Keresés

Részletes keresés

pétercár Creative Commons License 2006.08.13 0 0 22704
Na ez szép, és a legszebb, hogy megtörténhetett...
Előzmény: Törölt nick (22686)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 22703

Sziasztok!

Ne hanyagoljátok már ezt a jó kis fórumot!

Fefe remélem, nem miattam tűntél el! Igérem, többet nem szólok a dolgaidba, csak irj megint ide! Hogy áll a kuty és cic barátsága? Nagyon kiváncsi vagyok!

 

Igaz, itt nem nagyon téma az autó, de szeretnék megkérni Mindenkit, ha tudtok 1,6-os sárga megane coupe-t eladót, szóljatok nekem! (2000-es évjáratnál nem öregebbet) Előre is nagyon köszi!

 

További jó hétvégét!

Plüss70 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 22702

Helló !

 

A kiállitáson "nem értenek hozzá". Attól még lehet a legszebb, legjobb, legaranyosabb és egyébként is, mindenkinek a saját "gyereke" a legszebb !!!

 

Tarts ki, jön a "hideg" !  32 C :))))

 

 

Előzmény: Peszti 689 (22701)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 22701

Szia!

Persze, nem baj, hogy betetted Tofikámat! Köszönöm a sok dicséretet, nagyon szeretem őket, a beagle-t is, pedig vele beégtem a kiállitásokon.

Képzeld, akárki jön hozzánk, rá se néz a Tofira, mindenki a piciért van oda!

Az tényleg jó, mikor az utcán megdicsérik az ember kutyáját, főleg azt szeretem, ha kisgyerek akarja simizni, és nem fél tőle! Rá kell nevelnünk az állatszeretetre a csemetéket, de sok szülő jobban fél, mint ők. sajnos.

A meleg nálunk is megvan még, bár már két éjjel esett eső, felüditi a levegőt, és a kiégett füvemet. Nálatok még árviz is volt, láttam a tv-ben, úgyhogy nem panaszkodhattok!

Előzmény: Plüss70 (22699)
Urby Creative Commons License 2006.07.30 0 0 22700
Jé, ez a fórum még él!
De rég jártam erre!
Urby
Plüss70 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 22699

Szia !

Megnéztem a képeket, nagyon helyes a  két fiacskád!

A kutyik, hát azok igazán nagyon szivem csücskei, főleg "habos-babos" Ő nekem is nagyon tetszik,dij ide- vagy oda, szépséges szőrmackó !

Gratulálok a "cimekhez", én annak is nagyon örültem,mikor Csipikémet az utcán megdicsérték! Egy kiállitáson 2. lenni ne semmi ! Megértem az örömöd, remélem a várva várt is meglesz !

A meleggel már eddig,eddig, szóval ki vagyok tőle !

 

Ugye nem baj, hogy betettem ?

Előzmény: Peszti 689 (22698)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 22698

Szióka!

Sajnos nem tudok képet ide feltenni, mert a fényképező óriásiakat csinál, mindig mások kicsinyitik le nekem, és teszik be a képtáramba. Azt viszont meglesheted!

www.kep.tar.hu/peszti-peszti

Az utolsó kettő a friss fürdetés képei, csak a vizes elé tette a barátném a kész kutyát.

A kiállitás miatt igazán nem panaszkodhatok, van már 8 db cac és fajtagyőztes cimünk, csak szombathelyen nincs szerencsénk. 5-en voltunk, szerintem is szebb volt az 1. kutyi, de szeretnék már cacib-ot is kapni. Mindegy, végülis Tofi az első kutyám, akivel egyáltalán nyerek, úgyhogy boldog vagyok igy is.

Kitartás a melegben!

Előzmény: Plüss70 (22697)
Plüss70 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 22697

Hahó !

Nem,itt még melegebb van ! Már annyira utálom ezt a hőséget, tán sosem lesz vége !?

Kutyidról nem tutsz küldeni Nekünk képet, hogy mi is láthassuk!??

