Keresés

Részletes keresés

rpanni Creative Commons License 2009.09.08 0 0 8353
a Rumbach felől is megközelíthető
Előzmény: Krampulák (8351)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 8352
Arról nem beszélve, hogy már omlik a vakolata. Mindenütt!!! De ahol panama van, ott hullik a forgács vakolat...
Előzmény: Krampulák (8351)
Krampulák Creative Commons License 2009.09.06 0 0 8351
Más. Délután jártam a Gozsdu udvarban. Mindkét - és ha a Holló utcai nyílást is ideveszem, mindhárom - oldalról megközelíthető. Sajátos hangulatú hely, amolyan "bármi lehet még belőle" fílingje van. Egyelőre persze az üzletek, irodák és lakások 95 százalékán ott a Kiadó! felirat, de azért mutatja már magát a dolog. (A vásárlást nemcsak amiatt nem ajánlom senkinek, mert 700 ezer forint körüliek a négyzetméterárak, de azért sem, mert egyetlen osztatlan közös tulajdon az egész cucc. Szóval zűrös dolog lesz az itteni ingatlanok tulajdonjogának bejegyeztetése.)
Krampulák Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8350
Eről: erről
Előzmény: Krampulák (8349)
Krampulák Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8349

Bocs, de lemaradt. Van itt egy link is. Eről beszéletem:

http://k-monitor.hu/adatbazis/results/taxonomy%3A12602

Krampulák Creative Commons License 2009.09.05 0 0 8348

Off: No nézd csak. Megint új nick alatt diskurál itt valaki önmagával. Hányadik nicked ez már? (Vigyázz, nehogy saját nickjeid vitába keveredjenek, netán még össze is vesszenek egymással, mert valamelyiknek végül igazat kell majd adnod. Aztán a következő hozzászólásodban őt csesztetheted. Olvass utána: a jelenségnek komoly irodalma van, vagy fordulj szakemberhez, aki semmiképp ne gyógyszerész legyen.)

On: nem lep meg senkit, hogy az elmúlt hetek kerületi történései semelyikünknek az ingerküszöbét nem lépték át? Nem furcsa, hogy ezek a külső-erzsébetvárosi klozetablakból készült fotók ilyen hosszan tudják blokkolni a topikot?

Előzmény: dr.hoffmann (8347)
dr.hoffmann Creative Commons License 2009.08.27 0 0 8347
köszönöm az infót
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.27 0 0 8346
Százház utca, a Dózsa és a Murányi u. között. Párhuzamosan a Thökölyvel. Keleti pályaudvar és vonzáskörzete. Új építésú lakópark - mellette sportcentrum célű beépítési munkálatokkal. Honlap: http://www.metropolishaz.hu/
Előzmény: dr.hoffmann (8345)
dr.hoffmann Creative Commons License 2009.08.27 0 0 8345
Üdvözlök mindenkit!
Kis segítségre lenne szükségem.
Keresem a képeken látható utcát, elvileg 7. kerületbe van, de abszolút nem vagyok jártas ott.
Hátha valakinek ismerős a környék.
Segítséget előre is megköszönném.
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.25 0 0 8344

Nem én vagyok, ha arra gondoltál volna...

Előzmény: Krampulák (8341)
Krampulák Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8343
Csak ma jutottam hozzá a Magyar Hírlap aug. 18-i - múlt keddi - számához. A címalpon hozza a hírt, hogy Tordai Péter egyik cége 2007-ben zűrös ingatlanmanipulációkkal, mélyen áron alul jutott hozzá a Rákóczi úti Csillag Áruházhoz, részben pincére szabott vételáron megvásárolva a felsőbb szinteket. Ki tudja: kerületi vagyon volt ez, vagy állami, a Centrum Áruházaké? Félreértés ne essék: nem az öreg Tordai miatt aggódóm, mert ő - remélhetőleg - börtönben végzi majd a kerület épületállománya ellen elkövetett gazemberségei miatt.
**BPO-700** Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8342
:)
Előzmény: Krampulák (8341)
Krampulák Creative Commons License 2009.08.24 0 0 8341
Öreg, már két hete türelmetlenül várom, hogy a dolgot - "?" - kissé bővebben is kifejtsd. Mert ezzel a nickkel eddig még nem operáltál. 
Előzmény: Törölt nick (8340)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8340
?
**BPO-700** Creative Commons License 2009.07.30 0 0 8339
Igen. :)
Előzmény: Krampulák (8338)
Krampulák Creative Commons License 2009.07.30 0 0 8338
Előzmény: **BPO-700** (8337)
**BPO-700** Creative Commons License 2009.07.30 0 0 8337
standbyyou Creative Commons License 2009.07.30 0 0 8336

