Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2014.03.31 0 0 52108

Egyik sem.

Elvileg a szerződés szerinti béred, DE MAXIMUM az aktuális minimálbér kétszerese után fog jáni. (Tehát ha mondjuk 300 ezer a bruttó béred, akkor idén csak a 101.500 Ft-os minimálbér duplája után jár.)

Viszont azért vannak olyan "apróságok" amik ezt módosíthatják...

Előzmény: Törölt nick (52107)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.31 0 0 52107

2. gyerek után a (GYED alatt született), a TGYÁS-t miből számítják?

GYED 70%-a vagy

a fizetés 70%-a?

 

köszi

zsanna Creative Commons License 2014.03.29 0 0 52106

Az igaz, hogy ha valaki alkalmazná, egy kicsti - olyan tizenpárezer forinttal - kevesebb lenne a járulék.

Viszont:

1. ha ott táppénzen van, a táppénz egyharmadát ráverik a foglalkoztatóra, tehát táppénz alatt is pénzbe kerül annak, aki szívességből felveszi

2. Ha valaki többhónapos terhesen létesít munkaviszont, és pár hét után elvonul táppénzre, akkor ott elég jó esély van arra, hogy az OEP megvizsgálja a foglalkoztatás körülményeit, és ha úgy látja, hogy itt nem történt munkavégzés, hanem csak a tgyás meg a gyed miatt jött létre munkaviszony, akkor azt akár semmisnek is nyiláníthatja ....

3. Ha mégis sikerül minden, akkor a munkaviszony megszűnéséig jár szabadságpénz, meg felmondási időre jutó bér, aminek járulékai vannak, és ezt be kell majd tolni a nav-nak. És ezt akár igen sokba is fájhat majd valakinek..

Így hirtelenjében ennyi hátrány jutott eszembe, az egy kicsike kis előnnyel szemben.

Előzmény: Nemlajos (52104)
zsanna Creative Commons License 2014.03.29 0 0 52105

Amíg táppénzen, egyéni vállalkozóként nincs járulékfizetési kötelezettsége. Tehát amikortól már táppénzen lesz, nem kell fizetnie semmit, hanem kapja a táppénzt.

Előzmény: Nemlajos (52103)
Nemlajos Creative Commons License 2014.03.29 0 0 52104

És ha talál valakit, aki "foglalkoztatná" ebben az üres időben, mondjuk 6 órában, annak nem lenne kevesebb a járuléka?

Valamiért nagyon ezt hajtogatja a drága :)

 

Tényleg nagyon köszönöm a türelmet és a kitartást!

Előzmény: Nemlajos (52103)
Nemlajos Creative Commons License 2014.03.29 0 0 52103

Volt, ott is azt szajkózzák, hogy ki jogosult. Bemagolják a jogszabályokat, és ezeket sorolják. Ahelyett, hogy megoldásokat keresnének.

 

Köszönöm, meglátjuk, hogy mennyire megy át neki három hónap alatt, hogy jobb egy hónapra befektetni, és aztán 2 évig nyugodtnak lenni, mint hagyni elúszni a lehetőséget...

 

De még arra mindig nem kaptam ám választ, hogy akkor amíg táppénzen van, neki, mint egyéni vállalkozónak semmi fizetési kötelezettsége nincs?

Előzmény: zsanna (52102)
zsanna Creative Commons License 2014.03.26 0 0 52102

Szakképesítést nem igénylő esetben a 27 % járulék 31 ezer forint, a levont járulékok 23 ezer, az szja pedig 16 ezer forint.

Ez egy hónap után fizetendő, lehet annyit "játszani", hogy csak két vagy három hétig "vállalkozik", és utána megy táppénzre, akkor arányosan kevesebb lesz minden.

És hogy mit lehet szakképesítés nélkül csinálni, azt az önkormányzatnál, az okmányirodán tudják megmondani. Vagy: most nagyon reklámozzák a kormányablakokat, talán első körben ott lehetne érdeklődni - oda könnyebb bekerülni, és szerintem lényegesen hosszabb is a nyitvatartásuk.

(Te meg varrjál szépeket, és mutogasd a baba-varrós topikban, hadd gyönyörködjünk benne  :-)))

 

Előzmény: Nemlajos (52101)
Nemlajos Creative Commons License 2014.03.26 0 0 52101

Igen, úgy értettem, hogy végig egyéni vállalkozó, de egy hónap után mehet táppénzre. De amikor táppénzen van, akkor is van valamilyen fizetési kötelezettsége? Ugyanezek a járulékok, ez a... ha jól számolom, havi 82E Ft?