A második helyezés is gyönyörű, /persze attól függ, hányan indultak:)))) vicc volt!/

Szegénykéim, jól megfőtetek a hőségben !?

Na puszi, megyek zuhanyozni, már vizköves lesz a hátam :))

 

 

 

Előzmény: Peszti 689 (22696)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 22696

Hahó Mindenki!

Nálatok is ilyen dög meleg van, azért nincs kedvetek irni?!

Valami aranyos kuty-, cic-sztori?

Én pénteken megfürdettem Tofikámat, olyan gyönyörű habos babos lett! Aztán szombaton elbumliztunk kiállitásra 500 fokban, és csak másodikak lettünk.

Plüss70 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 22695
Na Ja 62 !
Előzmény: Jana76 (22693)
Plüss70 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 22694

Szia !

 

Köszönöm, de inkább csak maradjon hobby ! Igy sem jön mindig az "ihlet" !

 

Előzmény: Peszti 689 (22692)
Jana76 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 22693
Szalvéta technika? Repesztőlakk és társai?
Előzmény: Plüss70 (22691)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 22692

Nagyon szépek az új alkotásaid! Meg is élhetnél belőle, nem gondolod?

Gratula!!!!

Előzmény: Plüss70 (22691)
Plüss70 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 22691

Sziasztok !

Ezek a mostani "termések"

 

 

Plüss70 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 22690
OKÉ, emilke megy !
Előzmény: Peszti 689 (22689)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 22689

Szia Plüss 70!

Nagyon sajnálom Csipikédet, borzasztó ami vele történt!

Én nem adok azóta csontot a kutyiknak, csak lábszárcsontot csócsálni.

Nagyon-nagyon szépek az alkotásaid, tanultad ezt suliban?

A macskákat télleg imádni lehet, de a férfiakat óvatosan, mert elbizzák magukat! Nagyon igaz, amit irtál, a hizelkedésükről. Sajnálom, hogy nem tarthatsz kutyát a munkád mellett, akkor ezekszerint egyedül élsz? Valamit irjál már magadról légyszi, mert nem tudlak elképzelni!

Előzmény: Plüss70 (22684)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 22688

Kedves Fefe 534-648!

Kár, hogy kitörölted azt a 20 oldalt, amit nekem irtál! Kiváncsi lettem volna rá, mivel okitasz! Asszem műveltségben és költőiségben nem érek fel hozzád, és gondolom, ez nemcsak a fini pálinkának tudható be. Egyébként egészségedre váljék!

Talán hamar itélkeztünk egymás felett, ami nem csoda, hisz nem ismerjük egymást.

Örülök, hogy végülis falkavezér féle vagy, és nem is rág mindent össze a kutyid. Amennyit én visszaolvastam itt, abból gondoltam, hogy hátha segitségre van szükséged. Nem vagyok ám okostojás, csak akinek eladtam a vérebemet, tapasztalt tenyésztő, ő magyarázott el dolgokat, na és a szakkönyv. Nem azt akartam sugallni első irományommal, hogy verni kell a kutyát, vagy hogy én azt teszem. Dehogyis. Az én kutyáim neveletlenek, a saját intelligenciájukat szeretem bennük.

Azt azért szeretném elmondani (mert gondolom negativ volt), hogy azért kellett eladnom a vérebet, mert folyamatosan ugrált ránk és harapott. Játékból persze, de két kisgyerek mellett akár komolynak is tűnhet, ha rájuk ugrik egy 50 kg-os ló. Féltek tőle, én meg nem tudtam leszoktatni se a harapásról, se az ugrálásról. És mindent szétrágott az udvaron, ha elmentünk otthonról. Az új helyén aztán beilleszkedett a falkába, és nagyon jól van, sokat látogatjuk, sőt nyaralt is nálunk többször, és igen jólnevelt lett azóta. No, talán igy már érthetőbb voltam.

Plüss70 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22685

Bocsi, a kép lemaradt, de ezt kivárni mig betölt ...

