Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2022.09.06 0 0 32108

Varrógép-/műszerolaj,

 

vagy szilikonzsír. De inkább az előbbi, lehet kapni. WD-40-et  ne !

Előzmény: szicsu1007 (32106)
kiss_atti Creative Commons License 2022.09.06 0 0 32107

Amikor indultak,

 

nem lógtak ki semerre az átlagból, aztán sok panasz volt. Azért írtam, hogy tájékozódni szükséges, mert nagyon rég nem láttam terméküket, így hiba lenne az utolsó tapasztalataimból ( 10 évvel ezelőttről) kiindulni.

Előzmény: aartoo (32105)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.09.05 0 0 32106

Műanyag nyílászárók vasalatát szabad-e WD40-nel kenni, vagy van ennél "jobb" anyag is?

aartoo Creative Commons License 2022.09.05 0 0 32105

"A Ferrandról tájékozódj majd."

 

Ez rosszat sejtet. :-/ Elárulnál kicsit többet? Én is Kömmerlinget tervezek vásárolni. Talán inkább mást kellene néznem? Vagy más is gyárt Kömmerling profilból ablakot?

Köszi.

Előzmény: kiss_atti (32098)
ZolKa Creative Commons License 2022.09.05 0 0 32104

Köszönöm szépen!

Előzmény: kiss_atti (32103)
kiss_atti Creative Commons License 2022.09.02 0 0 32103

Bocs,

 

ezt a postot "benéztem", nem válaszoltam rá:

 

Nem jó a függőleges osztó, csak a vízszintes, és minél szélesebb a teraszajtó, annál inkább lesz gyárthatatlan. ( szóval nem a szélességet akard növelni)

 

Sajnos Szeged felé nem vagyok ismrős, semmilyen szinten...

Előzmény: ZolKa (32099)
Kisdi Creative Commons License 2022.09.02 0 1 32102

"... jönnek az orkok"

 

:) :) :)

Előzmény: kiss_atti (32098)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.25 0 0 32101

Aluban

 

gyártható,  de azt nem fogod kifizetni. 

:-)))

Előzmény: Kispalsz (32100)
Kispalsz Creative Commons License 2022.08.25 0 0 32100

Ez egy full panorámás ablakrendszer része. Azért kérdezem, keresem, mert redőny is van rajta. Most a 2 ablak találkozásánál ( fa ablak) csak 15 cm az ami látható tok összesen. Ha 2 műanyag ablakot sorolok, pl H sorolóval ( 2-3mm)  és a redőnyök miatt még rakok fel toktoldókat, akkor 2*120mm + 2 *40mm  + 1* 3mm ( H soroló)  azaz 323 mm lesz a 2 üvegrész közötti terület. Elég sok elveszik. 

 

Alu szerkezettel is hasonló 240 cm -es max gyártható szélességi korlátba ütköznék? ( tudom, hogy műanyagos topik, gondoltam bedobom :) ) 

 

 

 

Előzmény: kiss_atti (32094)
ZolKa Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32099

Köszönöm szépen a segítséged!

 

 

Az erkélynél vízszintes osztó helyett esetleg egy függőleges is megoldás lehet, vagy esetleg szélesebb erkély ajtó?

 

A jó beépítésre nem sajnálom a pénzt. Esetleg Szegeden, vagy környékén nem tudsz ajánlani valakit (én helyileg Hódmezővásárhelyen vagyok).

 

Esetleg a beépítésről van szabvány vagy műszaki irányelv?

 

 

Köszi!

 

 

Előzmény: kiss_atti (32098)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32098

- A háromrétegű üveg valóban kevesebb fényt enged át, mint a kétrétegű, de ez csak műszerekkel mérhető, az agy nem lát különbséget.

Ami miatt VALÓBAN kevesebb fény lesz, az a sokkal kisebb szerkezet/vastagabb profil.

 

- CCa ugyanaz a két szerkezet kitakarása, profiltól függően 175 mm körül

 

- igen, jobb profilrendszer és a hanggátlása is jobb

 

- el lehet hagyni ( ahol redőny lesz, oda viszont 60-as toldó kell a szerkezetek oldalára)

 

- a külső párkányok valszeg cserések.

 

- én személy szerint a Roto és Maco vasalatokban "hiszek", a GU-t rühellem. Nincs , vagy nehezen van hozzá alkatrész. A Ferrandról tájékozódj majd.

 

- Szerintem nagyon fontos, hogy a teraszajtó statikai sorolóval legyen összesorolva a fix elemmel, ÉS egy képzelt parapettmagasságon ( mondjuk 90-95 cm) legyen benne egy vízszintes szárnyosztó. Az összetett szerkezet két szélére elég (szokott lenni) az esetedben 60-60 mm-es toldó, középen a redőny osztott lefutóval menjen.

 

- Ez az utolsó kérdés, amiről oldalakat lehetne írni, ezért nem teszem. A jó beépítés "drága", ha megbízol valakit a kivitelezéssel, abben - sajnos - meg kell bíznod, hogy jó szerkezeteket ad el Neked, és szakszerűen fogja beépíteni... sajnos ez az esetek egy részénél nem sikerül, mert teli lett a szakma kóklerrel... ez van. 

