Keresés

Részletes keresés

morph2004 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 11800

A Balatonhoz tartozó nádas területek 1200hektár...

1hektár=10000m2=100m*100m-es kocka
10ha=100000m2=100m*1000m-es kocka
100ha=1000000m2=1000m*1000m-es kocka
1000ha=10000000m2=10000m*1000m-es kocka

vagyis 10km-hosszan, 1 km szélesen égett az a retkes nádas...

Így viszont az a furcsa, h a maradék 200hektárnyi nádas terül el az egész balaton körül, míg itt tördemic-lábdi között van 1000ha?

Előzmény: grey mause (11798)
Slam1 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 11799

Az 1200ha nem saccolás eredménye, hanem komoly pénzért végzett felmérésé.

Google barátod segíthet a tájékozódásban.

Előzmény: grey mause (11798)
grey mause Creative Commons License 2012.03.12 0 0 11798

Szerintem meg az 1200 hektar nagyon keves! Olyanyira , hogy 1 ha=10000m2, 1000ha=10000000=Tizmimmio m2. Az kb. 3,162km x 3,162km Ami par m2-vel kevesebb mint 1000ha. Ezekkel a szamokkal mar könnyebb megsaccolni, hogy mekkora területeket is borit a nadas a balaton körül.

Előzmény: Slam1 (11799)
Slam1 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 11799

1000hektár, ... kicsit sokallom. (Balatoni nádasok területe 1200hektár.)

Előzmény: szigligetovari (11797)
lobó19 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 11798

Biztos magától gyulladt meg....., a felelőtlenség mérhetetlen!

szigligetovari Creative Commons License 2012.03.12 0 0 11797
carcaroth Creative Commons License 2012.03.11 0 0 11796

Friss, ropogós képek...

kölcsönz Creative Commons License 2012.03.09 0 0 11795

Nagyon köszönöm!

Előzmény: sziglig.konyvtaros (11794)
sziglig.konyvtaros Creative Commons License 2012.03.09 0 0 11794

Kedves kölcsönz!

Ezeket találtam:

http://www.iranymagyarorszag.hu/szentes_varosi_udulotabor/I308864/

Cím: 8264 Szigliget, Külsőhegyi út 66. -  térkép
Email: szentesiudulo@invitel.hu
Web: www.belfoldiutazas.hu/udulotabor_szigliget
Tel: (70) 459-2761, (87) 461-451 Fax: (87) 561-038

A szigligeti tábor fenntartói:

4400 Nyíregyháza, Tüzér út 2-4. lev. cím: 4403 Nyíregyháza, Pf.14

.  Tel.: 42/ 548 460

varosüzemeltetes@nyirvv.hu

kölcsönz Creative Commons License 2012.03.08 0 0 11793

Kedves Mindenki! Segítséget kérek: osztálykirándulásra Szigligetet választottuk uticélként, de a nyíregyházi és a szentesi tábor elérhetőségét nem találjuk. Valaki egy telefonszámot vagy email címet tudna küldeni!? Köszönettel egy régi ismerős.

carcaroth Creative Commons License 2012.03.08 0 0 11792

Köszönöm szépen, de már nem vagyok a magyar felsőoktatás kötelékében! :D

Előzmény: szigligetovari (11791)
szigligetovari Creative Commons License 2012.03.07 0 0 11791

Isten éltessen Carcaroth és sok sikert a következő szemeszterhez.

Egy torta a mindig éhes egyetemistának.

carcaroth Creative Commons License 2012.03.07 0 0 11790

Köszönöm szépen!

Előzmény: pipacsmező (11789)
pipacsmező Creative Commons License 2012.03.07 0 0 11789

Boldog születésnapot Carcaroth, Isten éltessen!

szigligetovari Creative Commons License 2012.03.07 0 0 11788

morph2004 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 11787

Udvariasságból írtam, h ,,Kedves Hölgyem" de akkor elnézést kérek!

Előzmény: pontela (11784)
al-kesz Creative Commons License 2012.03.06 0 0 11786

vasvella Creative Commons License 2012.03.06 0 0 11785

kedves Á. nyugodtan lehet vitázni hisz erre való a fórum amíg el nem fajulnak a dolgok, akkor a modik ugyis letiltják az embert . bár sokaknak nem mindig tetszik az itt leírt szöveg, ha igaz ha nem!ha már hivatalos helyen nem szólnak ( kivéve a Mószer Arankákat)akkor legalább itt vitatkozzunk.úgyis olyan sok a simlis és a szende ezen a gyarmaton:-))

Előzmény: morph2004 (11780)
pontela Creative Commons License 2012.03.06 0 0 11784

Pontela az nem Pont Ella. Egy helységnév. Semmi kedves Hölgyem.

