Keresés

Részletes keresés

good news everyone Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54805

Oktató anyagra gondoltam, de az ingyenes sw is érdekelne.

Bár arra mintha lenne Ableton Live Lite.

Előzmény: Törölt nick (54799)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.19 -1 0 54804

Csöves hang abból sem fog jönni :-)

Előzmény: Borzas (54801)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.19 -1 0 54803

Igen, átvételkor letapiztam a gumigyűrűt, és eléggé jó állapotban volt, postával végképp nem vennék használt hangfalat. Egyébként van izgalomfaktor, én mondjuk kurvára ideges voltam, amikor B&W DM601-et, T+A akármit, felsőbb kategóriás JBL-t, Infinity-t vittek el az orrom elől, jóval áron felül, mert ezeknek valszeg adrenalinforrás licitálni a nagy nyugalomban és jólétnek, én meg olcsón akartam hangfalat venni :-)

 

Bad Cat van a Thomannon olcsón, és ebből le lehet faragni a német áfát, úh. 550 ajró körül jön ki, az nem basz azért földhöz. Engem sem zavar, ha színezett a hang, de ne legyenek benne durva kiemelések vagy vágások (>3 dB), az már hallhatóan beleszól a hangba, szerintem. Vagy nemtom, a kiegyensúlyozottság jobb szó. Az biztos, hogy pl. a Fenderek nem ilyenek (attól még lehetnek jók, persze).

 

Mindegy, a belinkelt Bad Cat hangminta alapján elég jó.

Előzmény: Törölt nick (54798)
florg Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54802

Csöves hang abból sem fog jönni.

Előzmény: Borzas (54801)
Borzas Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54801

ja, amúgy van a löncsboxnak nagyobb kiadása, és még az is kicsi. http://www.ztamplifiers.com/products/club.html

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54788)
dreamtom Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54800

Oktató van könyvben is, olcsóbb (5,6k)

 

SIMON MILLWARD : Cubase 5 - Kezdőtől a profi szintig


http://www.7books.hu/book.html?a=191857

 

 

Előzmény: good news everyone (54797)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54799

Mármint mire keresnél ingyenes alternatívát? Cubase oktatóra vagy modellezős szoftverre?

Előzmény: good news everyone (54797)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54798

Az jó vétel volt. A használt hangfal főleg az éltesebbek között rizikós, ott már öregszenek az anyagok, amúgy a használt hifi vadászata legalább annyira bizsergető, mint a használt hangszeré. A Squeezeboxoknak valóban gyenge a D/A konverterük, de legalább a Touch digitális kimenete okés, egy korrekt külső DAC kisebb csodát tesz vele. A Naim Uniti (unitiqute) kibaszott jó, egy életre megfelelne, csak drága. Vannak a Pioneernek új lejátszói, árban félúton a squeezeboxok és a Naim cuccok között, azokat kéne meghallgatni.

 

A Bad Cat egyik húzóneve a Porcupine Tree-s Steven Wilson. Ha azt mondom, sosem voltam még olyan jó hangzású koncerten, mint a Porkin az amúgy nem jó adottságú PeCsában, abban semmi túlzás nincs. Betegesen igényes a figura. Hülyén hangzik, de a neve nekem garancia. Jó drága erősítők azok is. Mondjuk az egyenes frekimenet nem tudom, mennyire túlzó elvárás, sosem mértem még gitárerősítőt, de nem bánom, ha színez egy cucc, az ugyanúgy része a karakternek, mint mondjuk a tér vagy a dinamika.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54796)
good news everyone Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54797

Eh, 14k :/

Először azért megpróbálok ingyenes alternatívákat keresni.

Előzmény: dreamtom (54768)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.19 -1 0 54796

Tudom, adott pillanatban beszippantott engem is, és tökéletesen értelmetlen. Mondjuk annyi előnye volt, hogy mivel elég jól ismerem a különböző hangfaltípusokat és különböző nemzetek által gyártott hangfalak (nem vicc) karakterisztikáját, látatlanban sikerült vásárolnom 80 frankért (kb 20e huf) egy húsz éve még 500e forintér árult hájend hangfalat (MB Quart MCS 690) a helyi vaterán, szóval lehet olcsón is hifizni, de nem az elején. Mivel nekem is csak flaccok vannak Svájcba', újabb szűk keresztmetszet derült ki: a médiaboxoknak viszonylag szar a DAC-uk, szóval most abba kell fektetnem. Majd veszek egy külső hangkártyát, ami erre is jó, meg rekordingra is.

 

A Blackstarokat néztem, a Koch-ok is elég kiegyensúlyozottan szólnak, ami fehér folt, és tetszett, az a Bad Cat, az ismert márka? Soha nem hallottam róla, és eléggé ilyen Harley Bentonos neve van (mondjuk a Blackstarnak is). Ezek mind 5-600 euró között futnak. Ja, és nekem KELL a tiszta, egyenes frekvenciamenetű csatorna, a NT azért is véleményes.

