Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3398

érdekes a gondolatod

De mi van akkor, ha az MI ilyesmiket fog mondani nekünk ?

Előzmény: toromon36 (3397)
toromon36 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3397

"De minek ?"

 

Ezt a kérdést soha nem teheti föl a gép. Én sakkozni akarok, megkérem Polgár Juditot, hogy sakkozzunk, ő megkérdi hogy minek. Ez rendben van. Ha ezt a sakkozógép kérdezi meg, akkor baj van.

Előzmény: hiper fizikus (3390)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3396

Most viccelsz ?

Előzmény: jogértelmező (3395)
jogértelmező Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3395

'' valami olyasmiért lelkesednek, amitől az átlag ember simán falramászik""

" Kíváncsiak vagyunk, hogy mik ezek"

 

Pl. az édesvízi halakon élősködő élősdiek párzási szokásai.

Előzmény: hiper fizikus (3392)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3394

Azt hiszem értelek .

És szerinted ez a lépegetés hová vezet ?

Előzmény: Helem (3393)
Helem Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3393

Roppant egyszerű a válasz. Hogy értsük miként működik. Hogy amit továbblépéshez fel lehessen használni. A továbblépés csak úgy lehetséges, ha a kisebb követelmény megvan. Nem lehet átugrani a dolgokat szerintem, mert akkor a nagy ugrás nagy valószínűséggel nem sikerül. Nem fog működni. Ha tudom, hogy működik az egér és értem is, onnan egy kis ugrás már csak az ember.  

Előzmény: hiper fizikus (3390)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3392

valami olyasmiért lelkesednek, amitől az átlag ember simán falramászik

Kíváncsiak vagyunk, hogy mik ezek ?

Előzmény: Mungo (3391)
Mungo Creative Commons License 2020.05.17 0 1 3391

Az mar egy szemelyes becsles, hogy 150-160 iq felett maximum tudomanyos fomunkatars lehet valaki.

A magas, 140 feletti iq index egyáltalán nem jelent jó szervező, jó kapcsolatteremtő készséget is egyben. Tapasztalatom szerint inkább magányosak lesznek ezek az emberek, mert más egy kicsit a világlátásuk és egy csomó olyan dolog nem érdekli őket, ami a 100-as iq indexűeknek még nagyon is fontos.
Nem biztos, hogy a divat, a foci vagy valami más egyszerű dolog is lelkesedést váltana ki belőlük, miközben esetleg valami olyasmiért lelkesednek, amitől az átlag ember simán falramászik.

Előzmény: pert2 (3388)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3390

Gondoltam egy hasonlatra:

A laboratóriumban kitenyészthető egy szuper-hiper intelligens fehéregér faj, ami igen gyorsan megtalálja a legbonyolultabb labirintusban is a sajtot . De minek ? A macskának ?

Helem Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3389

Egy ilyen AI programot teljesen mindegy mibe rakunk, robot kutyába, emberszerű robotba valamibe, labirintus bejárására tesszük be egy rendszerbe vagy mint én képernyőn kockák rakására akarom rávenni őket. Mindegy. A lényeg, hogy magától tanulja, lakja be a rendelkezésre álló teret. Tegye meg azt amit a "fizikai" világa lehetővé teszi. Gondolja el amit lehet. Ezt csinálja az ember is. Meggyőződésem, hogy működni fog, hiszen külső szelekcióval a régi "Go" szerű programom működött. Megértettem hogyan lehet megcsinálni, itt is elmondtam fő vonalakban. Belső szelekciónak is működnie kell. Még nem működik a rendszer.

Előzmény: Helem (3387)
pert2 Creative Commons License 2020.05.17 0 1 3388

Tudomanyos intelligencia mereseket vegeztunk egyetemista korunkban, es par evtizeddel kesobb kiderult, hogy 130-140 es iq- val mar akademikus es tanszekvezeto is lehet valaki termeszettudomanyokban. Az mar egy szemelyes becsles, hogy 150-160 iq felett maximum tudomanyos fomunkatars lehet valaki.

