Keresés

Részletes keresés

plebejus Creative Commons License 2000.05.08 0 0 239
NDK-s!
a leszedheto ajtos, csakis az lehetett:)))
Előzmény: maplesyrup (230)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.08 0 0 235
OFFTOPIC lesz !
Ne higgyj a szemfényvesztésben ! Ez ugyanolyan gyenge próbálkozás, mint a balkezes söröskorsó...
:-))
Előzmény: Havária (234)
Havária Creative Commons License 2000.05.08 0 0 234
Kontra! Én láttam olyan zoknit amire rávolt írva, hogy left, right. Persze lehet, hogy csak azért, hogy a jobbkézszabály betartását és a karóra megtalálását elősegítse, de akkor miért a talpára? :)))))))))))))))))))))))

Havária

Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (233)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.08 0 0 233
Közben jelentős pszichológiai előrelépést sikerült tennem a lyukas zoknik depreszziójának - ti., hogy ők már a kutyának se kellenek (dehogynam !) - ügyében. Kitaláltam újrahasznosíthatóságuk mikéntjét :
Mivel technikailag nincs megkülönböztetés jobb- illetve ballábas zokni között, Ezért például az azonos helyen kilyukadt zoknikat a másik lábra kell átvenni, így két pár lyukas zokni már mint egy egészséges egész működhet. Kissé nagyobb cipőben kell ugyan járnunk és esetleg nyáron kisebb kényelmetlenségekhez vezethet, de már nagyon jó lábszagtalanító eszközöket lehet kapni...
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.08 0 0 232
öröm tölti el szívemet: hát téged is lehet olvasni, ezer hozzászólás óta nem láttalak.
Most épp az "elveszett zoknik és a jókai bableves kölcsönös hatása a százszorszépekre" c. munkán dolgozom. Erről tán eszedbe jut, hogy gondozni kéne a kimittudot? Itt a jó idő, bab-csülök-helyszin "lezsírozva". Na, mi lesz?????
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (231)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.08 0 0 231
Nagyon megy ez Neked !
Nem lehet, hogy Te vagy a hiányzó láncszem a gazdik és a zoknik között ?
:-))
Előzmény: maplesyrup (230)
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.08 0 0 230
Nem kell görcsölni a zoknimosógép feltalálásán, valamikor hajdanán, a KGST idején valamelyik testvérország gyártott zoknimosógépet. Tán cseh, vagy ndk-s találmány volt, nem emlékszem.
De! Fábry egyszer bemutatta a dizájncenterében.
Ha több nem is, ez az egy darab még biztosan létezik Magyarországon.

ZSB - ha figyeled nem tűnik el. Ő is figyel téged.

inverz: az eltünt zoknik vajon nem azt érzik, hogy eltünt a gazdájuk??
Van valahol egy zoknis-internet, és egy Hová tünnek a gazdik c. topik.

plebejus Creative Commons License 2000.05.08 0 0 229
:-)))

affenebe, en meg 4-ig se tudok szamolni, hogy tudnek akkor a magassagos Zokninium titkaihoz ferkozni...

a hetvegen azert csak megneztem a garazsban talalt 2 egyforma zoknit, nem kellett hozza csak egy kis napfeny es maris ravilagitott a kozismert tenyre, tenyleg nem egy par, raadasul az egyik lukasabb, mint a masik...

Előzmény: Zsádele Bábele (228)
plebejus Creative Commons License 2000.05.08 0 0 227
Lehetseges okok:
1. Rosszul szamoltal
2. Jol szamoltal, darabra megvan, de biztos van 2db, mely nem egy par!!
2. Rossz a mosogeped, azonnal hivj szerelot!!!
3. Valosagos csoda tortent!!!!

:-)))

Előzmény: Zsádele Bábele (226)
http Creative Commons License 2000.05.07 0 0 221
Filosznak érett halom gyűlik itten.

„Valóban szükségünk van reményre; remény nélkül cselekedni,
élni meghaladja erônket. De többre nincs szükségünk, és nem
is szabad, hogy többet kapjunk. Bizonyosságra nincs
szükségünk."
Karl Popper

Hát reménykedjünk a félpár zoknik föltámadásában.

