Keresés

Részletes keresés

sogormail Creative Commons License 2020.07.27 0 0 21315

" pedig mind egyikuk szerint alig van problémám"

Esetleg az is kepbe johet, hogy nem minden orvos toketlen, hanem valoban nincs semmi lathato szervi problema. a z enyhe gastritiseden kivul.

Előzmény: Debrecenilány (21301)
Anna vagyok Creative Commons License 2020.07.27 0 0 21314

A stressz, jo hogy irtad, az nekem is betesz. Ha valamin felhuzom ugy igazan magamat, nagyon ritkan de elofordul akkor szinte azonnal szivdobogas es kohogok, erzem hogy jon fel a gyomorsav, ott a torkomban. Az hogy 4 ev utan orvoshoz kellett mennem, most jut eszembe hogy akkor volt egy komoly problemam ami napokon at stresszben tartott, egy szomszedi vita  a faja kivagasarol ami a tetomre nyulik es kidoloben van, am o nem akarja megengedni a kivagast....

Igen, nekunk refluxosoknak a stressz az mereg.....szo szerint az....

Előzmény: Debrecenilány (21311)
Anna vagyok Creative Commons License 2020.07.27 0 0 21313

A cbd olaj ugye mas neven medical marijuhana?

 

Azt olvastam rola hogy a fajdalmat csillapitja foleg de en nem mernem szedni. Vannak mellekhatasai is azt meg foleg nem szeretnem. Igaz hogy en ennivaloval olyan szepen karban tudom tartani a magam refluxat, 4 ev ota a mult honapban voltam az orvosnal vele, / aki finoman figyelmeztetett hogy nem 4 evente illik menni ellenorzesre hanem 6 honaponta, surun elnezest kertem hogy elfelejtettem de jol vagyok, kiveve hogy az utobbi idoben szinte minden eteltilalmat megszegtem es a nyelvemen szepen egy  szurkes bevonat keletkezett meg egy kis buborekszeru daganat es megijedtem hogy nem- e szajrak.

 Nem, nem, elsavasodott a szervezet, / napi 3 kave, nem is csoda, teljesen elszemtelenedtem/, szerdan megyek vissza, dietat tartottam, / nagyjabol de a lenyeget igen/, normal a nyelvem, rozsaszin, a buborek lelappadt, hat majd meglatjuk hogy a muszere mit mutat odalennt.

 

Furcsa de nekem a cukor az es a so amitol rossz a gyomrom. Peldaul eszem a savanyut, naponta zabalok be az uborkasalatabol es a tiltott paradicsomot sem mellozom igazan..

A kavetol semmi bajom, foleg hogy sok tejjel iszom es cukor nelkul.

A csokolade is rossz meg amit a fejemre olvastak hogy meg friss gyumolcsot sem szabad korlatlanul ennem mint eddig tettem, naponta egy keveset vagy ketnaponta.

 

Hogy mitol jottem rendbe az elso "roham" utan, fogalmam sincs de gondolom a dieta amit tartok. Savcsokkentot csak akkor szedek, egyszeru uzletit/ amit az orvos irt fel attol egett a gyomrom, nem is szedtem tobbet/ ha valamit nagyon beettem amit nem lett volna szabad, akkor is ha egy tablettat lehet bevenni en felbe vagy negyedbe torom, eppen csak besegitek a gyomorsavnak.

 

Hogy mikor fordul at nehezebbe azt nem tudom, lehet soha, lehet hamarosan de azt  figyeltem meg hogy nem erdemes nagyon tablettazni csak ha igen muszaj mert az teszi hosszu tavon tonkre az embert.

 

Ezt a cannabis olajat mindenre hasznaljak mostanaban, ha kell, ha nem, persze fajdalomcsillapito hatasa van de azt meg tudom oldani maskeppen is  mint ezt szedni.

Valahogy irtozom tole, attol hogy mindenre adjak holott nem igazan gyogyszer csak csillapito...foleg fajdalomcsillapito.

Előzmény: SBéla29 (21312)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21312

A CBD olaj thc mentes és legális. Nem tudom hogy a te speciális esetedben segit e vagy sem. Ki kell próbálni. Cbdkivonat.hu pl. De van sok fajta. Keresd a minőségi igazolással rendelkező termékeket. 

