Keresés

Részletes keresés

Steffi21 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 2114
Már most leadom a tippemet a negyeddöntőre, mivel a héten megint elutazok.

BRAZILÍA VS. FRANCIAORSZÁG
Félidő: 1-0
Végeredmény: 3-1

GSZ: Ronaldo, Kaká, Ronaldinho - Zidane
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 2113
Én is remélem, hogy nem lesz gond. Remélem addigra Robinho is rendbejön.
Előzmény: GDávid (2112)
GDávid Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2112

a nehezebb ellenfél jött. a franciák egyre jobbak, nehéz lesz feltörni a védelmüket. de én a mai meccsel már nagyjából elégedett voltam. már ami a támadást illeti. a védekezés elég gyenge volt, de szerintem oda se figyeltek annyira. ha összekapják hátul is magukat, akkor nem lesz gond.

Előzmény: perempe (2110)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2111
No meg mumusa is a francia válogatott a brazilnak (86, 98). Nem lesz sétagalopp a braziloknak a negyeddöntő.
Előzmény: perempe (2110)
perempe Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2110
Franciaország a következő ellenfél. Ők tudnak védekezni.
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2109
A selecao könnyedén nyerte meg sorozatban a 12. vb-mérkőzését • A Fenomén már 15 gólos, ezzel lehagyta Gerd Müllert, és egyedül uralkodik tovább
Brazil "edzőmeccs" Ronaldo-csúcsdöntéssel

2006-06-27 18:51
A brazil labdarúgó-válogatott meg sem erőltette magát, úgy győzött 3-0-ra a vb-újonc Ghána ellen Dortmundban, a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A mérkőzés legnagyobb szenzációja Ronaldo találata volt, aki a 15. világbajnoki gólját szerezte meg, és ezzel Gerd Müllert végleg megelőzve a torna történetének legeredményesebb mesterlövésze lett. Brazília a nyolc között azt esti Spanyolország-Franciaország összecsapás győztesével találkozik. A brazilok sorozatban negyedszer jutotak be a vb-negyeddöntőbe, míg Ghána lehetett volna a harmadik afrikai csapat, amely tagja lehet a legjobb nyolc mezőnyének (1990-ben Kamerunnak, 2002-ben Szenegálnak sikerült a bravúr).


Ez a világbajnokságok történetének egyik leghíresebb gólja, hiszen Ronaldo ezzel a találattal lett egyeduralkodó az örökrangsorban - A FOTÓGALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!



Ez a világbajnokságok történetének egyik leghíresebb gólja, hiszen Ronaldo ezzel a találattal lett egyeduralkodó az örökrangsorban -

A németországi labdarúgó világbajnokság hetedik nyolcaddöntőjében az ötszörös világbajnok, címvédő Brazília a vb eddigi meglepetéscsapatával, a cseheket kiejtő újonc Ghánával mérkőzött meg. A két gárda eddig egyszer találkozott egymással, még 10 éve, amikor a brazilok 8-2-re győztek.

Ennek ellenére nem tisztelte ellenfelét az afrikai csapat, s bár nem rontott kifejezetten neves ellenfelére, nem is állt be ellene védekezni. Talán ezt nem kellett volna, mert az ötödik percben Kaká remek passza után Ronaldo lépett ki a lesre játszó védők közül, s aztán egy szemtelen csellel Kingston kapust is kicselezve lőtt a hálóba.

Ezzel mellesleg a brazil sztár új világcsúcsot állított fel, hiszen ő az első, aki a vb-k történetében tizenöt gólig jutott (a Japán elleni találkozó után a német Gerd Müllerrel állt holtversenyben tizennéggyel).

Az afrikaiak védősora később sem tündökölt, ezt az első negyedórában kiosztott három sárga lap is jelzett, amelyből kettőt a ghánaiak kaptak kétségbe esett szerelési kísérleteik után, egyet pedig Adriano, miután ugyanúgy kilépett a védők közül, mint Ronaldo, ám a 16-oson belül lövés illetve passz helyett inkább feldobta magát. De Lubos Michel játékvezető eszén nem tudott túljárni.

Érdekes módon jelentősen megváltozott a játék képe a második negyedórában, ugyanis ekkor teljes mértékben uralta a játékot a ghánai csapat, s a brazilok ekkor jobb híján a kontrákra rendezkedtek be. Ezek azonban nem jelentettek különösebb veszélyt, míg az afrikaiak körbe lövöldözték Dida kapuját.

