Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szelez Creative Commons License 2002.11.05 0 0 349
Viszont azzal vigyázz, hogy ha az új marad és ezt a jelenlegit majd eladod (azt hiszem 3 hónapnál több átfedés esetén), akkor bukott a B 10-ed, azt az új autóra (amikor már csak az lesz) nem viheted át!!!
Ennek (ha fenn áll az itt leírtak esélye) nézz utána!!
üdv
szelez
Előzmény: GanXstaZolee (347)
Péter az állat Creative Commons License 2002.11.04 0 0 348
Ez szomorú. :-( Már nem az, neked sikerült, hanem az, hogy a kedves barátomnak nem. De minek vesz ekkora autót, aki nem bírja. :-)
Előzmény: GanXstaZolee (347)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.11.04 0 0 347
Sajnos már sehogy anno 3-4 éve intéztem magamnak B7et. Azóta jutottam el ide. Amióta központi nyilvántartás van lehetettlen, valamint igazolni kell minden esetben a bonust. Egyébként saján néven van az autó :) Viszont lehet lesz másik és az A0... :(
Riff-Raff Creative Commons License 2002.11.04 0 0 346
El kell hogy szomorítsalak: az én UAZ-om jelenleg KöBÉ-s, és át akartam nyergelni az Európához, mert kb. évi 4000 Ft-tal olcsóbb volt. De most már maradok, mert az ideihez képest a KöBE 6000 Ft-tal olcsóbb lesz, az Európa meg 5000 Ft-tal drágább. Így messze a legolcsóbb lett számomra a KöBE.
Előzmény: szkeg (338)
Péter az állat Creative Commons License 2002.11.03 0 0 345
Ez a B10 király! Küldd már el magánban, hogy lehet elintézni! Kedves rakodómnak van ekkora batárja, na meg gondja a fizetnivalóval. :-)
Előzmény: GanXstaZolee (343)
Herbie_ Creative Commons License 2002.11.03 0 0 344
áruld el a titkot! Faterod nevén van a gép mi?:)
Előzmény: GanXstaZolee (343)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.11.03 0 0 343
Érdekes nekem itt KÖBE helyett MÁVot hoz. Egyébként hungária maradt a legolcsobb. 63k/év, bonus10, Bp, 24év 4000ccm :)))))
Előzmény: szkeg (338)
BLASIUS Creative Commons License 2002.11.03 0 0 342
Az a baj, hogy nekem is még mindig ez a banda a legolcsóbb. Talán az Argosz nem sokkal drágább.
De így is 16%-kal fizetek többet, mert rádobnak 10°-ot a 26 év alattiaknak.:-(
Előzmény: Ordas Farkas (340)
Péter az állat Creative Commons License 2002.11.02 0 0 341
Jövöre teljesen liberalizálják a kötelezö biztosítás piacát, tehát mindenki annyit kér, amennyit jónak lát, nem korlátozza semmilyen hatóság, csak a piac.
Így aztán, bár a befogadási kötelezettség megmarad(senkit sem lehet elküldeni) ily módon a biztosító is megválogathatja a célcsoportját. Akivel nem akar foglalkozni, magasabbra emeli a díjját. A KÖBE a fuvarosoknak jött létre, az árai is ezt tükrözik(javaslom összehasonlítani a tehetautós tarifákat), de mivel a személykocsikat sem utasíthatja el, így csak egy kicsit elriaszthatja. Valahogy úgy mint az AB, mikor néhány éve többszörösére emelte a teherautók kötelezöjét.
Előzmény: Ordas Farkas (340)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.11.02 0 0 340
miért van most ez a nagy áremelés? KÖBE kb a duplája lesz jövőre
Péter az állat Creative Commons License 2002.11.02 0 0 339
Nekem hál' istennek olcsóbb lesz.
Előzmény: szkeg (338)
szkeg Creative Commons License 2002.11.02 0 0 338
Jó hír! Szerintem sokkal kevesebb köbés lesz az utakon jövőre.