 

Az hogy a gyomorszájad zárva volt egy pillanatnyi kép ahogy te is írtad. Az optimális sav mennyiség egyèn függő mint ahogy a koleszterin is hiába akarják sztenderdizálni a limiteket. Próbálj ki több alternatív megoldást hátha beválnak de a legtöbbnek mint a süngomba idő kell. A CBD olaj olyan 50 percen belül hat. Ott a helyes adag megtalálása a kulcs. Nekem anno 12 mg kellett napi háromszor de van akinek csak 2-3 mg kell. 

A tünet kezelés szempontjából lényeges dolog természetesen hogy pontosan mi a problémád. 

A tényleges gyökérok szempontjából viszont lényegtelen a tünet pontos ismerete. 

 

Javaslom hogy alkalmazd a test gyógyító központjainak aktiválási módszerét. Ez hosszabb távon hat, de az immunrendszer aktiválásával nyomtalanul tünteti el a betegsègeket. Én is és családom többi tagja is használja nagy eredménnyel. Van egy azonnali hatása amit érezni lehet. Ez kb. Olyan mint egy enyhe nyugtató. A hosszútávú hatása pedig a gyogyulás.  Két amerikai doktor írta a könyvet. Gyógyítókod néven megtalálod. Remélem tudtam segíteni. 

Előzmény: Debrecenilány (21311)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21311

sajna ez nem azert van mert nyugtató és én stresszelek és majd ez jól lenyugtat és nem fáj tovább a nyelőcsövem:(

 

tudod, mi az a neuropátiás fájdalom?....na ,akinek a nyelőcsöve ilyen érzékeny mint az enyém, az azt a fájdalmat érzi.

Engem a neurológián is vizsgáltak, MR, CT...rengeteg féle vérvétel , mert nem tudták mi éghet ennyire ott a mellkasomnál (hiszen a PPIk nem használtak semmit)...és ahogy elmondtam a fájdalom jellegét:hogy égető,perzselő fájdalom, mindig éjszaka jelentkezik, nem tudom semmihez sem kötni.... na így jött, h talán vmi neuropátiás fájdalom....így lehet szedni rá pl a gordiust, lyria, teperinep....én a lyrikat válaszottam szerintem ez a legújabb és talán a legkevesebb mellékhatású...

és mivel a xanax és a frontin is ilyesmi hatású szerek..hogy valamennyire a fájdalom megélését csökkentik (persze abszolút nem olyan erősen mint  lyica),ezért kísérletegetek itthon magamon, hogy hány mg veszi el a fájdalmat...

szóval hidd, el hogy egyáltalán nem akarok ilyeneket szedni, se függő lenni..

 

ezt a cbd olajat hol lehet venni? ez legális, úgy értem, hogy benne van az a hatóanyag is?vagy Magyarországon csak THC szint nélkülit lehet venni?

anélkül meg mire jó?

 

nekem , amúgy zárva van a gyomorszájam...2 hete voltam tükrözésen és ott is zárva volt...persze tudom az csak egy pillanatyni állapot.

csináltattam gasztropanelt is, aszerint nem kevés a savam. Hanem pont jó.. 

 

szóval, csak oda érünk újra, hogy nem tudom mit szedjek..és hogyan fog a gyomrom rendbejönni.

Előzmény: SBéla29 (21310)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21310

Na ebből már ki lehet indulni. A xanax pontos hatás mechanizmusa nem ismert így azt sem tudják megmondani pontosan hogyan segít. Mivel egy nyugató így feltehetően a stressz csökkentéssel együtt a gyomorideget is csökkenti ami a tünetek enyhüléséhez vezet. A gond a rászokással és mellékhatásokkal van. Ajánlok egy alternatívát. CBD olaj. Én is szedtem, nincs rászokás nincs nem kívánatos mellékhatás és olyan erős mint egy 0.5 ös xanax a megfelelő dozisban. Hátránya hogy drága. 20eft egy kb. 2 havi adag. Arra viszont készülj hogy ha már rászoktál a xanaxra akkor elvonási tüneteid lesznek és kevésbé lesz hatékony a CBD. A xanax csak egy fokkal jobb mintha hígítot szívnál. 

