Keresés

Részletes keresés

adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71830

Ennek én nyilván örülök, de van egy kis rossz érzésem. És fenntartom, hogy ilyen szabály márpedig nincs. Azt meg mindenki döntse el, hogy a fair play vagy az a hiszti volt itt a nyomósabb érv, amit a lengyel fanok rendeztek pl. a FIS vagy a Turné hivatalos közösségi oldalán, aminek nyomán az illetékesek rájöttek, hogy ez így rontja az üzletet (is).

adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71829

A csapatvezetők rendkívüli ülésén született döntés értelmében, ha és amennyiben, minden lengyel versenyző holnap ismét negatív koronavírus tesztet produkál, akkor a lengyel csapattal együtt minden nevezett ugró (tehát összesen 62-en) elindulhatnak a holnapi versenyen, ahol így természetesen nem lenne KO-rendszer! A lengyelek emellett kapnának egy külön edzéssorozatot is.

 

Így nézne ki a program:

 

14:30 Hivatalos edzés (csak a lengyelek)

15:00 Próbasorozat

16:30 Verseny (62 indulóval)

adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71828

Én azóta azon töröm a fejem, hogy ezt mégis milyen szabály alapján lehetne megtenni. Mert olyan még a "ha akarom így van, ha akarom emígy" jellegűre megírt FIS szabálykönyvben sincs, hogy már megrendezett, befejezett sorozatot törölnek és újrakezdenek. Ez akkor is példátlan kivételezés lenne, ha történetesen van is némi igazság abban, amit a lengyelek mondanak. Egyébként technikailag talán úgy lehetne megoldani, hogy törlik a holnapi versenyt és pótlásként kiírnak egy új fordulót ugyanakkor, ugyanoda (némiképp szembeköpve a szabályokat), akkor lehetne ugye új kvalifikációt tartani, meg amit akarnak. És még jogi fedezet is van, hiszen van egy passzus, ami kimondja, hogy a covid miatt a versenyigazgató hozhat rendkívüli döntéseket a naptárt illetően. Minden esetre nem gondoltam, hogy egyhamar sikerül felülmúlni a 2011/12-es kezdést, amikor egy szimpla restart miatt tört ki a botrány...

Előzmény: janisch (71825)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71827

Ez már inkább siralmasnak látszik!

Előzmény: Kalóz80 (71826)
Kalóz80 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71826

Hát ez tiszta kabaré! :)

Ha ez egy normál verseny lenne, akkor gondolom a lengyelek sem problémáznának ennyit ! De ez így tényleg fura ... elutazik egy teljes csapat , egy fő pozitív vagy SEM , erre kizárnak mindenkit egy olyan versenyről negatív tesztekkel , amely csak akkor ér valamit , ha mind a 4 állomáson versenyeznek ! A “B” keretnek esélyt sem adtak, hogy odautazzanak! 

Egyébként érdekesek a német szabályozások : pont most hallottam , hogy a kölni kézi BL dzsemborin a PSG egyik játékosa pozitív mintát adott a helyszínen ...persze a csapat játszhatott , nem zárták ki , pedig ugyanezt a 15 és 30 perces szabályt emlegették !

Előzmény: janisch (71825)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71825

Várjunk csak, újabb fejlemény a tragikomédiában:

 

"Klemens Murańka negatív teszteredménnyel! Meg kell ismételni a kvalifikációt?

Klemens Murańka negatív koronavírus-tesztet produkált az oberstdorfi hétfői vizsgálat során - mondta Aleksander Winiarski orvos a "Przeglšd Sportowy" -nak adott interjúban. Az eredmény néhány perccel a Schattenbergschanze-on lezajlott kvalifikáció után született.

Emlékeztetünk arra, hogy a Covid-19 vasárnapi tesztje pozitív eredményt mutatott Klemens Murańkánál. Hétfőn a német egészségügyi felügyelőség képviselői a lengyel válogatott szállodájába érkeztek, hogy újra teszteket végezzenek. Eközben a 69. Négysáncverseny szervezőbizottsága kizárta az összes fehér-piros reprezentánst az obestdorfi versenyből.

A hétfői tesztek eredményeként a további hat lengyel versenyző eredménye ismét negatív volt. A részletesebb vizsgálatnak alávetett Klemens Murańka eredményére tovább kellett várni. Az eredmény állítólag 14 óra után már meglett, de végül 18 óra 30 perc körül ismertették, miután lezajlott a kvalifikáció a Schattenbergschanze-on (HS137).

- Klimeknek negatív eredménye van - ezt a tájékoztatást adta a nemzeti csapat orvosa, Aleksander Winiarski,  Kamil Wolnickinek a "Przeglšd Sportowy" újságírójának. Így a nemzeti csapatunkban jelenleg nincs olyan ugró, akinek pozitív teszteredménye lenne.