.

 

Előzmény: Plüss70 (22684)
Plüss70 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22684

Szia Peszti !

 

Új jövevény!? Sajnos a munkarendem olyan, hogy nem tudom vállalni, a Macskát is sajnálom, mikor egész nap egyedül van és Ő legalább a dolgát el tudja végezni, de a KUTYA ?

 

"az a különleges bennük, hogy ki kell érdemelni a szeretetüket, és nem idomithatóak" én csak a pasikhoz szoktam hasonlitani Őket. Ha akarnak valamit, tekeregnek a lábad körül, ha nem ,meg ne érintsd Őket! Azért Imádni valóak, főleg a Macskák !?  :)))))

FEFE nem ellenséges, FEFE ilyen !! Macska=férfi, Ki kell érdemelni a szeretetét !? Szuper "figura"- Bocs FEFE - tudom a válaszod!

Eszti remélem Te is rá fogsz jönni, /biztos vagyok benne/ -hogy FEFE milyen értékes ember!! FEFE most ezt ne olvasd el!

Szóval, FEFE ezt mindenkivel megcsinálja, teszteli a tűrőképességünket, -gondolom én! Aztán meg, ollljanokat ir /idézetek,mondák, mindenféle/ amitől én hol nevetek, hol meg folynak a könnyeim! Legutóbb attól, hogy ágyat csinált a KUTYInak, de nem akármilyet ám ! Persze senki sem tökéletes, de az unalmas is lenne! Még igy VIRTUÁLISAN is !

Csonttal nagyon VIGYÁZNI, nekem azért nincs már CSIPIKÉM, mert ellopott,lenyelt egy csontot és altatás közben a kezemben meghalt !!

Pedig csak 4 éves volt!

Minél idősebb a Kutyi annál nehezebben emészti a csontot, komoly szorulása lehet és nem biztos,hogy elég a doki ujja!

Na de elég a rosszakból !

Hobby, imádom, jó kikapcsolódás, az alkotás öröme, meg ilyenek!

Most látom milyen sokat fecsegtem, nem is zavargok tovább!

Szia

 

 

 

Előzmény: Peszti 689 (22674)
wizes Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22683

Bigem híjjá má fela tengernyi melód közt ha ráérsz!!

Addig is pussz!

Előzmény: big-lesz (22681)
big-lesz Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22681

Nagyon is remélem, hogy nem lesz semmi gond, senki nem mosná le rólam, mert hogy már qrvára unjuk a hajnali ébresztést... :o)))

 

Na igan! Ha a városban bevállasz egy kutyát..., a balkonon csak nem lehet tartani... (őis biztosan éveket nyert az élettől, hogy kiköltöztünk falura...)

 

:o)))

 

További kellemes délutánt, nekem még van dolgom, tengernyi...

Előzmény: Peszti 689 (22680)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22680

Jaj bocsi, kicsit félreértettem, az idő beosztások miatt a kutyid kint létét. Örülök. Irigylem, hogy együtt vagytok a lakásban, én ezt még nem mertem megtenni sosem a takaritás végett. Megaztán ketten nem is maradnak el, hanem egymást biztatják a szobák felfedezésére.

Elvileg nem lehet gond a nyers csont miatt, én a biztonság kedvéért főzöm meg, nehogy kapjanak valami gyógyithatatlan bajt. A tatárbifsztek is rizikós, mégis mennyien eszik!

Előzmény: big-lesz (22679)
big-lesz Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22679

Méghogy!

 A mi kutyánk szabadon van egész nap! :o)))

Kivéve, amikor itt alszik a lábam alatt és horkol (mint most is...)

Én otthon dolgoztam (itt is), ezért megszokta az állandó jelenlétet, vagyis egy "árnyék"... :o)))

A pórázolás arra vonatkozik, amikor reggel jelzi, hogy ki kell mennie, tudod, 13 éves és az incontinencia... :o( De a legtöbb esetben kivárja a fél8-at! :o)))

 

Ajvé! Én a reggeli csontot nyersen adtam a kutyának, remélem ebből nem lesz gond! Bár ahogyan emléékszem a főzés leginkább amiatt kellett, hogy a már több napos csont ne legyen (annyira) büdös?

