Keresés

Részletes keresés

kopiteki Creative Commons License 2016.11.04 0 0 13502

Csak kiváncsi voltam, van itt kolléga, aki evvel foglalkozik.

Előzmény: pepe0419 (13501)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 13501

Amúgy miért kérdezted? :)

Előzmény: kopiteki (13499)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13500

Hirdetést találtam :) Nem tenyésztő.

Előzmény: kopiteki (13499)
kopiteki Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13499

Honnan veszed őket?

Előzmény: pepe0419 (13498)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13498

Na, jött még egy. Bár itt inkább egy földet túró kismalac :D

pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13497

És meg is mutatom :)

pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13496

Biankóról kaptam két fotót :)

 

Előzmény: kopiteki (13494)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13495

Még szép :)

Előzmény: kopiteki (13494)
kopiteki Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13494

Kérünk majd képeket a két kis bundásról! :o)))

Előzmény: pepe0419 (13493)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13493

Köszi a választ. Megcsinálom nekik a szuterén folyosóra a fekhelyet, illetve a kutyaajtót, aztán majd tavasszal építek nekik egy házikót, egy duplát, de majd úgy, hogy leválasztok egy részt, amíg kicsik.

Előzmény: Petör (13492)
Petör Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13492

Hello

 

az előttem hozzászólók már szinte mindent leírtak helyesen - szalma, rongy, aludjanak együtt, stb...

Mi az ikreket pár éve hoztuk egy nagyon hideg november végén, tehát fokozottan oda kellett figyelni rájuk. Ha éjszaka nagyon mínusz volt bevittük őket a teraszról, de napközben hidegben tökéletesen el voltak odakint.

Ha már most házat akarsz nekik csinálni, ne a felnőttkori méretükhöz igazítsd, hanem kisebb légtérrel csináld meg, amit könnyebben bemelegítenek. Számítsd hozzá a rongyokat, szalmát - ez nálunk nagyon kb. 60x40x40 cm-es házat jelentett, amit polisztirol táblára raktam rá nekik.

A ház ideiglenesre lett megcsinálva, tavasszal szétszedtem.

Előzmény: pepe0419 (13487)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 13491

Akkor valahogy meg kell emelnem a kerítést, nem szeretném, ha elszökne. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem fogjuk szeretni, hanem, hogy nem szeretnék kockáztatni :)

A kutyaház az első teraszon nem a legideálisabb, mert legalább 20 lépcsőt kell hozzá megmászni, inkább a hátsó teraszra teszem (keleti oldal), úgyis ott járok be, mikor megjövök a munkából.

Előzmény: kopiteki (13490)
kopiteki Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13490

Ha megtanulja, hogy jó helye van, és szeretik, talán nem. Amúgy kezdetben az enyémet is próbáltam elkeríteni, de átugrotta a méteres kerítést.

Előzmény: pepe0419 (13488)
börzeinfó Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13489

Ha a teraszon elfér a kutyaház akkor a legjobb helyen lenne.....

 

A lánykutyák nem igazán szoktak szökdösni, a fiúk annál inkább.....

Előzmény: pepe0419 (13487)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13488

A pulik hajlamosak kerítést átugorva elkóborolni? Domboldalban van a ház, elöl teraszos kialakítású az udvar és fel van töltve, így ott a kerítés csak kb 60-70 cm magas belülről, kívülről +1 méter, talán ott nem próbálkoznának, de oldalt nagyjából szintben van a külső rész is. A lényeg, kerítésugrálós fajta? :)

pepe0419 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13487

A hazaszállítós rongy jó ötlet, köszi. A teraszfeljáró lépcsőn lehet felmenni a bejárati ajtóhoz, tehát max a teraszra tudom közelebb rakni.

A szuterént úgy kell elképzelni, hogy van egy kb. 5m-es folyosó, abból nyílik a végén 2 szoba, a kazánház egy konyha és egy fürdő. A kutyusoknak le tudom zárni a folyosó elejét, kb. 2 m2 területtel, ott van radiátor is. Az ajtót vágjam ki már első nap, és függönyözzem le, de zárjam be éjszakára kulcsra az ajtót, aztán előbb utóbb megtanulnak kijárni a kutyaajtón? Érdemes már a későbbi lakhelyül szolgáló kutyaházat is megcsinálni már első napra, hátha oda akarnak egyből beköltözni?