Mulan Creative Commons License 2000.05.07 0 0 220
Nem Mulan vagyok, csak prion. Üdvözlöm a zoknikutatókat. Megérdeklődném: nem látogatnátok-e el Veszprémbe? Szívesen fogadnánk segítségeteket mi, a Mérnem Vegyipari Egyetem kollégistái, akik -mérnöxak ide vagy oda- képtelenek megbirkózni a rejtéllyel. A zokninium vizsgálata ötletet adhatna nekünk vegyészmérnök-csíráknak...Gyertek!!!Rendezzünk konferenciát!
(N.B. és mostmár azt is tudom, miért nem kapom má a géptan zh-mat kifele: nyilván az egész tansámedli a zoknimosógép fejlesztésén dolgozik.) Nélkületek erre sose jövök rá.Fogadjátok köszönetem. Csodálatos koponyák gyűlte(te)k itt össze .Éljetek és virágozzatok!!
81713 Creative Commons License 2000.05.07 0 0 219
Kedves Katácsak!
Most bukkantam rá, hogy miként fakadt ki Juhász Ferenc, amikor hiába kersete eltűnt félpárzokniját.

Félpárzoknirejtelemzöld

Ó te félpárzoknielemésztő fényességkristályragyogású mosógépdobpörgettyű
Ó te rejtelemtitokágból szőtt bűzkocsonyamagzatbűzt árasztó levéltetű

Kuszagubancos ősgyíkherehártyaragyogása veszejté el kozmikus-szüzességed
Vérkönnyszökőkút pikkelypermet őscsöndborostyánsírása hallja elűnésed

Lebbenőrejtélyfátyol pókfonálmerengés őserdőszövedék látókristályködlepte
Hodlfénygyűrűk uralta koromkorong habselyemszövetét világmélységnyelte

Marad utánad cseppkőtőrdöfte mítoszmagányfortyogó feketemosóvíz hullavér
Meztelenláb gyertyalángravatal múlatta sárkányvigyorlopta kapcabajadér

Bűnrozsdaragya opálvízkőverte pörgés után zöldzengőaranyhúrfonat fregolim
Hova az éjsötétséglepelbe burkolódzó méhmagzathordó anyjába tűnt a zoknim?

Horusz Creative Commons License 2000.05.06 0 0 218
Kedves Vissai

Te komolyan hiszel abban, hogy ha találkozik a topicot látogató társaság, akkor a fél pár prérifarkasos zoknidnak párt fogsz találni? Nem a találkozó ellen vagyok, csak szerintem ne hozzuk magunkkal az összes fél pár zokninkat, vagy ha elhozzuk, akkor ne vegyünk részt az esküvőn, vagy ha részt is veszünk az esküvőn, legalább ne tűzzünk ki magunkra zoknit. :)

Előzmény: Vissai (216)
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.06 0 0 217
szvsz: bárki esküvőjének a fényét elhomályosítani egy ilyen nagyhorderejű eseménnyel, mint a FélpárzokniTali, minimum illetlenség.
Feltehetően nem azért rendezik az esküvőt, hogy néhány ezer felemás-zoknis figura randalirozzon közben. :)
Ez most a t. Tasztaltársak ünnepe lesz, talán tiszteletben kellene tartani. Demonstrálhatod, hogy félzoknis vagy, de a tali legyen máskor.
uff. én beszéltem
Vissai Creative Commons License 2000.05.06 0 0 216
Támogatom a ZOKNITALI ötletét !!!!

Szerintem május 13-a, a lentebb említett TasztalEskuvo időpontya lenne a legmegfelelőbb, mert akkor úgyis összejön egy rakás Tasztalos.
És hogy megismerjük egymást mink, FéPáZoP-ok (vagy mi is a mozaikszó ?), ki fogjuk tűzni hősi jelvényünket !
Én a magam részéről a fél pár prérifarkasos zoknimat fogom szívem fölé helyezni, és arra rája a névtáblámat. Hogy Vissai. Vagy vissai. Vagy valami mást, hogy becsapjalak titeket. :)))

Freeze,

izé.... nem,ez egy másik topic.
Valamivel lentebb olvashatsz az x (x>=10) pár tökugyanolyan zoknik elméletéről, meg a mosógépdobokról, aik vagy eszik a zoknikat, vagy már meg is ették (vajon egy a gyárttól függ ? Hajrá Gorenje meg Zanussi ?). Szóval kérdés nem marad itt megválaszolatlan.

81713 Creative Commons License 2000.05.06 0 0 215
Kedves Kartácsak!

A magvas és mélyenszántó gondalataitok újfent világossá teszi számomra, hogy a megismerés igénye –miként a félpár zoknik száma- határtalan.