A legnagyobb igazság, amivel szembe kell néznünk - s ami valószínűleg megfoszt életem hátralévő részében a jókedvre való hajlamtól - az, hogy szerintem az emberek le se szarják, hogy fennmarad-e ez a bolygó, vagy sem. Nekem úgy tűnik, mintha mindenki úgy élne, mint a Névtelen Alkoholisták: egyik napról a másikra. És mintha mindenkinek elég lenne még néhány nap. Nagyon kevés olyan embert ismerek, aki az unokái világáról álmodozik. - Kurt Vonnegut

 

Szemétgyűjtés vasárnap a Városligetben, és a Feneketlen-tónál. Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretne tisztább környezetben élni.

 

http://sensemagazin.hu/cafe/sense-kornyezetert

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 8335

Zsidóztam volna? Nem emléxem rá. Úgyhogy ne nácizz!

 

Mindazonáltal remélem te sem hiszed, hogy Hunvaldon kívül nem tudott és asszisztált más kolléga is a bulikhoz! De persze az ártatlanság vélelme... Ám addig is megcsináltathatnák végre Gergelyék a lepusztult Király utcát... (Juteszembe a hazudozás nem büntetendő?)

Előzmény: Krampulák (8334)
Krampulák Creative Commons License 2009.07.29 0 0 8334
Az összes? Mind? Kérlek, mesélj. Mi újság nálatok, a náci pártban?
Előzmény: Törölt nick (8333)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 8333

Bárcsak az összes kollégája követné Hunvaldot a sittre! Megérdemelné mind!

Előzmény: Krampulák (8332)
Krampulák Creative Commons License 2009.07.29 0 0 8332

Gyerekek, ez egyre szörnyűbb lesz.

Tíz újabb gyanúsítottja van a VII. kerületi ingatlanpanamának
  • MTI
  • | 2009. július 29., szerda 11:30 | Frissítve: 3 órája

    Hunvald György VII. kerületi polgármester korábbi üzlettársa is gyanúsított lett a VII. kerületi ingatlanügyben: az ügyészség szerint a férfi rendszeresen kenőpénzt adott Hunvaldnak, aki cserébe kerületi megrendelésekhez juttatta. Így Hunvaldot az eddigi tételek mellett üzletszerűen elkövetett vesztegetéssel is gyanúsítják. A szálat felfejtő ügyészség több házkutatást tartott, és Hunvald üzlettársán kívül kilenc másik embert is meggyanúsított.

    Tíz újabb gyanúsítottat hallgatott ki júliusban a Központi Nyomozó Főügyészség a VII. kerületi ingatlanügyben. Közben az ügyészség szerint Hunvald György polgármester bűnlajstroma is bővül: már fontosabb ügyekben intézkedő hivatalos személy által kötelességszegéssel, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett vesztegetéssel is gyanúsítják. (Eddig Hunvaldot kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetéssel, nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel, folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítással és csalással vádolták.)

    Az új gyanú oka, hogy a most kihallgatott gyanúsítottak között van Hunvald kettős állampolgárságú régi ismerőse, korábbi üzlettársa. A férfi a főügyészség szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2003-tól 2008 végéig több millió forint vesztegetési pénzt adott át Hunvaldnak, aki cserébe VII. kerületi önkormányzati megrendelésekkel látta el az ismerőse érdekeltségébe tartozó céget. Az említetett férfi például Hunvaldék keszthelyi nyaralóvillájának kialakítását is több millió forinttal támogatta. (A Magyar Hírlap szerint Hunvald több százmillió forintért vette az ingatlant, és felújítására is vagy 200 milliót költött.)

    A főügyészség szerint így megalapozott a gyanú, hogy Hunvald ismerőse folytatólagosan a kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetést követett el. A gyanúsított tagadta a bűncselekmény elkövetését és panasszal élt a gyanúsításközlés és az őrizetbe vétel ellen egyaránt, panaszát azonban a Legfőbb Ügyészség elutasította. A gyanúsítottal szemben a nyomozási bíró lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el. Hunvald szintén tagadta az új vádakat.

    A főügyészség ezen újabb bűncselekményekhez kapcsolódóan (a két gyanúsítottat érintően) több helyszínen házkutatást tartott, amelyek során több releváns bizonyítékot foglalt le. A nyomozást folytató főügyészség szerint a tíz új gyanúsított közül hat strómanként működött közre az egyes önkormányzati ingatlanokat megvásárló projektcégekben, mivel csak névlegesen voltak a cégek tulajdonosai, illetve ügyvezetői.

