Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2021.12.06 0 0 1231

Most láttam a Kerület FB-oldalán az összefoglalót, ebből sajnos teljesen jogos a büntető.

Óriási felelőtlenség volt (mint az előző meccsen a kezezés), nagy szerencse, hogy végül egy parádés küzdelemmel nyerni tudtunk.

Előzmény: sergiototta (1221)
doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1230

Na, és akkor mára az utolsó: a Tiszakécske is feltámadt, nyertek ma is.

Jövő héten a mostanában hullámzó Győrt fogadják (akik képesek voltak négy fordulóval ezelőtt otthon kikapni a Békéscsabától), szóval ott is bármi lehet.

Ha Budafokon nem nyerünk, akkor még az is simán lehet, hogy az utolsó helyre esünk vissza, dacára a mai bravúrnak.

doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1229

Most nézem a következő fordulót: a Békéscsaba Szegedre megy, a Szolnok Szentlőrincre.

Papírforma szerint előbbi nagyon durván fix hazai, utóbbi a tabella szerint igen, de mindkét csapat elég szar formában van mostanában, szóval ott bármi lehet.

 

De a lényeg, hogy ha a Békéscsaba és a Szolnok is kikapna, mi pedig vernénk a Budafokot, akkor egyből három helyet ugranánk előre, a 16. helyre.

Lélektanilag nagyon fontos lenne.

doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1228

Budafok nagyon rosszkor jött a nyáron, a Kerület még nem volt felkészülve a másodosztályra.

Most már nincs sok választás, muszáj verni a közvetlen riválisokat.

 

Farkas Norbi pedig mindig, mindenhol sok. Egyébként egy nagyon profi sportújságírónak tartom, elképesztően jó kapcsolatokkal (odaengedték interjút készíteni, első külföldiként a 15 éves Messihez), nagyon jó interjúkat csinál. De a közvetítés meg ez a hoppmesterkedés nagyon nem az ő világa.

Amikor a zártkapuk idején a Kerület is adta élőben a hazaikat a FB-on és ő pont úgy közvetítette mint előző este a Barcát vagy az Atletit (főleg, hogy itt is volt akkor Koke), az szórakoztató volt. Így most már nem az.

Előzmény: ingersheim (1226)
doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1227

Az érthetetlen megoldások, hibák kevésbé zavartak -- főleg így, hogy nyertünk.

Pont belenéztem az MTK-Újpestbe utána, ott annyi hajmeresztő megmozdulás volt, hogy Hajdú B. fel is tette a kérdést: ez most melyik osztály is?

A nem teljes erődbedobással, nem full elszántsággal való "küzdés", az viszont kiveri nálam a biztosítékot, aktuális osztálytól, helyezéstől, eredménytől, bravúrtól függetlenül.

 

De mondom: utána már rendben volt, le a kalappal mindenki előtt, aki a pályán volt.

Elszántságban, küzdeni akarásban ezt akarom látni minden meccsen a kezdő sípszótól a lefújásig.

Előzmény: sergiototta (1225)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1226

Budafokon bízom egy jó teljesítményben ezután, és igen:

Farkas Norbi szerintem is túlzásba viszi. Sok a pali...

Előzmény: sergiototta (1225)
sergiototta Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1225

Voltak komoly hibák, érthetetlen megoldások, remélhetőleg Kemenes látja ezeket és szóvá teszi. De a mai győzelem után én azért nem mondanék negatívumot senkiről a csapatból, ennyi elfogultság belefér :-)

 

Azt azért megjegyzem, hogy Farkas Norbi engem továbbra is irritál :-)

 

Jövő héten Budafok idegenben, szintén kiesési rangadó. Augusztusban nagyon simán nyertek Óbudán, reméljük jön a bravúr és sikerül visszavágni.

Előzmény: doncike (1224)
doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1224

Azt a kiállítást nem is értettem.

Mert ha szabálytalanság történt, akkor is a labdára irányuló volt a mozdulat (csak elkésett vagy rossz helyre ment), ezért a tizenhatoson belül sárgát lehet adni, ha befújta a büntetőt.

 

Utána már fasza küzdés volt, de azért pont a kiállítással végződő helyzet előtt kb. 10 másodperccel olyan alibit nyomott Rabatin, hogy azon felhúztam magam. Olyan gyámoltalanul imitálta a párharcot, simán elengedte a vonal mellett az emberét. Ebből a támadásból lett pár másodperc múlva az a helyzet, amiből a tizit befújták ellenünk.

 

Mondom, utána már rendben volt a csapat, a küzdelem, nagyon fontos győzelem lett ez, főleg a kiállítás és az ellenfél kétszeri vezetése után.