Michał Dolezal szerint jelenleg nem tudni, mit jelentenek az ilyen események. A hétfői kvalifikáció a lengyel csapat részvétele nélkül ért véget. A keddi verseny első sorozatában KO-párok lesznek. Apoloniusz Tajner, a Lengyel Síszövetség elnöke bejelentette, hogy Klemens Murańka negatív eredménye esetén küzdeni fog a lengyelek részvételéért az oberstdorfi versenyen.

Csapatunk további tesztjeit kedd reggelre tervezzük. Az Eurosport képviselője, Kacper Merk szerint Klemens Murańka negatív eredménye és így a lengyel válogatott tisztességtelen kizárása esetén a verseny kvalifikációját a lengyel csapat részvételével, közvetlenül a verseny előtt, kedden megismételnék."

 

(skijumping.pl.)

Előzmény: Kalóz80 (71820)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71824

De most komolyan, ez valaki szerint szórakoztató?

adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71823

Mondjuk nem tartott sokáig.

Előzmény: adammalysza (71822)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71822

Na csak mondanom kellett, mindjárt befújt egy kis szembeszél :D

Előzmény: adammalysza (71821)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71821

A zsűri amúgy fejébe vette, hogy a többieknek is elrontja a napját ezzel a rövid nekifutóval?

Kalóz80 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71820

Hát ez így felejtős! Nem igazán hoz lázba ilyen körülmények közepette a 4sánc! 

Remélem a németeknek az idén sem jön össze az aranysas!

 

 

off 

Ma és holnap : Hajrá Veszprém !!

Veszpremi Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71819

Én megértem a polákok haragját, ez megint diszkrimináció a javából :(

Előzmény: adammalysza (71818)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71818

Amúgy a hangulatra jellemző, hogy a kizárt versenyzők sem (mind) az ilyenkor szokásos PR-kompatibilis, "hát, rendkívül sajnálatos, de fő a biztonság" üzenetekkel reagáltak a közösségi oldalukon.

https://www.skijumping.pl/wiadomosci/28989/kabaret-brak-slow---polscy-skoczkowie-o-wykluczeniu-z-walki-o-zlotego-orla/

janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 1 71817

Ja, biztos online masszírozott!!

Előzmény: adammalysza (71816)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71816

Állítólag egy fizioterapeutáról van szó a németeknél, ha mondja neki biztos elhihetjük, hogy nem volt kapcsolatban a versenyzőkkel...

Előzmény: janisch (71815)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71815

"Pozytywny Zupan i Rus -> 🇧🇬 #Zografski wykluczony
Pozytywny Hornschuh -> 🇨🇭 #Deschwanden i #Peter wykluczeni
Pozytywny członek sztabu 🇩🇪 -> Możecie skakać, przecież nie mieliœcie ze sobš kontakt"

 

Pozitív Zupan és Rus -> 🇧🇬 #Zografski kizárva

Pozitív Hornschuh -> 🇨🇭 #Deschwanden és #Peter kizárva

Pozitív munkatárs 🇩🇪 -> Ugorhatnak, mert nem voltak kapcsolatban egymással"

 

adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71814

Igazuk is van. Én egyelőre kész vagyok elhinni, hogy létezik erre is racionális magyarázat, de nehéz lesz lemosni magukról, hogy kettős mércét alkalmaznak.

Előzmény: janisch (71813)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71813

Ki is vannak bukva rendesen a lengyel kommentelők, amit cseppet sem csodálok!

Előzmény: janisch (71811)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71812

Igazából a versenyzők az ugrás kivételével maszkoznak így is, még esetleg a távolságtartást lehetne (elméletben) még jobban csinálni, és tényleg a minimálisan szükségesre szorítani a kontaktokat, bár szerintem kellenek nekik is meg nekünk is azok a minimális emberi gesztusok, amikor pl. gratulálnak egymásnak. A nézőkkel kapcsolatban viszont abszolut egyetértek, elég nyilvánvaló, hogy a kormányok fűnyíró-elv szerű korlátozásaiból a síversenyek elég rosszul jöttek ki. És most leírhatom, hogy én sem vagyok vírustagadó, de az viszont általánosan is eléggé fel tud húzni, hogy gyakorlatilag semmilyen kontroll vagy kritika nem lehetséges ma már a szabályozásokkal szemben, hogy legalább nézzük meg, hogy mi működik és mi nem abból amit bevezettek. Hiszen a konkrét példánál maradva nyilván rendezvény egy színházi előadás vagy egy kézimeccs is zárt térben, meg egy síugróverseny is a szabad levegőn, aminél alkalmasint lehet, hogy annak is több kockázata van fertőzés szempontból, amikor én a parkban futok a hétvégén a többi ember között. Utóbbit persze (egyelőre) nem közvetíti a tévé, nyilván van egy olyan szempont is, hogy ennek a szigorkodásnak van egyfajta üzenet értéke is, ami túlmutat azon, hogy van-e értelme, de akkor is. 

