Keresés

Részletes keresés

tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82312

Deugye aki bután beleugat valamibe, aminek nem tudja a hátterét, az nem csodálkozik, ha szembesül vele, hogy alapvetően egy proli?:)

Előzmény: fargo (82311)
fargo Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82311

Passzívházat én is tervezhetnék, bocccs :), és még mindig fenntartom hogy a "keret" megnevezés jelen esetben pongyola.

Olyan mint a födém helyett a plafon, vagy a fedélszék helyett a "szarufázat". (Sic. A minap hallottam :-)))

 

Azért mert az általános igénytelenség és szakbarbarizmus miatt kezd beszivárogni valami a szakmai nyelvbe, még nem feltétlenül kell azt elfogadni mint etalont. Amúgy meg exem-faxom megáll, komolyan azon megy a szájtépés, hogyan nevezzünk egy egyszerű tárgyat? Innen indult az egész, ez a félintelligens pöcs kinyilatkoztatta, hogy "...még az ablakok sem engedték el a gázt, pedig fakeretesek." Hátbonyek. Fakeretesek :)))

Oszt most már ott tartunk, hogy akadémikus vita folyik arról, mit lehet egyáltalán keretnek nevezni. Sok mindent, de egy ablakot "fakeretesnek" definiálni... Jaj... Meddig kenegetitek még a kaksit?

Amúgy meg a tákó által emlegetett beregi házakban nekem is benne volt a kezem egy kicsit. OK, csak érintőlegesen meg sok éves előzményként, visszamenőleg, de mégis :-P

Előzmény: vikiviki (82308)
ath Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82310

érdekes egy diszlexia, amelyik csak a tudálékosan benyögött idegennyelvű szakkifejezések megcsillogtatásakor üti fel a fejét. szakembernél jártál-e már? 

 

Előzmény: Repcés (82294)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82309

Ugye a keret, az a szárny egyik része. Nem ráma (én ugyan el nem magyarázom, hogy miért), de ezt más is mondta neked. Ergo ha éppen a keretről beszélünk, akkor a keret szót használjuk.

Semmibe nem telt, éppen egy kereteket összeszorító gépről kellett beszélnünk, közben már rákérdeztem. Ő is gyakran találkozik szórakoztató hülyékkel, értékeli az ilyesmit.:)

Ugyanakkor közben valszeg felfogtad, hogy miről is volt szó az elején, úgyhogy akkor beszéljünk feszültségről.:)

Előzmény: Repcés (82307)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82308

Sanya, tudásod lehet impozáns laikusként, node kettőtök közül Jenő bármikor tervezhet passzívházat, te pedig nem. Márpedig passzívháznál "keretről" szokás beszélni, nem pedig rámáról meg hasonlókról...

Előzmény: Repcés (82307)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82307

Nem osztom az észt, és ez ismét elkerülte a figyelmedet. Egy autómérnök és egy építész-mérnök amikor ablakról vagy annak bármely szerkezeti eleméről beszél akkor ne "keretezzen", mert az részükről sekélyes. Ennyi. Ezzel szemben Te még telefonos segítséget is hívtál. Ezért külön gratulálok. Már csak az a kérdés hogy a Mónikasóról' mikor fogunk beszélgetni? :)))

Előzmény: tcaoe (82306)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82306

Jah, hát az sokmindenkinek van. Még CSE is majdnem kapott egyet. Gondolom, ő is ugyanannyira ment volna vele.:)

De mintha te aktív építésznek osztanád az észt, akkor nem számít?:)

Előzmény: Repcés (82305)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82305

Csak nem arról a grafikusról teccik beszélni akinek építész diplomája is van? ;)

Előzmény: tcaoe (82302)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82304

"Sejtenéd a lófaszt. Pontosan tudnád hogy az üveg hőátbocsátási tényezőjéről (U) beszélek és azt is pontosan tudnád hogy ilyenkor hivatalosan a W/m2k-t kellene alkalmazni, de ezek mellet azzal is tisztában vagy, hogy szakzsargonként a "k" került alkalmazásba."

 

Sejteném, h mit akarsz mondani, törekednék rá, hogy megértsem, de ha ragaszkodsz a hülyeségeidhez, akkor inkább rád hagyom. :)


Amúgy valóban, a k-érték alatt többnyire az üvegről értenek valamit, legalábbis a helyi szuperinfóban is így hirdet az összes lengyel műanyagkerettel, kétrétegú, gázzal (levegő) töltött üvegezéssel házaló ablakos.