Előzmény: börzeinfó (13486)
börzeinfó Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13486

Üdv.

Szerintem mindenképpen egy kutyaházat csinálj a kettőnek. Minél közelebb kell rakni a bejárati ajtóhoz.

Az enyimek amikor költözéskor nem tudtam odarakni mellé, bele sem mentek. Kint aludtak az ajtó előtt a szabadban.

Amikor a második kiskutyát hoztuk a ládába raktunk egy rongyot. Azon utazott hazáig. Azt beraktuk a kutyaházba, egyből tudta hogy az az ő helye.

Talán a kazánházban is ellesznek, az első pár éjszakára be kell zárni őket aztán megtanulják hogyan kell ki be járni. Bár szerintem reggel az ajtó előtt fognak ébredni :)

 

Nem vagyok hozzáértő, csak műkedvelő....

Amíg kicsik érdemes szalmát rakni a kutyaházba, azt nem fogják kiráncigálni....bár a Pulik arra is képesek... :)

Előzmény: pepe0419 (13483)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13485

Tudom, hogy necces kettővel kezdeni, de talán nekik is jobb lesz, három gyerkőc szeretete megoszlik majd, és talán nap közben sem fognak annyira unatkozni. Majd megpróbálok hét közben is legalább fél-1 órát foglalkozni velük, de hétvégén több időm lesz.

A kertet igyekszem majd kutyababa biztosra csinálni, a gyerekek miatt úgyis az már nagyjából.

Még egy kérdés, éjszaka mennyit járőröznek? A házon van 5 mozgásérzékelős lámpa, nem szeretném, ha egész éjjel világítanának, inkább kikötöm őket, ha sokat futkosnak éjszaka.

Előzmény: Precíziós (13484)
Precíziós Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13484

Amennyit csak tudsz olvass a fajta után, mert elsőre kettővel nem lesz egyszerű. Nem szabad az elejét elrontani mert később nehezebb helyre hozni! Itt a fegyelmezésre, következetességre gondolok (ezt főleg a nők szokták figyelmen kívül hagyni, bocsánat ezért Tőlük) nagy a mozgás igényük, rengeteget szeretnek játszani ha ez elmarad akkor meg fogjátok tanulni a "rendet"! Mert ha unatkozik akkor nincs olyan amit ne rágna el (cipő, papucs, rosszabb esetben 220V-os hosszabító de nem ellenfél a locsoló slag, vagy éppen a kanna sem! Esetleg ha van macska azt előszeretettel  kergeti vagy "kínozza" meg. Télre szuterin "melegségű helység elég volt nálunk, nem fázott viszont kölyök korában beszoktatod a lakásba  na azt nagyon hamar megtanulja és követelni fogja! Ez mind csak az én véleményem (első pulis) viszont sokadik kutyám!!! 

Előzmény: pepe0419 (13483)
pepe0419 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 13483

Sziasztok, hamarosan beköltözik a családba egy 6. és 7. családtag, egy fekete kan (Néró) és egy fehér szuka (Biankó) pulikölyök. Két külön alomból valóak, október elején születtek, várhatóan december elején hozom el őket. Mivel gyakorlatilag első kutyusok lesznek, ezért sok sok kérdésem van :) Folyamatosan olvasgatom a fórumokat, "útmutatókat", persze még sok mindent kell tanulnom.

Első és legfontosabb, amire előre időt kell szánnom, az a lakhelyek kialakítása. Kertes házban lakunk, egy utca végén, ahol közel az erdő.

Mivel tél lesz és a kutyusok picik, ezért két lehetőség (vagyis három) jut eszembe.

Saját (egy nagy vagy két különálló házikó építése), erre jó lehetőség a teraszlépcső alatti háromszög, de szerintem kinti fekhely egyelőre kevés nekik, ráérek csinálni nekik tavasszal.