Előzmény: Veszpremi (71810)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71811

Erre már én is q..aanyázok, az újabb hír:

 

"Koronavírus a német edzői stábban. De a házigazdák indulnak Oberstdorfban"

Előzmény: adammalysza (71809)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71810

Ezt én is tudom. De ott vannak az osztrák sípályák. Ott nem tesztelnek, mégis üzemelnek ma is. Van protokoll, nyitott térben én el tudnék képzelni lazább szabályozást, maszk, távolságtartás... Persze a nekifutón le kéne venni a maszkot nyilván :) Csak ötletelek. Azt is túlzásnak tartom, hogy mondjuk 100-200 nézőt nem engednek be akkora marha nagy nyitott nézőtérre. Alpasiben sem. Ez nyilván túlzás. Valami hangulatot csak csinálnának!

https://www.bergfex.at/oesterreich/schneewerte/

Előzmény: adammalysza (71808)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 1 71809

Egyébként nekem nem "nehéz mit mondani", csak amit mondanék, azt jobb helyeken nem illik leírni... Kicsit sok ez már. :(

adammalysza Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71808

Ehhez annyit érdemes hozzátenni, hogy a FIS szabályzatában semmi ilyen nincs, aszerint bizonyos határidőn belüli negatív teszteredménnyel lehetne indulni. Ahogy janisch írta lentebb a skijumping.pl-re hivatkozva, azért nem indulhatnak a többiek, mert közeli kontaktként karanténra kötelezik őket (gondolom míg meg nem jön az újabb teszteredmény). Ez viszont sajnos bárkivel, bárhol így lenne, ha pl. olyan kapja el, akivel én kapcsolatban voltam, akkor mehetnék én is karanténba, hacsak nem igazolom, hogy nem vagok covidos. Max annyi a különbség, hogy itt nem bemondásra megy, hogy ki a közeli kontakt.

Előzmény: Veszpremi (71805)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71807

Hát igen, erre nehéz mit mondani.

Fő az egészség, de a többi fiút is nagyon sajnálom ...

Előzmény: Veszpremi (71805)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71806

"A 69. Négysáncverseny lengyel síugrók nélkül indul. Csapatunkat kizárták az oberstdorfi versenyen való részvételből, mivel a csapat soraiban koronavírus-esetet észleltek. A rendezvény szervezői ilyen döntést hoztak.

Sajnáljuk ezt a döntést, de az egészségügyi részlegünknek nem volt más választása, mint megvédeni az összes többi sportolót. A döntés miatt engedhetjük meg, hogy a lengyel csapat Oberstdorfban induljon. - mondja Florian Stern főtitkár az oberstdorfi rendezvény megnyitóján.

A lengyel síugrók és az edzőszemélyzet karanténjának hatályát még nem határozták meg. - Itt még várjuk a további teszteket. Amennyire ezek negatívak, fennáll annak az esélye, hogy Lengyelország visszatérhet a tornára. - mondta Florian Stern.

Emlékezzünk arra, hogy vasárnap Klemens Murańka pozitív eredményt kapott a szombati SARS-CoV-2 vírusteszten. A csapat többi tagját ezért kontaktcsoportnak tekintették, mivel mindegyikük legalább 15 percig személyes kapcsolatban állt, vagy 30 percnél hosszabb ideig tartózkodott vele együtt zárt helyiségben vagy járműben."

 

(A skijumping.pl írása alapján)

Előzmény: janisch (71804)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71805

Ettől lehetett tartani. Szerintem túl súlyosak a COVID protokoll. Lehetne ezt lazábban is biztonságosan csinálni. Szabad térről beszélünk! Alpesiben is! Én nem vagyok virustagado, de...

Előzmény: janisch (71804)
janisch Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 71804

Muranka koronavírusos lett, ezért az egész lengyel válogatottat kizárták az oberstdorfi versenyből! :((((

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71803

2020 Firsánc! :)

 

Halvor Egner Granerud? Markus Eisenbichler? Karl Geiger? Kamil Stoch? Ryoyu Kobayashi?

Előzmény: Törölt nick (71802)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.28 0 0 71802
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.27 0 0 71801

2020, december 28. - Hétfő

 

16:15 FIS Síugrás világkupa (Sportműsor) (élő)Négysáncverseny, Oberstdorf Selejtező HS 137 Férfiak

 

Tv Eurosport1 és RTL (német)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!