Nőjünk fel hozzájuk is?


Előzmény: Repcés (82290)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82303

:D

Előzmény: tcaoe (82296)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82302

Dehát a nevükön hívják. Csak te nem tudod, mi a neve. Meg a grafikus sem tudja, hogy mi a szárny és a keret közötti különbség, nade ő azért mindig is különösen buta valami volt.:P

Előzmény: Repcés (82300)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82301

Most őszintén. Ennek ellenkezőjét olvastad ki az előzményből? Te is diszes vagy? :)))

Előzmény: vikiviki (82299)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82300

Ugyanolyan vérig védeném azt is, csak ha nem csakirányú az arc akitől hallom akkor engedő a magatartásom. :) Egyszerűen böki a szememet hogy szakirányú képzettséggel rendelkező emberek nem a nevükön hívnak egyszerű szerkezeteket.

Előzmény: vikiviki (82298)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82299

Valamint uf értéke van egy tök mezei, sima, OBI-s ablaknak is, nem csak egy passzívházablaknak, lévén annak is van kerete, max. 1,8-as, nem 0,8-as:)

Előzmény: Repcés (82297)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82298

Nem olvastam fel, ehhez még csak ki se nyitottam. Nincs azonos uf érték, a kettőnek van egy, közös uf értéke. Leszarom, minek hívják, mindenki érti, ha azt mondjuk, hogy "keret", a "nyílót" meg a "tok"-ot meg nem mindenki tudja beazonosítani. De játszhatjuk itt a nagy szakbarbárt...

Neked amúgy miért ennyire érzékeny pont az ablak? Valami azt súgja, hogy ha a számviteli törvényről beszélgetnénk, nem védenéd ennyire harciasan, mint most a tokszerkezetet:)

Előzmény: Repcés (82297)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82297

Ne olvassunk fel abból a könyvből már nekem. Köszi. Energetikai szempontból - ha pontos akarsz lenni - akkor bizony csak akkor beszélhetünk egységről a tok és a ráma által közrefogott szerkezeti részről ha annak Uf értéke egyrész azonos, másrészt passzív ház érték alatt marad. Minden más esetben nem felelhet meg a passzív ház technologiai elvárásainak. No de ettől még ablakszárnynak, rámának, nyílónak hívjuk az ablak nyíló részét és a befalazott szerkezeti elem továbbra is a tok nevet viseli a keresztségben. "Teccikérteni"?  :)

Előzmény: vikiviki (82293)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82296

Jaja, ha rákeresel a neten, akkor a rossz helyesírású hirdetők használják főleg.:P

Előzmény: Repcés (82292)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82295

Fensterrahmen, amúgy.:)

 

Ja, te aztán átérzed, hogy milyen félműveltnek lenni a wikipédiáról, látom.:P

(Mondjukúgy, hogy a kispajtásom már viszonylag régóta tervez tok- és keretprofilokat, így került a nyílászárógyárba is, ez a posztkádárista meg vicces volt egy echte prolitól.:P)

 

Előzmény: fargo (82278)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82294

Bélám. A diszlexia bizony szül ilyen csacska diszgráfiás izéket, viszont úgy gondoltam hogy problémám ismerete az intelligenciahányadosodon már nem fog ki, de ismét tévedtem. Vagy Te még mindig azt hiszed hogy iskolázottságom hiánya gerjeszti az ilyesféle nyelvtani eltéréseket? 

Előzmény: ath (82288)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82293

energetikai szempontból üveg van és keret van. Tökmindegy, hogy tok, ráma, profil, akármi, energetikailag egy egység. Szerkezetileg nem, asztalos szakzsargonként lehet ráma, tokszerkezet meg akármi, de ha két passzívháztervező beszélget egymással, akkor nem rámáról meg tokról beszélnek. "A keret a légtömör sík része". Nem a ráma meg a tok, hanem a "keret". 

Előzmény: Repcés (82291)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82292

A "kléder gumira*" gondolsz? :))

 

*vigyázzá! Szakzsargon. :)

Előzmény: yenoee (82287)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82291

Te is tudod hogy egy korszerű ablakszerkezet esetében még mindig nem ez a meghatározó, hanem az üveg. A miért pedig a négyzetméterekben és annak hőveszteségében keresendő. Mindezek mellett tökéletesen értem, hogy egy passzívház esetében az is fontos adatnak minősül (ahhoz hogy megkaphassa a passzív ház a hivatalos minősítést) a ráma és a tok találkozási pontján keletkező hőveszteség. Ha nincs ilyen adat (azaz PHPP) akkor megfelel a célnak. 