Előzmény: hiper fizikus (3377)
Helem Creative Commons License 2020.05.17 0 1 3387

Világos. Hülyítik velük a népet. Így sok mindent el lehet adni. Kétségtelen a neurális hálózatok és társai sokra képesek. 

 

A valódi A.I.-hez a GAN hálókhoz hasonló elrendezésen vezet az út. Ott is két háló van egymás tetején. Az egyik generál valamit, a másik eldönti, szelektálja, hogy az olyan -e amit vár. Egyfajta versengés. 

 

Én is játszadozok ilyesmivel, de másképpen. Két hálót rakok egymás mellé. Az egyik viselkedik, azaz generál, a másik szelektálja (GS háló) az első viselkedését aszerint, hogy az első viselkedése új állapotba hozza a másodikat. Ez egyfajta generalizáló és szelektáló háló kombinációja. Együtt működése. Az egyik először véletlenszerűen csinál valamit, egy mozdulatot, a másik meg figyeli, hogy ez érdekes volt -e. Ez egy szám formájában jelenik meg. Ha érdekes állapotba került a háló attól a mozdulattól akkor a szelektáló háló érdekesség száma azt a mozdulatot megerősíti. Így egyre érdekesebb mozgás sorok várhatók. Ugyanígy tanulnak a kis gyerekek szerintem. Az unalom az érdekesség szám, vagy a szelektor háló kimenetén megjelenő alacsony érték. Ezt már tudja ez már nem érdekes. Ezt már régen megcsináltam egy Go szerű játékkal, amit itt már említettem. A viselkedését annak a hálónak a győzelem szelektálta. Az egy külső jel volt a program szelektált. Most belső jellel próbálkozok.

 

Mivel minden mozdulat ami a szelektáló hálót új állapotba viszi a háló kimenetén jelenik meg, később a kimenet lehet egy gondolat egy képzelet nem csak egy viselkedés. Az érdekes gondolatok hangok, képzetek megerősödnek. 

 

Ugyanez van a biológiában. A mutációk a DNS-en olyan változásokat okoznak a lény működésében, ami vagy előnyös vagy nem. A természetes szelekció kiszelektálja a jó hatásokat.  

 

 

Szóval néha ezzel játszadozok, ha van időm, de nincs mindig mert sajnos pénzt is kell keresni. Ilyesmik szerintem hamarabb elvihetnek a valódi A.I.-hez. 

Előzmény: hiper fizikus (3379)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3386

Tudod, nekem mindenről ugyanaz jut eszembe .

 

;)

Előzmény: Mungo (3385)
Mungo Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3385

Komolyan kérdezem: a 3379, 3380, 3381-es bejegyzéseket elolvastad?

Mert a látszólag megválaszolt hozzászólások esetében a "válasz" nem kicsi szövegértési gondokról tanúskodik...

Előzmény: Törölt nick (3384)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3384

Nincs neki egy huncut vasa sem .

Két cégtársát már lezúzta, most egy harmadikat pumpol, de már az sem tudja támogatni .

Persze ahogy mondani szokták: olyan szegények soha nem leszünk, hogy ígérni ne tudnánk .

Tőle csak annyit kapsz, amit előre a kezedbe adnak .

Reménytelen eset .

És igazából így már (?majdnem?) közveszélyes, mert bepalizza az ismerőseit .

Valaki mindig megsajnálja és ad neki pár millát, különben már becsődölt volna a valaha sikeres cége .

sic transit gloria mundi

Előzmény: Mungo (3383)
Mungo Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3383

Szükséges neki, hogy valaki mást untasson.

 

Úgy havi 20000 euroért bevállalom. (Persze szigorúan csak tíz éves szerződéssel, amit akkor is ki kell fizetnie, ha kirúg.)

Előzmény: Törölt nick (3382)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3382

Korábbi főnökömnél ingyen is unatkozhatsz. ;)

De én már meguntam nála az unatkozást. Szükséges neki, hogy valaki mást untasson.

Előzmény: Mungo (3381)
Mungo Creative Commons License 2020.05.16 0 1 3381

Vagyunk néhányan, akik szívesen "unatkoznának".