De az ilyenek mellett nem lenne szabad elmenni, az első perctől kezdve maximálisan hajtani kell. 

Előzmény: sergiototta (1221)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1223

Te meg inkább dózsa meccsre mentél ismét? 😂

Előzmény: G666 (1220)
Laposaföld Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1222

A játékvezetês még a hidegnél is gyilkosabb volt. Egyszerűen érthetetlen, mire fel volt a kiállítás! Az meg, hogy utána is milyen döntéseket hozott a bíró, szánalmas. Mindennek ellenére nagy gratulációt érdemel a csapat! Végre volt szurkolás is.

sergiototta Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1221

F*sza kis meccs volt, hajmeresztő hibák, szép megoldások, de a lényeg a győzelem :-)

A többi eredmény eddig nem igazán alakult jól a számunkra, de ismét látótávolságban vannak a bennmaradást jelentő helyek.

 

Azért, amikor a 17. percben befújták a kiállítás+tizenegyes kombót, nem sok jóra számítottam.

Aztán jött az egyenlítés, majd kb a középkezdésből megint gólt kaptunk.

De aztán a végére csak behúztuk, jó volt nagyon.

 

10 emberrel, vesztett állásból megfordítani szép teljesítmény, jár a taps a csapatnak.

G666 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1220

Kint voltal az 1 fokban?

Azt hittem hogy a fotelben divatkodsz otthon 😀

Előzmény: ingersheim (1219)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1219

Kint a pályán jobb volt, de kösz utólag is😉

Előzmény: identifikátor (1214)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1218

Húdefasza 4:3 lett, ráadásul emberhátrányban.

Kellett nagyon ez a három pont.

Hajrá Óbuda!

G666 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1217

Szep volt fiuk!

 

Oriasi gyozelem volt 10 emberrel, nagy gratula!

identifikátor Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1216

Hatalmas győzelem 😊

G666 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1215

Itt tudjatok nezni a meccset

 

https://www.youtube.com/watch?v=bZ4JpzIPQDA

identifikátor Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1214

Youtube adja 🙂

Előzmény: ingersheim (1213)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 1 1213

Mozgalmas 3:3 a félidőben, úgy hogy tíz emberrel nyomjuk.

Hajrá Kerület!

Laposaföld Creative Commons License 2021.12.04 0 0 1212

Gyér a fórum látogatottsága. Jó lenne végre olyan játék, meg olyan eredmények, ami miatt felélénkülnének a szurkolótársak is!

Holnap remélem hasonló jó játékot produkál a csapat, mint az előző fordulóban, viszont most jó lenne nyerni!

sergiototta Creative Commons License 2021.11.29 0 0 1211

Néha a legnagyobb sztároktól is látunk döbbenetes, értelmetlen hibákat. Roland ezt tegnap nagyon elszúrta, de sajnos ez néha benne van. 

 

Előzmény: doncike (1210)
doncike Creative Commons License 2021.11.29 0 0 1210

Egy 1-0-ra elveszített meccs után nem (sem) szoktam az esetleg hibázó védőt basztatni, mert a játékban mindig benne van a hiba és az esetek 99%-ban ilyen esetben nem a védő/kapus egyetlen hibájából kap ki a csapat, hanem mert a támadók képtelek voltak gólt szerezni.

Ezt most annyiban árnyalnám, hogy még ha "fiatalon" is (bár ennyi idősen van, aki BL-ben játszik), de elfogadhatatlanul rossz döntés így felugrani fejelni a 16-oson belül. Ez nem egy rövid passz, a rosszul sikerült átvétel stb., amiből aztán pont gólt kaptunk.

És ezzel nem a 19 éves védőkre akarom egyedül hárítani a felelősséget, de az edzőnek/stábnak is látnia kellene, hogy ha valaki ilyen döntést hoz, ott fejben valami olyan probléma van, amivel nem lenne szabad pályára engedni, amíg meg nem oldódik.

Előzmény: sergiototta (1209)
sergiototta Creative Commons License 2021.11.29 0 0 1209

Egyetértek abban, hogy simán ikszes meccs volt, egész jó focit nyomtunk, nyoma sem volt a Győr elleni szétesettségnek, nemtörödömségnek.

A legnagyobb helyzetünk valóban Fejes fejese volt, illetve volt még egy Moha szabadrúgás.