 

Közben kaptam az információt, hogy 3 hónapig jár a munkanélküli neki, tehát ha márc. 31-gyel megszűnik a munkaviszonya, akkor június 30-ig van munkanélkülin.

 

A céldátum szeptember 18, tehát augusztus 20-ával elmehet tgyásra, ha erre a bő másfél hónapra sikerülne valamit megoldani.

 

Jól gondolom?

 

És persze köszönöm a tanácsot és az ötletelést!

 

 

Hja, és csak hogy berken belül maradjunk, mondjuk babavarró nem lehetne 8 általánossal? Annak mennyi lenne a "költsége"?

Örök hála, de tényleg!

Előzmény: zsanna (52099)
Estike80 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 52100

Kedves Zsanna!

 

Nagyin szépen köszönöm a gyors választ!

Szép napot!

Üdv: Hajni

Előzmény: zsanna (52098)
zsanna Creative Commons License 2014.03.26 0 0 52099

Ööööö, nem csak egy hónapig lesz egyéni vállalkozó, hanem végig, még a babázás alatt is, csak éppen  majd táppénzen/tgyáson és gyeden lesz.... Tehát a vállalkozói jogviszonyát nem szabad sem megszüntetni, de még szüneteltetni sem....

Ha a munkaviszony megszűnését követő 30 napon belül vállalkozó lesz, akkor TB szempontból folyamatosnak fog számítani a biztosítottsága, és egész terhessége alatt táppénzen lehet majd. Illetve praktikussági okból érdemes -28 naptól indítani a tgyást, mert az 70 %, a táppénz meg csak 60.

Hogy egy hónap mennyibe kerül? Az attól is függ, hogy milyen tevékenységre választja ki, olyanra-e amire elég a 8 általános, vagy olyanra, ami szakképzettséget igényel? Vegyük az utóbbit, mert az előbbire elég nehéz már tevékenységet találni. Ez esetben 118 ezer a garantált minimálbér, ez után kell 36 ezer forint szochó adót, 27 ezer forint levont járulékot, és 19 ezer forint szja-t fizetni.

Előzmény: Nemlajos (52097)
zsanna Creative Commons License 2014.03.26 0 0 52098

igen, jól gondolod. Attól kezdve jár, ahogy megkezded a szabadságokat.

Előzmény: Estike80 (52096)
Nemlajos Creative Commons License 2014.03.26 0 0 52097

Köszönöm a választ!

Ezek szerint ha egy hónapot egyéni vállalkozó, akkor utána megint jogosult valameddig táppénzre? A táppénz idején nem lesz semmilyen fizetési kötelezettsége?

 

Nagyságrendileg mennyibe kerülne ez a hónap neki (járulékok)?

 

Köszönöm!

Előzmény: zsanna (52093)
Estike80 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52096

Kedves Zsanna!

 

Az előzőket folytatva...

Keresgéltem, és ezt találtam a NET-en:

 

Akkor most azt, MIKOR jár a szabadság?

A szabadságnak a munkavállaló pihenését, regenerálódását szolgáló rendeltetéséből következik, hogy az alapvetően a ténylegesen munkában töltött idő után illeti meg a munkavállalót minden naptári évben. Mindazonáltal a törvény tényleges munkavégzés hiányában is munkában töltött – így szabadságra jogosító – időnek minősíti a következő időtartamokat: 
- a munkaidő-beosztás alapján történő munkavégzési kötelezettség alóli mentesülés időtartama (ilyennek minősülnek például a pihenőnapok, pihenőidők vagy a rendkívüli munkavégzés ellenértékeként biztosított szabadidő),
- a szabadság időtartama (a szabadság is szabadságot generál)!!!

 

Akkor ezek szerint júniustól számolódik arányosan az éves szabim? Jól gondolom?

Köszönöm!

Hajni

Estike80 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52095

Kedves Zsanna!

 

Szabadsággal kapcsolatos kérdésem lenne... Nem tudom ez ügyben tudsz-e Nekem segíteni? A szabimat kiszámoltam egyezik is a munkáltatóm által kiszámolttal! Közalkalmazott vagyok, szeptember. 1-jén kezdek. A szabadságomat ettől az időponttól visszaszámolva adja ki, így júniustól szabadságon vagyok!

 

A kérdésem a következő lenne: az ez évi (2014) szabadságom időarányosan akkor júniustól, vagy szeptembertől számolandó? Tehát erre az évre arányosan 7 vagy 4 havi szabadság jár? Mert nem mindegy!

 

Válaszod előre is köszönöm!

