Keresés

Részletes keresés

VBeata Creative Commons License 2012.04.13 0 0 43974

Mennyi idősen hoztad el?

 

Előzmény: bubukutyus (43973)
bubukutyus Creative Commons License 2012.04.13 0 0 43973

Szia! Bubu-nak hívják a kutyust, nyáron lesz 3 éves. Nem egyszerűen tartja a szájában a játékot, hanem cumizik vele. Látszik ahogy mozog a bajsza és hallatszik a cuppogás.

Ezt akkor csinálja, ha már nagyon fáradt, vagy ha valami sérelem éri. Arra gondoltam, talán túl korán hoztam el az anyjától.

VBeata Creative Commons License 2012.04.13 0 0 43972

Szia! Nagyon aranyos kuytus. Jól néz ki a sötét pofija fölött a világos fürtökkel. :) Hogy hívják?

Én semmi különöset nem látok abban, hogy a szájában tartja a játékát. Valami zsákmányszerző ösztönt él ki, gondolom.

Előzmény: bubukutyus (43969)
VBeata Creative Commons License 2012.04.13 0 0 43971

Chili kócosan is szép. :)

Előzmény: vidima (43970)
vidima Creative Commons License 2012.04.11 0 0 43970

      

 

Chili kócosan a kertben....

bubukutyus Creative Commons License 2012.04.10 0 0 43969

Sziasztok!

 

Én is egy tündéri Havanese tulajdonos vagyok már lassan 3 éve. Az én kutyusom cumizik. Érdeklődök, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata?

Fel is tettem a Youtub-ra. Cumizó kiskutya így meg is nézhetitek. Várom a véleményeteket! Anikó

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 43968

Kívánok Nektek utólag is kellemes húsvéti ünnepeket! :)

(nem tudom, kié a kép, de nagyon jó)

vidima Creative Commons License 2012.04.10 0 0 43967

Hogy nevet a kis pofija!!!

Én is lőttem most pár újabb képet Chiliről a hétvégén. Legszívesebben be sem jött volna a kertből, csak hát én fagytam meg időnként. Majd felteszem, hogy nem frissen fürdetve milyen a bundája...

Előzmény: Pannkaa (43960)
vidima Creative Commons License 2012.04.10 0 0 43966

Tényleg gyönyörű lett!!!

Előzmény: 3xera (43954)
Pegara Creative Commons License 2012.04.09 0 0 43965

Kellemes Húsvéti ünnepeket, nektek, és a kutyusoknak is :)

3xera Creative Commons License 2012.04.08 0 0 43964

Köszi, viszont Nektek is :D:D

Előzmény: VBeata (43963)
VBeata Creative Commons License 2012.04.08 0 0 43963

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Nektek és a bundás családtagoknak! :)

Pegara Creative Commons License 2012.04.07 0 0 43962

Köszönöm.:)

 

Nem volt szerelem első látásra. Peggy teljesen nyitott volt, ment utánna mindenhova, de a cica csak sok idő múlva barátkozott meg vele. Most viszont reggelente puszilkodnak, szoktak bújócskázni. vagyis..a cica felül a hangfalra, vagy valami magasra, a Peg meg rohangál, és keresi, a cica meg figyeli. De tanítja is, pl a macskaajtó használatára..

Van a szomszédnak egy herélt 7 éves macskája, ő megszokta verni az enyémet, pedig egy ivartalanított nőstény a Luna, de most a Peg mindig elkergeti a szomszéd macskát, amikor megpróbálja bántani az enyémet:)

Ahhoz képest, hogy ő is már 5 éves, meglepődtem, hogy ennyire közel engedi magához a kutyust:)

Előzmény: VBeata (43957)
3xera Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43961

De szép Pannika! Gyönyörű a szine :D Az én Snoopy kutyusom is reggel mikor kinyitom az ajtót kirohan és be nem jönne. Kint a kertben rohangál és rogangál. Most meg itt alszik kinyúlva........