1.CAIN
a. A zokni-antizokni elmélet tetszetős ugyan, de tudós kartácsam által leírtak így egészpár –sőt akár lyukas- zoknik eltűnéséhez vezethetne, és ennek valószínűsége igen csekély.
b. Ismert tény, hogy a téridő-kontinuum szakadását a fálpár zoknik idézik elő. Éppen ezért a legelső félpár kapca-, vagy fuszeklieltűnés jelenségét kell igen alaposan megismernünk. A manapság oly divatos húr-, vagy sötétzokni elmélet nem ad kielégítő magyarázatot az első félpár kapca-, vagy fuszekli eltűnésre.
c. Tudományos kutatásokban megfáradt lelkem öröme határtalan, tudós kartácsam okfejtését olvasván. A már-már feledésbe merült Fussecliberg-féle határozatlansági elv minden bizonnyal egyike az egyetemes emberiség üdvére tett alpvető tudományos elméleteknek.

2.Gofry
Clinton - Macska – Zokni – Eltűnés :DDDDD

3.Horusz, Mulan
Pillanatnyilag az ún. határtudományok közé sorolják a lábról eltűnő félpárzokni-jelenségek kutatását. Minden tudományos szkepticizmusom mellett el kell ismernem, hogy lehet benne valami. A független forrásokból származó esettanulmányok több alapvető részletben is feltűnő egyezőséget mutatnak, ami már semmiképp sem írható a véletlen számlájára. Ugyanakkor fenntartásaimat erősíti, hogy e páratlan jelenség alanyai egytől-egyig a jelenség bekövetkezése előtt kolosszális mennyiságű alkohollal kerültek bensőséges kapcsolatba. Ez befolyásolhatja beszámolóik hitelességét, mert nem zárható ki az egyszerű elveszítés lehetősege sem. Mindazonáltal érdemes behatóbban megvizsgálni az etilalkohol és a Zokninium különösnek tűnő reakcióját.

4.plebejus
A megismerés szándéka tiszteletreméltó, de kutatásodhoz elengedhetelen segédeszközök –pl.: szupravezető szupergyorsító, Zokninium ionizátor, Hubble űrteleszkóp, Cray-IV szuperszámítógép -nélkül ma már komoly eredményeket nem hiszem, hogy el lehetne érni.

6.zsádele bábele
A Zokninium vegyjele: Zkn

Kartácsaim iránt érzett mérhetetlen tiszteletemből kifolyólag szeretnék egy félreértést tisztázni. A fekete lyuk és a zoknilyuk semmilyen hasonlóságot nem mutat. A fősorozatú zoknik szinte kivétel nélkül barna törpe állapotban adják át magukat az enyészet néven közismert jelenségnek. A kritikus tömeget –Kapcashakker határt -elérő zoknik esetében a vörös óriás, vagy a fehér törpe állapot a legjellemzőbb. A neutronzokni objektumok létét eleddig csak közvetett megfigyelések alapján tekinthetjük bizonyítottnak. Ezzel szemben a zokninóvákat már ősidők óta leírta a tudománytörténelem.

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

Hmmmm Creative Commons License 2000.05.05 0 0 214
Kivették a bölcsességfogam. Kissé dekoncentrált vagyok. És így úgy tűnik, mintha nem érteném pontosan már hol is tartunk.

Szóval.
A lyukas félpár zoknikon átveszi az uralmat a lyuk, és ott maradnak a fiókban. Csak nem látjuk a lyuktól. Így?

Szerintem pedig egy pár zokninak, amelyikből az egyik lyukas, csakis az egészséges párja tűnik el. Ezáltal eleve lehetetlenné téve bizonyos praktikákat. Például a csupa fekete zokni praktikáját. Legalábbis az én szekrényemben ilyen kozmikus erők működnek.
Néhány kedvenc zoknim mikor kilyukadt, mérgelődtem, mikor az egészséges párja eltűnt, akkor már csak legyintettem.

