Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2021.11.22 0 1 51605

Ilyenkor mindig azon tűnődöm, hogy ahol eddig tartották, a környékbelieknek nem tűnt fel soha semmi, hacsak nem olyan távol eső, (esetleg külterületi) jól bezárt helyen élt, ahova halandóknak nem volt rálátása. (?)  Másodszor, ha egy ilyen kényes állatot akármilyen módon is, de jól akarunk tartani, minimum az alapoltásokat be kell adatni nekik,,,milyen tróger orvosok lehetnek, ha erről, nyilván jó pénzért, de hallgattak.? :( Harmadszor lehet ez újságírói túllihedés is, mert könnyen lehet, hogy a cikk megjelenésekor már valamelyik állatkertben/vadasparkban keresik...

Előzmény: Nobody1 (51604)
Nobody1 Creative Commons License 2021.11.22 0 2 51604

Valaki valahonnan szervált egy szervált. :)))

Aztán ahogy az lenni szokott, megunta a gazdi és egy "jó helyen" elengedte vagy a szervál unta meg a bezártságot és elszelelt a gazditól. Persze a gazdi meg hivatalosan nem is meri keresni mert fél a büntitől amit minimum duplán is megérdemelne.

A szerencsétlen szervál megy éhen-szomjan kószál, mert ugye vadászni nem igazán tud (hiába ösztönösen ragadozó, azért tanulni is kellett volna a "technikáját" még kiskorában) és gondolom nagyon melege sincs - hacsak nem udvari ketrecben tartották eddig. Remélem még időben befogják...

Előzmény: corvi01 (51601)
nyebojsza Creative Commons License 2021.11.22 0 0 51603

Nos ha a lehoullott levelekre, az avarra gondolsz, azt jóérzésű ember soha nem akarta "elégetni", mert az nem ég, csak füstöl... Ellentétben a metszéskor keletkezett ághulladékkal... de azt meg szalonnasütéshez gyújtom meg... (igaz, egy ökröt is meg lehetne sütni azon a parázson :D)

Előzmény: corvi01 (51602)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.22 0 1 51602

 A magángépeket, jachtokat és más “játékszereket” kifizetni és fenntartani nagyon nem egyszerű dolog, elképesztő mennyiségű pénz kell hozzá, ám a szennyezésük is hasonlóan magas. A tanulmány kitér arra is, hogy a világ vezetőitől elvárható lenne, hogy a luxusfogyasztást hatalmas mértékben korlátozzák. 

De ez is kevés, hiszen az kellene, hogy a világ leg-gazdagabbjai is felismerjék, életmódjuk milliárdok életét teheti tönkre, vagyis akárcsak az országok, a leggazdagabb 1%-is tekintse magára nézve kötelező érvényűnek a kibocsátás csökkentését, és vagyonával tegyen egy fenntartható létezés megalkotásáért - legalábbis a tanulmányt alapul vevő civil szervezetek ezt szeretnék elérni. 

 

 

No ez az ami soha nem lesz, ui. a luxus elérése motiváció a technikai civilizáció egyre följebb pörgetéséhez és ezt nevezik "fejlődésnek", persze gigaprofitok kíséretében! Mi meg, hogy ezek tovább űzhessék kisded játékaikat, ne gyújtsuk meg még a kis őszi lombhulladékot sem mert qurvára szennyezzük ezzel a környezetet...Szánalom! :(

 

Előzmény: Nobody1 (51600)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.22 0 0 51601

Off

 

Mi mászkáljon a bükki nemzeti parkban, ha nem egy szervál, ha már a trógerségnél és törvények semmibe vevésénél tartunk...

 

https://www.origo.hu/tudomany/20211121-valoszinu-megszokhetett-valahonnan-a-keletafrikai-szavannak-macskafeleje.html

 

A topikhoz 'kissé' kapcsolódva az a szerencsétlen nagycica valszeg piszkosul éhes lehet,,,szerintem sürgősen etetésre szorul! :-/

Nobody1 Creative Commons License 2021.11.22 0 0 51600

https://koponyeg.hu/hireso/nagysagrendekkel-tobb-karosanyagot-bocsat-ki-a-luxusfogyasztas-mint-az-atlagemberek-fogyasztasa

 

Na itt van az alapvető probléma. Hiába veszünk mi energiatakarékos izzót, ha a gazdagok annyival többet "elbuliznak" és ők úgysem fogják vissza magukat, mert saját véleményük szerint "megérdemlik, nekik ez jár"...