 

Az előre játékunk gyenge, Borvetőt nagyon nehéz értékelni, mert gyakorlatilag nem jut el hozzá a labda, vagy csak szinte lehetetlen helyzetben. A végén szerintem is lehetett volna korábban cserélni, bár Rajczit nem értem minek erőltetjük. Az elvet értem, hogy rutinos, sok mindent látott, de ennek eredménye a pályán nincs.  Én fiatalt hoztam volna be, bennük szerintem több a lehetőség.

 

Horváth becserélése jó próbálkozás volt, Olinak igen komoly sebessége van ezen a szinten, és ezzel lehet ezt-azt kezdeni. 

 

Előzmény: Laposaföld (1208)
Laposaföld Creative Commons License 2021.11.28 0 0 1208

 

A közvetítés alapján ma legalább egy pontot megérdemeltünk volna!  A védekezés stabil volt, kivéve a büntető összehozása... A Nyíregyháza nem érdemelt 3pontot.Viszont gólképtelenek a támadók ês nem értem az edzőket,miért nem cseréltek hamarabb előre. Barczi, Borvető kevés... Silit behozza, de minek.

A legnagyobb helyzet Köböl szögleténél Fejes fejese. Azért nagy kár volt!

Laposaföld Creative Commons License 2021.11.28 0 0 1207

Remélem, a mai meccsen jobban teljesítenek a fiúk!

doncike Creative Commons License 2021.11.26 0 0 1206

Igen, néztem tegnap én is.

Ebből a Tiszakécske kb. mindegy (legalábbis egyelőre), a Békéscsaba győzelme viszont nagyon rosszul jött.

 

Nincs mese: jövő hét végén, ami az őszi kör hivatalos vége lesz, a Békéscsabát itthon verni kell, ahogy a következő héten a Budafokot is idegenben.

A közvetlen riválisokat meg kell verni, különben annyi a másodosztálybel szereplésnek.

 

Most hétvégén azért pontokat fognak ők is veszíteni: a Budaörs a Vasashoz megy, a Békéscsaba a Budafokot fogadja.

Lesz még Csákvár-Soroksár is most hétvégén, a Szolnok valószínűleg verni fogja a Tiszakécskét (de ott talán még egy iksz is jobb nekünk).

 

Jövő héten a Szolnok megy a Haladáshoz, a Csákvár meg Ajkára. Akkor jön hozzánk a Békéscsaba, azon a fordulón sok múlik majd.

Előzmény: sergiototta (1205)
sergiototta Creative Commons License 2021.11.24 0 0 1205

Nyert a Csaba es a Tiszakecske is, nagyon rosszul jottubk ki ebbol a fordulobol. Raadasul hetvegen nehez meccs jon. A mai alapjan sima vereseg varhato.

Előzmény: doncike (1203)
Laposaföld Creative Commons License 2021.11.24 0 0 1204

Kint voltam. Végignéztem. Az utolsó gondolatod a lényeg. A vezetőség felelőssége. Kezdve ott, hogy elengedték az edzőt két hönapra erre-arra, tehát nem volt a csapatnak vezetőedzője. Folytatva, hogy a haveri kör játszik főleg. Láthatóan nincs egység a csapatban. No meg, elképzelés sincs. Öngól sikerül, gólt alig rúgnak. Mindenfajta ötlet nélkül variálnak a csapaton, a cserék vagy nem időben jönnek vagy nem azokat hozza le, akiket kellene. 

Kb az utolsó 10 percben több lehetőséget alakítottunk ki, mint egész meccsen. Az utolsó két csere hozzátett, de akkor az idő már semmire sem volt elég. 

Számomra furcsa, hogy a nagyobb hangú szurkolók miért nem küldik már el az edzői stábot a fenébe? Minden csapatnál, ahol ekkora gáz van, rég kirúgták az edzőket, esetleg a sportigazgatót. 

A keret egy része alkalmas, de vannak olyan technikailag képzetlen játékosok, akik még egy megyei csapatban sem lennének kezdők. Pl háromszor kivinni a labdát a vonalon...‽ Szégyen.

 

Előzmény: sergiototta (1201)
doncike Creative Commons License 2021.11.24 0 0 1203

Budaörs és Csákvár ikszelt (egymással), Szolnok kikapott a közvetlenül előttünk lévők közül, Budafok majd este játszik.

Ahogy a Békéscsaba is, remélem nem fognak pontot szerezni a Nyíregyháza ellen.

doncike Creative Commons License 2021.11.24 0 0 1202

Utolsó tíz percet láttam, a Győr adta élőben YouTube-on. (Mármint az egészet adta, de én csak az utolsó tíz percet tudtam nézni.)

Akkor már 0-3 volt, fölényben játszottunk, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtunk teremteni.

Előzmény: sergiototta (1201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!