Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221898

Klassz!

Előzmény: 55judit (221897)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 1 221897

Megmutatom cica kinti lakosztályát. A bejárata felére még ki lehet hajtani a doboz oldalát. Van benne elekrtomos melegítő párna is. Ha nyílik az ajtó, úgy vágódk ki belőle mint a villám. Benne alszik éjjel ha éppen nem csavarog, és legalább nem büdös, szaros ólakban húzza meg magát.

A tetején is van ülőke, mert mikor sütött a nap, szeretett ott üldögélni.

 

Megrendeltem a bolhairtó cseppet, viszont azt már csak jövő héten kapjuk meg.

Yanez. Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221896

Cic cic cic cic cic cic cic cic cic cic 

55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221895

Megveszem akkor. Köszi.

Előzmény: CBNora (221893)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221894

Azt még nem próbáltuk. Látom, az féreghajtó is egyben.

Előzmény: Bubo.Bubo. (221889)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221893

Ja, látom, ez jó adag.

Előzmény: 55judit (221891)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221892

Nem tudom, de először inkább ki kellene próbálni, hat-e. Arra figyelni kell, hogy a macska méretétől függően megfelelő adag legyen. Lemonka pl. 4,5 kg, neki már a 4 kg fölötti macskának valót kell venni.

Egyébként valószínű, hogy eláll, 4 hónap nem hosszú idő. Jól lezárt adagokban árulják.

Előzmény: 55judit (221890)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221891
Előzmény: 55judit (221890)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221890

Nóra itt lenne kedvezőbb áron, 1.600 ft/db, de 4 havit kell megvenni. Nem tudod esetleg több hónapra jó a szavatossága?

Előzmény: CBNora (221885)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221889

nálunk Broadline-ot ad az állatorvos, 1 adag 3000 ft

Előzmény: CBNora (221885)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221888

Ha nem szerepel a leírásban, hogy jó macskának, akkor nem szabad vele kísérletezni. Ami jó kutyának, árthat a macskának.

https://moramancs.hu/tudnivalok/kisokos-gazdiknak/tudasbazis/bolhairto-mergezes-macskaban/

Előzmény: Magdi60 (221884)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221887

Elvileg a lakásban élő lárvákra is hat, és ez igaz lehet, mert állandó porszívózás nélkül is kikoptak a bolhák, miután VHO-t ellepték egyszer, és ezt rákentük.

Előzmény: CBNora (221885)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221886
Előzmény: 55judit (221877)
CBNora Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221885

Mi Advantage-ot használunk, az jó. Rácsepegtető. A Frontline és Frontline Combo nem hat.

Előzmény: 55judit (221877)
Magdi60 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221884

Ez is jó biztos, de erős idegméreg, vigyázz a cicára.

Előzmény: 55judit (221882)
Magdi60 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221883

... és heteken át ...

 

Lehet letenni peremes tálcákat benne vízzel, kis mosogatószerrel, beleugranak, megfulladnak, de ha nem csúszik a széle kimásznak. Mivel a meleget szeretik, a vizestálakban mécsest nem árt úsztatni.

 

És majd később a becsöpögtetett cica lesz a legjobb bolhairtó :-)

 

Piretrin extra bolhairtó por kell mindenhova, de a cicát nem érheti.

Előzmény: Bubo.Bubo. (221881)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221882

Azt látom, az eltérő nevű poroknak megegyező a hatanyaga, csak a hatóanyag mennyiségben van külömbség. Ebben: https://www.kedvence.hu/piret-mix-bolhapor-100gr picivel több a hatóanyag mint a többiben, viszont azt írja kutyáknak és madarakn ak. Olyat nem találtam ami macskának való. Vagy mindegy?

Még ma 14 óráig rendelek hátha pénteken megkapom. Addig várok, hátha kapok jobb ötletet valakitől.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221881

naponta fel kell porszívózni és mosni, amennyire lehet, a padlón tanyáznak inkább

 

Biokill és ehhez hasonló spray-ket lehet még venni és befújni a padlót és a bútorokat

Előzmény: 55judit (221877)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221880

Köszi azért délután keresgélek bolhapor ügyében a neten.

