Keresés

Részletes keresés

Csinbarát Creative Commons License 2004.03.10 0 0 299
Szia Caipi!

Kérésed számomra parancs!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Caipi (296)
Lmr Creative Commons License 2004.03.10 0 0 298
Hát lehet hogy jobban érzed majd magad egy lepukkant házban, mit sok jó szomszéddal együtt.
Előzmény: Caipi (297)
Caipi Creative Commons License 2004.03.10 0 0 297
Hi Mr. Herceg,
na hát nem is véletlen szeretnék megszabadulni tőle.. De ha lépnem kell, gondolom egyszerűségi okokból csak a nappalit fogom jóra megcsináltatni + valamit a szellőzőkkel. Gebasz esetén majd a nappaliba menekülök.. De persze igazából minden a per kimenetelétől függ. (Építkezés esetére: rokonoknak van a Szabadság-hegyen egy örökölt lepukkant háromszobás házuk, ami üresen áll. Amúgyis gondolkozom rajta, hogy ne költözzek-e oda..)
Előzmény: Lmr (295)
Caipi Creative Commons License 2004.03.10 0 0 296
Ez ritka szép..:-) Ha szépen megkérlek, beraknád a 2. képet, amit küldtem? Az több szóba került dolgot illusztrál. Majd írok hozzá kommentárt.
Cup-cup
Előzmény: Csinbarát (293)
Lmr Creative Commons License 2004.03.10 0 0 295
Hát egy királylánynak ne mis áll jól a vitatkozás :)

Viszont amit írsz az egy vagyonba kerülne... ezen kívül elég érdekes egy építkezésben lakni. Nyáron mi csináltunk ilyet, de akkor az nyaralásnak számítot. :)

Előzmény: Caipi (290)
Lmr Creative Commons License 2004.03.10 0 0 294
Hát ez tényleg durva!
Ezt sajnos nagyon nehéz elkerülni, talán egy mód van rá. Ha ismered az építtetőt, ismerősöd lakik általuk épített házban, és tudod hogy milyen minőségben építenek. Azt azért nem gondoltam volna hogy ilyen durván kispórolnak anyagokat a lakásokból. :(
Előzmény: Hexerot (289)
Csinbarát Creative Commons License 2004.03.09 0 0 293
Bocsi, újra

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Na?

Előzmény: Csinbarát (292)
Csinbarát Creative Commons License 2004.03.09 0 0 292
Szia Caipi!

Kb így:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Remélem sikeredik?

Caipi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 291
Úristen.. Hát ilyen házakra tényleg csak a dózer a megfelelő megoldás. Igazán megértelek, ugye Te is úgy érzed, hogy az életed meg van nyomorítva? És tehetetlen dühöt, hogy hogy a francba lehet ilyet megcsinálni, építeni, engedélyezni? És sírni tudnál, hogy mit tegyél, mikor az összes pénzed benne van? Asszem ennek az átérzéséhez új építésű házba kell költözni..
Rúgjunk be!:-) .. egy ajtót valahol!:-)
Előzmény: Hexerot (289)
Caipi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 290
Hát jó, hercegem, én meg pláne nem vitatkozom, mivelhogy nem értek hozzá, és pont hogy okulni szeretnék.. De végülis gondolom decibelógiai tanulmányok nélkül is megnyerhetem a pert. Viszont ha elveszteném, akkor csak meg kell csináltatnom több pontot is. És mióta kezdek belemélyedni az akusztikába, egyre inkább megijedek.. Szerintem ha tutit akarnék, le kellene bontatnom az összes válaszfalat, a szomszéd fele eső usque 11,5 métert leszigeteltetni, a strangokat kibontatni, csöveket + födémekkel való érintkezési helyeiket leszigeteltetni, és attól tartok hogy a födémre is kellene végig némi szigetelés, vagy legalábbis oda, ahol a válaszfalakkal érintkeznek. Utána visszaépíttethetnék mindent. Alig hangzik balhésnak, nem?
Előzmény: Lmr (288)
Hexerot Creative Commons License 2004.03.09 0 0 289
"hogyan hallhatom?"Egyszerűen,ezekből az épűletekből nem csak a szigetelés hiányzik,hanem az építőanyagok zöme is!Pl:elsőn trappol a gyerek,nekem a harmadikon hangosítanom kell a TVmet.Körömcipő hidegburkolaton használva a fejem fölött=légkalapács.Nincs tűzfal az épűletek között,helyette szimpla belső válaszfalat húztak.Az emeletek között hiányzik a betonozás,helyette padlopon van kb:20cm vastagon és benne elfektetve a fűtőcsövek.Nem hívok vendégeket csak éjfélig maximum,mert tök ciki álandóan figyelmeztetni őket a"járásukra",arról nem is szólva,hogy az egész ház hallja amiről beszélünk.Nincs magánélet"intimszféra",csak perverz kényszerű együttélés másokkal és magánéletükkel.Na ez a felháborító!Az én építési szakértőm DÓZERT javalt korrigálási céllal.
Előzmény: Lmr (288)
Lmr Creative Commons License 2004.03.09 0 0 288
Áh a Királylány!

