Keresés

Részletes keresés

Strange Boy Creative Commons License 2006.04.12 0 0 2988

Csak Inuyasha-t. Még szerencse, hogy ezt nem adják naponta, mert nagyon hamar vége lenne. Ez így tökéletes, a heti 2.

Előzmény: Elhaym (2987)
Elhaym Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2987
Sajnos. Nézed mostanában az a+-t?
Előzmény: Strange Boy (2986)
Strange Boy Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2986
Na, ez a topic aztán kihalt...
Strange Boy Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2985

Látni akarom az Akirát!!! :)

Látta már valaki?

Shaman devi666 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2984
bocsesz ezt nem akartam ilyen nagyba...........
Shaman devi666 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 2983

FIGYELEM!!! FANFIC VERSENYT HIRDETÜNK!!

Aki szeret rajzolni, van fantáziája, és nagy anime vagy manga rajongó, annak itt a lehetőség hogy jelentkezzen!!! Nincs más dolgod mint hogy elküldesz egy e-mailt a következő helyre: devi666@freemail.hu vagy; offy@citromail.hu Itt további információkat kapsz a versenyről. A lényeg, hogy a Hentaik, vagy a yaoik a Shaman King című animéből legyenek!! Díjazzuk az ötletet, és a színezést, de a színezés nem kötelező. JELENTKEZZETEK!!!

Holnlap cím: www.shanayuel.dox.hu

Rorimack Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2982
Persze megint elfelejtettem:

Akit érdekel, holnap képregényfesztivál a Millenárison, animevetítéssel, jelmezversennyel és szakmai előadásokkal, pl.:

"15.00 Miért nehéz mangát kiadni Magyarországon? A kerekasztal-beszélgetést Tonya (Japanimánia) vezeti, a résztvevők: Szilágyi Bálint (Odeon), Németh Vladimir (Fumax), Bárány Ferenc (ADOC-Semic), Boross Csaba (Manga-Fan Kiadó), Miyazaki Jun (SF Portal)."

http://fesztival.kepregeny.info/

noway Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2981
Az ilyen kérdésekre találták ki az internetet. Négy részes, a negyedik végén van a verekedés. A VOX nyilván összevágta a részeket, általában úgy szokták.
Előzmény: kagabor (2980)
kagabor Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2980

Köszi mindenkinek, tényleg szép hosszú a sor.

 

A BS No6-ról akkor nem tudtok semmit?

 

Köszi mégegyszer: kagabor

noway Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2979
Azt mindenesetre őszintén remélem, hogy ha a Pokémon-DBZ pároshoz képest Mijazaki valakinek felhígulás, azt az illetőt nem engedik semmilyen, a magyar animékkel kapcsolatos döntési pozíciónak még a közelébe sem :-/
noway Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2978
Ráadásul teljesen korrekt áron adják őket. A Chihiro DVD pl. 2000 forint volt, a Macskák királysága 1000, mindkettő elég jó szinkronnal. (Bár az egy kicsit böki a szememet, hogy nem voltak képesek normálisan magyarul írni az előbbi címét.)
Előzmény: Mr.Grey (2975)
Rorimack Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2977
Ha jól tudom, az Akirának és aGitS-nek idei megjelenést terveznek, de lehet, hogy csúszik.
Előzmény: kagabor (2973)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2976
Még mindig nem teljes a lista, mert elfelejtettem a FF - A harc szellemét... :)
De megemlíthetjük ugyanitt az általad nem annyira kedvelt merchandising sorozatok (Yu-gi-oh! és Pokémon) egész estés filmjeit, mert ezekből is van pár.
Előzmény: Mr.Grey (2975)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2975
Kiegészíteném a sort még a Macskák királyságával (Intersonic), a Tokyoi keresztapákkal (HBO) és ha jól tudom a Howl's Moving Castle is szinkronosan ment a mozikban.
Sokan fújoltak a szinkronokra, de szerintem kimondottan jók lettek (bár a GitS _fordítasa_ tényleg nem a csúcs, de a szinkron maga kiváló)
Előzmény: meoindil (2974)
meoindil Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2974
Üdv!
Mononoke Hime, GitS, Metropolis ment magyar tv adón szinkronizálva. A Chihiro pedig szinkronos dvd-n jelent meg (sajnos felirat nélkül).
Előzmény: kagabor (2973)
kagabor Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2973

Rorimack:

Régi klasszikusokat is szinkronizálnak, és adnak ki DVD-n?

Rorimack Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2972
"Nem nagyon, sőt még soha nem találkoztam magyar nyelvű "egész estés" animével. "

Nézegesd a moziműsorokat és a DVD híreket ;)
Előzmény: kagabor (2971)
kagabor Creative Commons License 2006.03.03 0 0 2971

Mr.Grey:

Igazz. :)

 

Lenne egy kérdésem. A BLue Submarine No. 6 úgy hallottam, több részes! Most vagy valaki félreértette, és több file-ra szedve lehetett letölteni valahonnan, vagy tényleg több része van, és én csak az 1. részt láttam. Tehát aminek a vége az, hogy a félig cápa, aki a főgonosz "fia", agyon-vissza veri a főhőst. (Bocs, nevekre nem emlékszem, csak a Zorndyke-ra, pedig a VOX-os német verziót kb. félig felioratoztam is magyarul.)

 

Még valamit: Hogy áll az animék szinkronizálása itt kishazánkban? Nem nagyon, sőt még soha nem találkoztam magyar nyelvű "egész estés" animével. Bár animét 1-2 éve nem is nagyon nézek. Egyszer, "baráti társaságban" hallottam egy amatőr kezdeményezésről, ahol is egy animés társaság fejébe vette, hogy majd ők leszinkronizálnak xy animét.

