Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mikey l e d Creative Commons License 2012.02.06 0 0 976

Hali,elvileg bármilyen riasztót csak programozva lehet "ilyen" működésre rávenni és gyárilag az ilyen extra dolog hogy leállítás után automatice magától élesedik csak 1 bizonyos "menüpont" aktiválása után működik, ha nincs hozzá leírásod problémás a riasztó kezelése...

Előzmény: martongyurma (975)
martongyurma Creative Commons License 2012.02.04 0 0 975

üdv mindenkinek  segítséget kérnék vettem HD márkáju AV-NT898D/LJ064 típusú riasztót a gondom ajtó nyitásnál villognak az irányjelzők és leállítás után beélesedik magától adtak relét hozzá hogy ha bekötöm nem csinálja ezeket de sajna igen várom a megoldást köszi szépen

pettyeskoma Creative Commons License 2012.01.28 0 0 974

Sziasztok!

 

Egy Laserline 910-es riasztóm van t101v3-as távirányítóval. Akksit cseréltem az autóban, azóta nem kommunikálnak egymással. Hogyan tudnám újra párosítani őket?

Előre is köszönöm a segítséget!

mikey l e d Creative Commons License 2012.01.10 0 0 973

hali,mikey75@freemail.hu a címem ha felveszed a kapcsolatot velem tudok segíteni a riasztós problémáidban,ide biztonsági okokból nem akarnék írni.

Előzmény: p2101 (971)
james01 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 972

Ha behal a távkapcsolód, akkor ezzel tudod hatástalanitani a riasztót.

Amúgy Meta riasztó. :) Be kell dugnod a központi egységbe, ha tudod hol van.

 

Boldog Karit mindenkinek, James

Előzmény: lazarov (969)
p2101 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 971

Üdv mindenkinek!

 

A segítségeteket kérném.

Sikerült beszereznem, egy Spal AS80 - típusú autóriasztót.

Nem tudom hoyg számít e, (szerintem nem) de egy másik autóból szedtem ki.

 

A lényeg az, hogy beszerelés után minden funkciója működik, kivéve a risaztást.

Ugyebár ha ráadom a gyújtást, ha kinyitom az ajtókat, felkapcsolok valami fogyasztót, kökdösöm az autót riasztania kéne.

De nem történik semmi.

Minden egyéb funkció működik (legalább is én úgy veszem észre).

 

Mi lehet ennek az oka?

Találkozott már valaki ilyen dologgal?

 

Ezer köszönet!

Hello!

lazarov Creative Commons License 2011.10.23 0 0 970

A riasztó így néz ki, mármint a kapcsolója. Ezt a képet a neten találtam, de sehol nincs a risztó mellett az előbbi szerkezet.

lazarov Creative Commons License 2011.10.23 0 0 969

Sziasztok!

 

Tudja valaki hogy mi ez a szerkezet? Mire kell használni?

Az slusszkulcson volt amikor megkaptam az autót, de az eladó sem tudta mire való. Azt mondta ilyere eddig nem volt szükség, de most adták a szervizes kollégák, ezért vigyem el, hátha kell.

Autó: Skoda Praktik, a riasztóra és erre a valamire az van írva :Mata System.

K Nándor Creative Commons License 2011.10.18 0 0 968

Sziasztok!

 

Az autómban egy amax 1140s típusú riasztó van. Benne volt az autóban, amikor megvettem, szóval csak neten talált leírást találtam hozzá, de az se segített.

 

Az a problémám vele ,hogy a leírása alapján 1-et kéne sipognia, ha zárom és 2-őt, ha nyitom. Na, nekem van hogy 3-at is jelez zárásnál és erre semmit se találtam. Nem is lenne ezzel gondom ,de határozatlan időnként többször figyelmeztető jelzést és gondolom összefügg a két dolog. Az érzékenység normál, szóval ezt is kizárnám. Elképzelhető ,hogy valamiért nem tud teljesen beélesedni és ezért jelez?

 

Üdv.