Hát azért ez nem teljesen így van. A fül érzékenysége ugyanis nagyban függ a hang frekvenciájától, a FlecserMunzer görbék alapján... 1000Hz körül a legjobb hallásunk, és szerintem nem 0 dB a hallásküszöb, de ezen nem érdemes vitatkozni, mert bárki után atud nézni, akit érdekel pontosan. Nem a füldugó csökkent annyit, hanem a fülvédő hangtompítók, amiket a külföldi filmekben használnak az építkezéseken...

a füldugó téynleg bányaérzést okoz, bár én inkább űrhajósnak érzem magam benne... :)

Amíg volt otthon sör, addig az is tökéletes csendet csinált (volna ha kellett volna).

Előzmény: Caipi (285)
Caipi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 287
A szembe szomszéd vicces lehet..:-) A Gyakorló utcában is volt egy folyton leselkedő nő, de aztán ő szúrta ki, mikor be akartak törni hozzám. És ki is kiabált! Úgyhogy ennek is megvan az előnye.. (Én rácsot szereltettem, hozzá meg pár nap múlva betörtek..) A 2. helyezetteidet nem értem - hogy a francba hallhatod mindezt egy másik ÉPÜLETből, mégha falszomszéd is?! A többiek szerintem nagyrészt csak rendeltetésszerűen használják a lakásukat, és Neked mindezt egy normális lakásban nem is szabadna hallanod, vagy legalábbis nem zavaróan. Ami a körömcipőt illeti, lassan már muszáj megvédenem: szerintem egy embernek jogában áll a lakásában cipőben lenni.. Amikor itt járt az akusztikus, és a felettem levő fürdő lépéshang-szigetelését mérte holmi veszettül kopogó izével, akkor mondta, hogy ez egy klumpa hangjával egyezik meg, mert egy megfelelően szigetelt födémnek azt is bírnia kell. Én pl. ha egyedül vagyok itthon, akkor általában mezítláb vagyok, mert úgy kényelmes, de ha valakivel jövök, eszem ágában sincs levenni a (magassarkú) cipőmet. És nem hallani tőle semmit. Bár itt (is) két padlószőnyeg van egymáson. Ha néha kimegyek a konyhába, vagy a fürdőbe, ott persze már hallható. Nem is akartam volna követ, ha rajtam múlik.. Hideg + kopog.
Száz szónak is egy a vége: a Te lakásod is megfelelően alulhangszigeteltnek tűnik!
De mivel erről Te tehetsz a legkevésbé, így részvétem a szomszédaid miatt..
Előzmény: Hexerot (286)
Hexerot Creative Commons License 2004.03.08 0 0 286
Az én"furcsáim"közűl a legmeredekebb a szembe szomszéd nő és leánya:családi szorakozásként kukkolnak és primitív megjegyzéseket tesznek.Ezt este ajtón keresztűli hallgatózásig finomitotta,a gáz az,hogy lassan 2éve veszettül nyikorog a bejáratiajtó zsanérja,így tudja mindenki mikor járkál(már csak a lánccsörgés hiányzik és saját kisértettel dicsekedhetünk).A 2.helyen,a másik épületbeli falszomszédaim állnak.5vagy6tagu család,nagyszülőkkel.Esti program gyerek/kek kiabáltatása a kádban,majd felpörgetés és utána ágybazavarás.Végeredmény:21órátől kegyetlen vísítás,falrugdosás,bútor borogatás!Szoktak fúrni is,de azt csak 21.30tól,mert akkor ideális.A többi átlagos igénytelen,nemtörödöm"ember":körömcipő,vágta a lépcsóházban,elb.szott élet síratása reggel 6kor,gyerek trapp,ajtónyikorgatás,szóval a szokásos elmebaj.