 

kagabor

Mr.Grey Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2970
Nem hígult itt fel semmi...
Egyszerűen csak eljutnak nagyobb adagban a pórnéphez is a japó rajzfilmek. Ennyi.
Természetesen a mennyiség növelésével megjelentek a gyengébb animék is, de ez normális, tudomásul kell venni, hogy ilyen is van. Nem kell megnézni és kész :))
Én kimondottan örülök ennek a tendenciának, mert emléxem még azokra az időkre is (a 90-es évek elején), amikor még ~2-3e pénz körüli összegért lehetett megvenni anime filmeket, melyeken csak angol szinkron, vagy felirat volt és a kínálat is 7-8 filmből állt. Ezt valahogy nem tudom visszasírni... ;)

Ami meg a merchandise rajzfilmeket illeti, azok eddig is voltak (a Pokémon pl. kimondottan ezekért készül), csak nem jutottak el hozzánk. Igényes animék meg készülnek szerencsére manapság is (pl. Tales of Phantasia)
Attól meg csak a sznobok tartanak, hogy felhígul a rajongótábor... :)))))
Előzmény: kagabor (2969)
kagabor Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2969
Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy az anime világa teljesen felhígul. Hajdanán volt a tv-ben a Sailormoon, DB, Pokémon, Monster Rancher, Digimon. Mindenki imádta. A Dragon Ball-ról ne is beszéljünk, arról legendák keringtek.. :) A honvédségnél, ha kezdődik, kiülnek a kopaszok a tv-hez, és ott bámulják végig, stb. Betiltották, szidták az ORTT-t rendesen, mert kevesen tudták, hogy az RTL Klub volt a ludas..

Sebaj, az élet ment tovább. A nagyobbak éjszakánént a VOX-on nézhették a korhatáros filmeket. Volt ott MD Geist, de még Evangelion is!

De ma mi van? Kitalálnak egy újabb sorozatot, hogy legyen mit a chips-be rakni, meg legyen mivel kártyázni a gyerekeknek? Nektek nem ez a véleményetek?

Nem is tudom.. Eszembejut, hogy a "kevesebb több". Mikor elmulasztottam egy részt valamiből, még régen, felvetettem videóra, és csak hétvégén voltam hajlandó megnézni, _sorban_ az összeset. Hatalmas feeling-je volt, mikor találkoztál valakivel személyesen, vagy egy fórumon, és "Ő is Animés" volt! Hú, az embernek beleborsódzik a háta. :)

kagabor
Rorimack Creative Commons License 2006.02.26 0 0 2968
A képregénynek van. A mangának nincs, de remélem, nemsokára lesz. Európai által rajzolt mangának még sokáig nem lesz :(
Előzmény: langelaszlo (2967)
langelaszlo Creative Commons License 2006.02.26 0 0 2967
Köszi a válaszodat, továbbítottam is neki. De nincs a mangának magyar piaca, magyar stúdiók, ahol nem kell japánokkal versenyeznie?
Előzmény: Rorimack (2966)
Rorimack Creative Commons License 2006.02.25 0 0 2966
http://mka.wy.hu/

Kezdjen el online képregényt rajzolni.

Tegye fel a portfolióját a netre, keressen kapcsolatot külföldi oldalakon.

Fizessen elő japán lapokra, és jelentkezzen az aktuális pályázatokra.

Nézze meg a Tokyopop lehetőségeit. Meg az Oni Pressét. Meg a többi nyugait képreegénykiadóét.

Mangát nem rajzol senki jobban a japánoknál - ezt többször bebizonyították maguknak. Amíg folyamatos utánpótlás van japán rajzolókból, addig esélye sincs a japán piacon.
Előzmény: langelaszlo (2965)
langelaszlo Creative Commons License 2006.02.25 0 0 2965
Egy ismerősöm szeretne tanulni és munkát vállalni anime vagy manga területen. Tud nagyon jól rajzolni, ez az álma. Tudtok segíteni? Köszi előre is.
Elhaym Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2964

Én is várom, hogy láthassam a Tryt.:D

 

A mostani Inuk jók voltak. Szombati vicces, Vasárnapi izgalmas.

Előzmény: Strange Boy (2963)
Strange Boy Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2963
Ja,és a Slayers nyitó zenéje meg jobb,mint valaha!:)
Előzmény: Strange Boy (2962)
Strange Boy Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2962

Persze,nézem az Inu-t.Még szép!:) Most hétvégén nem tudtam nézni,így ma meg holnap fogom látni.

A Trigun-t sajna nem összefüggően láttam/látom,mindig máshogy csípem el.De azért teccik!:)

Ez az új Slayers is nagyon jó.Féltem,hogy valami lapos történettel fogják majd folytatni,de szerencsére nem így lett,és nagyon jók az új karakterek is!

Előzmény: Elhaym (2955)
Deka1 Creative Commons License 2006.02.04 0 0 2961
Igazából minden műfajra nyitott vagyok, még1x köszönöm a javaslatokat. :)
Előzmény: Mr.Grey (2960)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.02.04 0 0 2960
Illetve, ha szereti a delikvens a fantasy műfajt, ajánlott még ezek mellett a Tales of Phantasia első három része is (a negyedik még csak most készül, talán márciusban fog megjelenni Japánban).
Előzmény: noway (2959)
noway Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2959
Alapművek: Osii további filmjei (Ghost in the Shell 2: Innocence, Jin-roh, Avalon), Mijazaki filmjei (Monoke Hime, Csihiró, A vándorló palota, Laputa stb. stb.), Lain, Neon Genesis Evangelion, FLCL.
Előzmény: Deka1 (2954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!