Ami a legcélszerűbbnek tűnik, hogy a pince (és kazánház) ajtót kivágom alul, és csinálok egy kutyabejárót, mindkét oldalán egy-egy vastag szőnyeg takaróval, hogy a szél ne fújjon be. Kell ez a kis bejáró egyébként most nekik, vagy nem nagyon fognak az elején önállóan kijárni? Biztonságban lesznek ott bent? Bentre pedig leteszek egy vesszőkosarat egy kiszuperált takaróval. Bent lesz nekik a víz és az élelem is. A pince (inkább szuterén) fűtött, egyrészt ott a kazán, másrészt az előző tulaj átalakította szobává a két pincehelyiséget, így vannak radiátorok is, de szerintem nem fog kelleni, sosem fagyott ott bent, akkor sem, amikor nem volt fűtés, most pedig menni fog a gázkazán.

A harmadik, hogy a házban alszanak a szélfogóban, de a bejárati ajtót nem tudom kivágni, így ez nem túl szerencsés nekik. A feleségemmel mindketten dolgozunk, így hétköznap reggel fél 8-tól délután kb. fél 6-ig nem vagyunk itthon, ennyi ideig nem zárnám be őket a házba, főleg, hogy nincs is lent belsőajtó, így azért tudnának kárt tenni és nem is lenne teljesen biztonságos nekik.

Mi a véleményetek? Hogyan vészeljük át a telet a kölykökkel? Köszi.

taxi546 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 13482

 

Őszi séta Bogival. :o)

Krinya20 Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 13481

Kedves Gazdik!
 10 éves kutyás tapasztalattal vállalom kutyák képzését, szittelését. Saját kutyámmal, aki egy labrador, IPO sportágban (engedelmes ágazat, BH szintek) versenyzünk, de elötte versenyszinten agilityztünk, frizbiztünk, egészségügyi problémák miatt abba kellett hagynunk ezeket :(
Miben tudok segíteni?
-szocializáció/kölyök tréning
-kutya-gazdi kapcsolat kialakítása (pl behívás)
-alapengedelmességi feladatok elsajátitása
-felkészítés, BH1,2 vizsgára

-frizbi oktatás
-viselkedési problémák megoldása
-sétáltatás/etetés, /felügyelet
Kiscsoportos, és egyéni foglalkozások, a kutya személyiségét,és a gazdi igényeit figyelembe véve oktatok.
Elérhetőség:
kiképzésre jelentkezés: krinya20@gmail.hu
sétáltatást, sziettelést szeretnél: http://dogsurf.hu/sitter/sitter-profile?id=2578&service=1

Bogyófebruár Creative Commons License 2016.10.26 0 0 13480

Helló,Sziasztok,

persze, nálunk is volt már többször is ilyen egy napig tartó duzzogás, ha rászóltunk valamiért és nem tetszett neki, de ez most komoly volt.

Az volt még a bajom, hogy ebben a haragvásos-elbújós helyzetben nem tudtam értelmezni a jelzéseit és nem voltam biztos magamban.

Többet fogok olvasni a jövőben..

 

Előzmény: peklit (13479)
peklit Creative Commons License 2016.10.26 0 0 13479

Heló !

 

Tetszik az írásod és nem is volt túl hosszú hál' Isten a miénk nem ilyen haragtartó másnapra áltlában elmúlik

 

Tamás

Előzmény: Bogyófebruár (13477)
kopiteki Creative Commons License 2016.10.25 0 0 13478

Remélem minden rendbejön. Ő is nagyon békülne, ahogy leírod.