 

Én 17 éve csinálom és azt látom , hogy megyünk ( a szakma) a lejtőn lefelé... jönnek az orkok Nógrád megyéből, és a 2019-ben 1 mio/m2 árú lakások fix ablakait nem tudják beépíteni... a bonyolultabb szerkezeteket még kevésbé...

Előzmény: ZolKa (32090)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32097

Merthogy

 

nagyon  hasonló kérdéseket tett fel egy "kolléga" tegnap, telefonban...

 

Akkor válaszolok...

Előzmény: ZolKa (32096)
ZolKa Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32096

Nem beszéltünk még telefonon.

Előzmény: kiss_atti (32093)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32095

Az Aluplast 4000

 

egy alap-profil, de a mostani ablakaiddal összehasonlítva és és föld a különbség.

Hajrá.

Előzmény: szbvt700 (32092)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32094

Igen,

 

belefutottunk, magára valamit is adó gyártó ezt nem gyártja le, még fehérben sem.

Előzmény: Kispalsz (32091)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32093

Szia,

 

beszéltünk telefonon ??

Előzmény: ZolKa (32090)
szbvt700 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32092

Sziasztok!

Több forrásból igyekeztem utánajárni a témának, de itt is szeretném felvetni a helyzetemet, mert látom hogy aránylag nagyobb számban lehet független szempontok szerinti tanácsokat hallani mint az egyes forgalmazók oldalán. Régebbi építésű családi házon cserélnénk nyílászárókat, egész pontosan 2 kapcsolt gerébtokos, 2 rétegű, talán 10centi rétegtávolságú ablakot, melyekben az ablakszárnyak, és maga a tok is sok helyen már korhadt, sem az üvegek illeszkedései, sem a szárnyak tokban való illeszkedései nem a legpontosabbak már, néhol az egyes szárnyak is csak 1-1 ponton zárnak a 2-2 zárási pontból, így télen sok esetben huzatos is, és párás maga az üveg is, mind a két rétegben. Az ablakcserénél szempont volt a költségkímélés is, de azt sem szeretném, ha kidobott pénz lenne a projekt ára. Erre vontakozóan kérdezném itt a tőlem jobban hozzáértőket, hogy ettől a mostaninál az Aluplast 4000-es 2 rétegű ablak jobb lenne e, vagy az nagyon a felejtős kategória? Drágább ablakokat is nézegettem igazából, de akkor meg a többi másik ablak lenne rossz a házban ahhoz képest, amik mind 2 rétegű műanyag ablakok már. A falak egyébként 50 centisek, de nem szigeteltek, az ha lesz is, akkor max 5 centi fog felkerülni, több nem. Ezek ismeretében Ti mit javasoltok? 
Válaszokat előre is köszi! 

Kispalsz Creative Commons License 2022.08.24 0 0 32091

Sziasztok!

 

 

260 cm-széles 165 cm magas ablakot keresnék tokosztással. Lehetőleg olyat amibe egy nagyobb fix tábla építhető az egyik felébe, a másik felébe pedig egy bukó-nyíló ablak lenne ( 80 cm széles körüli).  Tudtok ilyen gyártót ajánlani? ( Eddig csak 240 cm -es max szélességű méretet találtam). 

 

Soroló nélkül nem szeretném, mert csökkenne az üveg felülete. 

 

Belefutott már ebbe valaki?

 

ZolKa Creative Commons License 2022.08.23 0 0 32090

Sziasztok!

 

Az alábbi paraméterekkel ellátott négylakásos társasházi lakásunkban szeretnénk ablakokat cserélni:
Kapcsolt gerébtokos ablakok, a falazat tömör kistégla, meglévő 12cm EPS szigetelés, a kávákon 3cm grafitos. A tető nem szigetelt, de tervben van.

 

Három rétegű üvegben gondolkodunk, viszont tartunk tőle, hogy csökken a bejutó fény mennyisége, ráadásul még az üveg felület is kisebb lesz a vastagabb keretek miatt. Mennyivel csökken a beeső fény a két rétegű üveghez képest, jelentősen, észrevehető?

 

A tokosztós ablaknál a váltószárnyashoz viszonyítva hány centimétert vesz el a tokosztó?

 

A három tömítéses szárny érezhetően jobb minta két tömítéses? A hanggátlásnál jelent valamit?

 

Azoknál az ablakoknál, ahol nem lesz redőny ott el lehet hagyni a toktoldót (3cm szigetelés van a kávákon)? Ezt is beeső fény miatt kérdezem.

 

A régi külső lindab párkányok maradhatnak? Elméletileg neki lesz tolva az új tok a szigetelésnek és a párkánynak is.

 

A profil Kömmerling 76 AD lenne GU vasalattal, amit a nyíregyházi Prémium Ablak (Ferrand Kft) gyárt. Olvastam, hogy nem túl jók a GU vasaltok. Annyira rosszak, hogy ez kizáró ok lehet?