Előzmény: Pannkaa (43960)
Pannkaa Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43960

  Pannika sztrájkolt és nem akart haza jönni mert végre itt a jó idő :)

3xera Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43959

De aranyos, hogy kukucskál:)

Előzmény: Pegara (43956)
VBeata Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43958

Nagyon szép lett. :)

Előzmény: 3xera (43954)
VBeata Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43957

Ari. Jól kijön Pegyvel?

Előzmény: Pegara (43956)
Pegara Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43956

Sziasztook:)

 

Meséltem már a cicámról:) Hát róla is rakok képet:)

 

 

Mi így vadászunk: :)

 

 


3xera Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43955

áááááááálmoooooooos vagyok!!!!!!!!!!!!!!!

3xera Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43954

3xera Creative Commons License 2012.04.06 0 0 43953

Snoopy tűrte a fürdetést, bár néha elég furán nézett ránk, de megérte, gyönyörüséges lett.

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43952

Köszönöm! :) Bogyó is szereti a hajszárítót. Meg a fürcsit is! Ma is pl míg mostam a hajam ( soha nem szoktam zuhanyzás közben)... fejjel csüngök a zuhanykabinban, Bogyó meg ott ugrált mellettem.. :D Szerencsére magas tálcás, így nem tud bele menni.. pedig szíve szerint fejest ugrana :D Meg szárítani se tudom nyugodtan a saját hajam, mert Bogyóra is fújni kell a levegőt és kapkodná elfele :D Annyira édesek tudnak lenni :) Most nagyon- nagyon rákapott a papírzsepi szaggatásra. Hogy honnan szedi elő mindig, arról gőzöm nincs, de nincs olyan nap, hogy vagy 4et le ne daráljon.. :D Lehet a sunyi valahol nyitott egy papírzsepi gyárat... :D Holnap fogunk tojást festeni, előkészítettem a harisnyákat amibe kötözzük majd.. Hát ő azokat is széthurcolta az egész lakásban. Húsvétra kapni fog csokornyakkendőt :) :) :)  

VBeata Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43951

De tündéri kis boldog pofája van. :)))

Előzmény: Ludmilla. (43949)
Pegara Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43950

Gyönyörű a kutyus:)

Igen, ilyenkor még azért megkell szárítani.:)

Nálunk Peg kifejezetten szereti a hajszárítót xD

Előzmény: Ludmilla. (43949)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43949


Már pedig egyszer sikerült felölteni. Most pedig már jó ideje próbálkozok és nem megy :( Na most úgy látom sikerült! Köszönöm a segítséget! :)

 Tegnap mi is tiszta csatakosak voltunk. A fehér lába konkrétan fekete volt. Úgyhogy miután feljöttünk egyből tettem a mosdóba, mondom csak leöblítem. Egyből elkezdett  a vízbe táncolni, úszott az egész fürdőszoba, áttettem a zuhanykabinba ott meg mint a nagyok úgy megült egyhelyben. :) Mivel ő még kis padlócirkáló így a pocakja is fekete volt, nekünk azt is meg kellett mosni, de félek, hogy megfázik, így megszárítottam hajszárítóval, szerencsére azt is szereti :)               

Pegara Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43948

Hálistennek nem az a nagyon könnyezős tipus, inkább csak aggaszt, hogy néha van valami kis szösza  szemén, azt leszoktam neki óvatosan szedni, a frufrúját úgy vágtam, hogy ne lógjon a szemébe. Bár így is macis frizuja van most=) Ma csinálok képeket, és rakok fel:)

 

Jajj ám nagyon szép a kutyusod, már  kicsit régebben is nézegettem:)


Előzmény: vidima (43947)
vidima Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43947

Nálam a bejárat mellett van egy törülköző, amivel jól áttörlöm séta után, ha vizes, lesz. Ha nagyon sáros a lába, azt gyorsan lemosom, törülközővel jó átdörzsölöm és már mehet ist. Szárítás ilyenkor nincs, meg teljes lemosás sem. Ha valamiért tényleg csurom vizesre ázik, akkor kicsit átszárítgatjuk, de van esőkabátja, meg télikabátja, tehát főleg a lába lesz csak vizes, koszos (gyors lemosás).

