Keresés

Részletes keresés

gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.03 0 0 65

Sorry, szlejer , tudod sokat beszelgettunk errol mas forumokon is...

Persze, lehet mas fegyverekkel is eredmenyesen( gyorsan pontosan) loni IPSC-t,

en is tudom, baromsag lenne a reszemrol ennek ellenkezojet allitani.

Csak azt akartam mondani, hogy ha valaki konkretan IPSC Standardben akar versenyezni ( most nem STEEL-rol van szo!!! ) es anyagilag van valasztasi lehetosege akkkor inkabb femtokos sportfegyvert vegyen.Ma mar egy HK Expert kozel annyiba kerul mint egy PO.

 

IPSC productionben viszont a versenyzok kozul sokan lonek muanyagtokos fegyverrel ( HK, Glock, stb.) , oda inkabb el tudom kepzelni.

 

Ja es te tudod a legjobban , hogy annyira nem ellenzem a muanyagtokos fegyvereket IPSC-re , hogy en is most vettem egyett.....

 

geg

DVC

 

Előzmény: Törölt nick (61)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.03 0 0 64

Buszke is lehetsz az eredmenyedre en is gratulalok neked.

Az en eredmenyemhez viszont nem erdemes hasonlitanod a tiedet, mert en sajnos gyengen lovok femeket ( IPSC-ben is sokszor szivok ezzel)

 

 

DE!

 

A Steel es az IPSC kozott rengeteg kulonbseg van, de a legfontosabb hogy a Steel-ben nem kell gyors duplakat lojj, ( mivel csak 1x kell megpenditeni a celt) ezert abszolut nincsen hatranyban az aki muanyagtokossal lo!!!!!

 

IPSC-ben foleg Standardban hatranyt jelent a konnyebb suly, hidd el ez teny.

 

geg

DVC

 

Előzmény: Player11 (51)
hunserv Creative Commons License 2004.07.03 0 0 63
Jo, nekem akkor is kenyelmesebb a femtokos. De ismetlem, SEMMI bajom az USP-vel
Előzmény: Törölt nick (60)
Player11 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 59

07.24. és 08. 28.

 

http://w3.netelek.hu/fotitkar/

 

Nézd meg a versenynaptárt meg a híreket!

Egyébként nagyon jó buli volt a Steel  de nem lehet sok változatosságot belevinni a tizedik verseny szerintem már unalmas lenne.Egy kicsit olyan mint az a japán vívósport ami arról szól hogy csak a kard előrántását és egy gyors vágást gyakorolnak évekig. Persze nem sok esélye lehet ott az ellenfélnek.

Az IPSC nehezebb megunni!

Player11 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 58
Én így emléxem. Pont az tetszett hogy egyszerre nagy tárkapacitás és major erőfaktor: De ha tévedek akkor bocsika.....
Előzmény: hunserv (55)
hunserv Creative Commons License 2004.07.02 0 0 57
Juli 21 es Aug. kozepe korul lesz valahol Steel vereny? Kiprobalnam mit tudok :) Eleg szimpatikus, meg az IDPA is, az IPSC annira nem. Sajna csak a fenti idopontban vagyok otthontajt elorelathatoan....
Előzmény: Player11 (51)
hunserv Creative Commons License 2004.07.02 0 0 56
ParaOrdnance utoljara meg 9x19 .40S&W .45ACP kaliberekben volt csak. Boven eleg.
hunserv Creative Commons License 2004.07.02 0 0 55
Na ez nekem nagyon uj, mert az IPSC szabalyzat szerint mintha a majornak nem csak az erofaktor, de a minimum 10mm es kaliber is ki lenne kotve... vagy most tevedek? az otthoni gepemen megvan az IPSC szabalyzat, hirtelen nem tudom lecsekkolni...
Player11 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 54
Na én meg jól elbeszélgetek itt -Magammal :))))))))
Player11 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 53

Major kategóriában szerintem legnyerőbb a 38 super auto kaliber mert kb akkora a tárkapacitás mintha Para lenne de az erősebb töltet miatt az értékelés major.

Nem tudom milyen típusú fegyverből gyártanak ilyent( talán Para Ordenance?) nem emlékszem milyen volt amit láttam.

Előzmény: hunserv (49)
Player11 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 52
A Major kategóriában szerintem a legnyerőbb a 0,38 super auto kaliber.Alig nagyobb átmérő a paránál(nagy tárkapacitás) de már major értékelés.Nem tudom van-e olyan a Para-Ordenance-nak vagy esetleg a CZ-nek?
Előzmény: hunserv (49)
Player11 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 51

Gábor!

Tétényben a Steel-en 13. lettem   mindössze 0.07 sec-el lemaradva a 12.-től akit Gesztesi Gábornak hívnak.