Hajni

 

 

Micimalacka Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52094

Esetleg ha nem hasznalta ki a munkaneelkuli keretet, kiiras minusz 28 nap minusz vlamaennyi menjen el munkanelkulire, onnan tgyasra

Előzmény: zsanna (52093)
zsanna Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52093

Ha valóban nem hosszabbítanak neki, akkor a szerződés lejártakor írassa vissza magát keresőképesnek. Aztán legyen egyéni vállalkozó. Fontos, hogy erre a munkaviszonyának megszűnése után 30 napon belül sor kerüljön!!!!  Találjon ki valami olyan tevékenységet, amivel kapcsolatban egy-két számlát el tud sütni az ismeretségi körben.  Aztán kb egy hónap után megint lemehet táppénzre,  de ezt az egy hónapot meg kell finanszírozni, azaz a kapcsolódó járulékokat be kell fizetni.

Így simán járni fog neki két évig a tgyás és a gyed.

És könyvelő feltétlenül kell, mert azért van egy rakat papírmunka. Ezen nagyon nem kéne spórolni, mert ha jól és időben megvannak a papírmunkák, akkor sok idegeskedést lehet megtakarítani....

Előzmény: Nemlajos (52091)
krisztat01oth Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52092

Kedves Zsanna,

 

Nagyon szépen köszönöm válaszodat!

Üdv, Kriszta

Előzmény: zsanna (52090)
Nemlajos Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52091

Kedves Zsanna!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Sógornőm tavaly február óta dolgozik egy helyen, 8 órában, de háromhavonta szerződéshosszabbítással. Előtte munkanélkülin volt, előtte pedig egy teljesen tiszta joghelyzetű munkahelyen, szóval - amennyiben a munkanélküli időszaka számít - több mint 2 év folyamatos biztosított viszonya van.

 

Most babát vár, s mivel kemény fizikai munkával járt a munkája, táppénzre ment. Március 31-gyel lejár a szerződése, és - tudván a terhességét - ezt nem fogják neki meghosszabbítani.

 

A passzív táppénz tudtommal már megszűnt, a terhessége még csak a 13. hétben tart szóval nem fog 42 napon belül megszülni.

Van-e valamilyen lehetőség, hogy - ha tgyás nem is - gyedjogosultsága legyen a szüléskor? (2014. szept.)

 

Válaszodat előre is köszönöm!

zsanna Creative Commons License 2014.03.24 0 0 52090

Szerintem nem. 

Ugyanis eddig a kft-ben azért lehettél díjazás nélküli személyes közreműködő, mert a főállásodban megfizették utánad a járulékokat. 

A babázás alatt azonban itt fizetés nélküli szabadságon leszel, tehát nem fogják utánad fizetni a járulékot, és ezért szerintem belép az, hogy a társas vállalkozásban leszel "főállású" társas vállalkozó, pont a személyes korzeműködés okán :-((( És akkor nem csak járulékot kell fizetni, hanem ugrik a tgyás és a gyed is, mert a kereső-tevékenység meg a TB ellátás üti egymást.

Előzmény: krisztat01oth (52089)
krisztat01oth Creative Commons License 2014.03.24 0 0 52089

Kedves Fórumozók,

Az alábbi kérdésben szeretném kérni a segítségeteket:

2004 óta főállásban dolgozom alkalmazottként, folyamatos munkaviszonyban, jelenlegi munkahelyemen 2011 óta. Emellett egy kft-ben vagyok személyesen közreműködő tag 2014 eleje óta, díjazás nélkül.

Az lenne a kérdésem, hogyha jövőre gyermeket szeretnénk, akkor jogosult vagyok-e TGYAS illetve GYED-re, amit a főállásom után szeretnék igénybe venni, úgy hogy a vállakozásban továbbra is személyesen közreműködő tag maradok, díjazás nélkül?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

Kriszta

W_B Creative Commons License 2014.03.11 0 0 52088

Szervusztok!

 

Egy határmenti településen élő ismerősöm mesélte, hogy határontúli nem-magyarok sorban szerzik meg a magyar állampolgárságot, azért, hogy majd (ide bejelentkezve) magyar nyugdíjat kapjanak.

Lehetséges ilyen ?

Tehát hogy valaki soha nem adózott Magyarországon, de -a magyar állampolgárságot megszerezve, itteni lakhellyel-  Magyarországtól kapjon nyugdíjat ?

 

Köszi előre is.

zsanna Creative Commons License 2014.02.15 0 0 52087

A szinte folyamatos változtatások miatt én a harmadik gyerek esetében már elvesztettem a fonalat :-((

Inkább nem vállalom a tanácsadást.