Nagyjából úgy játszottak a ghánaiak, mint a csehek ellen, azzal a különbséggel, hogy most nem ők, hanem az ellenfél vezetett. Szinte a kihagyhatatlant is kihagyták, többször Didának is óriási szerencséje volt. Aztán a félidő utolsó percében mindez megbosszulta magát, mert egy brazil kontra során Cafú adott középre, s a lesgyanús helyzetben érkező Adriano egy méterről a hálóba kotorta a labdát. Mivel a partjelző nem jelzett, a bíró megadta a találatot, így 2-0-s brazil vezetéssel vonultak a csapatok a szünetre.

Mindenesetre a szünetben mindezek ellenére a brazilok cseréltek, legalábbis játékost, mert a ghánaiak lehet, hogy edzőt. Az afrikaiak szerb trénere Ratomir Djukovics ugyanis már nem jött ki a második félidőre. Márpedig egy afrikai válogatottnál el tudjuk képzelni, hogy a vezetők a szünetben leváltják az edzőt.

Mindenesetre a szünetben történtek megviselhették a ghánaiakat, mert ugyan ezt követően is próbálkozgattak, de a brazil kapuig már nem nagyon jutottak el, s mintha a kedvüket is elvesztették volna. Mivel a brazilok is jócskán visszavettek a tempóból - amely részükről már az első félidőben sem volt túl nagy - így igencsak ellaposodott a találkozó.

Az első negyedóra végén mindkét csapat cserélt (edzőt nem írhatunk, mert Djukovics még mindig nem került elő, így ki tudja, hogy náluk ki adott utasítást erre). A hetvenedik percig kellett várnunk az első igazán említésre méltó eseményre, amikor Gyan lövését Dida csak másodszorra tudta fogni.

Aztán tíz perc múlva emberhátrányba került a ghánai csapat, miután Gyan műesésért megkapta második sárga lapját. És mielőtt teljes érdektelenségbe fulladt volna a meccs, öt perccel a rendes játékidő vége előtt, - a változatosság kedvéért - ezúttal Zé Roberto lépett ki a lesre játszó védők közül, Kingston mellett is elhúzta a labdát, majd a kapu közepébe gurított, kialakítva ezzel a 3-0-ás végeredményt.

A nem túl jól, de fegyelmezetten játszó világbajnok végül is megérdemelten jutott a legjobb nyolc közé, mivel a ghánaiak 1-0-nál minden lehetőségüket kihagyták, a védelmük viszont meglehetősen ingatag volt, így tulajdonképpen edzőmeccsé silányították a találkozót.
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2108
Először Ronaldo, Cicinho, Zé Robyt írtam, és én hülye át írtam Roby Carlosra a tippem.-((
Előzmény: Steffi21 (2062)
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2107
Valaki kifejtené nekem, hogy Adrianonak mi baja van Ronaldoval? Mekkora bumburnyák volt már, hogy nem passzolt, és még sárágát is kapott érte...
Jobb lenne ha a csapat érdekeit szolgálna. Ronaldo bezzeg passzolt neki, amikor az első gólját rúgta...

Szerintem is Ronaldinho sem volt formában, de Kaká sem..
Előzmény: CaRl_OS (2106)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2106

Karcsit halalra szivattak,biztos elege volt,h alalndoan tok uresen robogott a bal szelen.

A Ronaldo-Adriano ellentet miatt lehet aggodni,foleg ugy h Adriano egyelore nagyon gyenge a goljai ellenere.Ha kulon kulon tovabbra is meglovik a goljaikat,akkor ez nem erdekel,de ha egyszer megszivjuk akkor bye bye.

 