Előzmény: yenoee (82286)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82290

Sejtenéd a lófaszt. Pontosan tudnád hogy az üveg hőátbocsátási tényezőjéről (U) beszélek és azt is pontosan tudnád hogy ilyenkor hivatalosan a W/m2k-t kellene alkalmazni, de ezek mellet azzal is tisztában vagy, hogy szakzsargonként a "k" került alkalmazásba. Igaz nem helyesen, de gondolom amikor a százra azt mondja neked valaki hogy kilo akkor nem kezdesz el hőbörögni azért, mert az latinul viszont ezret jelent. ;) 

Ennek keretein belül pedig értelemszerű hogy az összes U érték közül miért az üvegé a legfontosabb adatt, mert az határozza meg alapvetően egy korszerű ablakszerkezet hőátbocsátási tényezőjét.

 

Nőjünk fel. Ha mást nem hát Sanyához. :)

Előzmény: yenoee (82284)
fargo Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82289

"Hogy neveznéd azt a profilt, amely a szárnyban elhelyezett négyszög alakú üveget négy oldalról folytonosan veszi körbe?"

 

ÓóÓó-bozmög, kezdjünk bele ebbe a véget nem érő xarkenegetésbe? 

Ne kezdjünk, illetve én nem kezdek :-P

 

Vaktok, igen. Azt hívták "keretnek" *is*.

Ja, amúgy való igaz, létezik még "ablak keret" is, az az, amikor a faluba' a zablak köré a fürdőből megmaradt (jellemzően bilikék és fehér és fekete) csempéből a jóérzékű gazda feltapaszt egy ízléses kis keretet :))) Na jó, ez a provinciális megoldás. A szó amit keresünk a "sámbrán". Chambraule :-D

Előzmény: yenoee (82283)
ath Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82288

elmagyarázod nekem, te heteroszexuális férfiállat, hogy mi is az a "foundant"? mert én eddig csak fondantról hallottam, úgy póriasan, u nélkül....

Előzmény: Repcés (82274)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82287

Éppenséggel lehet az a kettő tömítés is, amellyel a szárny és a tok érintkezik.

Előzmény: Repcés (82285)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82286

Ebben az esetben az f a frame, azaz keret szó.

Mi is van ebben:

a beépítés vonalmenti hőhídjától

az üveg csatlakozás vonalmenti hőhídjáig.

Azaz a hagyományos értelemben vett tok és szárnyprofil egybe van véve. Ha az ablakot légtömören és hőhídmentesen zárhatjuk, akkor a PHPP-ben ez egy felület.

Előzmény: Repcés (82282)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82285

"Hogy neveznéd azt a profilt, amely a szárnyban elhelyezett négyszög alakú üveget négy oldalról folytonosan veszi körbe?"

 

Pontosítson. Ez több rétegű vacuumos és vagy újabban gázzal töltött üveg v. a szimpla 4 mm-es üvegezésű ablakra gondolsz.

Előbbi esetében az üvegszerkezetnek arra a részére célzol, amely távtartóként üzemel és az üveg szélével színelve körbe megy?

Előzmény: yenoee (82283)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82284

"Nyilván hivatalosan U érték a neve, de egymásközt ha azt mondom hogy az ablakom 0,5 k-s akkor Te nagyon is tudod hogy én miről beszélek."

 

Csak sejteném.

- mennyi az üvegezés U-értéke?

- mennyi az üvegezés g-értéke?

- mennyi a keret U-értéke?

- mit mond a gyártó a perem (üveg és keret csatlakozás) vonalmenti hőhídjára?

- mit tudunk a beépítés vonalmenti hőhídjáról?

azaz: mi a beépítési mélység a lávában? mekkora a keretrászigetelés, milyen szigetelőanyaggal?

 

Ha ezeket is tudnám, akkor már tudnám.


Előzmény: Repcés (82279)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82283

"Az ablaknak van szárnya, ami nyílik."

Hogy neveznéd azt a profilt, amely a szárnyban elhelyezett négyszög alakú üveget négy oldalról folytonosan veszi körbe?

 

"A "keret" az pedig már rég nincs, ugyanis azt a régebben a falszerkezetbe épített nyers léc- vagy deszka keretre használták, amihez a tokot rögzítették"

 

Ezt a dolgot felismernéd, ha a vaktok szót használnám rá?

Megdöbbentő, de a mai napig létező szerkezet.

Előzmény: fargo (82278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!