Na ez az én életfilozófiám. :)

Előzmény: Zsádele Bábele (208)
CAIN Creative Commons License 2000.05.05 0 0 213
A dologra már régesrég több tudományos hipotézist állítottak fel, a 3 legnépszerűbb:

A mosógépben a pörgettyűhatás és a váltakozó-pulzáló mágneses tér, illetve az így indukálódó gravitációs anomáliák hatására,
1. antizokni keletkezik, amely a zoknival kölcsönhatásba lép és anihilálódnak.
2. szakadás keletkezik a téridőkontinuumban amely beszippantja az első közelében levő zoknit és ezzel mintegy betömve sajátmagát megszűnik.
3. a zokni enrgiaállapota az adott időpillanatban meghatározottá válik, így a határozatlansági elv értelmében a térbeli helyzete végtelenül határozatlanná válik, tehát mintegy "szétkenődik" a végtelenben.

maplesyrup Creative Commons License 2000.05.05 0 0 212
Szerintem ne kutassuk a zoknik titkát. Maradjon a jótékony homályban, mit tesznek, amikor éppen nem tapossuk őket.
Ha kikutatjuk , és megtudjuk, akkor már nem is lesz érdekes.
Sokkal jobb, ha egymás jobbnál jobb teóriáit olvassuk itt, mintha bizonyosságot lelnénk.
szvsz. maple
Előzmény: plebejus (211)
plebejus Creative Commons License 2000.05.05 0 0 211
OK, ha hazamegyek viszek savat-lugot, lakmuszpapirt, mikroszkopot, szinkepelemzot es gazkromatografot a garazsba es letesztelem a bestiakat:-)
Hetfon kozlom az eredmenyt:)
Előzmény: Csokis (210)
Csokis Creative Commons License 2000.05.05 0 0 210
Az tuti nem egy par volt, hanem ket fel. (Legfelebb hasonlok.) Ha jobban megnezed, eszre fogod venni, hogy minketto ballabas. :-)
Előzmény: plebejus (202)
bandikaa Creative Commons License 2000.05.05 0 0 209
Hm...
Szerintem elviszik a krömpedlik!:)

bandikaa
Bandikaa Birodalma

Hmmmm Creative Commons License 2000.05.05 0 0 207
Hogy van-e ??!!
Hány fél pár lyukas zoknit mutassak?
Előzmény: Zsádele Bábele (195)
freeze flash Creative Commons License 2000.05.05 0 0 206
Mi is teljesen meghatódtunk...
Egyébként is ragaszkodunk bizonyos tárgyakhoz, illetve dolgokhoz...
:-)
Előzmény: Zsádele Bábele (196)
rice Creative Commons License 2000.05.05 0 0 205
Olyan sok kutya kaja van már:-)))))
Előzmény: RAMBO (203)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.05 0 0 204
Egy fél pár szájkosarat kellett volna inkább venned !
:-)))
Előzmény: RAMBO (203)
RAMBO Creative Commons License 2000.05.05 0 0 203
Nekem van egy kutyám az néha szétrág 1-1 zoknit. Most azt csináltam, hogy vettem 15 pár egyforma zoknit (TÉNYLEG) és így mindíg csak egy félpár van (vagy egy se).
plebejus Creative Commons License 2000.05.05 0 0 202
Gyerekek, mondjatok csak ez a felpareltunes ragalyos???
Tennap estve a garazsban kerestem a munkaskesztyumet. Kitalalhatjatok az egyik fele eltunt!!! A zart garazsbol. Tuve tettem mindent. De nem jott elo. Talaltam viszont ZOKNIT. Egy egesz PARAT. Szepen kimosva, osszehajtogatva. Ikrek! Tok egyformak, szinre, mintazatra, minden egyeb jellemzoikben is.Egyforma az oriasi lyukjuk is:)

Ps. Tok yo ez a topic:))))

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 201

Javaslom egy kutató csoport felállitását, mely tudományosan vizsgálná, hogy miképpen veszhetnek el a fél pár zoknik. A kutatás célja a fél pár zoknik lélektanának vizsgálata, a fél pár zoknik eltünésének lehetséges módozatai, a fél pár zoknik viselkedésének lehetséges alternativái.
A kutató csoport megalakulásához szükséges lenne vissza nem téritendo állami támogatás kérése, melyhez pályázatokat várunk.
A pályázat nyilvános lesz.
Szükséges lenne, a tudományos munka megkezdése elott felvenni nemzetküzi kapcsolatokat más hasonló cipoben járó külföldi érintettekkel.
Gofry Creative Commons License 2000.05.05 0 0 199
Ja, nem említettem még, hogy ő lenne a másik félpár?:)

(persze lehet, hogy a mosógépet fogja alakítani, mert vízben már úgyis profi)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!