Előzmény: morph2004 (11780)
pontela Creative Commons License 2012.03.06 0 0 11783

Helybéli vagyok, nem kell bejelentkeznem sehova. Az építményadó ad biztos támaszt a falunak. Ez nem a zsebben való kotorászás, de tény. A nyaralókat meg kell becsülni, mert ha nem lennének, akkor kellene csak igazán felkötni azt a bizonyos maszatos gatyát.

Előzmény: matr1ca (11781)
strandoló Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11782

A topic nem az a fórum, amely a hiányzó iskolai, vagy egyetemi végzettséget korrepetálással pótolja. Ehhez még hozzáfűzendő : Azt senki sem állította, hogy a kiszáradt fák nem lehetnek veszélyesek, hanem az állítás az volt, hogy az egészséges fák is lehetnek veszélyesek. Különben a molónál kidőltek már egészséges jegenyék is, melyek 20 méterre voltak az úttól. Ezeknek nem sérülhetett meg a az útépítésnél a gyökerük.
A klímaváltozás nem csak az átlagos hőmérsékletváltozásból áll.
A változás kiterjedhet a csapdékra és a széljárásra is.
A klímaváltozás definicióját különben elolvashatod a wikipédiában itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kl%C3%ADmav%C3%A1ltoz%C3%A1s

Az utóbbi években gyakran megerősödött vihar volt az oka annak, hogy a jegenyefák kidőltek. Minél nagyobb egy fa, annál több támadási felületet nyújt a szélnek, vagyis az erőnek, amely a fára és a gyökerekre hat. Ehhez még egy “magasfokú” biológiai értesülés: Ellentétben a diófával, amely a mélygyökerü fajhoz tartozik és a karógyökerei miatt a vihar soha ki nem döntheti, a jegenyfa a laposgyökerü fajhoz tartozik, ahol a gyökér főleg vizszintesen terjeszkedik és emiatt kevésbé rögződik a földhöz.

Előzmény: SZIAMIAU2 (11777)
matr1ca Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11781

Az egészséges vitának annyi. Az építményadó meg ennyi. Én is fizetek máshol, de nem túráztatom magam nekik. Nem ennyit, de nem is nekem kellett nyaraló Szigligeten. A kommunális adó meg akármennyi. A nyaraló luxus, lakni viszont kell. Nem is értem, mi értelme a kettőt összehasonlítani. Jelentkezz be ide állandó lakosnak, és akkor csak ott kell minimális építményadót fizetned. Valamiért mégsem fogod ezt tenni.
Miért engedtek ennyi nyaralót építeni? Mert nem engem kérdeztek.
A fák tekintetében erősen igazad van. Ha egy szikra értelmét látnám, kiláncolnám magam egy egészséges nyegenyéhez, de csak pár napig bírnám ébren, s ha elaludnék, úgyis ellopnák mellőlem a fát. Hiába töröm a fejem már régóta, nem tudom mit lehetne tenni. Nemcsak a fákkal, egyáltalán ebben az országban. Érzésem szerint a demokrácia nem működőképes olyan közösségben, ahol nem értek meg rá.
Egyetlen ötletem van csupán. És ez most akárkinek szól. Nem a másikat nézni, nem kérdéseket feltenni, számolgatni, nem kérni és nem panaszkodni, hanem adni és tenni, jót tenni. Amennyi az erőnkből telik. Cserébe semmit el nem várni. És ha már eleget tettünk a közösségért és eleget adtunk, akkor...
...nincs akkor, nem lehet eleget tenni, és az sem jogosít fel senkit semmire. De valami azért akad itt cserébe. Talán egyszer azt mondja rá valaki, hogy jó ember. Mindez persze - gondolom - nevetségesen hangzik. Pedig mennyire kellene most a sok jó ember ennek a hazának, mert egyetlen harácsoló, száz jó ember erejét tartja gúzsban és itt most nagyon sok a harácsoló bitang.
Üdvözöllek a topicon!