Előzmény: CaRl_OS (2105)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2105
Juan tovabbra sem tetszik nekem,Lucio viszont meglepoen jol oldotta meg a veszelyes szituaciokat,kozepen nagyon siman atjon rajtunk akarmelyik csapat.Emerson es Gilberto is rendkivul hasznosan jatszott,de egyedul kevesek,a negyeddonotben lehet,h 2 szuro kene.Ha a masik kedvencem a spanyolok jonnek,akkor mindenkepp 2 szuro kene,de a franciak ellen talan megkockaztathato az egy is.Cafu feljavult a masodik felidoben,de nagyon ideges voltam h nem passzol,meghozza azert mert Dinhora raferne egy gol,mert ma is gyenge volt.Pontatlansag volt a jellemzo a masodik felidoben is,leszamitva az utolso 10 percet mikor sok kis passzal akkor kerultunk helyzetbe mikor akartunk.Juninho most nem soakt mutatott,igaz mar a tartalek uzzemmodra allitott csapatba allt be.A kovetkezo meccs rettenetesen nehez lesz,mert igen komoly ellenfel jon,remelem feltudnak porogni a fiuk,mert mindenkepp jobb vedelemmel  kerulunk szembe.Adriano felelmetesen egylabas,rughatott volna meg minimum egy golt,ha a jobb labat is hasznalja,Ronaldo viszont belelendult.Ha Dinho felszivja magat a kovetkezo meccsre/meccsekre akkor megnyerjuk a VB-t.A vedelem eletveszely,altalaban kozepen konnyen athozzak es nagy terulet nyilik meg az ellenfel szamara.
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2104
En jol szorakoztam a meccs alatt.
Előzmény: maZo (2099)
The Evil Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2103
az enyémről nem is beszélve.
Előzmény: DELPIERO1984 (2101)
The Evil Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2102
Mivan Mizo? Sose sirasd a favágóidat, úgyis tudod h Hollandia sosem nyer semmit, akár nekik fújnak, akár nem. Hagyjál minket békén.
Előzmény: maZo (2099)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2101
És ami még nagyobb baj, hogy az enyémet is.
Előzmény: Dorado (2100)
Dorado Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2100
Elszúrták a telimet.
Előzmény: Dorado (2026)
maZo Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2099

remélem a sorozatos ghánai helyzeteken is olyan jókat mulatsz, mint rajtam...

muháhháháá

Előzmény: CaRl_OS (2095)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2098
Juan eletveszely.
Előzmény: Mr. WHITE (2097)
Mr. WHITE Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2097

Az a vicc,hogy Adriano sem képes jobbra cselezni,vagy ha igen,akkor a védő fetrengeni kezd a röhögéstől olyan komolytalan a veszély,hogy jobbal beleér.:)

 

Amúgy sztem nem volt les.

 

Juan pedig engem ma nagyon a robbanás előtti Rokker Zsoltira emlékeztet. Csak nincs olyan ghánai,aki képes lenne büntetni.

 

: =

Előzmény: Dorado (2091)
maZo Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2096
(érdekes módon ezt valaki megsúgta Puyolnak, és ellene még egyszer sem sikerült ezt a cselt megjátszania....)
Előzmény: Dorado (2091)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2095
A japok valoban.Meg mindig vicces vagy.
Előzmény: maZo (2092)
Dorado Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2094
:)
Előzmény: maZo (2092)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2093

Nekem nagyon nem tetszik ez a lazulas.Tuti ez lesz a vesztunk,h kenyelmesen elvagyunk,mert ez atragad a vedelemre es ok is alszanak.Ghana meglephetett volna egy 3:0-as felidovel.Bar vszinu leragaltuk volna a goljukat,de mivan ha egyszer kimarad 10 perc es akkor futhatunk az eredmeny utan.

Masreszt Ze Roberto teljesen felesleges,nem sokat vedekezik,Emerson-Gilberto paros egyszer kiprobalnek,de mindnekepp johetne Juninho ha mar ugysem vedekezik Ze.

Adriano meg amugy meg mindig forman kivul van Ronaldinhoval egyutt.Megint az van,h nem porgunk es pontatlanul passzolunk.Cafu helyett is jobbnak ereznem Cicinhot.

maZo Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2092

Íme a vb végső győztese!!

 

Teljesen mindegy ki az ellenfél, ha mindenki nekik fúj és minden labda nekik pattan, akkor lehet bárki az ellenfél.

 

Eddig a vb 32 csapatából, olyan 20-at láttam jobbnak, ennek megfelelően az Ausztrálok után a Ghánaiak is egy osztály különbséggel nyújtanak többet.. (és persze a japcsik és a horvátok se voltak éppen alárendelt szerepben)

Mindez persze semmit sem számít.

 

Mégegyszer gratulálok a 6. vb győzelemhez!

 

(megyek és megölelem a vc-m)

Dorado Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2091
Mondhatni... és mindig balra viszi. :)
Előzmény: perempe (2090)
perempe Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2090
Valaki (idősebb szurkoló) monja meg, hogy a gól előbb bemutatott csel Ronaldo védjegye-e!
Előzmény: Stormy_18 (2088)
perempe Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2089
Könnyebbnek tűnik a sorsolás. A spanyol csapat (vagy franciák) már nagyobb falat lesz.
Előzmény: Saviola7 (1987)
Stormy_18 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2088
El Fenomeno alias Dagi. Gyönyörüen csinálta.
Dorado Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2087
Ronaldo a rekorder. :)
Bandhy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2086

Steffi21: Azért köszi, majd nézelődöm, hátha sikerrel járok.

Előzmény: Steffi21 (2082)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 2085
papa!
Előzmény: Turbó Fix Banán PC (2083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!