 

Ha nem könnyezik, nem kell semmit csinálni, ha van könnyezés, de még normális (nálunk) esténként valami erre gyártott szerrel, de lehet kamilla tea is, bár úgy tudom az eléggé szárít és van akinek viszketést okozhat, kis vattakoronggal (nálunk sminklemosó korong) át kell tisztogatni, de nem a szemet, csak alatta a szőr, amire megy a váladék. Ha extrém könnyezik, az orvosi eset, meg kell mutatni dokinak. Nekünk úgy van a szőre a fején, ha visszanézel képeket Chiliről, hogy a szemébe lehetőleg ne lógjon semmi. a szem zug alatti szőrt is vágjuk, meg a szem felettit. Ezeket kicsi kora óta nyírjuk. A fentebbi szőr pedig csattban van, így gyakorlatilag nem lóg szőr a szemébe.

Előzmény: Pegara (43946)
Pegara Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43946

Köszönöm a tanácsot!:) Meg persze a dicséretet is:)

 

 

 

 

 

 

Reggel vizes volt a fű, és sáros is. Gondolom ez mostanába többször lessz így. Többször szeret reggelente kiszökni szaladgálni, meg játszani a macskával, és így tiszta mocsok lessz. 

Ma 2 alkalommal adta elő ezt. Mind a két alkalommal langyos vizzel leöblítettem róla a sarat, és megszárítottam. Ez ugye nem tesz neki rosszat? Tudom, hogy nemszabad gyakran fürdetni.

 

 

Még 1 kérdés:) szemápolás?! Ti mitcsináltok? Kamillával takarítom neki minden másnap, de sokszor van a szemén kis szösz, vagy szőr..Mit csináljak, hogy szép tiszta legyen a szeme?

Előzmény: vidima (43945)
vidima Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43945

Nekünk is ezt csinálta Chili, mikor még kicsi volt, de szép fokozatosan  leszokott róla. Mi is próbáltuk nem azonnal üdvözölni, ahogy hazaértünk (nehéz, de hasznos dolog), sőt mivel kertesházban lakunk, a bejárati ajtó kinyitásával  együtt kihívtuk  a kertbe érkezésünkkor egy picit, ami persze nagyon izgi egy kiskutyának, tehát ott gyorsan körülnézett, és csak utána jött lelkesedni, amit szép fokozatosan elég volt, hogy megszűnjön az örömpisilés, de nem egyik napról a másikra ment, az biztos. Türelem és kitartás!

 

A havanese remek jelzőkutya, bizony hozzá kell szokni, hogy mindig azonnal fog jelezni (rohan, ugat, vagy morog), ha szoktalan hang, zaj éri, idegen ember, autó jön az utcában, de pl. az én kutyám hamar meg is nyugszik, nem "hisztizik" hosszan. Így az egész nagyon jól tolerlálható a részünkről.

 

Nem tudom mekkora a macskaajtó, tehát, hogy felnőtt korában is kiférne-e rajta, de ha igen, akkor sajnos a macskáknak kell megtanítani, hogy milyen időpontokban lehet ki-be közlekedni, egyébként meg zárva kell tartani. A kutya érdekében..... Ha otthon vagytok valószínű ugysem akar majd kimenni, hiszen gondolom ő is a család körül zsezseg állandóan, ha meg nem vagytok otthon, ne is tudjon.

 

Egyébként gyönyörű a kiskutyusod!!! De egy jó kozmetikust azért próbálj találni, és mivel nem kell vinni gyakran hozzá a kutyát (mi évente max. 2x), az se baj, ha nem a környéken van. Van amit otthon tényleg nem lehet megcsinálni, csak profinak egy kozmetikában.

Előzmény: Pegara (43943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!