Előzmény: Caipi (285)
Caipi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 285
Eh, királyok ivadéka,
azt hiszem, én is úgy gondoltam, ahogy eredetileg Te, csak nem volt világos, hogy Te is úgy gondolod.. Érted, nem?:-)
Azért írtam, hogy a 80 dB-s tüsszögésemből az 50-es hangszigetelésű falon 30 átugrik..
De TUDNI nem tudom, hogy így van-e. De a TEXSA-s tanulmányaimból tudom, hogy 0 dB a hallás- és 140 dB a fájdalomküszöb. Az előbbiből viszont az következne, hogy az összes decibelt hallom, ami csak átugrik a falon.. Ezért nem értettem, amit írtál.
Nem jár erre egy végzett decibelógus?!
Ha a füldugók csak 20 dB-t csökkentenek, nem csoda, hogy nem érnek semmit.. (A légkondim teljes fokozaton 37-el működik. Hogy újabb dB-adatunk legyen.) Akkor kell venni egy qrva drága BOSE fejhallgatót, azt olvastam róla, hogy tökéletes csendet csinál, ha felteszed..
Előzmény: Lmr (284)
Lmr Creative Commons License 2004.03.08 0 0 284
Szia királylány,

Ha ők zavarnak engem, akkor engem nem tartana vissza semmi attól hogy én ne zavarjam őket...

Valószínűleg azt értem félre hogy az 52 dB az szigetelési érték, tehát annyival csökken a hangerő. a hangos beszégetés kb 70 dB körül van, ahhoz hogy halld kb 40-50 dB-nek kell lennie. ezek szerint a szabvány azt jelenti hogy 52 dB-t enged át a falad, ha a falon túl pl 70 db van? Bocs, ezt most jól megkavartam, már én sem értem, régen volt már amikor ilyesmit tanultunk, és ott is csak a munkás zajterhelését kellett kiszámolni. Az viszont érdekes hogy a fülvédők kb 20 dBt csökkentenek....

szerencsére nem 6kor keltett az illető, és azóta sem fordult elő

Előzmény: Caipi (283)
Caipi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 283
Szia hercig herceg,
engem végülis nem különösebben izgat, hogy a lakótársaimat mi zavarja és mi nem. (Azon az egyen felül, hogy ÉN ne legyek az.)
Tavaly május óta nem beszéltem senkivel sem erről a kérdésről. De ha egyszer a királyon nincs ruha, akkor nincs rajta ruha...
Decibelileg: a tehát-levezetésed engem megzavar. Most vagy kihagytál egy lépést, vagy csak túl szőke vagyok..
Egyébként mint már írtam, az OTTHON szerint az 52 dB-s szabvány annak felel meg, hogy a hangos beszélgetést hallod, de nem érted. Magyarán szólva igencsak kevés.
Azért mondjuk 6-kor a más ébresztőórájára ébredni, ha 8-kor kellene kelned, annyira nem szórakoztató..
Előzmény: Lmr (281)
Lmr Creative Commons License 2004.03.08 0 0 282
Sziasztok!