    Ezeket az embereket (hasonlóan az ügyben korábban már kihallgatott 5 további "strómanhoz" közokirat-hamisítás elkövetésével gyanúsítja a főügyészség, mivel közreműködtek abban, hogy valótlan adatok kerüljenek a közhiteles cégnyilvántartásba. A gyanúsítottak közül ketten elismerték a terhükre rótt bűncselekményeket, míg a többiek tagadták. Négy gyanúsított panasszal élt a gyanúsításközléssel szemben.

    A hat új strómannak az ügyészség szerint három megbízója van, akik a háttérben maradó tényleges tulajdonosai voltak az egyes önkormányzati ingatlanokat megvásárló projektcégeknek. A megbízókat felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás miatt vonta eljárás alá a főügyészség. Mindhárom gyanúsított tagadta a terhére rótt bűncselekmény elkövetését és panasszal élt a gyanúsítással szemben.

    Emlékeztetőül: az ügyben eddig összesen 16 önkormányzati ingatlan értékesítésével, 346 millió forint vesztegetési pénz átadásával, több önkormányzati lakással, illetve családtag részére történő "jövedelem-kiegészítéssel" kapcsolatban gyanúsítottak meg embereket. Az gyanúsítottak a VII. kerületi önkormányzatnak (a nyomozás eddigi adatai szerint) összesen mintegy 970 millió forint kárt okoztak és további 1,6 milliárd forint kár okozását kísérelték meg.

    Törölt nick Creative Commons License 2009.07.17 0 0 8331

    Biztosan tudjátok, de azért nem árt itt sem megemlíteni, hogy 27-én közmeghallgatás lesz!

     

    A VII. kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete 2009. július 27-én (hétfő) 17 órai kezdettel KÖZMEGHALLGATÁST tart, amelyre ezúton meghívja a kerület lakosságát és a helyben érdekelt szervezetek képviselőit, hogy közérdekű kérdéseiket és javaslataikat megtehessék. Helyszín: Erzsébetvárosi Közösségi Ház, Budapest VII. kerület Wesselényi utca 17.
    Az állampolgárok, illetve a helyben érdekelt szervezetek a téma rövid megjelölésével 2009. július 22-én 16 óráig tehetnek fel kérdést a 462-3125, illetve a 462-3307 telefonszámokon, az ingyenesen hívható „zöld" számon: 06-80-204-531, a 462-3143 számú faxon, vagy félfogadási időben személyesen a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáin (Budapest, VII. ker. Erzsébet krt. 6. és Garay u. 5.).

    Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 8330

    Kösz, hogy megmozgatod az elmémet :)))

    Az automatákon elvileg egy kis matricacsíkon ott szerepel a tól-ig határ. Ha az általad látott gépről hiányzott, jelentsd be a CP-nél! Tudod hol vannak? Dohány/Szövetség sarok. (Csak hogy még tájékozottab lehess!)

    Előzmény: Goldman Emma (8329)
    Goldman Emma Creative Commons License 2009.07.11 0 0 8329
    Gondoltam, egyszerűbb, ha te nézel utána helyettem.
    Amúgy kiírhatnák az automatákra. Engem spec nem érint, de aki a hat órát tudta, nagyon néz a mikuláscsomag láttán.
    Előzmény: Törölt nick (8328)
    Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 8328

    Komolyan nem tudsz még róla? Pedig nem akkora truváj utánanézni.

    http://www.centrumparkolo.hu/

    Előzmény: Goldman Emma (8327)
    Goldman Emma Creative Commons License 2009.07.10 0 0 8327
    Én már teljesen elvesztettem a fonalat. Nem tudja véletlenül valaki, mettől meddig kell parkolási díjat fizetni a hétkerben? A minap láttam este hét után bírságolni egy pacákot a Dob utcában, aztán odamentem az automatához, de arról az ég adta világon semmilyen infó nem volt leolvasható. Reklám persze nem kevés... Megfejtés?
    Krampulák Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8326
    Krampulák Creative Commons License 2009.06.18 0 0 8325
    Nagyon baráti áron kínálnak a kerület belső részeiről egy ritkán előkerülő könyvet. Akit érdekel, megtalálja a Füst antikvárium honlapján: http://www.antikvarkonyv.hu/index.php?action=page&page=8&sid=22985d1b9f043d26df4b55e49804a8bb&sessflag=22985d1b9f043d26df4b55e49804a8bb
    Goldman Emma Creative Commons License 2009.06.18 0 0 8324
    Felnőtt szegény, már suliba jár. :)
    Előzmény: Krampulák (8323)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!