Lehet hogy a nyelőcsöved érzékeny, de ha zárva gyomorszáj akkor védve van. A gyógyszer csak időszakosan oldjameg aztán fokozatosan ront rajta. 

 

Ne aggódj mert az nem segít. Szisztematikusan dolgozz a problémán. Készíts egy tervet. Most lehet hogy kilátástalan a helyzet de ki tudsz jönni belőle, csak minden nap dolgozz rajta. 

Előzmény: Debrecenilány (21309)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21309

Hello

 

Szívesen válaszolok.

 

Március óta küzdök nyelőcső és szegycsont körüli panaszokkal. Nagyon erős fájdalmaim vannak, amire egyik ppi vagy quamatel sem használt. Kivéve a frontin vagy a xanax vagy a Lyrica.

 

Mivel nem bírom ezt az égető, perzselő fájdalmat, azért vagyok kénytelen szedni ezeket a szarokat. Ugyanis nélkülük annyira erős fájdalmaim voltak, hogy komolyan öngyilkos akartam lenni. Rengeteg doki és gyógyszer kipróbáláson vagyok túl és én jöttem rá ezekre a megoldásokra főleg az amerikai szakirodalmakat tanulmányozva.

 

Megkaptam a diagnózist, hogy hiperszenzitív nyelőcső. na ok, ez tök jó, akkor vagy szedni kell rá pl a  lyricat vagy hasonlo szereket vagy nekem pl egy 0,5 xanax sr is elmulasztotta. Azt is mondták, hogy jó lenne mellé vmilyen bevonószer:pl a Gaviscon, hogy az esetlegesen feljövő epétől, vékonybélváladéktól...vagy akár a volumenrefluxtól azért védjem magam valamennyire. Na ezért iszom a gaviscont. DE nem  a magyarországit-mert az túl mentolos-hanem külföldről rendeltem aniseed izűt, az nagyon kellemes. Még kevesebb benne  a kémiai anyag ,tehát még jobb is mint a  magyar verzio..

 

Csak az a baj, hogy mire a dokik diagnosztizálták ezt, addigra egy csomóféle savcsökkentő gyógyszert beszedettek velem..és én azt gondolom annak a következménye az, hogy mostmár a gyomrom is nagyon fáj és ég. Korábban soha nem volt ilyen panaszom csak a nyelőcsőégés..Így újra elindultam a gasztrós dokikhoz:

Most amit kaptam diagnózist: diszpepszia illetve gasztritisz.

 

Mint írtam, beszereztem a kapható csodaszereket, még mindig ppi nélkül vagyok. De így sem jó.

 

És most nem tudom mit csináljak.

A nyelőcsövem az már ok, meg van oldva...de a gyomromat a hulye mocsok dokik tonkretettek......itt tartok most.

Előzmény: SBéla29 (21308)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21308

Szia,

 

Ne haragudj, hogy igy rákérdezek, de miből gondolod, hogy te irányitod az életed és nincs tele stresszel ha egyébként frontint szedsz, ami egy erős nyugtató. Egyébként egy festék oldószerből lett kifejlesztve csak szólok. 

 

Nekem úgy tűnik vagy nem tudod vagy nem akarod értelmezni azt amit irok. A gyomrod a savadtól ég. A gyomorban mindenképp van sav csak gyengébb. Azért ég a gyomrod mert nyitva a gyomorszájad. Be kell zárni a gyomorszájat. Hiába nyomod még lejjebb a savcsökkentőkkel, akkor még jobban kinyilik a gyomorszájad és továbbra is égni fog a gyomrod. A gaviscol annak segit akinek nincs akkut refluxa és jól zár a gyomorszája úgy általában. 

 

Tiszta jó szándékból irom, de úgy tűnik nagyon nem vagy képbe a saját életed dolgaival és nem akarod látni az igazságot. 

 

Aki frontint szed az nem ura a saját életének. Ha az lenne nem szedne frontint. Ilyen egyszerű. 

Előzmény: Debrecenilány (21306)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21307

azért hagytad el az esti ppi t mert rosszul voltál tőle?tul sok volt ugy a reggelivel egyutt?

neked mitol mult el a gyomorégésed?