 Büszke is vagyok rá mivel csak május óta lövök IPSC-t.Szerintem ez szép a HK-tól is.

Igazán itt lehetett lemérni a stukker sebességét.  Az IPSC versenyeken azért jobban elmaradok a gyakorlatlanságom és a velem született topaság miatt. Itt azonban nem kellett szaladgálni és  taktikázni csak gyorsan elővenni és lőni. Szerintem nem reménytelen a HK-val indulni standardban sem, de legközelebb megpróbálom majd productionban.

Előzmény: gesztesigabor (50)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.01 0 0 50

IPSC standardban lehet versenyeni HK-val , de minek....

Para Ordnance, STI , SVI , Tanfoglio ezekkel lehet eredmenyesen loni IPSC-t.

Nagyon jo fegyver a HK, szolgalati / onvedelmi celra, de messze nem idealis IPSC-re.

 

IPSC productionben esetleg jo lehet, de ott meg jellemzoen Glock 17 / 34 -35 -el lonek. ( nem veletlenul).

 

A 9 -es es a 40-es loszer kozott a legjellemezobb kulonbseg az ARA....

Amikor hetente sokszazat losz el akkor nagyon sokat szamit hogy 32 ft/db vagy 55 ft/db aron gyakorolsz...

 

udv

 

geg

 

 

 

 

Előzmény: hunserv (49)
hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 49

Nah, aki lebeszelt a .40 USP expert valtokarol az 9mm USPvel versenyzett sokat, s rengeteg versenyt meg is nyert vala, orszagosan elismert emberke. O vett .40est is uspjehez, mert nagyon atterhetnekje volt major kategoriara, de aztan az egeszet lecserelte egy .40 es Paraordnance ra. Onala, ismetlem, nala a para ordnance sokkal gyorsabb.

En szeretem az USP Expertemet, tetszetos, pontos, megbizhato. De en is tapasztaltam, hogy mondjuk 10m-rol egy egesz tarat kiengedni vele sokkal macerasabb mint mondjuk egy feg paraval. Amig tele az expert tar (18 loszer) addig faja, de ha felig van es elkezd urulni ugy jelentosen csokken a sulya es egyre jobban tancol, mert ugye a cso alatt semmi suly nincs, mig egy femtokosnal azert tobb van.

Mindazonaltal en sosem fogok arra gyurni, hogy IPSC bajnok legyek IDPA ugyis jobban tetszik (pl ipsc open-t ruhellem, en jobban szeretem az eletszerubb dolgokat, valo eletben meg ritkan maszkal az ember kompenzatoros optikas mindennel felcicomazott cuccossal) De az USP-t megtartom, csupan nem veszek hozza .40es valtocuccot.

Szoval kerdezted, hogy mennyivel lassabb, hat pontosan nem tudom, de a ficko a para ordnance-val egy sorozatban valamivel tobb, mint egesz masodpercet is megsporol...

Egyebkent lehet, hogy nem mindenkinek jon be a femtokos nehezebb fegyver, nekem igen.

En mondjuk ugy voltam/vagyok, hogy Eloszor elso fegyvernek vettem az Expert 9mm-t (jo, elotte mar volt MCM) aztan masodik nagykalibernek meg szervaltam a CZ-t meg melle egy FEG P9R -t (a feg meg kereskedonel hevereszik, de mar nem sokaig :) )

Na, ezekbol az jott ki, hogy 25m-re en pontloveszkedni az experttel tudok legjobban, de 15m-rol amikor gyorsakat lottem az a nehezebb FEG-el jobban ment, teljesen mas erzes volt. Ha gondolod kijossz egyszer velem loterre ha Magyaron vagyok aztan te is osszehasonlithatsz mondjuk TE USP-d, en USP expert-em (ha epp nem nemeteknel lesz szancseren) CZ75 meg FEG P9R-t. Rettenetes kulonbseg nincs, de akkor is mas.

Előzmény: Player11 (47)
gvass1 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 48
"a 40-es lőszerről hallottam azt hogy nagyon durva és nehéz uralni." Ez pedig nem igy van, azonos (tipusu, meretu stb.) pisztolyt feltetelezve alig valamivel rug nagyobbat az atlagos .40 SW az atlagos 9 mm Lugernel.
Előzmény: Player11 (47)
Player11 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 47

Miért nem jó a műanyagtokos HK  a versenyzésre? Talán lassúbb a duplázása? És ha igen, mennyivel? A súlya nem kisebb mint a vas CZ-nek.

És mivel beszéltek le a 40-esről?Én nem a 40-es USP-ről hanem a 40-es lőszerről hallottam azt hogy nagyon durva és nehéz uralni.Majd azért kipróbálom.