A köbe megoldotta a problémát (itt a szolgáltatásában rejlő hiátusokra gondolok). Úgy megemelte 2003-as árait, hogy néhány kivételtől eltekintve sehol nem ad versenyképes díjat jövőre. Nézzétek meg az árakat itt!

szkeg

capri-3 Creative Commons License 2002.10.26 0 0 337
b@sznak fizetni!!!

az en karomat eloszor 260-ra vettek, majd kibalheztam 400 nettot, de ezt sem ohajtjak kifizetni:((
voltam a Carrier nyomozoinal, megejtettek az utolagos helyszinelesnek betudhato kihallgatast, annak 3 hete mar.
a pasi azt mondta, a kovetkezo heten (2 hete) kedden atkuldi a papirokat a KOBEnek es az szerdan ott lesz. onnantol 2 het es fizetni szoktak.
hat az letelt, es a KOBEbe allitolag meg sem erkezett a papir, a Carrier viszont az igert idoben elkuldte....

A JQA mindegyik rohadt szemetnek es allambacsinak is, mert ilyen cegek mukodhetnek...

alpinaB6 Creative Commons License 2002.10.26 0 0 336
na ja basszák+ mindentől függetlenül.
De azért ne legyen probléma egy millió körüli kár kifizetése a biztosítónak, elvégre elég magas a biztosítási dij és sokkal kissebb a balesetek számából adódó kifizetési összeg mint a befizettett kötelezö biztosítás összege országos szinten nézve.
Előzmény: GanXstaZolee (335)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.10.26 0 0 335
És mennyit is fogsz kapni? A srácnak kb 1 millás kára van. Azért 2-300-at persze hogy simán kicsapnak... Ja azóta persze mivel az autó kelett saját költségből megcsináltata. Ezt sem tudom hol van leírva hogy nekem mindig legyen 1 millam ilyenekre előlegezni a biztosítonak. Ehh csak magamat tudom ismételni bassz*k meg az annyukat mind.
Előzmény: alpinaB6 (334)
alpinaB6 Creative Commons License 2002.10.26 0 0 334
GancaZoliiiii :)

engem meg ugye most vágtak totálkárra...providencsiás volt az ürge, én is az vagyok. Másnep bejelentettem a kárt a kárfelvevő vonalon, harmadik nap kijöttek szemlézni(péntek), hétfőn benmentem beszélni a kárfelvevővel, mert nem voltam ott a szemlén, csütörtökön meg jött az sms a banktól, hogy átutalásom érkezett!

ja és mindemellé, ugye gtk.-ra vették, én meg mondtam, hogy mindenképpen meg akarom csináltatni, mert lassan 1 gurigában van nekem ez az autó. Kérdeztem, hogy nem tudnának-e többet adni, erre meg azt mondta, hogy irjak egy kérvényt max 50ezer forintról és ennyit még általában hozzá szoktak csapni...most birálják a kérésemet, 2 héten belül választ kapok :)

a

Előzmény: GanXstaZolee (332)
candle Creative Commons License 2002.10.26 0 0 333
"Az összes biztosító bass*a meg az annyát"

jaja

1) 2 éve összetörtek, Hungária-nál volt a biztosítása a károkozónak.
elvittem szerelőhöz, aki az egészet intézte, kárfelvételtől a javításig mindent.

a baleset májusban történt, az összeget -hiányosan - januárban utalták.

