rugbista Creative Commons License 2010.08.16 0 0 1816
A TV5 ad összefoglalókat? Nem látom a műsorban...
Előzmény: Törölt nick (1814)
rugbista Creative Commons License 2010.08.16 0 0 1815
Épp így gondolom az ausztrálokról. Rengeteg a fiatal, és nem is rosszak!
Előzmény: Törölt nick (1814)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 1814
Ja, a héten nem volt TriNations, de viszont beindult a Top14 igen érdekes eredményekkel. Kedvenc baszk csapatom a Bayonne pédául nyert Toulonban 26-22re, úgy hogy 7 perc volt a hosszabbítás mert a hazaiak a végén istentudja hány fázissal nyomultak meg büntetőkkel, de persze csak egy cél segített volna rajtuk úgyhogy a meccs végül egy előreejtésnél ért véget.
Remek hangulatot és küzdelmet hozott az újonc La Rochelle bemutatkozása a Castres ellen és sikerült is bizonyítaniuk hiszen 22-17re nyertek. Nagyon tetszett hogy nem óvatoskodtak, 3 célt is vittek, semmi franciás "droppolgatás"...
A Perpignan meg visszavágott a Clermontnak (12-7). Kár hogy idén se lesz magyar sportcsatornán Top14...

Ami az ausztrálokat illeti ránézésre fiatalítási szakaszban van a csapat, remélem hogy a vébén már jók lesznek a Springboksot már legyűrték, az AB még egy kicsit kemény dió :)
Előzmény: rugbista (1813)
rugbista Creative Commons License 2010.08.16 0 0 1813
De unalmas hétvége volt! Azért a déli bajnokságok mennek, vannak érdekes eredmények: pl. Griquas 58 - 25 Pumas, nemrég . Kár, hogy a rugbyzone-on nincs rajta. Hát unalmasnak nem nevezhetők!
A vb-ről: tavaly a Springbok ment, idén az AB, jövőre Ausztrália?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 1812
A most szombati meccset láttam felvételről és úgy vélem hogy a fölényes AB győzelem ellenére az eddigi legjobb idei TriNations meccs volt. A Wallabies eléggé jó volt, de a fegyelmezetlenségeket az AllBlacks könyörtelenül kihasználta, és ezeken elment a meccs. Gondolok itt főleg Mitchellre a két sárgájával (amből ugye piros lett a 43. percben), nagyon hiányzott a védekezésből! De még így is két célt vittek, habár az AB valószínűleg emberelőny nélkül is nyert volna.

15 pont Új-Zélandnak, a héten gyakorlatilag meglehet a TriNations, a Bledisloe csak azért nem mert lesz egy negyedik meccs is HongKongban októberben.
Előzmény: szalonbe (1810)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1811
Igen, utána jön majd a szokásos leégés. Mondjuk én reménykedem, hogy megkapják a hazai pályát (legalább olyan szinten, mint a franciák legutóbb) és akkor nem lesz gond :)
Előzmény: szalonbe (1810)
szalonbe Creative Commons License 2010.08.01 0 0 1810
Australia 30 - 13 South Africa
Australia 28 - 49 New Zealand

Nem láttam a meccseket, csak összefoglalókat. Elég meggyőző az AB játéka, mint a VB-k előtt szokott...
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1809
Na igen, a SANZAR-t megerőszakolták az amatőr argentinok :-D 20100513-argentina-closer-joining-tri-nations-sanzar

Banális kijelentés hogy a déli rögbi erősebb mint az európai, de azért az utóbbi két évben voltak másfajta eredmények is mint megalázó verések. Na és a gyenguci VB bronzérmes argentinok...

13 June 2009, Dunedin New Zealand-France 22-27
21 November 2009, Edinburgh: Scotland-Australia 9-8
2010 June 19 Australia 20 - 21 England
Argentina 41 - 13 France
Előzmény: ChrisRea (1808)
ChrisRea Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1808
ja tök unalmas is amikor a világranglista első 3 csapata mellesleg 3 világbajnok csapat egymással molyol oda-visszavágós rendszerben.

már alig várom hogy egy félamatőr bajnoksággal rendelkező ország komolyabb csapata alázza őket, akiknek az is komoly gondot okoz hogy profikat elengedje klubjaik egy-egy válogatott meccsre.... biztos nem lesz 38-240 pontkülönbség az első év sorazata végén.

Inkább az a szégyen BL, meg NBA, NHL csak-csak megjelenik a tévében a rögby elitje helyett szir-szar európai rögby lehet csak nézni többnyire.