 

Írjál kedvedre!

Itten senki nem lehet túl bőbeszédű...

 

:o)))

Előzmény: Peszti 689 (22678)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22678

Az még kimaradt, hogy szerintem nem kellett volna elkülöniteni őket, inkább kijavitani a keritést biztonságosra, mert szegények tényleg csak barátkozhattak. A mi szomszéd kutyánk egész nap egy kis deszka "kifutóban" van, néha kiengedik este, és akkor az én kutyáimmal rohannak fel-alá a kerités két oldalán, boldogan ugatva. Ez nem tart tovább pár percnél, néha megismétlődik, aztán elunják. Nagyon sajnálom a kutyidat, hogy nem élvezheti szabadon az udvart, rá kéne venned a kisöreget, hogy próbáljátok újra a kutyák ismerkedését! Mellesleg gondolom az övé ezért is ordit egész nap, mert hiányolja a társaságot, ráadásul láncon.

Bocs, hogy túl sokat rizsáltam!
Üdv és próba szerencse!

Előzmény: Peszti 689 (22677)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22677

Szia!

Nagyon mulatságos a történeted (Bár gondolom Nektek nem annyira), sajna az én könyvem kimondottan a falkavezérség elnyerésével foglalkozik, ezért is ajánlották nekem anno. Mi 10 éve lakunk egy németjuhász keverék szomszédságában, de ha kimegyek az udvarra, még mindig megugat, igaz, nekem eszembe sem jutott barátkozni vele. Elszomoritó látvány egy láncos kutya, unatkozik, félre van téve, stb. Szerintem nagyon jó ötlet, hogy bemutatkoztál neki egy csonttal, remélem happyend lesz!

Nem tudom a csontrágás azonos-e a szopizással, mert a kiskutyák jó esetben ezen már túlvannak. 4-6 hónapos korig nem szabad nekik csontot adni az én dokim szerint, amit úgy tudtam meg, hogy szegény beaglemnek csirkenyakat is adtam 4 hónaposan, amit nem tudott megemészteni, és felgyülemlett a végbelében, amit aztán a dokibácsi kézzel ...

Azóta hogy felnőttek, rendszeresen veszek óriási cupákot nekik, amit jól megfőzök, és egész délután rágcsálják.

Előzmény: big-lesz (22676)
big-lesz Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22676

Szia Eszti! :o)

 

Ebben a falkavezér dologban már kifejtettem álláspontomat (bár lenne még cizellálni való... :o), de most kérdeznék tőled valamit, ha te már olvasott is vagy a témában.

 

csontrágás...

A 80 éves szomszéd úrnak van egy 2 éves németjuhásza (optimizmus a javából...). A mi pulikeverékünk pesten kimondottan bírta ezt a fajtát, illetve nem is egy németjuhász énekelt neki szerelmet, ezt a szó szoros értelmében kell venni. feküdtek elötte kinyúlva és énekeltek... :o)))

Mi 3 éve élünk itt, örültem, hogy ezt  a fajtát választotta, már csak a béke kedvért is. :o) Namármost a két kutya ugatott át egymásnak a kerítésen keresztül. A bácsika kitalálta, hogy acsarognak... (farokcsóválva? ...) Miután az ő kerítése és meg kellene csináltatnia, félve, hogy a kutyája átugrik hozzánk az elkülönítés mellett döntött. Hm...

Az övé kint lehet a kertben hajnali 4-től 1/2 8-ig, a mienk akkor megy ki előszőr és marad éjjelig. Szabadon! :o) Otthon reggel 6-kor vittem le, ehhez volt szokva, bizpony előfordul, hogy pórázon kell kivinni és sunnyogva pisiltetni... :o)

A szomszéd kutya délelött egy kb. 1 x 3 m-es beton placcon van, délután az árnyékban láncon... :o((( Ugat is feszt!