2) egy kamionos egy telephelyünkön kárt okozott márciusban, a Hungária 1 évvel később májusba utalt, szintén hiányosan

Előzmény: GanXstaZolee (332)
GanXstaZolee Creative Commons License 2002.10.26 0 0 332
Most hungáriás vagyok, de havernak 50 napja nem fizet a Providencia, TISZTA kárügyben. Ennyit erről. Az összes biztosító bass*a meg az annyát.
kivi Creative Commons License 2002.10.26 0 0 331
Hál' istennek nincs nagy biztosítós tapasztalatom. Egyszer törtek össze, akkor az Argosz volt a másik fél biztosítója. Korrektek voltak, fizettek (210 ezer).
Én egyszer koccantam a saját hibámból (akkor még Hungáriás voltam) és szó nélkül fizettek. Igaz, csak 65 ezernyi kárt okoztam...
Előzmény: Péter az állat (330)
Péter az állat Creative Commons License 2002.10.26 0 0 330
Az biztos, hogy olcsóbb, és éves szinten, több 10 (vagy inkább 100) e Ft a különbség, és mitagadás, ezt az összeget tudom is hova tenni. Az ugye finoman fogalmazva is tény, hogy a KÖBE gyakran nincs a helyzet magaslatán. De nekem sajnos a többiekkel sincsen sokkal jobb tapasztalatom. A néha hónapokig tartó ügyintézés, az ügyeskedésre való kényszerrel, hogy a nevetséges kategóriából legalább a kevésig föl lehessen tornászni a kártérítés összegét, stb. Lehet, hogy finnyás vagyok, de nekem már akkr is összeszorul a gyomrom, ha a Hungária nevét meghallom, és most nem a Fenyöre gondoltam.
És még valami. Én tisztes távolágot tartok a teherautóktól, és ennek nem csak mondjuk a köv táv az oka, hanem az is, hogy mint jómagam is nagy számban vagyunk a köbénél biztosítva. Javaslom ezt másoknak is. Tudom nem megoldás, de önvédelemnek nem rossz.
Előzmény: kivi (329)
kivi Creative Commons License 2002.10.26 0 0 329
Világos, lehet hogy nálad úgy jön ki a ccm/típus/életkor/lakhely/bónusz kombináció hogy a KÖbe sokkal olcsóbb. Csak ez nem vigasztalja azt a peches arcot, akit esetleg te zúzol meg.
Előzmény: Péter az állat (317)
sorah Creative Commons License 2002.10.26 0 0 328
Nem fogja a VW szerviz elvallalni. Neked kell meghitelezni majd, viszont ha minden ketseget kizarolag nem te vagy a hibas, tehat ebbe nem tudnak belekotni, akkor fizetni fognak, csakhat hogy megfelelo idon belul, ahhoz nem art BP-n lenni es minden ujabb fejlemenynel szemelyesen probalkozni. Nekem 400e-t fizettek, annyi is volt a kar, csak elotte nekem kellett a szerviznek fizetni, majd kb. 1-2 het alatt megjott a penz.

1. Szerviz megcsinalja.
2. Kersz egy Proforma szamlat(tehat nem a vegleges szamla, mert azt csak kifizeteskor kapod meg), amit alairatsz a szervizben vkivel, melyet elfogadnak a Kobenel, esetleg ledumalod a szervizzel, hogy sok nap fizetesi hataridot kersz (ha kocsog, mint nalam, akkor hatekonysagi mutato miatt ha honap vege van akkor teszik ra hogy neked zsebbol kell fizetni es nem tolja ki a hataridot)
3. Szamlaval tuzes a Kobehez, en a postara nem biznam..., habar amikor beviszed ott nem fog semmi tortenni, tehat meg vissza kell menni kesobb is.
4. Kerni idopontot mikorra biraljak el (ha minden igaz hetfon van karszakertojuk mindig kb. 2 oran at elerheto)
5. Varni mig elbiraljak, es erdeklodni telefonon mindig ha surgos a dolog, mert imadnak ulni rajta.
6. Ha osszeg OK, akkor varni a penzt, egyebkent karszakertotol idot kerni.
7. Bizni benne hogy tobbet nem kell ezekkel veszodni....

