Keresés

Részletes keresés

Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 130
Igen, tény, hogy az eszdéesz vezetőinek nincsen hazájuk. De ettől miért ne lehetnének rasszisták? Nem vagy tisztában a szavak jelentésével? A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Előzmény: Hettie (125)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 129
"Németh Sándor hazánk egyetlen arabgyűlölője most lelepleződött!! Az SZDSZ nyilvános rendezvényein és a parlamentben ki merte mondani, hogy az arab nem ember, hanem terrorista."

Nem most lepleződött le, hanem már régen. Tavaly, a tv2 felvételein és más, nagy nyilvánosság előtt tartott rendezvényeken. A Parlamentben hogy szólalhatott volna fel, annyit sem tudsz, hogy ez prédikátor-gengszter (hála Istennek) nem tagja a Parlamentnek? A Beszélőt sem olvasod. Te az a nagyon műveletlen elvakult típus vagy.

Előzmény: Hettie (124)
medve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 128
Kérnélek benneteket, hogy ezt a vitát nem az általam indított topicban folytassátok le!
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 127
linkeket akarok vagy kopit!!
Előzmény: Woland (123)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 126
Majd te kikeresed szépen magadnak (Beszélő, 1998 november) vagy megkeresed itt a fórumban (kb. tíz topikban tárgyaltuk ki a témát.)
Előzmény: Hettie (121)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 125
Figyelj Woland, a te szádból egyébként annyira gagyi ez a rasszista SZDSZ duma..., őszintén. Másrészt te voltál az aki azt mondta, hogy az eszdéeszesek nem hazaárulók, mert nincs is nekik hazájuk...
Előzmény: Woland (123)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 124
Azta! Németh Sándor hazánk egyetlen arabgyűlölője most lelepleződött!! Az SZDSZ nyilvános rendezvényein és a parlamentben ki merte mondani, hogy az arab nem ember, hanem terrorista. Persze nem ott mondta...
Előzmény: Woland (123)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 123
A másik alapító, az SZDSZ elnevezés kitalálója, Németh Sándor szerint az arab nem ember, hanem terrorista. Az olaszokat és a spanyolokat pedig kollektíven fasisztáknak nevezte. Nyilvánvaló, hogy az általa is alapított pártban ilyen származású embereknek sem lenne jövője. Nem szégyelled magad egyébként, hogy egy rasszista pártot védsz?

"érdekes módon a többi párt ugyanúgy nem jelöl zsidó miniszterelnök jelöltet. Vajon miért?"

Tévedsz. Az előző kormányfőben csobog zsidó vér. Az eszdéeszt leszámítva a magyar pártok nem tartják nyilván vezetőik származását. Moat is van zsidó származású miniszter a kormányban, de nem származási alapon került oda. Mint ahogy az MSZP-ben sem származási alapon dőlnek el a dolgok.

Előzmény: Hettie (120)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 122
De általánosítani az tuti, ugye? Petőt nem jelölik, mert zsidó (és ezt pont te kéred ki magadnak) Bauer szerinted azt mondta nincs hazája. De te az egész SZDSZről mondod, hogy nincs hazája, de te azt mondod, hogy az SZDSZ-ben vizsgálják a tagok származását (mikor itt egy esetet tudsz megemlíteni)
Előzmény: Woland (119)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 121
na ide azt a linket, hadd olvassam!
Előzmény: Woland (119)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 120
Csak ebben a pártban vizsgálják a tagok származását.

aha, szóval a miniszterelnök jelöltnél megvizsgálták... és más tagoknál?

érdekes módon a többi párt ugyanúgy nem jelöl zsidó miniszterelnök jelöltet. Vajon miért?

Előzmény: Woland (113)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 119
Aha, persze. Segítek. Bauer Tamásnak nincsen hazája. Maximum a repülőn érzi otthon magát.
Előzmény: Hettie (117)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 118
Nme olvasod a Beszélőt? Ejnye. 1998 novemberi szám, Mr. Bauer nyilatkozik. Pető Iván 1993-ban zsidó származása miatt sem lehetett az SZDSZ miniszterelnök-jelöltje. Kuncze Gábor lehetett. Őt engedték, mert az ő "pedigréje" rendben volt. Arról nincs infó, hogy a szadinál a jelöltek fejméretét is ellenőrzik-e.
Előzmény: Hettie (115)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 117
Ahol ő mondja ott van.
Előzmény: Woland (116)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 116
Nem állítom. Ezek tények. Bauer Tamásnak szerinted hol van a hazája?
Előzmény: Hettie (114)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 115
A magyar politikában egyetlen párt létezik (még) amely kirekesztő. Ez az eszdéesz. Csak ebben a pártban vizsgálják a tagok származását.

Mesélj, hogy csinálják?