Azért ha már itt dobálózunk a deciBellekkel annyit érdemes tudni, hogy a csönd az kb 30 dB, a csendes sutyorgás 40, a könyvtár 50, a normál beszélgetés 60... Tehát ha a fal 52 dB-t szigetel, akkor kb a 80 dB-es zajt fogod meghallani (porszívó). Ha jól emlékszem még.

Hát akkor következzen a mi házunk kis sztorija:

A telek körül U alakban vannak házak, akik a mi telkünkön jártak be a hátsó bejáratukhoz, ahová szedettvetett garázsokat is építettek. Miután felépült a házunk, ők nem tudták használni a garázsokat, bár az építtető ügyesen nem csinálta meg a kerítést ezek felé a házak felé, meg a tereprendezést is úgy csinálta hogy a kedves szomszédok akár a mi telkünkön keresztül is be tudnának állni továbbra, persze ha kifizették ennek az árát. Ezen felül ígértek kocsibeállókat is a teremgarázs mellé. Szerencsére a beállókból nem lett semmi. De egyes lakók szerint a sittet széteterítették a telken, erre raktak pár centi földet. Tehát ha kertet akarunk, akkor szépen el kell hordatni a földet, és újat hozatni....

Nálunk legalább jó a járda a telken belül, bár világítás az kritikán aluli. a kukatárolóba nem fér be a lakószámhoz tartozó kukamennyiség...

A garázsrámpába beépítették a fűtőszálat, de a vezérlőelektronikát (160e Huf), kihagyták, miszerint azt fizessük mi.

A teremgarázsba lassan egy éve nincs felszerelve a CO érzékelő, de a tűzoltóság ennek ellenére elfogadta a házat.

1-2 lakást még most fejeznek be, a munkások tárva nyitva hagyják a kapukat, egy leláncolt bicajt már el is loptak a teremgarázsból.

Nincs használtbavételi engedélyünk, nincs albetétesítve a tulajdoni lap....

Szóval mindenhol vannak stiklik. Én úgy veszem észre hogy ez egyre kevésbé kezd hivatás lenni, inkább az a lényeg hogy üzletileg minél jobban jöjjön ki a kivitelező.

Lmr Creative Commons License 2004.03.08 0 0 281
Na de királylány,
gonosz szomszéddá alakulni is tud az ember. De nem is ezen lenne a hangsúly, hanem hogy amit kapsz, azt add is vissza. Csak ez most úgy jön le, hogy a többieket nem zavarja hogy áthallás van, csak téged.

Olyan már nekem is volt hogy másnak az ébresztőórájáras ébredtem :) De ez még jó is, mert így nem alszom el...

Előzmény: Caipi (268)
Laja73 Creative Commons License 2004.03.08 0 0 280
:-(
de így lett kerek a sztori :o)

de ami azt illeti, a mi lakásunk 14,8 milla volt, 55m2 +7m2 terasz, viszont van +20m2 előkert, ami a gyerekek miatt is, de magunk miatt is azért óriási előny, kicsit "ház" jellege van ettől
munkahely, ovi, suli 10 perc, ami sajna sokat számít

én annak idején (2001) 4,5 millióért váltam meg egy turai kertesháztól meg a 2200m2-es kertjétől, mert muszáj volt, de a mai napig megszakad a szívem érte

Előzmény: murray (279)
murray Creative Commons License 2004.03.08 0 0 279
Hello Sorstársak!

szerintem a "Lakópark" mítosz egy nagy baromság, már elnézést.
20 éve a panel volt ugyanilyen "divat" akkor modernnek számitottak!
18-20-25 milla egy ilyen lakás már majdnem veszek egy jó kis házat egy pár km-el a brutál drága agglomeráció után!
mindegy nem fontos!
ma reggel a dugóban araszolva mit láttam.:-)
új lakópark reklám valami sunshine tökömtudja milyen park, a szlogen: " Az élet BUDAI oldala!"
Így!:-)
mondjuk amig néztem a plakátot egy kátyút be is kaptam!:-)