Nándiboy Creative Commons License 2011.09.16 0 0 967

Don Balaggio!

 

A SPAL riasztó esetén, ha tudod egy-egy alkalomra tiltani a hangjelzést.

A szabály a következő:

Van három gomb a távkapcsolón.

1. nyitó

2. záró

3. felső gomb, ezt nem szokták használni

Ha megnyomod a felső gombot, és azután nyomod meg a nyitó gombot, akkor nem fog hangoskodni.

Ugyanez érvényes a zárásra is.

A kezelési útmutatót le tudod tölteni a http://www.riex.hu/images/stories/riaszto/felhaszn_as90_h.pdf helyről.

 

Ha végleg meg szeretnéd szüntetni a hangjelzést, akkor jobb átprogramozni a riasztót.

A programozás miatt keresd meg a forgalmazót,   http://www.spal.hu

vagy a közeledben egy SPAL autóriasztóval foglalkozó műhelyt.

Előzmény: DonBalaggio (963)
Frigosz Creative Commons License 2011.09.16 0 0 966

janko-feinwerkbau, a kérdésedre a válasz:Ha minden igaz akkor a fékpedálra szokták kötni azt a csatlakozást, ami indulás után lezárja  a központit, ha ezt lekötöd - lekötteted akkor elvileg ez a funkció megszünik működni!

 

Üdv:

Előzmény: Törölt nick (965)
Frigosz Creative Commons License 2011.09.02 0 0 964

drMinit!

 

Szia, tudnál segíteni abban,egy 97-es Fiat Puntóba szerettem volna összekötni a riasztót a központi zárral és nekem sikerült elfüstölnöm a vezetékelést az 5 vezetékes motoron.

Na most azaz igazság, hogy a központizár csatijában benne hagytam a pozitív vezetéket is, nem vagyok nagy zseni, de nem tudtam eldönteni, hogy a riasztó ad e áramot a motornak vagy benne hagyjam e a saját pozitívját, így sikerült a mutatvány.

Na most lényeges az, hogy a vezeték benne maradt?  Illetve lehet, hogy fel kell cserélnem valamelyik vezetéket a megfelelő működéshez? Vagy mi alapján működik az egész rendszer? Elvileg így párban vettem őket!

 

Előre is köszi a választ!

Előzmény: drMinit (871)
DonBalaggio Creative Commons License 2011.08.21 0 0 963

Sziasztok,

 

 

Egy SPAL riasztóval kapcsolatos kérdésem lenne.

Hogy lehet kikapcsolni a riasztó csipogását a központi zár nyitásakor és zárásakor?

Gyári Peugeot kulccsal van.

 

 

Előre is köszönöm a választ!!!

bsd576 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 962

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném szépen, persze ha valaki már hallott ilyen lehetetlen dologról.

A kocsim egy '99-es Fiat Seicento Sporting, HD Car Alarm Sytem nt898d/lj064 típusú riasztóval.

A helyzet az, ha 100 km/h-nál többel megyek akkor kattogások sora hallatszik a műszerfal felől, és mint kiderült az irányjelzők villognak rendszertelenül össze-vissza. Hol csak egyet kattan, hol vagy 4-et baromi gyorsan egymás után. (Kicsit se néznek bolondnak az autópályán:)) 80-90 km/h-nál és alatta nem tapasztaltam.
A sejtésem a riasztó lehet ugyanis kb. 1500 km-rel ezelőtt szereltettem bele ( nem rég feltörték a járgányomat:( ), és olyan ha kinyitom az ajtót, akkor kattog, és villognak az irányjelzők egy ideig vagy amíg be nem zárom az ajtót (ez a nyitott ajtó jelzés vagy mi). Na, ugyanolyan jelenséget tapasztalok amikor 100 km/h fölé megyek, pedig zárva vannak az ajtók tuti:) Lehet, hogy beteg lenne a riasztó?!
Érdekes, mert nem volt még ilyen pedig a riasztó óta vagy 1000 km-t mentem autópályán 100 km/h felett pár nap alatt, de mostanság jelentkezett ez először.
Előre is köszönöm akinek van erre valami épeszű magyarázata!