Előzmény: Boszi84 (21305)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21306

nem probaltam meg a terapiat,de szedek eleg sok frontint....most meg attol kezdtem el felni h teljesen raszokok es akkor majd emelni kell es akkor mi lesz

 

de nekem van ez az allando gyomoregesem a ppi elkezdése óta...de már régen abbahagytam es csak megmaradt....szoval mar biztosan nem a ppi miatt eg?de hogy akkor mitol?

 

lehet kellene elkezdenem nekem is vmilyen savcsokkentest ra?csak nagyon felek, mert quamatel nem hasznalt ra, gaviscon meg ezek szinten nem..tehát akkor nem lehet a savtol, nem?

vagy van olyan gyomroégés, ami csak a ppi től mulik el, de a q től nem?

 

Te meddig tervezed meg szedni?

Előzmény: Boszi84 (21305)
Boszi84 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 21305

Gyomorégés most nincs.Az esti PPI t elhagytam,így estefelé érzem a nyelőcső égést kajálásnál.Te  a terápiát nem próbálod?Lehet többet érne mint a gasztrósok,ha esetleg idegalapon van nálad.

Előzmény: Debrecenilány (21304)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21304

és gyomorégéssel hogy állsz?

Előzmény: Boszi84 (21303)
Boszi84 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21303

Szia! Azért olvasom a fórumot.Reggel 40 mg PPI t szedek este 20mg quamatelt.Most elvagyok a PPI vel,ibegorastot iszom mellette.A nyelőcsövem érzékeny ,amúgy elvagyok!

 

Előzmény: Debrecenilány (21290)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21302

Szia,

 

Akkor vegyük sorban a dolgokat. 

 

Az orvosok nem fognak kigyógyitani a refluxból. A gyógyszerek amit a refluxra felirnak kizárólag tünetkezelésre szolgál. Bár erre már te is rájöttél. Elmehetsz akármennyi gasztro dokihoz ugyanazt fogod hallani. Vagyis magadra maradtál a refluxoddal. Vagyis nem mert én segitek. :) 

Tehát hagyjuk a dokikat meg a gyógyszereket mert neked ez itt és most nem fog segiteni. Ez van. 

 

Olvasd el az összes korábbi hozzászólásom. Van benne egy komplex részletes program. Étkezésre, kiegésztőkre légzőgyakorlatra és stressz kezelésre. Ha abban valami nem tiszta szivesen elmagyarázom. Ott egy teljesen konkrét programot irok le. 

 

Örülök neki hogy úgy érzed az életed te irányitod, de ha refluxod van akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy van egy olyan stressz forrás ami ezt kihozta. Ez lehet elfojtott stressz mely sejtszintű stressz válaszokat hoz létre és akadályozza a gyógyulásod, vagy lehet egy minden napi élet során érő stressz is. Vagy mindkettő. Ezen dolgoznod kell még ha most nem is tudod hogy pontosan mi a forrás. 

 

A leirt stressz kezelő technikákat próbáld ki, vagy ami szimpatikus neked. Jó módszer ha vizsgálod a reakcióid a mindennapjaid során. Minden reakciód indokolt ha utólag nézel rá? Vagy talán túlkapás? Nem is érted min húztad fel magad? Ha van ilyen az elfojtott stressz, akár korábbi emlékhez kötődő. Ez a téma messzire vezet és kevés itt a hely. Nézd meg a szülői mintákat. Ugyanazok a dolgok történnek veled? Hasonló problémák szituációk? Vagy pont az ellenkezője. Lehet hogy épp az ellen sorskönyved éled ami stressz forrás, vagy épp átfordulóban vagy és kezd behúzni a sorskönyved ami szintén stressz forrás. A legtöbb embernél innen vagyis a hat éves kor ellőtt kapott programokból származnak a fő stressz források. 

 

A lényeg hogy a refluxot kell kezelni, de a lelki probléma kezelése nélkül ami mögötte van csak szélmalom harc. 

 

Szoktál érzeni összeszorult gyomrot bizonyos helyzetekben? Vagy nehéz mellkast? Mihez kötődik? Mikor érzed? Indulj el ezeken. 