Előzmény: Törölt nick (54795)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54795

Úúúúú, az még egy feneketlen kút. Ha kivenném a pénzt a gitárcuccokból (két gitár, erősítő, multieffekt, olyan 300e), abból egy normális erősítő vagy hangfalpár kijönne - és még hol van a lejátszó, kábel, DAC. Ja, és én már a modern kor gyermeke, digital boy vagyok, nincs bakelit, csak egy NAS tele flackel, meg rengeteg CD. Egy hálózati lejátszóra mocskosul fáj a fogam, hiányzik a squeezebox, amit tavaly elpasszoltam.

 

Mesák tényleg drágák, egy Mini Rectifier is 1000 dollár... Ami még ilyen vegyes blúzos-rockos használatra elég jó kombó, és megfizethető, az a Blackstar HT-5C. A kis Night Train meg a csöves Fenderek mellett még azt tettem el talonba.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54794)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.19 -1 0 54794

azt kellett volna már rég, és egyéb, értelmesebb dologba ölni a pénzt, mondjuk hifizésbe

Előzmény: Borzas (54793)
Borzas Creative Commons License 2013.02.19 0 0 54793

nem gondolod te ezt elég komolyan, szerintem add el a gitárt is.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54792)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54792

Nem az ára, a hangja, de mondjuk ehhez le kellene ülni gitárral elé. Nekem eddig mind közül a mezabugi kombók jöttek be a legjobban, de nincs az az isten, hogy én annyi pénzt kiadjak.

Előzmény: Törölt nick (54791)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54791

Mármint árban sok? Itthoni boltok 80-ért adják ládával együtt, szerintem best buy. Németeknél drágább...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54785)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54790

magamat ismerve addig fogok hezitálni, míg elfogy a della

Előzmény: Borzas (54789)
Borzas Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54789

nos, igen.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54788)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54788

A lancsboksz majdnem jó, de nem vethető össze egy legalább 10" csöves kombó hangjával, akármit csinálsz. Másodiknak, ha sokat járnék haknizni békávéval, igen.

Előzmény: Borzas (54787)
Borzas Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54787

vegyél egy Lunchboxot, ha már úgyis svejcba vagy kempingezni

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54785)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54786

Ez a pickup picker jó móka :-)

Előzmény: Törölt nick (54780)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54785

Az igazi sztratóhoz kell a csillogás és a leengedett húrok csörgése, szóval nekem nagyon nem jött be a rózsafa, pedig a boltos nagyon ajánlgatta.

Az ES kopiban eredetileg egy humbucker házba szerelt single coil volt (!), aztán amikor a Fibenáre - amúgy csodásan - felújította, tett bele saját pickupot, ami viszont szar, mert túl sötét a tónusa, és az indítás és a lecsengés nagyon furcsán viselkedik (gondolom, a hang közepe megindul, vagy nemtom), az a gitár még egy jó pikapot kap egyszer, de most sztratózok :-)

 

A belinkelt Vox tényleg jó, de nekem túl sok :-) Néztem a Fendereket, de azok minden kvalitásuk ellenére maszatolnak néha (és némelyik), majd meglátjuk. Most még chf-hitelt fizetek vissza :-) A pengetés meg nekem is kiderült, eleve nem sok rog/blueszenét játszottam torzítva, rögtön kiderültek a nem szándékos hangok és a pontatlanságok ...

Előzmény: Törölt nick (54780)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54784

Néztem én is, de ez az envelopos marháskodás ilyen stúdióblöff ízt ad a dolognak, ez azt hiszem, inkább dinamikus játék kérdése, és mint ilyen, inkább a kézben van. Még van valami trükk, amivel a hangerőpoti működését logaritmikusból lineárissá lehet varázsolni, azt tanácsolták, de nem tudom, hogy jó-e, majd kipróbálom. Meg én nagyon szeretem a tubescreamert :-) Amúgy igen, csöves erősítő.

Előzmény: florg (54778)
good news everyone Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54783

Most egyébként eléggé baráti árban van szerintem, 50k. Én még kicsit drágábban vettem.

Otthoni gyakorló, felvevő erősítőnek simán jó lehet.

Felvenni még nem tudtam, mert egyrészt mikrofon (még) nincs, másrészt még bénázok a szoftverekkel.

Előzmény: Törölt nick (54781)
good news everyone Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54782

Hehe, Vox Lil' NT-m van otthon, egy Cannabix Rexre meg rá és egy HW1 HSS szólaltatja meg :)

Blues és keményebb rock hangzásra jó. "Clean"ben is jó (bár nincs clean csatornája), a középső pickup viszont nagyon szépen jön ki rajta.