Előzmény: Caipi (275)
Caipi Creative Commons License 2004.03.07 0 0 278
Igen, feltehetően egyre több építtető konfrontálódik az áthallás-problémával, és egyre több leendő vevő hallott már róla. Mi is itt megtesszük a magunkét igehirdetésileg.. Több honlapon már meg van adva a lakáselválasztó-falak hangszigetelési értéke, és ezek mind a szabvány felett (52 dB) is vannak. Az öcsémék az Izabella-kertben vettek egy lakást, a műszaki leírásukból csak annyi derül ki, hogy tégla lakáselválasztó-falak lesznek, de persze erre az én tapasztalataim alapján rákérdeztek. Nem tégla lesz, hanem valami vékonyszerkezetű két réteg, közte hangszigeteléssel, 58 dB-t mondanak. Ezek is már hallhattak valamit.. Bár szerintem 80 dB lenne az igazi, ha a porszívóm hangja 79.. Vagy ez nem így működik?
Biztos igazad van a környékedet illetően, de nekem főleg a házak külseje tetszik.. Olyan jól mennének a lakberendezési stílusomhoz..

Előzmény: Laja73 (277)
Laja73 Creative Commons License 2004.03.07 0 0 277
visszatérve a választásomra, nem is a környezet kialakítása vagy az épület külseje volt a szempont, hanem inkább a terület elhelyezkedése (dunapart)
amikor '88-ban a rómaira költöztünk, az egész egy nagy építési terület volt (nyilván), a parton meg volt két kocsma. ma már szépen kialakult minden - szerintem öt éven belül itt is hasonló lesz a helyzet
Laja73 Creative Commons License 2004.03.07 0 0 276
mostanában mindenhonnan ez a probléma jön elő...figyeld meg, nem adok sok időt, és az új lakóparkok reklámjaiban ez lesz az egyik legfontosabb szöveg
Előzmény: Caipi (275)
Caipi Creative Commons License 2004.03.07 0 0 275
A lakópark maga tényleg nagyon szép, főleg, ha teljesen olyan lesz, mint a rajzokon. (Lakáskereséskor sokat jártam a honlapon.) De a környék egy kicsit kopár.. Csak erre gondoltam. És igazad van, sajnos csak az áthallás az, amit utólag már nem lehet tökéletesen megoldani. Ezért szeretnék elsősorban megszabadulni a lakástól, és nem toldozni-foldozni. Pedig különben tetszene a lakás, meg a ház is, sőt, a környék is kellemes csalódást okozott.
Kötbér: azért viccesek.. Ez nem kevés pénz!

Más: idézet a METRO csütürtöki számából:

2004 a lakóérzet éve Magyarországon

... Hát akkor mit jelent a minőség? Fogalmazzunk úgy, hogy egyszerűen jól akarjuk érezni magunkat az otthonunkban. Ne dőljön rám a ház, ne halljam a szomszédokat és ők se halljanak engem. ...

Előzmény: Laja73 (274)
Laja73 Creative Commons License 2004.03.06 0 0 274
Nos, ezek azert megoldhato dolgok, ellenben az athallassal, amit Istenigazabol mar csak toldozni-foltozni lehet. De en optimista vagyok, es tenyleg megtetszett...tudod mit, gyere el, oszt megmutatom, mi tetszik benne:))

Kotber: a kesedelmes teljesites miatt jar, nagysagrendileg felmillio forint (majus helyett Karacsonykor koltoztunk)