De tudod mit? Annyira reklámozzák ezeket a Kormányablakokat. Ha olyan helyen laksz, hogy könnyen megközelíthető egy ilyen, menj be, és kérdezd meg. Biztos nem kell várnod, mert nálunk speciel állandóan vagy hárman reszelik a körmüket az ablakok mögött, és max. egynél szokott lenni ügyfél.... 

Előzmény: kiskriszty (52086)
kiskriszty Creative Commons License 2014.02.15 0 0 52086

Szia!

 

Remélem nekem is tudsz segíteni,nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy van 2gyermekem és szeretnénk egy harmadikat,csak azt nem tudom,hogy mire lennék jogosult.

1,gyermek születése előtt 2011.április 11.-től táppénzen voltam,2011.október 1.született onnantól voltam Tgyáson,utána Gyeden

2,gyermek született Gyedben 2013.május 7.-én onnantól kezdődött a Tgyás,utána Gyed

Az lenne a kérdésem,hogy mire lennék jogosult,ha Gyedben szülném a 3.gyermeket vagy ha Gyesben szülném?

 

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv:Kriszti

zsanna Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52085

Ja, és feltétlenül veszélyeztetett terhességi kódot írjanak a papírjaidra, mert így nem kerülsz a munkáltatódnak plusz pénzbe.

Előzmény: zsanna (52084)
zsanna Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52084

Igen, a kórházi igazolás is táppénzes papír. Olyannnyira, hogy az orvosod ki sem állíthat táppénzes papírt arra az időszakra, amíg kórházban voltál, mert azt a kórházi igazolás biztosítja.

A szabadságod pedig megszakítható, csak ezt mielőbb jelezd a munkáltatódnak.

Előzmény: hapci333 (52083)
hapci333 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52083

Kedves Zsanna!

 

Nagyon köszönöm a segítséget. Azt szeretném még kérdezni, hogy van lehetőségem táppénzel megszakítani a kiírt szabadságomat? Sajnos kórházba kerültem mert gondok adódtak.

Ha bekövetkezne a legrosszabb, jó lenne ha maradna pár hét szabadságom hogy összeszedjem magam.

Március 31.-ig van kiírva. 02.12-én hozott be a mentő. Alkalmas a kórházi igazolás a táppénz megkezdésére? Vagy mindenképp a szakorvostól kell hozzá a nyitó? Válaszod előre is köszi.

Előzmény: zsanna (52079)
CérnaSzáll Creative Commons License 2014.02.12 0 0 52082

Lakcím ügyben: elvileg be kell jelenteni 3 napon belül a címváltozást az okmányirodában, de a gyakorlatban addig, amíg nem folyamodsz az önkormányzathoz valamilyen támogatás ügyében, vagy parkolási engedélyért, nincs jelentősége.

Előzmény: Blue Eye1126 (52080)
zsanna Creative Commons License 2014.02.11 0 0 52081
Előzmény: Blue Eye1126 (52080)
Blue Eye1126 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 52080

Sziasztok!

 

Nekem lenne pár kérdésem. Most kezdtem el dolgozni, azt már tudom hogy a gyed csak 1 éves folyamatos munkaviszony után jár. Viszont ezt mikor kezdhetem megigényelni? Én úgy terveztem, hogy 1-2 hónappal azelőtt mielőtt meg lenne az 1 éves munkaviszony neki vágunk a bab projektnek, tehát már elvileg terhes lennék amikor meg lenne az 1 év így is megkapom a gyedet? A másik kérdésem az volna, hogy barátommal több mint 4 éve lakunk együtt albérletbe, neki is és nekem is máshol van a bejelentett lakcímünk, ilyenkor mi a teendő? Be kell mennünk az önkormányzatba és be kell jelentsük az élettársi viszonyt vagy ez nem feltétlenül szükséges?, és számít az, hogy nem egyezik a bejelentett lakcímünk? 

Előre is köszönöm a választ egyenlőre ezek volnának a legfontosabb kérdéseim.

 

Üdv:

B.E.

zsanna Creative Commons License 2014.02.08 0 0 52079

Az orvodos -29. napon lezárja a táppénzt, és terhes-állományba vesz a következő nappal. Az erről szóló igazolás ugyanaz, mint a táppénzes, az a négyzet alakú, amivel a táppénz is kezdődik, csak ebben az esetben a orvos a tetején azt húzza alá, hogy Terhes-állományba vétel. 

Ez kell, a terhes kiskönyved másolata, meg a tgyás-igénylőlap kell hozzá, de ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor simán tudnak segíteni ez utóbbi kitöltésében.

Előzmény: hapci333 (52078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!