 

Az erkély ajtó mellett van egy parapet felette ablakkal, azt kivennénk, így lenne egy fix üveg + erkély ajtó kombó. A nyílászáró mérete kb. 233 X 239, ebből az erély ajtó 100 cm -es. Illetve ezen lenne egy osztott redőny (fix résznél + erkély ajtónál). Ezt hogyan kellene megoldani, milyen tok szelesítő, milyen üvegezés?

 

Tudom, hogy nem illik ilyet kérdezni, de a kivitelezésnél mire kellene figyelni? Szakmai szemmel biztos nagyon összetett, de legalább a sarok pontokról tudnátok írni egy pár szót?

 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

kiss_atti Creative Commons License 2022.08.03 0 0 32089

A tok közepén fúrd meg az ablakotokot,

 

a hegyesztési varratoktól 20-25 cm-re legyen az első furat és utána 50-60 cm-ként.

És - ha rám hallgatsz - jobb lenne inkább 6-os fúróval megfúrni, mint 7,5-essel...

:-))))

Előzmény: atari22 (32087)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.03 0 0 32088

Neked nem a 

 

leggazdaságosabb megoldásra kell(ene) összpontosítani, hanem arra, hogy valaki egyáltalán legyártsa ezt a szerkezetet.

Asztalosok környékén kutakodjál.

Előzmény: [fidelio] Bismarckooo (32086)
atari22 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 32087

Üdvözlet mindenkinek!
A feladatom, Inoutic Arcade tok, tokrögzítő csavarokkal való rögzítése, a falhoz. A tok belső síkjától hány milliméterre legyenek a tokrögzítő csavarok átvezetésére szolgáló 7.5 mm-es furatok? Természetesen tájékozódtam az interneten közölt vázlatrajz alapján. Nekem 35 mm jött ki. De biztos ami biztos, szívesen meghallgatnám azok véleményét is, akik már csináltak ilyesmit. Előre is köszönet az infókért.

[fidelio] Bismarckooo Creative Commons License 2022.08.02 0 0 32086

Tisztelt Fórum,

30cm magas nyílásba ( a szélességhez tudok alkalmazkodni ) keresek nyitható ablakot. Alagsor, tároló, a höszigetelés szinte mindegy. Hol próbálkozzak a lehetőleggazdaságosabb megoldásért ?

 

üdv.

kiss_atti Creative Commons License 2022.07.31 0 0 32085

Nem vad

 

a kérdés, ebből nem tudsz jobbat kihozni. 

Előzmény: Ijedos_ (32084)
Ijedos_ Creative Commons License 2022.07.31 0 0 32084

Sziasztok!

 

Kérdeznék egy vadat:

 

Adott egy ház Kömmerling Eurofutur Elegance 70mm-es profilú ablakokkal, 2 rétegű 4/16 Argon/4LOW üvegezéssel, Winkhaus vasalatokkal

Ug=1,1W/m2K

Uw=1,2W/m2K

 

Nos.

Szerintetek van arra reális megoldás és egyáltalán értelme, hogy ezeknél a nyílászáróknál csak üvegezést cserélne az ember?

Ezzel a meglévő tokkal max. milyen javulást lehetne elérni?

Lehetne mondjuk esetleg 3 rétegű üvegezést beépíteni ebbe a tokozatba?

A gyártók egyáltalán foglalkoznak csak üvegezés cseréjével?

 

Köszönöm a válaszokat!

kiss_atti Creative Commons License 2022.07.29 0 0 32083

Bármelyiket megveheted.

Előzmény: MAttila8787 (32082)
MAttila8787 Creative Commons License 2022.07.29 0 0 32082
kiss_atti Creative Commons License 2022.07.26 0 0 32081

Persze,

 

e-mailen tudunk beszélgetni.

:-)

Előzmény: VLinda (32080)
VLinda Creative Commons License 2022.07.26 0 0 32080

Megint köszönöm a válaszokat.

 

Epitkezes1, ilyen részletesen egyelőre nem tudom, hogy mi van a falban, de utánaérdeklődök. Az azért biztos, hogy nemcsak 32 dB-t tud, különben meg se vettük volna a lakást, mert akkor annyira elviselhetetlen lenne a zaj bent gondolom. :) A falat sajnos biztos nem fogjuk hangszigetelni, mivel társasházi lakás, nem családi ház. Amúgy van rajta szigetelés, de csak sima hőszigetelés.

 

Kiss_atti, ezek nagyon biztató számok. :) Nekem a 90% is elég lenne. :) A duplo ablakkal mi szokott lenni a gond? Láttam kint van az emailcímed, írhatok neked emailt a témában, helyszíni felmérés, lehetséges rendelés ügyében? Mostanában, 1 max. 2 héten belül lenne aktuális számomra a hangszigeteléshez a felmérés és a megrendelés.

gsmotoros Creative Commons License 2022.07.26 0 0 32079

*Wienerberger kép csere, bocsi:

 

Előzmény: gsmotoros (32078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!