Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 667
Sok sírásomba telt, amig eljutottam a belenyugvásig, hidd el.
Előzmény: babi :-) (664)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 666
Megsemmisülés számomra: se test, se lélek, sem tudat. Egyszerűen nem vagy sehol.
Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 665
"Az élőlények megszületnek, szaporodnak, élnek, aztán elpusztulnak. Nincs tovább. Csak ezt tudom elfogadni."

Hmm... realistább vagy mint én, úgy tűnik... (nem így tűnt eddig)

Nézzük akkor miért nem logikus (és realista) e gondolkodásmód!

A fiaskó ott van, hogy "nincs tovább".

Ugyanis.

A realista bármely állítást csakis akkor fogad(hat) el ténynek, biztos igazságnak, ha kétségtelen bizonyíték van rá.
Arra, hogy a biológiai élet után nincs tovább létezés, azaz a tudat, az észlelés folytonossága megszűnik, nincs sem bizonyíték, sem cáfolat. Egy erős valószínűsítés, de nem bizonyos tény.

Azaz, amennyiben bizonyos valaki abban, hogy semmi sincs, nincs tovább a halál után, az ugyanolyan, hit, mint aki mosolygós fehér kaftános, arany szakállú Jézust képzel, a még nagyobb rőt, ezüst szakállú apukája trónjának jobbján a Mennyeknek örök és boldog országában... :)
Akár ebben vagy biztos, akár a nagy semmiben, pontosan ugyanúgy, hívő vagy... ;)

A racionális csakis ez: nem tudom!
Előzmény: Törölt nick (658)
babi :-) Creative Commons License 2008.12.28 0 0 664
helyes hozzààllàs... :-)
Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 662

Én azt olvastam valahol a reinkarnációról, hogy ha eléred a tökéletességet, a Nirvánába mész, ami nem más, mint a semmi..szerintem nincs nagy különbség az én véleményem és e között a nézet között (ha úgy van ahogy emlékezetből ide irtam),

mert a vég mindenképpen: a megsemmisülés.

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 660

"De utána - nos erről nem szoktak beszámolni."

 

Tudod mi a furcsa? hogy ha megkérdezel pl. gyakorló katolikusokat, azok is ezt mondják: ki tudja, mi van ott, onnan még nem jött vissza senki. Hallottam nem egyszer....

Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 659
Édesapámnak én fogtam le a szemét, a nővérem fiatalasszony korában halt meg, 35 évesen....ha az ő halálukat el tudtam nagy nehezen fogadni, a sajátomat is megpróbálom. És az sem érdekel, ha megszűnik ezzel számomra a világ, ugyan mindegy.
Előzmény: babi :-) (651)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 658

"A nem élő, nem is létező?"

 

Az élőlények megszületnek, szaporodnak, élnek, aztán elpusztulnak. Nincs tovább. Csak ezt tudom elfogadni.


Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 657
Tán mert onnan még nem gyütt vissza senki... Nem?
Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 654
Pontosan ezért nem okos a félelem, hiszen a "nem tudom"-ban ott van a lehetősége a jónak (kellemesnek, élvezetesnek) és a rossznak (fájdalmasnak) és a semmilyennek is...
Igaz?
A semmilyen biztos hogy rossz? Nem! Nem tudjuk milyen. És nem is nagyon tudhatjuk hiszen a semmilyen nem valamilyen, tehát elég nehézkes jellemezni ugyebár...

Amikor egy új ételt kipróbálunk félünk? Nem! Sőt! Kaland. Nemde? Tudjuk hogy lehet, hogy borzalmas lesz, mégis gondolkodás nélkül belevágunk.

A halál hasonló. Nem tudjuk kellemes lesz az állapot, kellemetlen vagy semmilyen, ezért nem logikus félni, inkább kiváncsiság lenne elvárható...

Ráadásul csak 30% az esélyünk arra, hogy rossz legyen, hiszen a jó és a semmilyen, az nem rossz - igaz...? ;)

Továbbá akik visszajöttek, mind egybehangzóan azt állítják: jó...

Ezek után félni, hát nem is tudom... nem bölcs dolog... Persze én is félek, de az magánügy.. 8)
Előzmény: sting29 (652)
babi :-) Creative Commons License 2008.12.27 0 0 653

pontosan is, hogy DE!

:-)

Előzmény: Törölt nick (650)
sting29 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 652
nem,mert tudom mi van utána
babi :-) Creative Commons License 2008.12.27 0 0 651
ha nem tapasztaltad meg a halalt, addig mast gondolsz rola, mint AMI... es nem az, amit az emberek gondolnak rola
Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 650
"Hát, mert nem hiszek abban, hogy az ember túléli saját halálát....."

Ez szerintem sem valószínű. Túlélni aligha. Az élet megszűnik.
És a létezés?
A nem élő, nem is létező?
Ha nem élőlényként szemléled magad, hanem létezőként, akkor a kérdés, hogy "túl-létezheted" -e a halált?
Erre milyen alapon mersz nemet válaszolni? Senki sem tudja...
Ezért a halál egy kaland. Kihívás, amikor megtudjuk a nagy választ e nagy kérdésre.. Nemde?