Hajnaltól hajnalig! :o(((

Ha reggel kimegyünk a teraszra belekezd, ha a kertben mozgás van folytatja...

Valamelyik reggel 1/2 5-kor hallom, hogy az öreg szencségel, mert a kutya rágja a szőlőtőkéket...

Kérdeztem tőle, a kutya miért nem nagy csontot rág? Adnak neki? Nem, nem adtak még sosem! Tényleg rendesen ellátják, kap húst + tápot + apró csontot, de ugye azt azonnal bezabálja... :o)))

 

Na, ma reggel a hentesnél vettem egy jó nagy marha velőscsontot, átvittem, még egyszer bemutatkoztam a kutyának, hogy én vagyok a szomszéd, akit megugat. Csak, hogy tudja... :o) Nagyon barátságosan körbeszaglászott, elvette a csontot. Azóta hallgat.

 

A kérdés: a kiskutyának a csontrágás nem olyan, mint a babáknál a szoptatás? Már a lelki tényezőre gondolok. Lehet, ennek a szerencsétlennek ez, hogy kimaradt az életéből lett ennyire megzakkanva? (túl azon, hogy láncon élni nem egy kutyaálom, de a parsztember már csak ilyen, és ezt nem lenézően mondom, hanem vegyük ténynek, hogy az állatok lelkiéletével nem számolnak...) Mert ugye a 24 órás ugatás csak nem normális?

Erről írnak valamit a kutyapszichológusok?

 

üdv.

:o)))

 

(namost, az lehet, azért nem ugat, mert még rág - ez majd kiderül :o)))

Előzmény: Peszti 689 (22663)
big-lesz Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22675

Hm... Azért van annak bukéja, ha a templomban énekelnek (leginkább a férfiak :o). Irigyellek (de csak egy picikét) emiatt! :o)

Lehet Pesten is adtak koncertet?

Annyira macerás mostanában bejárni (ugye a kocsi + a vezetője kikerült alólam... :o), hogy nem is nézem a programokat...

 

Meséltem?

A legszebb templomi ének élményem eddigi életemben.

San Leoban (San Marino mellett egy még kisebb hegyi település), tikkasztó kánikula, egy XII.sz templom, bemenekülés és a legnagyobb megdöbbenésünkre egy férfi kórus énekel gregoriánokat! Tisztára egy időutazás élmény volt!!!! :o)))

Annyi mindent és mindenhol láttam már, a szememet sem kell most becsuknom, hogy azt az érzést felidézzem... :o)))

És persze a hideg is kiráz, olyan gyönyörű volt!

 

:o)))

Előzmény: Törölt nick (22670)
Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22674

Kedves Plüss 70!

Nagyon szép hobbyd van, én meg ezért irigyellek!

Gyerekkoromban nekem is volt macskám, házi és csincsilla is, az a különleges bennük, hogy ki kell érdemelni a szeretetüket, és nem idomithatóak. Olyan misztikusak, ezt birom bennük. Az én kutyáim sem jólneveltek, nem tudnak semmi különöset, úgy jók ahogy vannak, de nem ássák fel az udvart (csak ha gyikot fognak), nem rágnak szét mindent (kivéve a fiúk labdáit), és tudnak pórázon közlekedni. Sajnálom a Westidet, nekem is ment már el kutyim, tudom, szörnyű. Legjobb új jövevénnyel orvosolni a fájdalmat.

Sajnálom, hogy Fefe olyan ellenséges, szerettem volna tanácsot adni neki, de valószinű röviden és félreérthetően irtam neki. Szivesen kifejtettem volna, ha érdekelné. Mindegy.

Peszti 689 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 22673

Kedves Fefe 50!
Bocs a marhaságaimért, csak segiteni szerettem volna!

Az életbölcsességek nagyon jók, és igazak!

Plüss70 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 22672
Előzmény: Törölt nick (22671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!