Épp itt fórumon írta egyik kolléga (Szlejer) hogy 5 éve gond nélkül versenyez 40-es USP-vel és engem is meggyőzött ezzel amikor még nem tudtam dönteni a CZ és az USP között . Nem is bántam meg szeretem a stukkert.

 

 

 

Előzmény: hunserv (44)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.06.30 0 0 46

Ok, kosz, sajnos meg kell valjak a Sig-tol pedig nagyon megbizhato pisztoly.

Akinek van kerdese a fegyverrel kapcsolatban az irhat ide is vagy a gesztesi@hdsnet.hu-ra.

 

Udv

 

GeG

 

 

 

Előzmény: emeszto1234 (45)
emeszto1234 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 45

Szia Gábor,

 

ma szólok a klubomnak (Terézvárosi Lövész és Turisztikai Egyesület), remélem 1-2 nap múlva válaszolnak érdekli-e őket vagy sem.

 

üdv

 

t

Előzmény: gesztesigabor (43)
hunserv Creative Commons License 2004.06.30 0 0 44

Hja, nem is mondottam, hogy gond lenne a HK val, persze nem talalo az a kifejezes, hogy "jo vas" mert ugye muanyagtokos :) emiatt aztan sajna IPSCre nem is oly joo. Jah, melelkesen: juli vegen a kicsit tobb mint fel eves HK Expertemet visszakuldom oberndorfba, mert hat szancseret ezkozolnek rajta.... szoval az sem hibatlan :(

akartam hozza .40 S&W valtot. Akinek van mar, az nagyonlebeszelt rola. Ugyhogy reszemrol a HK paletta nem fog bovulni, ettol a cegtol marad a 9mm Expert mint egyeduli hasznalhato modell, majd kesobb esetleg egy MK23 ha nagyon nem lesz hova koltenem. Meg ugy egyebkent is, mindenfele sportra, folega  dinamikusra jobb a femtokos. (pont a raduplazasok miatt)

Előzmény: Player11 (42)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.06.30 0 0 43

Sziasztok,

Van egy elado kompakt meretu Sig P228-m ( 13+1 / 9 mm ) megkimelt allapotban
2008-ig ervenyes muszakival.
A fegyver nagyon pontos ( 180 kor korul kenyelmesen lehet vele loni) ,
megbizhato, konnyen kezelheto.

Amit adok melle : 2 db tar , Hogue gumi markolat + eredeti markolathej ,
Uncle Mike kydex gyorstok.

Ar: 120.000,- forint ( uj ara kb. 260e Huf )

Kivalo IPSC Production / onvedelmi pisztoly.

Klubnak , loternek, maganszemelynek elado Megszerzesire!


Udv

geg

Player11 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 42
Nem! nem! félreértettél! Éppen azt írtam hogy nemigen akad vagyis hogy alig. Egészen pontosan az eddigi kb3000 lövésből 3  akadályom volt azok is kivetési hibák voltak -(versenyen, kapkodva)-valószínűleg azért mert nem fogtam elég keményen a stukkert és így a szán nem tudott elég határozottan hátracsúszni.A HK teljesen jó vas!Csak ajánlani tudom mindenkinek.Szóval csak azt akartam mondani hogy eddig még mindenféle lőszerrel jól ment. Csak az erőfaktor a fontos mert az IPSC versenyen nem szabad és nem is érdemes olyan gyengébb lőszerrel indulni ami egy pontlövő versenyen jó lehet.Ha viszont túl erős lesz akkor nehéz a célon megtartani az első lövés után és a második lövés többet késik (hosszabb lesz a duplázás ideje).Bár szerintem ezt te jobban tudod mint én.
hunserv Creative Commons License 2004.06.29 0 0 41

Erdekes, magyar loszerrel semmi baja az USP EXPERT nek. Effektive minden gyari cuccal jol mukodott eddig amit kiprobaltam, csak az Odor bacsi soretes kigyolovoje nem tudta felhuzni, de hat azt meg tojom le...

Cseh kuloval meg magyarral a te USP-d hogy nem ment jol? nem toltott csore / nem vetette ki a huvelyt / vagy keresztbeallt a huvely (kalyhacso) ??? Mennyi loves van benne eddig? Most milyen loszert hasznalsz?

 

MCM tar: semmi baja annak, max a rugot kellene kicserelni (sufnituning - megnyujtani, bar nem az igazi megoldas, ha mar ki van faradva), de lehet, hogy egy tisztitas is raferne :)

Előzmény: Player11 (40)
Player11 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 40

Hi!

Nekem standard 9-es USP-m van, nemigen akadt eddig a szlovák, a <FONT face="Times New Roman" size=2>magyar és a cseh lőszerekkel sem.

Az ereje annyiban számít, hogy az IPSC versenyen<FONT face="Times New Roman" size=2> meglegyen a kiskaliberű erőfaktor azaz parasztosan szólva: fellökje a vasakat.