Előzmény: Törölt nick (54780)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54781

 

Érdemes megnézni, akkor is, ha egy HH elrendezésű Strattal pönget a videóban a szakállas bácsi. Zseniális kütyünek tűnik, a saját 10 collos ládája mellett kipróbálják egy 4x12-es Marshallon is, meghajtja, ahogy kell. Tavasszal-nyáron szerintem beruházok egy ilyenbe.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54780

Rózsafa nem maszatol, a mahagóni test inkább. A jávor fogólap csillog, kifejezetten magasba húz, ahhoz képest kiegyensúlyozottabb a rózsafa fogólap, nem bántja annyira a frekimenetet. Stratón, pláne telén annyira nem is szeretem, kicsit elvesz a hangszerek csillogós karakteréből, viszont általános célú rockgitárba szerintem igen fasza a jó minőségű rózsafa.

 

Az ES-335 kopiban biztos valami alacsony jelszintű pickup volt, meg az egy üreges testű cucc, ellentétben a tömör testű, koptatólap nélküli metálgitároknál. A vintage humbuckerek jelszintje 200 mV alatt marad, egy modern, hi-gain hanghoz kitalált hangszedő ennek 2-2,5-szeresét is tudja.

 

Ez jó móka: http://www.dimarzio.com/pickup-picker

Faanyaghoz, pozícióhoz, hangzáshoz lehet pickupot javasoltatni, és az ajánlott szedők jellemzőiből kb. össze tudja szedni az ember, mit is keres.

 

Svájcban valóban nem járok sűrűn. :) Amúgy Puli barátomnak egy csöves Fender kombója és az a Mesa V-Twinje van, baszki, egy Gretsch üreges testű gitárból haraphatóan sűrű hangot hozott ki, nem beszélve arról, amikor rádugtuk a Jacksonomat. Az a torzító zseniális, laza blúzos krancstól a rectifier-szerű durvulatig mindent tud, és mivel csöves, nagyon szellős, nem nyomja úgy el a dinamikát, mint a tranyós dolgok. Én is szeretnék átállni csőre, több okból. Egyrészt a dinamika, másrészt az őszinteség. Van egy erősítők készítésével foglalkozó srác, a kedvenc hangszerészem mellett dolgozik, múltkor rádugtuk a gitáromat egy 4x12-es ládára és egy 100W-os durvulat fejre, kb. 2 másodperc alatt kiderült, mennyire koszosan, ügyetlenül pengetek. Tranyós cuccon nem feltűnő, csövesen viszont szégyen, milyen szarul játszottam. Ijesztően gyors, hirtelen volt a hangindítás. Nekem is Kettner kombó van otthon, önmagában hallgatva ügyes dolog, de egy rendes csöves kombóhoz (fej+ládához) képest tompa, és tere sincs.

 

Tudod, mit nézz meg blúzra? Vox Lil' Night Train :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54777)
dreamtom Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54779

Oh pardon!

Én kérek elnézést!

:)

Lassú voltam, a kollega közben elég jól körülírta a témát. Csak annyit tennék hozzá, hogy a Maiden - a koncertképek alapján - SC pickupokat használ, bár Murray wiki oldala szerint humbucker/single-coil/humbucker beállításokkal dolgozik a - saját signature - Stratoján.

A belinkelt Krankshaft hangmintáját meghallgatva egy nem túlságosan túlvezérelt kellemes OD hangzás jött át, blues-rock-hoz ok-s (a minta után valamiért az Oasis ugrott be). Ha metált akarsz, vagy a Metal/distortion pedál, vagy a satch által említett csöves torzítások a nyerők.

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54771)
florg Creative Commons License 2013.02.18 0 0 54778

Azt, amit szeretnél, pedálban a Boss DynaDrive tudja. Amúgy meg a csöves erősítő. :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (54776)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54777

Azt hittem, hogy a rózsafa maszatol, és kell a sok magas, ezek szerint nem? Vagy ez megint al-stílus-függő?

Előzmény: Törölt nick (54775)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.02.18 -1 0 54776

Nagyon köszönöm, de jelenleg Svájcban tengetem a napjaimat, nem hiszem, hogy arra jársz :-)

Egyébként jelenleg azt próbálom elérni, hogy pengetés-hangerőből tudjam állítani a drive mértékét (legalábbis részben), szóval ez a metálhangzás tényleg csak a határok megismerése. Mondjuk a "torzítást a kombóval/fejjel kell előállítani" az mindenre igaz, sajnos a tranyós kihajtás elég mocsadék szar, kellene már nagyon a csöves cucc. Kösz mégegyszer az infót.

Előzmény: Törölt nick (54773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!