Előzmény: Debrecenilány (21301)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21301

Nézd én mindent megtettem, az összes lehetséges vizsgálatra elmentem, mindenféle tesztekkel mentem vissza a gasztrós dokikhoz, h haladjunk már.

Igazából rajtam nem tudtak segíteni, pedig mind egyikuk szerint alig van problémám és csak szedjem ezt a gyógyszert 4 napig és meggyóygulok...

nem hiszek már az orvosoknak, bárkihez is elmegyek csak az a különbség, h éppen melyik ppi-t írják fel...csak kísérletezni tudnak és csak a savcsökkentés a mindenük...

 

Igazából nem tudom kihámozni az írásodból, hogy hogyan tudnék jobban szembenézni a betegségemmel, hogyan vegyem kézbe a sorsom irányítását jobban?

Én magam irányítom az életemet, hálistennek nem függök semmitől és senkitől...mégsem tudok segíteni magamon.

 

Szóval ha írnál valami konkrétabbat, hogy mit csináljak?

 

 

Előzmény: SBéla29 (21299)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21300

A magyarázat egyszerű. Valamennyi savad akkor is van ahogy irtam. A gyenge sav is mar. Volt benne részem nekem is sokszor. A kulcs a gyomor erősitése és gyomorszáj összezárása. Nem ismerek más utat. 

Előzmény: Debrecenilány (21298)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21299

Még egy fontos dolog. A süngomba nem csökkenti a gyomorégést. A gyomrod normál állapotát segit helyre állitani, tehát ne várd hogy kevésbé ég a gyomrod. Az egy hosszabb távú több hetes hatása. A strong stomach tea-t pedig kifejezetten csak akkor használd ha már javultál mert attól meg jobban fog égni a gyomrod, de az igy gyógyit. Szóval a sorrend fontos amit irtam. Ne ragadj ki dolgokat. Ez egy komplex program. 

 

Ha az életed nagyon megkeseriti a reflux, jelentősen rontja az életminőséged és kihatással van a minden napjaidra. Akkor itt az ideje hogy komolyan vedd és tedd előre prioritásban. Az erőfeszités amit teszel arányban lesz a gyógyulással amit tapasztalsz. 

 

Mire vagy hajlandó hogy elmúljon a reflux örökre és kezedbe vedd az életed irányitását? Talán már kezdesz rájönni hogy nem a refluxot kell legyőznöd hanem saját magad elsősorban. 

Ezért van az a több 100 millió refluxos aki nem tud meggyógyulni. Amit itt a forum társak emlitettek. Te közéjük tartozol vagy azok közé akik szembe néznek azzal amivel szembe kell nézni és meggyógyulnak véglegesen. Vagy lehet itt forumozni a melyik bogyóból mennyit és minek mekkora a mellékhatása stb. dolgokról. 

 

Határozd el magad és minden nap tegyél érte, akkor semmi nem állithat meg a gyógyszergyárak meg tehetnek egy szivességet. Az az erő ami bennünk van elképesztő. Aki tudja ezt az hihetetlen dolgokat visz végbe. Csodásnak tűnő gyógyulások, elképesztő sport teljesitmények stb. Higgy magadban és kezdj hozzá. Lökd félre a kétkedőket, szedjék csak a gyógyszereiket. Neked nem kell. Az első lépést megtetted. Nem szedsz gyógyszert. Máris jobb vagy az átlagnál. Ugyan ki állithat meg hogy meggyógyulj. Csak te magad. Kezdj hozzá már ma. Sok sikert. 

Előzmény: Debrecenilány (21296)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21298

köszönöm a választ.

Csak az a furcsa, ha az evés utáni túl sok savtól ég a gyomrom, akkor azon miért nem segít ha beveszek egy quamatelt vagy egy ppi-t?vagy iszok gaviscont vagy ilyeneket...merthogy semmit se segítenek ezek a szerek az égésre...

 

erre szerinted mi a magyarázat?

Előzmény: SBéla29 (21297)
SBéla29 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21297

Szia,

 

Ha ég a gyomrod evés után az azért van mert evéskor sav termelődik és mivel a gyomorszájad valószinűleg nyitva van a sav marja a nyelőcsöved. Sérülések lehetnek a nyelőcsöveden. 