<FONT face="Times New Roman" size=2>

Az MCM-hez kettő nagyon leharcolt táram van. Szinte biztos hogy csak az a hibás , nem adja fel rendesen az új lőszert. néha nem emelkedik ki annyira sem hogy a szán előre tudja tolni a töltényűrbe. Pontlövészkedni ez is elég , de a Steel-re megbízhatóbb kellett volna így kihagytam a kiskalibert.

Hogy miért csinálják velem ezt a betűk azt nem tudom!!

Előzmény: hunserv (36)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 39
hi, szerintem azert nem az igazi a rendori joindulatban bizni. Kulonosen, mivel a german zoldruhasoknal a paragrafusokhoz valo gorcsos ragaszkodas a jellemzo (ellentetben a magyarok szurkekkel, ahol a jog semmit nem jelent). De mindegy, mert ott nem kaphatsz erte 2-8 evet, hanem sokkal kevesebbet csak.
Előzmény: hunserv (38)
hunserv Creative Commons License 2004.06.29 0 0 38

Gvass, a nemet rendor ugyan jobban ismeri a jogszabalyt mint en, vagy egy magyar, s bar hivatalosan szart sem er a fegyvertartasi engedelyem kint, megis megerto tud lenni annak lattan ;) egyebkent eddig meg nem szopattak, lehet csak kifogtam...

Viszont van az a bizonyos magyar kiviteli meg behozatali engedely... azt sem tartjak kint tobbre, mint a magyar fegyvertartasit. Szoval megillegeti a fejet, aztan papat int.

Egyebkent sem fekete mecivel megyek, meg nincs is gegszter fejem. Meg hat hiaba az a mondas, hogy nem a ruha teszi az embert, par eve mindegy milyen kocsival mentem, ha nem trogerruhaban voltam sosem csesztettek.

Előzmény: gvass1 (37)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 37
Hi Hunserv, hmm, a nemet rendornek hogy magyarazod meg az enegdelykoteles loszert a csomagtartodban visszafele? A magyar enegdelyed ott szarra sem jo. Ha EWP-d lenne, az mas lenne, de olyanod meg nem lehet. Illetve jogilag igen, gyakorlatban nem.
Előzmény: hunserv (30)
hunserv Creative Commons License 2004.06.29 0 0 36
Egyebkent miert lett volna akadaly az MCM -el??? Szerintem MCM kevesebb akadalyt tud produkalni, mint egy CZ75 Kadet. Legalabbis eddig ezt tapasztaltam. REX-et nyilvan egyikbe sem teszek, de a Vostok loszerekkel az MC tokeletesen megy, a CZ mar csinal nehany kivetesi hibat. Csak ugye konstrukciobol adodoan rohadtul be is szorul, igy nincs az, hogy egy mozdulattal elharitom. Viszont a magyar Nike-vel mar jobb az abra. Nah, szoval ha a CZ nem akad el, akkor az MCM megannyira sem fog.
Előzmény: Player11 (33)
hunserv Creative Commons License 2004.06.29 0 0 35
<FONT face="Courier New">Nos, ha eleg kemeny olom a kopenytelen akkor semmi gond vele. Nekem is HKm van (9mm expert) de jool muxik.
Aztan ha nagyon akarod akkor megoldhato az FMJ is. azt a 3000 darabot kiokkumlalhatjuk, nyilvan az sem mindegy, hogy full powert akarsz, vagy gyengebbet. Pl en a HKmba ugy allitom be, hogy biztonsagosan felhuzza, igy kis loporost is sporolok. Neked mily csuzlihoz kene az a 3k darab? esetleg par kulonbozo erossegu mintat kiprobalhatnal majd egyszer, aztan kivalasztjuk a neked legjobbat.

bel:
Egyebkent a full olom lovedekek nem porzanak szanaszet kisebb sebessegeknel, mondjuk egy eros toltetu .357 magnumhoz mar csak erosen kemenyitett olmot hasznalnek... szoval loveszet kozben sincs gond az olomlovedekkel...
Előzmény: Player11 (34)
Player11 Creative Commons License 2004.06.27 0 0 34
Ja és valami olyant is olvastam még hogy a HK, és a Jerikó poligoncsöve nem forgatja meg az olcsóbb köpenyeletlen ólomlövedéket és ettől pontatlanabb lesz a vas. Jól tudom?
Player11 Creative Commons License 2004.06.27 0 0 33
Hi! Bel!
Jó volt a Steel!
A kiskalibert inkább kihagytuk mert az MCM-el nagyon sok lett volna az akadály.A nagy viszont jól ment.

Hunserv! Mégis mibe kerülne az nekem ha adnék mondjuk 3000 hüvelykét :) és visszakapnék ugyanannyi "harcrakész patronkát" :) ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!