Meg ügye az emberi természet is olyan, hogy az átlagember is igyekszik felzárkózni az elithez, így aztán egyre nagyobb károkat okoz az egész emberiség a természetben... :(

corvi01 Creative Commons License 2021.11.20 0 1 51599

Alapvetően igazad lenne, csakhogy,,,, az egész civilizációs/technikai/környezetrombolós katyvasz eleve a durva beleavatkozás a természetbe és így a madarak életvitelébe, ami láthatólag már visszafordíthatatlan károkat okoz és okozott! :(  Az, hogy madarakat(meg egyebeket) etetünk, mentünk.... az csak egy gyenge törlesztés ill. segítés csak az elrontott Öko fen maradásának reménykedéseinél!

Előzmény: yüz karasi (51592)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 51598

Nálam sincsenek, csak a szokásos verebek, cinkék és gerlék. Mondjuk hideg sincs. Talán később jönnek.

Előzmény: syssy48 (51597)
syssy48 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 51597

A város itt van 150 méterre, még mi is a belvároshoz tartozunk, tehát oda biztos nem mennek. Évekkel ezelőtt ilyenkor jöttek csapatostul a tengelicek, zöldikék, meggyvágók, stb, most meg ilyenkor eltűnnek? Most is kint van az este kirakott eleség egy része. Nem tudom felfogni, mi a fene van a világgal. 

Előzmény: Magdi60 (51596)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 51596

Az említettek nem költözők, legfeljebb kicsit délebbre mennek, vagy be a városba.

Előzmény: syssy48 (51595)
syssy48 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 51595

Megint eltűntek a madarak. Nem egészen egy hete rendeltem újra hántolt napraforgót, mert olyan sok kismadár jött enni az ablakpárkányra tett etetőre és mire ideért a kaja, eltűntek a cinkék, eltűnt a csúszkám, eltűnt az összes kismadár, egyedül a mezei verebek jönnek, de ők is ritkábban. Délben ott a reggelre kirakott kaja. Nem értem. Tavaly ugyanez volt. A cinke tudtommal nem költözőmadár? A vörösbegy sem? Hová mennek ilyenkor? Ha bejönnek a fagyok, hó, kirakom a kerti etetőket, kíváncsi leszek jönnek e a tengelicek? De ezt a hirtelen eltűnést nem tudom felfogni. 

Magdi60 Creative Commons License 2021.11.18 0 0 51594

Ez már jobb ár! Egész zsákkal érdemes venni, hiába. Az a kilós kiszerelés rablás. A piacon a kölest fél kilós zacskókban árulják... Viszont maradt az ára, 150 Ft.

Előzmény: yüz karasi (51593)
yüz karasi Creative Commons License 2021.11.18 0 0 51593

20 kilót vettem 4000 ft-ért, tavaly ugyanitt, ugyanennyit 2000-ért. Ja, a galambjaimnak.:-(

Előzmény: msek (51591)
yüz karasi Creative Commons License 2021.11.18 -2 0 51592

Már többször tettem szóvá (itt is), hogy az ember által a  termszetbe történő bármiféle beeavatkozást károsnak tartok.

Ebbe szerintem a vadmadarak etetése is beletartozik.

Tudom, hogy ezzel a nézetemmel sokaknál nem vagyok/leszek népszerű, de akkor is felvállalom.

Előzmény: msek (51589)
msek Creative Commons License 2021.11.17 0 0 51591

Az óbudai piacon a fekete szotyi kilója 360 Ft - tavaly 280 Ft volt -, a cinkegolyó darabja 55 Ft a tavalyi 50 Ft után.

Előzmény: msek (51589)
1754 Creative Commons License 2021.11.17 0 0 51590

hogy milyen arak vannak ????

 

Kiakadtam

 

ma vettem 10 Kg napraforgomagot, 5, 000.- par szazert. 1,5 Vizesvödörnyi 

 

kb 30-50 cinke van nalam, es  1 literes edenyemet 2-3 nap alatt megeszik .delelött es du. 4 kor ujra jönnek. Eddig nem voltak verebek, de ujra itt vannak, es utalom öket, mert raülnek az etetöre agresszivan, blokkoljak. 

 

Ha ennyit kell fizetnem a magokert tavaszig jövöre abbahagyom, nem erdekelnek tovabb  .  