;)
Előzmény: Törölt nick (646)
babi :-) Creative Commons License 2008.12.27 0 0 649

a igen, de abbol nemnagyon lehet tanulni... Nekunk magunknak kell meghalni... es feltamadni

na abbol lehet tanulni...

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 648
Halt már meg közeli hozzátartozód?
Előzmény: babi :-) (647)
babi :-) Creative Commons License 2008.12.27 0 0 647

hogy lehet mar felni valamitol ami nem letezik...

 

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 646
Hát, mert nem hiszek abban, hogy az ember túléli saját halálát.....
Előzmény: Törölt nick (644)
nazuna Creative Commons License 2008.12.27 0 0 645
Juszt se engedek az érzelmi zsarolásnak! Inkább az örök halál!
Előzmény: toldigabor (639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 644
Miért gondolod, hogy megsemmisülsz? 8(
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 643

Egy kis irodalmi mű a halálról:

 

Az orvos és a halál

 

Azt is olvastam valahol, hogy a haldokló mielőtt eljönne a vég, már nincs is magánál, az agya nem engedi, hogy érezzen valamit. De lehet, hogy ez csak olyan megnyugtatásféle. Én ha félek, csak a szenvedéstől félek, de ma már mindenkinek joga van a fájdalomcsillapítókhoz, és ha szerencsések leszünk, talán meg sem érezzük, hogy megsemmisültünk. Ez lenne a legjobb.

Előzmény: Törölt nick (641)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 642
Nade várjál már!

Azé vigyorogva meghalni az nemakármi..!

Ezé már megéri hazudni nem? ;)
Előzmény: Törölt nick (641)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 640
Miért éppen Jézust? Hosszú a lista...
Ha ez a nyugi kell, megadja ezt Visnu, Allah és Manitu is, többek közt.
Szabad a vásár. Fogadjuk el legalább az egyiket és akkor: no para...

Kár hogy hazugság....
Előzmény: toldigabor (639)
toldigabor Creative Commons License 2008.12.27 0 0 639

Ha valaki elfogadja Jézus Krisztust személyes megváltójának, annak nincs oka félnie a haláltól, mert az "elköltözéskor" és utána örök időkig tökéletes boldogságban élhet együtt Istennel.

Aki erre a lépésre még nem szánta el magát, annak ezt sürgősen meg kell tenni, hogy elkerülje a poklot, az örök gyötrelem helyét....

pókszem Creative Commons License 2008.03.10 0 0 638
Én nem félek a haláltól, majd kiderül, hogy ez önbecsapáson alapul, vagy valóban nem félek. Nem is a halállal van szerintem probléma, hanem az élet utolsó néhány perce az, ami félelmetes lehet szerintem, amikor nyitva az ajtó, és be kell lépni: vagy méltósággal, vagy kapálózva. Egy élet van rá adva, hogy megalapozzuk halaálbamenetelünket.
fotojeni Creative Commons License 2008.03.10 0 0 637

Csak az tudja, aki meghalt?

 A halál azt akarja, hogy féljél tőlle, aztán ha végre nem félsz, most ők fognak félni? Igen, ha kimondom azt a nevet, most bizon menekülnek, de közbe begyuladt a hajuk, meg a szőrzetük, láttad?

 Honna van a félelem? Az istentől? Vagy az istentelenektől? Igen ám, ha félni kell az istent, az nem isten, hanem megsemmisitő, vagy semmi, s ki nem fél, ha semmilye se maradt, vagy ha öreg korára egyedül maradt, mert jószive volt?

 Részemről nem félek, most akiben mégis a halál vagyon, azok menekülnének, de hova? Halál a halálba?  Miért kell félni? Ha jót cselekszel, félsz? Talán ha tudnál jót cselekedni, s nem tetted, mert megfélemlitenek, na az rosszabb a halálnál?

migrant Creative Commons License 2008.03.09 0 0 636
és a természet is minden ősszel meghal, és minden tavasszal feltámad :)
Előzmény: avi01 (635)
avi01 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 635
Nem félek. Minden este meghalok, minden reggel feltámadok.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.09 0 0 634

Szerintem az igazi élet meg pont az ellenkezője. Amikor nem gondolsz arra, hogy akármikor, akármelyik másodpercben meghalhatsz. És amikor nem azért hatsz, alkotsz, gyarapítsz, mert a halál árnyékában még gyorsan, mingyá, azonnal. Hanem amikor az értékeket nem a végükhöz méred, hanem egyszerűen csak teremtesz, és kész. Szerintem az az igazi élet.

 

Előzmény: Biga Cubensis (618)
-Pfeiffer- Creative Commons License 2008.01.26 0 0 633
ha pl azt mondanák neked a dokik, h már csak 3 hónapod lenne hátra, nem szarnád le...
Előzmény: Anxietas (632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!