Előzmény: Látó 50 (3380)
Látó 50 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3380

A pénz unalmas.

Előzmény: hiper fizikus (3379)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3379

Azért mert az "okos" eszközökben dollármilliárdok vannak .

Előzmény: Helem (3378)
Helem Creative Commons License 2020.05.16 0 0 3378

Nekem a mesterséges intelligencia azt jelenti amit eredetileg is gondoltak. Egy értelmes emberszerű gépet, robotot, számitógépet. Manapság az a divat, hogy mindenre rámondják. Nem mondom a mai konvolúciós hálózatok sokra képesek, de ez még messze van az igazi mesterséges intelligenciáktól. Nem tudom miért vannak ennyire előre szaladva gondolatilag, mintha meglenne az A.I. Nincs meg.

hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.14 0 1 3377

YouTube : A VILÁG LEGOKOSABB EMBEREI

Persze vannak más toplisták is a IQ-ról, de engem ezen a videón a 10.40 perctől utóljára említett első 250 IQ-ús William Siddis fogott meg .

jogértelmező Creative Commons License 2020.05.13 0 0 3376
101010011 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 3375

mesterséges intelligencia egyik zenére ráhúzza a másik stílusát

https://youtu.be/3BN577LK62Y

jogértelmező Creative Commons License 2020.05.02 0 0 3374

Köszönöm az infót. Így már értem mire utalt pert2 a 3368.-ban.

Előzmény: Törölt nick (3372)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.05.02 0 0 3373

YouTube : A mesterséges intelligencia tudatára ébred - Dienes István, Jakab István

 

Ebből a nagy állami központosításból nekem is totál elegem van . Aki kiesett a főiskoláról, az meg van halva .

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.02 0 0 3372

Pontosítok. Eredetileg a COM kiterjesztésűek voltak közvetlenül futtatható gépi kódú fájlok.

Ja és volt még speciális változatuk, SYS vagy BIN kiterjesztéssel, mint meghajtóprogramok. Spéci címre fordítva.

Az EXE nem futtatható közvetlenül, előbb a megfelelő helyekre be kell tölteni a szegmenseit, és a címeket betöltéskor kiszámítani, mert ún. relokálható modulokat tartalmaz.

Nem minden EXE volt átalakítható COM kiterjesztésűre. Erre a célra szolgált az EXE2BIN nevű segédprogram.

Manapság már az EXE is több fajta lehet.

Némelyiket DOS módban is el lehetett indítani, amikor még a Windows nem töltődött be magától.

A grafikus környezetet igénylőnek van egy másik belépési pontja, a Windows ott indítja el.

Továbbá manapság nagyon sok EXE igényli a .NET keretrendszert is. El se indul, ha az nincs telepítve. Persze az újabb operációs rendszereken már alapból ott van, de esetleg magasabb verziót akar használni.

Aztán voltak még olyan különbségek, hogy 16 bites, 32 bites, illetve 64 bites operációs rendszerrel futtatható csak.

Előzmény: jogértelmező (3371)
jogértelmező Creative Commons License 2020.05.02 0 0 3371

" Nem mindenütt divat gépi kódra előre lefordított programokat másolgatni."

 

Az exe kiterjesztésűek -  amikből ma már rengeteg van - gépi kódúak: bináris fájlok. Ezek futtatásához nem kell legyen külön fordítóprogram a gépen - Microsoft oprendszer használata esetén. Az ilyet az oprendszer parancsra betölti a RAM-ba, és elindítja. Ha pedig csak másolni akarjuk, simán legyártja a másolatot.

Előzmény: Törölt nick (3370)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.02 0 1 3370

Nem mindenütt divat gépi kódra előre lefordított programokat másolgatni.

Főleg a nyílt forráskódú környezetben lehetőség van az adott gépnek megfelelő bináris kódot fordítani a forrást.

Előzmény: jogértelmező (3369)
jogértelmező Creative Commons License 2020.05.01 0 0 3369

Ugyanaz a gépi kódra lefordított program csak akkor futhatott egyformán két gépen, ha a hardver, és a processzor utasításkészlete is azonos volt.

Előzmény: pert2 (3368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!