Előzmény: pontela (11774)
morph2004 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11780

Kedves Hölgyem! Idéznék: A 71-es út menti fákat is majd meg lehet nézni. A lelkes fotósok le is fényképezhetik, hány volt veszélyes és hány nem.

Erre csak annyit, h nem egyszer álltam félre a kocsival, s sétáltam 50-100m-t a viharos szélbe az árokba dobálni a leszakadt ágakat, h más autóst ne akadályozzon, mert amúgy mindenki elment mellette...még a helyi is...

Nem csak itt vágják a fákat, meglehet nézni a Tapolca-Lesencetomaj közti szakaszt is, sőt a Szigliget-tapolca köztit is...ennyi

Előzmény: pontela (11771)
carcaroth Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11779

Na akkor máris pontosítok, a szőrözés és a félreértések elkerülése végett, meg hogy kevésbé égjek. Tehát a második mondat így hangzik helyesen:

Úgy gondoltam - és látom nem ez jött le-, hogy bizonyos kérdésekben talán jobban állást tudnak foglalni a faluban állandóan élők, például a természettel kapcsolatos kérdések (lásd vaddisznókár például vagy egyéb, de ezeket már ezerszer túltárgyaltuk).

Előzmény: carcaroth (11778)
carcaroth Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11778

No akkor elnézést kérek, ha úgy tűnt, hogy véleményem szerint a nyaralótulajdonosok ne szóljanak bele a falu ügyeibe. Úgy gondoltam - és látom nem ez jött le-, hogy bizonyos kérdésekben talán jobban állást tudnak foglalni, például a természettel kapcsolatos kérdések (lásd vaddisznókár például vagy egyéb, de ezeket már ezerszer túltárgyaltuk). Pusztán azért bátorkodtam a rövid szösszenetet kissé indulatosabb hangnemben megereszteni, mert nagyon sokszor felmerül, hogy miért vágnak ki itt-ott fákat, mindig vannak jó sokan mindkét táborban. Én csak a véleményemet írtam le ezzel kapcsolatban, ezzel egyértelműsítve a hozzáállásomat a kérdéshez. Akinek ez fáj sajnálom, de inkább ez fájjon, mint egy viharban lezuhanó nyárfaág általi ütés a kobakra. :) A száraz nyárfa tényleg komoly probléma, de tudomásom szerint az út a Közútkezelőé, így az ő joguk és kötelességük karbantartani az azt szegélyező fákat, beleértve ezt is. A felvetés, hogy gondozni kellene a fákat logikus lenne, ha gyümölcsfákról lenne szó. Egy húsz-harminc méteres nyárfa esetében jó kérdés, hogyan lehet gondozni. A probléma másik vége pedig az, hogy hiába látszik mondjuk egy ilyen nyárfánál, hogy a közepe nem korhadt el, soknak a gyökere gyengül meg, rohad el, és nem egyszer láttuk már kidőlt nyárfánál, hogy gyökerestől dőlt ki, vagy azzal, ami a gyökérből maradt. Ha van igény rá, később rakok ki ilyen fényképeket, vannak.

A magam részéről ennyit szerettem volna, ja és még annyit, hogy az, hogy ki mennyit fizet bele a falu kasszájába, nem hiszem, hogy topictéma lenne. Ebben az országban amúgy is nagy hagyománya van a más pénztárcájában turkálásnak, legyünk már kultúremberek, és legalább mi ne tegyük. Tudomásul kell venni, hogy nyaralósok és helyiek együtt tartják fenn a falut (meg egy rakat turista), és vannak kérdések, amelyekben egyik fél kompetensebb. A nyárfakérdés ilyen.

Előzmény: pontela (11775)
SZIAMIAU2 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11777

Először is nem tudom, hol szerezted "magasfokú" biológiai értesüléseidet, de ilyen marhaságot még senki nem hallott, hogy a korhadt fa veszélytelen míg az egészséges veszélyes. Annak idején a kisboltra azért dőlt rá a nyárfa, mert a járda építés során az egyik oldalon elvagdosták a gyökereit, a többivel pedig nem bírta tartani magát. Azt meg végképp nem értem, hogy a klímaváltozás és a jegenyefák magassága milyen összefüggésben állnak egymással. Ahány fokkal magasabb az átlaghőmérséklet, annyi méterrel alacsonyabb fáknak kellene nőniük?