Oriasi a forgalom, ugyhogy az etetöt is mashova tettem, mert mar degesitett a forgalom. Borzalom mennyi madar jön, es van egy picit nagyobb a verebnel, hosszukas hoszu csörrel magevö, es ugy belevag az odarepülö cinkebe, hogy szerintem meg is serülhet . . .

 

nem tudom mi lesz 

 

msek Creative Commons License 2021.11.17 0 0 51589

Újra és újra figyelmeztetem magam: a kevélység bűnébe esem. Mit gondolok magamról, arról, hogy majd beavatkozom a természet rendjébe és átveszem fölötte a hatalmat... Igen, a mi kutyánk is lenyomta a kertben a tapasztalatlan rigófiókákat, ha az orra előtt botladoztak, minden évben előkerült egy-egy elpusztult fióka a bokrok alól. Ráadásul sajnos életem első személyes élménye egy csuszkáról úgy lett, hogy a kutya elkapta, és mire elszedtem tőle, a madár már nem élt. :(

Ha el tudjuk riasztani a macskákat a kertből, akkor - ott és akkor - a mi akaratunk érvényesül. A macskák meg elmennek, és a szomszéd kertben vadásznak...

...

Itt most sok széncinke van, nagy életet élnek. Fontolgatjuk, hogy cinkegolyót már rakunk ki, előételként. :)

Ma megyek vásárolni a piacra, beszámolok, milyen árak vannak.

Előzmény: corvi01 (51588)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.16 0 0 51588

Az ausztrálok nem cicóznak, elkezdték irtani, na jó ritkítani a bajuszállományt, felismerték óriási természetpusztításaikat!

Nehéz kérdés ez hazánkban is, törvények védik őket, meg az összes kóbort...a vadállományt meg ezzel padlóra teszik, nevetséges! Állatvédők jönnek az ivartalanítási lózungokkal, ami gyakorlatilag kivihetetlen, anyagilag és technikailag is! No és egy macsek elélhet 18-20 évig is az ivartalanítást követően, addig majd vissza fogja magát..? :-S

Berkeken belül a tulajoknak is nehéz kérdés a távol tartásuk, a legtöbb esetben személyesen ismerjük a bajuszbrigád gazdáit, s bármi történik velük azonnal gyanúsak vagyunk. 

Amúgy némely kutya majdnem olyan veszélyes a madarakra, ill. fiókáikra nézve...

Előzmény: msek (51584)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.15 0 0 51587

Ezért aztán egyre kevesebb a rigó a városban. Pedig ők az első hajnali füttyösök, még sötét van, mikor rákezdik.

Előzmény: msek (51586)
msek Creative Commons License 2021.11.15 0 0 51586

Vicces vagy! :)

Ha a macskák azon az útvonalon mennének föl a fákra, ahogyan én tudnék, akkor a kert összes fája kaphatna gallért... Viszont ezek a cirmos tigrisek fölugranak a kerítésről, a háztetőkről a fákra, szóval nálam lényegesen ügyesebbek. :D

Előzmény: Magdi60 (51585)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.15 0 0 51585

Gallér a fa törzsére? Vagy körbetekert tüskés csipkebokor ág? Meg kellett volna védeni, bár sajnos ez sem elég, mert a rigófióka fészekelhagyó még mielőtt repülni tudna.

Előzmény: msek (51584)
msek Creative Commons License 2021.11.15 0 1 51584

A karvaly - és minden, az élő természetbe illeszkedő, tartozó ragadozó - jogosultsága nekem nem kérdéses. Álszentnek gondolnám magam, ha abban hinnék, az általam kövérre hízlalt madarak végelgyengülésben fognak elpusztulni. Tényszerűen az etetés eredménye az, hogy több ragadozó lakik jól, vagy ha az etetés miatt túl nagy a cinke- és egyéb szaporulat, azok nyáron halnak éhen, ha nem jut mindnek elég mag és rovar.

A kertben flangáló macskák gömbölyded házi kedvencek, némelyiknek a nyakában csinos nyakörv, szépen, rendben tartott, gondozott jószágok. Ez egy pillanatig sem akadályozza őket abban, hogy lefojtsák, elpusztítsák a fiókákat - pusztán a természet adta vadászösztönük okán. Volt, hogy a szomszéd macskája, amit én etettem, amíg a gazdája távol volt, a szemem láttára ölte le a fészekben a rigófiókákat. Mire mozdultam volna, már túl is volt rajta. Biztosan nem volt éhes.