Akárhogy forgatjuk az európai rögby egy klasszissal a déli mögött kúllog, és erre annyi a reakció agyonhallgatják... 6 nemzet győztese Wales 50 éve nem tudja megverni ÚjZélandot... pedig rendszeresen játszanak.

3 nemzet pont azért lett 9 meccses (6-ról), mert EU turnézó csapatok megalázóan gyengék, de még hazai pályán is majdnem reménytelenek.

Előzmény: Törölt nick (1807)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 1807
Re: NS: "Új-Zéland másodszor is legyőzte Dél-Afrikát"
Weepu nemcsak rúgni tud jól, de akár 10-est is játszik. Már nem emlékszem hogy Super14-ben vagy AB-ben láttam, de nem győztem csodálkozni :) Amúgy jó dolog a TriNations, de sztem túl sokáig tart. Amikor bekerülnek végre-valahára az argentinok, akkor végre hétvégenként 2 meccs lesz és talán egy GrandFinal-t is beiktatnak a végére. Úgy igazi egy torna...
Előzmény: szalonbe (1803)
szalonbe Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1806
Igen sokat tisztult a rögbi, valóban, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy tovább terjeszkedjen. Ebben nagy szerepe van szerintem (főleg Európában) a francia rögbinek, ott az alattomos játékot egyszerűen nem tolerálják, és akár egész életre eltiltják a renitenseket.

Én meg arra emlékszem, hogy itthon hogy tisztult le a játék a mai szintre, amin még mindig van csiszolni, de sokkal jobb a helyzet, mint 6-8 éve volt, amikor pl. egy junior meccset kellett idő előtt lefújni, mert tömegverekedés alakult ki a pályán... De ez csak egy eset volt, sorolhatnám tovább...
Előzmény: ChrisRea (1805)
ChrisRea Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1805
ez az afrikai csapat "tiszta" rugby-t játszik 8-10 évvel ezelőtthöz képest..

az életbe nem felejtem el amikor az arccsonttöréses aucklandi mitugrász irányitót Carlos Spencer (beültetétes műtét után hetekkel) fejbe "szerelték" egy super 12 meccsen Bulls vagy Stormers afriakaiak...

majdnem felfordúlt a gyomrom...

ehhez képest tavaly már az afriaki Lionsban nyomta !!!

szal messze van már a gerinctaposó hőskorhoz képest, amúgy nekem pont a szemem láttára puhitották a sportágat, lehet még igy is későn kicsit...
Előzmény: szalonbe (1804)
szalonbe Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1804
Mármint Roussow csinált nagy hülyeséget, ha nem lettem volna világos :).
Előzmény: szalonbe (1803)
szalonbe Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1803
Rolland, azaz teljes nevén Alain Colm Pierre Rolland folyékonyan beszél franciául (édesapja francia), láttam már meccsen is, hogy francia csapattal franciául beszélt. De azt én is kidülledt szemekkel néztem h franciának írták. :D
Egyébként a kiállítás teljesen jogos volt a "franciától", nagy hülyeséget csinált a világ legjobb játékvezetője előtt...
Előzmény: Törölt nick (1800)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1802
Na, ezt már nem is vettem észre. A balhé az alábbi "paskolással" kezdődött amikor McCaw még ücsörögött a félresikerült ruck után, aztán meg Roussow még enyhén combon is rúgta.

Roussow1 Roussow2
Előzmény: szponzor (1801)
szponzor Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1801
Azt legalább senki nem mondhatja, hogy Danie Rossouw a "francia" játékvezető háta mögött csinálta...
Danie Rossouw produkciója
Előzmény: Törölt nick (1800)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.19 0 0 1800
Na kellett nekem Rossouw-t emlegetnem, a 4-es mezben szinte ugyanúgy meghülyült mint Botha. A Boks büntetőrúgáshoz juthatott volna, erre ez elkezdi ütögetni McCaw homlokát, amit a szemekre veszélyes mozdulatnak minősíthetett Rolland és sárgát adott. Két cél minusz és megint futhattak az eredmény után, habár a 2. félidőben szerintem is megfoghatták volna a meccset, de ez így összességében gyenguci volt a jól támadó AB ellen.
Ez van, két forduló után Új-Zéland 10pont, Dél-Afrika 0 pont, ki gondolta volna...

Az meg milyen már hogy a világ egyik legelismertebb rögbi játékvezetőjét (vébé-döntő 2007-ben) franciának könyvelte el a tévétársaság?? :-DD

Ír trikolor kicsit másképp ;)
Előzmény: szalonbe (1797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!