Előzmény: Caipi (271)
Caipi Creative Commons License 2004.03.06 0 0 273
Lassan úgy vélem, hogy az építtetők csak arra utaznak, hogy a dolgok kívülről jól nézzenek ki, meg hangzatosan le lehessen írni őket. Belbecs, használhatóság le van sz*rva.
Ami a furcsáidat illeti, mit csinálnak? Az enyém csak szótlan és néha ijedten néz. Aligha tekinthető közveszélyesnek..:-)
Ma bosszút állok a körülöttem lakókon a sok pisilésért.:-) Úgy meg vagyok fázva, legalább 80 decibellel tüsszögök reggel óta. Ebből minimum 30 átugrik hozzájuk! Ha!
Előzmény: Hexerot (272)
Hexerot Creative Commons License 2004.03.06 0 0 272
A velünk szemben épülő háznak olyan keskeny lett a garázslejárata,hogy kocsi legyen a kerekén ami lefér oda.A bosszantő,hogy közel 40Mért adják a lakásokat és mi"olcsóbb"téglások küzdhetünk még a parkolónkért is!Jobban mondva szinte csak én és a párom,mert Caipihez hasonlóan finoman szólva"furcsa"emberekkel hozott össze a sors lakótársként.Elég,ha azt írom 8lakásból 3ban(velünk együtt)laknak átlag normálisak,1ben amióta"elbeszélgettem vele"A többi után megnyalná még a lábujjait is egy dilidoki.
Előzmény: Caipi (271)
Caipi Creative Commons License 2004.03.06 0 0 271
Hát őszintén szólva én már egyszer nagyon csodálkoztam, mikor azt írtad, hogy megszerettétek a "környéket". De úgy gondoltam, hogy Te tudod..
Mi ez a kötbér dolog? Ez lakásvásárlás-összefüggésben nekem ismeretlen. És hogyhogy nem kapod vissza?!
Gondolom, parkosítást meg ilyeneket talán tényleg értelmesebb csak az egész project végeztekor csinálni, mivel addig esetleg tönkremenne minden a robogó markolóktól..:-) De ez persze nem változtat azon, hogy az ottlakóknak jó szar lehet.
A többi, amit írtál, felettébb érdekes.. A kérdés csak az, hogy ennyire nincsenek a helyzet magaslatán, vagy lopnak, csalnak, hazudnak. Be kell hogy valljam, egyre kevésbé értem a ragaszkodásodat. De persze tudom, hogy ezt csak Te tudod egészében megítélni, kívülálló nem.
Egyébként nálunk abszolút minden a szerződésnek megfelelően történt, és én el tudom hinni, hogy a Csobánc Kft. nem is volt tisztában az áthallás-problémával. De a szakértői vélemény után persze már kellett hogy tudja. Egyébként az azért különös, hogy (a?/némely?) lakások egy év után még nincsenek a lakók nevén..
CSINBARÁT: Zenész a fejed fölött? Az vidám..! Alakítsatok zenekart, mégcsak össze se kell gyűlni, mindenki játszhat a saját lakásában..
Előzmény: Laja73 (269)
Csinbarát Creative Commons License 2004.03.06 0 0 270
Laja73:
Én 1.5 éve várom az átadást (előre láthatólag még 2-3 év a perektől függően, de lehet, hogy több).
De nálunk:
- nincs (és sajna nem is lesz) tároló
- az ép. eng.-ben meghatározták, hogy annyi kocsi beállót (csarnok garázs; szabad téri parkoló; 1 autós garázsok;stb.) kell építeni, ahány lakás létesűl! (a fele meg van, a többit nem t'om hova tervezték, mert hely sincs!)
- parkosítás helyett van egy ronda bódénk, amin még vitatkoznak, hogy kié
- közvilágítás: szó-szó
- járda: tragédia ( kirakhatom a táblát, hogy a műtőbe vezető út!)
- viszont nem épűl több ház:-))
- a vendégparkoló nálunk ismeretlen fogalom.
Bocsi az offért, de sajna nem vagy egyedül. Egy kicsit körbe néztem az országban, és azt kellett észre vennem, hogy az ilyen és hasonló esetek általánosak és MEGENGEDETTEK a mi kis hazánkban! :-(((((((( De a miértre nem kaptam választ, pedig megkerestem több ügyvédet, építésvezetőt, stb.

Caipi: a gonosz szomszéd olyan mint én (l. az éjjeli MOZART koncert elnémítója)!
Viszont, fölém egy zenész költözött a napokban!

Előzmény: Laja73 (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!