 

Üdv:
Bsd576

pitt78 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 961

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék! 

 

Egy ismerősnek vagy egy régi Hyundai autója, benne egy QUALITRON nevezetű riasztóval. 

 

Ehhez a riasztóhoz kéne nekem kapcsolási rajz, vagy bármilyen leírás. A riasztón semmi felirat nincs, csak egy matrica "3740" felirattal. 

 

Kérlek, ha tudtok segíteni írjatok!

 

Köszönettel:

 

Péter

Szabi vfr Creative Commons License 2011.08.01 0 0 960

Szia! Köszi szépen a segítséget, most néztem, h aug 15-ig szabin van, de utána felveszem vele a kapcsolatot! Köszi még 1x!!! Üdv! Szabolcs

Előzmény: zsolie (959)
zsolie Creative Commons License 2011.07.19 0 0 959

Szia!

Miklos Sándor tud neked ebben segíteni:

http://www.miklossanyi.hu/index.php?col=2&id=3

Már az elmúlt évezredben is Enforcert szerelt :)

Előzmény: Szabi vfr (955)
Czimby Peti Creative Commons License 2011.07.02 0 0 958

Sziasztok!

 

Páran már kértétek tőlem, hogy küldjem át a SPAL AS 90 bekötési, kezelési leírását.

Most közzéteszem itt, így egyszerűbben elérhető mindenki számára.

 

Link:     http://data.hu/get/3992467/SPAL_AS_90.rar

lci77 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 957

Sziasztok!

 

Szeretném kérni a segítségeteket! Vásároltam egy autót amelyben van egy riasztó. Annyi a gond vele, hogy automatikusan lezár magától és ezt szeretném át programoztatni, de sehol nem találok hozzá leírást. A távkapcsolón és a vezérlő egység dobozára is csak annyi van írva HUGESUN-I. Valami kínai gagyi lehet, de ha már benne van....

Ha valaki tudna küldeni kapcsolási rajzot vagy leírást a riasztóhoz azt nagyon megköszönném!

 

 

 

 

lci77 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 956

.

Szabi vfr Creative Commons License 2011.06.24 0 0 955

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni egy olyan problémámban, hogy Golf 3-masomban Enforcer riasztó van még az elmúlt évezredből. Na már most amikor 7 éve használtan megvettem az autót, kaptam hozzá 2 távkapcsolót, melyek közül az egyik alapból nem volt túlzottan működőképes. A másik kb 1 hónappal ezelöttig bírta :-(.  Egyik munkatársammal kiderítettük, h ugrókódos a riasztó. Kérdésem az lenne, h nem tudtok -e vkit, vagy vmilyen céget aki tudna abban segíteni, h megnézné a távkapcsolót, vagy vhonnan rendelnék hozzá új távkapcsolót, bár vszínű a chipje romlott el ami nem tudom, h javítható-e? A nyomógombok tutti jók. A másik távkapcsba nagy nehezen tudtam még életet lehelni, csak attól félek mi lesz, ha 1-szer csak az is beadja a kulcsot? Szal, ha tud vki esetleg segíteni, kérem jelezzen! Köszi előre  is! Üdv! Szabolcs

bandika_75 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 954

Sziasztok szakik.

 

Az lenne felétek a kérdésem, hogy az 1.6-os octavia2-őmbe (2005-ös benzines) immobilizert azaz rablásgátlót szerelnék és a motortérben szakítanám meg a gyujtótekercsek biztije elötti vezetéket.

 

Elvileg ez nem hagy majd hibaüzenetet (már próbáltam bizti kivétellel).

 

Szerintetek is jó ez a blokollás?

 

 

 

Vagy esetleg mi az amit még megszakíthatok?

( Az önindító és Ac pumpa kivételével)

 

bandika_75 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 953

Sziasztok szakik.