Kutya - több ok miatt - nem lesz. :( Valami más megoldásra van szükség.

Előzmény: corvi01 (51583)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 51583

Azt már régóta lenyeli az ember, hogy az ilyen kitett madáretetők, egyúttal a karvaly etetést is szolgálják, dehát egye-bánja, őshonos létére neki jogosultsága van! A ciccek teljesen más történet! :-/ Sajnos, ha ezt a kérdést elkezdi itt az ember tárgyilagosan körüljárni, hirtelen mindig felbukkan egy-két állatvédő, vagy menhelyes macskabarát és behozza az érzékenyítő, valóságot kikerülő kioktatásait, s előbb-utóbb durva vitákba bonyolódunk! :( Mindenesetre nekünk is van egy 7,5 éves ex-kandúrunk és sikerült 90% ban leszoktatni a madárdesszertekről. :) Az az érzésem, hogy nálatok egy új vigasztaló kutyus némi rendet vághatna a kóbor tigrisek között..!(?) :)

Előzmény: msek (51580)
Magdi60 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 51582

A köles ugyanannyi, 300 Ft/kg. A szotyit még nem tudom, most fogják hozni.

 

Előzmény: syssy48 (51581)
syssy48 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 51581

Ahogy tavaly egy meggyvágó, idén egy vörösbegy támadja az ablakomat, a redőny nincs teljesen leengedve és az etető széléről bújik alá a vörösbegy, időnként csapkodva a szárnyával. Ez az a vörösbegy, amelyik sötétedés végén, vagy kora hajnalban a többi madár előtt, vagy után jön enni, most sokkal bátrabb. Iszonyatosan megemelkedtek a mag árak, aki tud még szerezzen be a régi áron nagyobb mennyiséget. 

msek Creative Commons License 2021.11.14 0 1 51580

Amíg naposabb idő volt, itt is rengeteg rovar röpködött, napozott, keringett a kertben. Még nem etetünk, de az etetőket már kiraktuk, a széncinkék naponta ellenőrzik is, van-e számukra valami. :) De jól elvannak a bokrok, fák ágain, csipegetnek, mindig találnak valamit.

Főként széncinkék, egy-egy kékcinke, feketerigók és a verebek mozognak itt. A vörösbegy pár is rendre körülnéz, a gerlék állandó érdeklődők az itató körül. Szajkók, szarkák átröpülnek, az itató környékén esetleg leszállnak rövid időre.

Nekünk most a macskák okoznak gondot. Nyáron a nagyon idős kutyánk az élete végére ért, azóta a környékbeli tigrisek beszoktak a kertbe. Tartunk tőle, hogy az etetőt is vadászterületnek fogják tekinteni.

Előzmény: corvi01 (51578)
Kanya Da Hun Creative Commons License 2021.11.14 0 0 51579

nálam a szokásos széncinege pár van a verebeimmel együtt:) illetve hallok az etető környékéről ökörszemet, néha az udvar hátsó részében is, de látni még nem láttam..

Előzmény: TazazTibi (51576)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.13 0 1 51578

Tegnapelőtt szitakötőt, egy atalanta, meg egy kis (vmilyen) barna lepkét is láttam, mikor kicsit kisütött a nap a köd után szúnyogok/muslicák ezrével lifteztek órákig, főleg a vízeshordók körül, a legyek is be-be indulnak, olykor a tücskök is előmerészkednek! :) Lányoméknál (Dunavarsány) még egy idei rozsdafarkú brigád is tanyázik! :) Némely madárnak persze fenti rovarok nem alternatíva, pl. a cinegéknek sem. Mi 1 hete etetünk, bár fagyok még nem igazán vannak. A tengelicek, zöldik, verebek, galambok,,,,a vetési varjak meg pláne találnak maguknak eleséget.

Magdi60 Creative Commons License 2021.11.13 0 0 51577

Cinegék, ők aranyosak, csendesek, aztán külön, csapatban jönnek a verebek, hangosak, veszekedősek :-) És néhány gerle, nálunk gerle tavaly sokkal több volt. 

Előzmény: TazazTibi (51576)
TazazTibi Creative Commons License 2021.11.13 0 0 51576

Nálunk mostanában megszaporodtak szép számmal az etetőre járó széncinegék,kék cinegék,és mezei verebek is,tengelicék még nem jönnek.Másoknál milyen madárkák járnak már etetőre?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!