Telefon mindig segit, mert kepesek marhasagok miatt napokat el...ni. Ezt nekem vegig kellett jarni, videkrol gazosabb a sok telefon, mert osszevissza varatnak automatakkal...

remelem segitett.

Előzmény: ricsosz (327)
ricsosz Creative Commons License 2002.10.25 0 0 327
Miután kötelezöre ment a buli és miután a kocsi másfél éves+mi teljesen ártatlanok vagyunk mi a vétlen áldozatok vagyunk a VW szerviz várhatja hogy mi fizessünk egy fillért is... Hajtsa be köbén... bár nem akarja elvállalni ... lehet sejt valami a VW szerviz... mind1 hétföre okosabb leszek addigra beszülünk ügyvéddel+faterral+VW szervizzel...

Bye

Ricsosz Nachos

Előzmény: alpinaB6 (326)
alpinaB6 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 326
számlás kárrendezést választottatok ezekszerint...hát akkor majd a szerviz benyujtja a biztosítónak a számlát az meg kifizeti egy bizonyos részét...te meg a maradékot.
Előzmény: ricsosz (325)
ricsosz Creative Commons License 2002.10.25 0 0 325
Hello csak egy ujjabb adalék...!

Okt elején peströl jöttünk haza M3 as lehajtónál belénk (VW Golf IV VariantÖ csuszott egy kocsi (Citrom Berlingo) Jó csaj elismerte kitölöttük a betétlapot az ö kötelezös csekkjén a felelöséget vállaló biztosito AXA COLONIA ... És hétfön bementünk a Golffal Egerbe a biztositohoz az ügyintézö picsa elhajtott hogy mivel a citrom céges kocsi igy aztán náluk nincs céges biztositás biztos rajtuk keresztül ment de a tulajdonképpeni biztosito a KÖBE... hogy a jó qrva...

Köbés kárlapot kitöltöttük... elfaxoltuk nekik... felhiv egy picsa hogy ugyan mi egervbe vagyunk de nem e akarunk pestre felmenni hogy a kárszakértö felvegye a kárt... Faterom rövid uton elhajtott melegebb éghajlatra... Aztán majd három héttel tegnap késöbb egyik területi képviselöjük lefényképezte a Golfot...

A kocsinak a hátsó lököse cserére érett a koccnak hála mivel az összes patent elrepedt/tört...
Fócvágen szervizben 200 eft árajánlat...

Vajon hogy lesz majd a Fócvágen fog pereskednoi a köbével hogy fizessenek neki vagy mi hitelezzük meg a 200 eft és a köbét mi gyilkoljuk érte???

Mind1 pár nap s kiderül mi lesz... ha más nem akkor 2 ügyvéd és Köbe fönökét elkapjuk és olyan perrel fenyegetjük meg hogy ihaj+Bizt felügyelet+ujságok...

ÁÁÁÁ tele van velük...

Kérdés hogy fog végzödni a dolog???

tipp???

Bye

Ricsosz Nachos

SzaboZE Creative Commons License 2002.10.25 0 0 324
Felér minimum egy T (+nő) felirattal! :)))

SzaboZE

Előzmény: Péter az állat (323)
Péter az állat Creative Commons License 2002.10.25 0 0 323
Kérdés. Az segít, ha valaki kimatricázza mondjuk azt, hogy "vigyázat köbe" ?
Péter az állat Creative Commons License 2002.10.25 0 0 322
Ez nem igaz! Én késhegyre menö küzdelmet vívtam azért, hogy fizethessek! :-) vagy inkább :-(
Előzmény: SzaboZE (320)
SzaboZE Creative Commons License 2002.10.25 0 0 320
Ha befizetni akarsz, azt lehet :)

SzaboZE

Előzmény: candle (318)
SzaboZE Creative Commons License 2002.10.25 0 0 319
Mázli :))) De én nem reklámoznám hogy köbés vagyok :))))

SzaboZE

Előzmény: candle (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!