 

Fontos, hogy az általam leirt folyamatot kövesd. A süngomba erősiti a gyomrot, regenerálja a sérült részeket, de ehhez idő kell. Folytasd a kimélő táplálkozást, este használj búzafüvet és vagy spirulinát. Javaslom az aloe vera készitményt ami szintén segit a regenerálásban. Aludj úgy hogy fel póckolod a fejed. Dolgozz a stressz csökkentésen mert a stressz folyamatosan ellened dolgozik. 

 

Meg kell erősitened a gyomrod, ez a kulcs. Ha erős a gyomrod és erős a savad az létrehoz egy védőréteget ami normál esetben megvédi a gyomrod és segit bezárni a gyomorszájat. A cél az eredeti állapot visszaállitása és nem a sav elnyomása. Gondolj bele a gyomorban mindenképp sav van, akkor is ha elnyomod, ha kevés vagy gyenge. Ez a gyenge sav nem megfelelő, hogy az emésztésed megfelelő legyen és nem elég hogy a gyomorszájat zárva tartsa. 

 

Végezd a légzőgyakorlatokat is naponta többször. Nekem már elég reggel egyszer hogy teljesen tünetmentes legyek. Egyenlőre napi 1-2 reflux teát javaslok, később mikor már javulsz térj át a strong stomach tea-re. Ez az erős gyomor tea megtolja a sav erejét ami újabb löketet ad a gyomorszáj összezárásához. Nem 1-2 nap mire javulás áll be. 2-3 hét legalább kell a jelentősebb javuláshoz állapottól függően. 

 

Elég komplex programot irtam, nyilván nem 1-2 nap megvalósitani. Légy türelmes és alkalmazz minél többet abból amit irtam. Nem csak a refluxod fog megjavulni, de az élet minőséged is jelentős javuláson fog átmenni. Sok más problémát is képes leszel megoldani. 

 

Ne feledd a reflux egy tünet, nem betegség. Kezeld a tünetet, de kezeld az okot is vagy a reflux újra és úújra melléd szegődik. Remélem tudtam segiteni. 

Előzmény: Debrecenilány (21296)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21296

Szia Béla!

 

érdeklődve olvastam a posztjaidat...engem érdekelnek az ilyen dolgok, én kifejezetten rosszul voltam a PPI.ktől sőt ezeknek tulajdonítok sok mostani panaszaimat. Bárcsak soha ne nyúltam volna hozzájuk!

 

én már 6-7 hete elhagytam az összes gyógyszert, próbálok mindenféle alternatív gyógyszert. A te süngombádat még nem próbáltam, de mást már igen...és így se jó..

 

Mindentől ég a gyomrom, evés után 2-3 órával...hogy lehet ez?Szerinted mitől lehet ez? és én jó minőségű,kímélő ,kisadag kajákat eszek

Előzmény: SBéla29 (21287)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21295

pedig kipróbáltam/megvettem mindenféle kaphat csodaszert, amit ajánlottak.

u vitamin, l glutamine, zink, amugy is szedek d vitamint, plusz mindenféle édesgyökér tartalmú akármi...stb stb

 

de igazaán semmi sem enyhíti a gyomorfájdalmaimat. illetve fent fáj legjobban a szegycsontom alatt, valahol a felsőtestem közepén felül...erre mondták ,h diszpepszia:(

 

nem tudom már mit csináljak...

 

De j neked Mariann, hogy nem lettek uj tüneteid a ppi től...

Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21294

van aki azt mondja, h funkcionális diszpepszia:talcod ot szedjek és iberogastot

van aki gasztritisz: motidin 40 esténként

van aki gasztritsz és reflux: esomaprezol plusz quamatel plusz itorpide

 

na most kinek higyjek? 

 

az a baj gyógyszer nélkül is szarul érzem magam,azt hittem ha elhagyok mindent akkor eljön a kánnaán...de nyilván nem gyógyultam még meg valamiből..csak azt nem tudom h miből és hogy mi lenne arra a jó gyógyszer.

de ppi re nem akarok visszaállni mert én azon borzasztóans zenvedtem. tehát mégiscsak jobb gyógyszer nélkül.