Előzmény: Bogyófebruár (13477)
Bogyófebruár Creative Commons License 2016.10.24 0 0 13477

Nehéz napjaink vannak, voltak.. Napokig kerültük egymást, amikor mi kint voltunk az udvaron, akkor ő begubózott a házába, ki se jött, ránk se nézett. Mi is figyelmen kívül hagytuk Őt, pedig már nagyon hiányzott nekünk... Péntek-szombaton néhányszor odakullogott a férjemhez, megbökte az orrocskájával a lábát, de a férjem békülős kérdésére Bogyó hátat fordított és visszakullogott a házába. Vasárnap napközben egyedül voltam itthon, beszéltem hozzá, de hiábavaló volt. Sokáig kint voltam és a ház körüli munkákat csináltam, elültettem néhány árvácskát és váratlanul a hátam mögött megjelent Bogyóka, és óvatosan elcsent egy kis műanyag piklit amibe a virág volt. ..én erre úgy megörültem, hogy megöleltem és megsimogattam.. már annyira hiányzott a kis okos pofija, és hogy 5 napja semmilyen kapcsolatunk nincs egymással, hogy már a szívünk szakadt belé. Ezután Ő visszament újra a házacskájába, és nem jött ki onnan estig.

Ma este munkából jöttünk, és újra csak a házában feküdt, hívtuk, de nem jött ki onnan,de én láttam rajta, hogy jönne is - nem is, és végül csak kiugrott onnan és olyan erősen bújt és fúrta a fejecskéjét hozzánk ahová tudta... most kint van a házában.

Értem én, hogy következetesség, gyakorlatiasság, szabályok, de sajnos nem így neveltük őt, sok hibát követtünk el való igaz, de családtagként fogadtuk el őt, szeretetben akartuk nevelni, és önhibánkon  kívül a jószándékunk és a vele szembeni viselkedésünkkel erősítettük és növeltük benne az önbizalmát és ezért merte megtenni hogy szembeszállt velünk. Magunkat okolom mindenért ami történt, de két nap alatt nem tudjuk helyrehozni amit elrontottunk. Szigorúbbak és átgondoltabbak leszünk a jövőben, mindenképp megpróbálunk javítani ezen.

bocs, hosszú lett.

 

Előzmény: kopiteki (13476)
kopiteki Creative Commons License 2016.10.24 0 0 13476

Mi újság a kis morgóssal? :o)

Bogyófebruár Creative Commons License 2016.10.20 0 0 13475

Az előbb felhívtam egy puli-tenyésztőt és a tanácsát kértem. Sajnos tudjuk, sok hibát követtünk el a nevelésében, engedékenyek voltunk, elkényeztettük, és most ő elérkezettnek látta az időt hogy átvegye a falkavezérséget. Meg kell oldanunk ezt a helyzetet, de neki kell engednie.

Higgyjétek el, nagyon hiányzik a kis mocsi, nem játszunk és nem szeretgetjük két napja, nincs rosszalkodás..a szívem facsarodik utána, de neki kell behódolnia és bocsánatot kérni. Ki kell várni.

 

kopiteki Creative Commons License 2016.10.20 0 0 13474

Igen, amit mondasz, hogy miközben "kínozod" beszélni kell hozzá, szinte érti. Nálunk max megnyal, hogy hagyd mááár abba! :o)

Előzmény: Precíziós (13473)
Precíziós Creative Commons License 2016.10.20 0 0 13473

Nálunk is a gyakorlatiasság a bevált módszer, bár a feleségemet azért sikerül meg vezetnie! (néha) Nem szeretem a testi fenyítést bár van alkalom amikor muszáj alkalmazni, csak hogy tudja ki az úr a háznál! Úgy vettem észre sokkal hatásosabb a pszichikai "terror", ha látja hogy nincs vele foglalkozva az sokkal nagyobb büntetés mintha a seggére vernék! Azért nem vet meg néha egy kis csínytevést! Ránk még soha nem morgott pedig kényszerből (toklász mizéria) kénytelen voltam fájdalmat okozni neki, de olyan volt  mintha értette volna hogy miért csinálom! (ilyen esetben mindig beszélek hozzá, hogy tudja vele vagyunk nem ellene) Nekem is gyerek korom óta van kutyám, mindet családtagként szerettük! A legújabb az, hogy bekajál a csirkék darájából és ettől annyira lágyat kakil, hogy beragad a szőrébe! Na ezt sem egy leányálom ki pucolni ki ollózni a fenekétől! Azért alapvetően jól tűri!

Előzmény: kopiteki (13472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!