 

Az lenne felétek a kérdésem, hogy az 1.6-os octavia2-őmbe (2005-ös benzines) immobilizert azaz rablásgátlót szerelnék és a motortérben szakítanám meg a gyujtótekercsek biztije elötti vezetéket.

 

Elvileg ez nem hagy majd hibaüzenetet (már próbáltam bizti kivétellel).

 

Szerintetek is jó ez a blokollás?

 

 

 

 

 

Vagy esetleg mi az amit még megszakíthatok?

( Az önindító és Ac pumpa kivételével)

 

ikresszamo Creative Commons License 2011.06.01 0 0 951

Sziasztok!

 

Van egy 2000 es Citroen Xsara Picassom és egy Gamma G950e riasztó van benne. Működik csak nem tudom, hogyan lehet opciózni. Szeretném visszakapcsolni a sziréna hangját. Németül találtam valamit ,de nem egyértelmü. A slusz kulcsot elfordítani 2 es gombot nyomvatartani stb. kiprobáltam minden  lehetőséget, de nem megy. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm.

 

Tomi

örvájn28 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 950

Sziasztok! Viszszeretném kötni a kocsimba a leserline 910E tipúsú riasztómat. Tud valaki ehhez a tipushoz kapcsolási rajzot? Bekötési rajzot? Előre is köszönöm.

 

406TD Creative Commons License 2011.04.23 0 0 949

Szia!

A kérdéses szálat,a generátorra kell kötni méghozzá a gerjesztő vezetékére.(A képen azt írja,hogy negatívról-pozitívra vált)Innét veszi a riasztód,hogy megy a motor.

Én is szívtam egy ilyen bekötéssel mire jó lett.

Javaslat:Én egy üresjelzőt is készítettem és csak behúzott kéziféknél és üresben lehetséges a távindítás.

Előzmény: danifender1 (948)
danifender1 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 948

Sziasztok.

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

Vettem egy távindítós autóriasztót a riasztó részét már brkötöttem de a távindítást nem értem teljesen tisztán.A kapcsrajzán írja hogy az egyik kábelt az elektro motorra kell kötni de mit ért elektromotor alatt?Illetve felteszem ide a kapcsrajzot és a gyujtáskapcsoló képét szeretnék segítséet kérni hogy mit hová kössek.Van sejtésem de 100%ig sajnos nem tudom bekötni.(Az 5 vastagkábel a lényegesebb.)

 

Köszönöm.

 

Üdv:Dani

 

http://kephost.hu/share-8408_4D8C4368.html

 

http://kephost.hu/share-A70E_4D8C4396.html

koszipisti Creative Commons License 2011.03.14 0 0 947

Megnéztem én is , azon tipusú relék ami neked is van valóban nem húz be 8V-ra. De viszont a japán autókban lévő relék egyrésze már 4,5 V-nál , de 6 V-nál már szinte 60%-a behúz,annak ellenére hogy 12 V-ak, most próbáltam ki egy párat. Ha nem találsz ilyet próbáld megnézni egy tévé rádió alkatrészüzletben mert ott  lessz rá megoldás nem fontos hogy autóban használatos relé legyen. Tudod hogy a vezérlő áram 8 V a 85 és 86-os láb között. A 30 és a 87-es lábon 12 V , de ezen oldalinak nincs jelentősége a mi esetünkben. Egyik oldal sincs 600 mA-nál jobban terhelve, és elég a 4 lábas relé . De ha esetleg van tévészerelő haverod  az is tud segíteni. Ő lehet hogy tud rá más bigyót is megoldásként. 

Írd meg hogy mire jutottál.

Előzmény: leho01 (946)
leho01 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 946

Köszönöm a kapcsolást természetesen működig kipróbáltam akksiról,de az a gond hogy a 8v amit a risztó ad kevés ahoz hogy behúzza a reléket így game over....tipp??

Előzmény: koszipisti (945)
koszipisti Creative Commons License 2011.03.14 0 0 945

Elméletileg elég lessz a +8v is. Két relé kell egyik a nyitásra másik a zárásra.

Előzmény: leho01 (944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!