 

 

te ha leállsz, mikor mész megint orvoshoz?és milyen orvoshoz? lehet nem is gasztróshoz kellene?

Előzmény: Marianna80 (21293)
Marianna80 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21293

Szia

Nekem még van 3 szem azt beszedem,és ennyi volt,csak az idegesìt nem tudom mi a bajom igazábòl...,es mit mondanak a gasztròsok?

Előzmény: Debrecenilány (21292)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21292

Szia Marianna!

 

hát most pont nagyon rosszul...3 gasztróshoz is járok....3féle kezelést írtak fel..

 

ppi-t nem szedek, szerintem te is hagyd el, úgyse segített semmit!

Előzmény: Marianna80 (21291)
Marianna80 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21291

Szia!!

Te hogy vagy,jobb már valamivel,voltál valami orvosnál?

Előzmény: Debrecenilány (21290)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21290

Szia Boszi!

 

te hogy vagy?Régen írtál már ide..

Javultál azóta?

Előzmény: Boszi84 (21140)
Marianna80 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21289

Szia

Már jobban vagy,hogy leépìtésbe kezdesz?

Én ùgy tettem,hogy csak reggel vettem be 1x,most fogom 3 nap mùkva azt is letenni,mondjuk nekem teljesen mindegy mennyit szedek a tüneteim ugyanazok...,és már meguntam ha ugyanolyan rossz miért mergezem magam még a gyògyszerekkel is...

Előzmény: Gabriella9 (21288)
Gabriella9 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 21288

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni,  hogy a 2x 40mg emozult, hogy tudnám fokozatosan leépíteni? 

Szájbarágósan, részletesen ha valaki leírná nekem,  hálásan megköszönném!

 

SBéla29 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 21287

Van itt egy kis félreértés. Először is a nyugati orvostudomány jelenlegi álláspontja az, hogy minden értsd minden betegség gyökéroka a stressz. És erre találhatsz nagyon sok publikációt is. A betegségek mint a reflux nem más mint egy tünet amiről az orvostudomány nem tudja mitől alakul ki pontosan de egy dolgot biztos elmond neked minden orvos, hogy a stressz jelentős szerepet játszik benne. 

 

A gyógyszerek mesterségen kifejlesztett kemikáliák amik beavatkoznak a szervezet működésébe. Ezek kizárólag a tüneteket kezelik, a betegséget minden esetben az immunrendszer gyógyitja meg. Pl. a kemo is csak 70-80%-át pusztitja el a ráknak és ha az immunrendszer a sok méreg után helyre áll akkor a maradékot elpusztitja és a beteg meggyógyul. Egyéb esetben meghal. 

 

A nyugati orvostudomány 99%-ban tünet kezelésre épül. Nem foglalkozik az egészség megörzéssel vagy helyre állitással, ezt gondolom te is pontosan tudod. 

 

De nem is ez a lényeg. A lényeg hogy én aki hiszek és alkalmazom az általad bullshitnek titulált dolgokat meggyógyultam 100%-osan. Nincs semmilyen tünetem akkor se ha extrém módon eszek és iszok ha olyan kedvem van. (bár alapvetően egészségesen próbálok élni) Akik szerint meg ez bullshit azok arról beszélgetnek, hogy melyik bogyóból mennyit kell szedni és melyik milyen visszafordithatatlan károkat okoz. Bravó! Csak hajrá nem akarlak meggyőzni semmiről. Csak te ne győzz meg másokat, hogy a gyógyszer a megoldás és amit irtam nem működik. Aki akar gyógyuljon meg. Csak persze nehéz elfogadni, hogy x éve szenved az ember és amúgy fél év alatt meggyógyulhatna ha összeszedné magát. Ahogy már korábban is irtam mindenkinek a saját élete. Én kötelességemnek éreztem ezt leirni mert én ezzel gyógyultam meg, pedig elég súlyos és évek óta tartó refluxom volt. További sok sikert a kemikáliákkal. 

Előzmény: _juno_ (21284)
Merengő84 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 21286

* ja, a granulátumot rögtön meg is vettem! :)

Előzmény: Merengő84 (21285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!