Előzmény: Woland (113)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 114
És az milyen magatartás, hogy azt állítod valakikről, hogy nincs hazájuk? Ne takarózzál olyasmivel ami a hozzád hasonlóknak köszönhető.
Előzmény: Woland (113)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 113
A magyar politikában egyetlen párt létezik (még) amely kirekesztő. Ez az eszdéesz. Csak ebben a pártban vizsgálják a tagok származását.
Előzmény: Hettie (112)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 112
És nem is kirekesztő a gyerek, ugye? Csupa szív.
Előzmény: Woland (109)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 111
szóval a választókörzetüknek a választott képviselői.
Előzmény: medve (108)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 110
Értem én, értem én. Bárcsak ilyen egyszerű lenne.
Előzmény: medve (108)
Woland Creative Commons License 2001.06.20 0 0 109
Hazaárulást elkövetni csak az tud, akinek van hazája. Az SZDSZ vezetőinek ilyen nincsen.
Előzmény: tata (90)
medve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 108
Hettie! Az RMDSZ-t, az MKP-t, a VMSZ-t, a VMDP-t, a KMKSZ-t, az MMNÖK-t és a HMDK-t, illetve annak vezetőit a határon túli magyarok szavazataikkal legitimálták egy általános, tikos, demokratikus parlamenti választáson. Ne csináld már, hogy nem érted.
Előzmény: Hettie (107)
Hettie Creative Commons License 2001.06.20 0 0 107
Én azt hittem arra gondolsz amineka címe "A határon túliak üdvözlik a jogszabályt". Egy választott politikust se látok ott, illetve a szervezetek tagságának küldöttei biztos hogy megválasztották őket. Az volna a jó, ha olyanok, mint te meg én (választók) elmondanák a véleményüket.
Előzmény: medve (103)
Kagakusha Creative Commons License 2001.06.20 0 0 106
Kedves pvcpadlo!
Köszönöm, hogy bekopiztad az anyagot, van benne néhány nagyon érdekes gondolat,
különösen az utolsó szerző véleménye elgondolkodtató.
Üdv.
K.
Előzmény: Törölt nick (76)
Pézsmabölény Creative Commons License 2001.06.20 0 0 105
szvsz marhaság az egész státusztörvény.Erdélyben születtem, a románok elött magyar vagyok (de azért megtanítatották nekem neolatin nyelvüket, elhurcoltak a román seregbe,jelenleg kifizetettik velem az adót, elmehetnék képviselőnek is az RMDSZ be, betölthetnék kzépszintig bármilyen adminisztrációs státuszt egy RMDSZ koalicios kormányban talán még miniszter is lehetnék valaha, de kizárva mindig a legfontosabb, legmegasabb szint...- ide csak románok kerülnek...)de a magyarok számára kell nekem egy bizonyítvány...Megalázó....Ki a hibás mindezért?! Hát,..- a századeleji franciák!!!

Üdv.

medve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 104
Geszthy! A magyar kisebbség akkor marad a szülőföldjén, ha úgy is részesül Magyarország előnyeiből, ha ehhez nem kell magyar állampolgárrá válnia és áttelepülnie. Az identitásuk szülőföldön történő megőrzése mindannyiunk érdeke.
Előzmény: geszthi (101)
medve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 103
hettie! Politikusok, akik legitimek, mert megválasztották szabad választásokon. Ugye a demokráciát nem kérdőjelezed meg. Amúgy a Népszabadságban és a Magyar Nemzetben közzétették a Balás ferenc Intézeit eredményei. a határon túli magyarok 80-90%-a (országonként változik) ki akarja váltani az igazolvány, tehát elsöprő többsége támogatja. Persze, biztosan van ellenpélda is.
Előzmény: Hettie (99)
medve Creative Commons License 2001.06.20 0 0 102
Tata! egy kisebbség támogatása nem diszkrimináció, és a törvény nem avatkozik be más ország belügyeibe.
Előzmény: tata (98)
geszthi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 101
Kedves Derek,

Nagyon egyszeru az oka, hogy miert nem ugy van ahogy irtad. Abban az esetben ugyanis tomegesen atjonnenek ide (foleg Romaniabol) elni.

Ebben az esetben viszont ket olyan dolog tortenne ami a jobbodalnak nem erdeke.

1, az az allitolagos oriasi osszamagyar tamogatas (statusztorveny) egybol lecsokkenne (eleg csak a varhato TB hatast emliteni). Nem lehetne tobbe ilyen nemzeti dumakat elengedni (a sajat orszagunk ellen eleg fura lenne)

2, A magyar kisebbseg vegleg eltunne a szulofoldjerol (ahogy a szaszok eltuntek Romaniabol eppen - sot meg jobban - azert mert a Nemetek azt csinaltak amit irtal).
Es ebben az esetben nem lehetne tobbe Trianonozni, vegleg befellegzene az ilyen nemzeti dumaknak.

No ez aztan vegkepp nem erdeke a jobboldalnak.

Nekem eppen ez a bajom ezzel a torvennyel. Ugy akarja az magyar kisebbseget magahoz edesgetni (valasztasi PR, jol eladhato hivatkozasi alap) az itteni kedvezmenyekkel, hogy azert maradjanak ott ahol vannak. Kecske es kaposzta esete.

Előzmény: Derek (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!