Előzmény: strandoló (11772)
SZIAMIAU2 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11776

Sajnos nem teljesen pontos ez a kis összeadás: mert kommunális adón kívül fizetünk még - "aki maszatos gatyája óta itt lakik" - teljesítmény adót (régebbi nevén súlyadó), pontos összeget nem tudok adni, mert az autók teljesítményétől függ, plusz 18000,- Ft szemétszállítási díjat, plusz aki ipari tevékenységet folytat, iparűzési adót... Tehát bőven túl haladjuk egy főre lebontva a nyaraló tulajdonosok építményadóját.

Előzmény: pontela (11774)
pontela Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11775

Soponyai út melletti száraz jegenye évek óta ott áll. Most is!!!! A többi a veszélyről és egyébről hadova. Az öltözőre esett ág. Ilyen mindenütt és mindenkor előfordulhat. Nem az a megoldás, hogy egészséges fákat kivágjanak. Talán gondozni kellene a fákat. 

Előzmény: strandoló (11772)
pontela Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11774

Két számadat kellene ide. Az egyik az építményadó összege, és a másik pedig a kommunális adóé. És e két számadatot összevetni a Polgármester legutóbbi levelével, melyben afelett kesereg, hogy esetleg Szigligetet hozzácsapják másik településhez, felvázolva ezzel a falu szomorú jövendőjét.  A levél tartalma és az a kiszólás, hogy az szóljon itt ügyekbe, aki maszatos gatyája óta itt lakik összecseng.  Csakhogy akkor miért is engedtek ennyi nyaralót építeni? És ezzel már vissza is kanyarodtunk az első mondathoz. Mert az építményadó összege messze túlszárnyalja a kommunális adó összegét. A kommunális adót fizetik a helybéliek, az építményadót a nyaralók. Míg a kommunális adó nagyvonalúan 12000 Ft/bármekkora ingatlan, addig az építményadó 585 Ft/ négyzetméter. Mondjuk egy 60 négyzetméteres nyaraló esetén 35100,- Ft - közel háromszorosa, mint a helybenlakóké. Mindemellett a helybéli szerint a külsős ne szóljon bele semmibe. Rendben. Ne legyen se jegenye, se skanzen, de ha mindez nincs, meg nyaraló sincs, akkor vajon miből él a falu kérdem én tisztelettel.

Vagy nyaraló maradjon otthon és csak postán küldje a pénzt ide?

carcaroth Creative Commons License 2012.03.04 0 0 11773

Úgy látom, egészséges vitát kavart az általam megosztott videó, így kötelességemnek érzem kifejteni a véleményem. Természetesen egyetértek azzal, hogy meg kell óvni Szigliget képét, nekem is fáj a szívem minden régi épület lebontásakot/átépítésekor. De! Mivel ezek a fák lakóépületet, villanyvezetéket veszélyeztettek, a kivágásuk időszerűvé vált. Nem hiszem, hogy meg kellene várni, amíg az összes elöregedett fa magától kidől, ne adj Isten emberéletet veszélyeztetve. Másrészről nem csak nyárfák, hanem veszélyes helyen álló tölgyek is ki lettek vágva. Biztos vagyok benne, hogy ezek a fák pótolva lesznek, újak nőnek majd helyettük. Véleményem szerint lehet jókat kinyilatkoztatni szépről, jóról, helyes döntésekről, de az ilyen kérdésekben azok az illetékesebbek, akik (már bocsánat) szaros gyerek koruk óta itt élnek Szigligeten, ismerik minden zugát, tudják, hogy viselkedik a természet itt. Tudomásul kell venni, hogy ha élhető helyet akarunk, annak ára van néha. Ezért is megy a folytonos csata a nemzeti parkkal a különféle szabályozások miatt. Az egész évben itt élők próbálnak valahogy életteret fenntartani, nem pedig múzeumot. Szigliget nem skanzen, ha pedig azt akarunk belőle csinálni, akkor megmaradhat a nyárfasor, megmaradhatnak a rozzant, régi házak, eláraszthatják a vadak a szántóföldeket. De akkor nem is lesz itt ember, aki gondozza majd a települést, aki összeszedi a vihar miatt lehullott többméteres nyárfaágat. És szerény véleményem szerint jobb úgy a falu, ha az állandó lakosság számára élhető. Így is túl sokat beáldoztunk már a turizmus oltárán, ne folytson meg bennünket teljesen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!