Előzmény: Magdi60 (221878)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221879

Állatorvos mondta hogy a bolhapor már hatástalan, ezért vannak a cseppentősek bevezetve. És bolhaport mikor régebben kerestem, azt mondták az üzletben hogy kivonták a forgalomból mert hatástalan. Én úgy tudtam, hogy a cseppentőstől elpusztulnak az élősködők.  Hát akkor most igazán nagy bajban vagyok.

Előzmény: Magdi60 (221878)
Magdi60 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221878

Ha a lakásban elszaporodik a bolha nagyon nehéz kiírtani. A havi 3eFt még a legolcsóbb spot on. Sajnos.

Van bolhapor, ha ennyire sok a bolha, be kell szórni minden szőnyeg alá, takaró alá, ágy alá, szekrény alá, mindenhova, 1 kilósat érdemes venni. A cicára meg ne olcsó riasztósat (ezért szórja szét a lakásban), hanem olyat vegyél amelyiktől megdöglik a bolha ha megcsípi.

Előzmény: 55judit (221877)
55judit Creative Commons License 2020.12.03 0 0 221877

Cica tele van bolhával. Vettem neki cseppentőt ami kullancsra és bolhára való, majdnem 2.000-ért és hatástalan. Ő évekig az utcán élt, de mióta befogadtam a lakásban kap enni, mert a maradékra kint hamar rászoktak az utcabeli jól tartott macskák. Egyre többet tartózkodott bent mindkettőnk örömére. Eljutottunk oda, hogy ha kicsukom, ordítva kaparja az ajtót. Tehát bent szórja a bolhát, már engem is csíp. Hiába mosok ki minden ruhámat, ágyneműmet, max. 2 nap múlva újra mászik a bolha a ruhámban. Tudtok-e valamilyen bolhairtó megoldásról?

Ja, és tudok még egy spotról ami minden élősködőt pusztít a macskán, de az majdnem 3.000 ft lenne havonta. Ezt eleinte meg is vettem, a szőrtetűt és a fülatkát is kitakarította cicából. De most érte se tudnék menni mert Veszprémben kapható, oda pedig zsúfolt buszon kellene oda-vissza 1-1 órát utazni amire  nem vállalkozom mostTdtok valami mást ajánlani? Nagyon fontos lenne mert mindketten szenvedünk.

Basil és kisegér Creative Commons License 2020.11.30 0 0 221876

Nagyon szivesen. Valaszoltam imeledre is az iment. (Es ne tord a fejed, nem dio az :))

Előzmény: 55judit (221875)
55judit Creative Commons License 2020.11.30 0 0 221875

Ennek a nagy piszok zabálógépnek igazán jó sora van. Mikulás csomagot kapott Basil és kisegértől. De még mekkorát! Rengeteg kaja van benne.

Nagyon szépen köszönjük Kriszta! Már töröm a fejem hogyan háláhatnám meg. Ki fogom találni!

Előzmény: 55judit (221851)
_Zsenic_ Creative Commons License 2020.11.29 0 0 221874

Juj de szépek ezek a cicák:))

55judit Creative Commons License 2020.11.27 0 0 221873

Új tulajdonosa van a háznak. Annyit tudok, hogy még idén beköltöznek. Addig meg etetgetik mások a macskákat. Egyébként én már értesítettem kutya és macska ügyében is a siófoki menhelyet, az van legközelebb ide. Ugyanis az én  utcámba rendszeresen raknak ki kocsiból kisállatokat. Mind a kétszer egy ingerül női hang jelezte hogy nagyon elfoglaltak, a menhely tele van, de talán majd holnap eljönnek ha még ott lesz a kutya vagy macska. Persze nem  jöttek, de azt sem lehet garantálni hogy helyben marad napokig egy idegen helyre került megrémült kisállat.

Tehát zeknek a macskáknak hamarosan lesz valamilyen gazdájuk. Ilyenbe most nem érdemes beleavatkozni.

Előzmény: Anyóca99 (221872)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 221872

Nem lehet szólni menhelyeseknek ?

Előzmény: 55judit (221871)
55judit Creative Commons License 2020.11.26 0 0 221871

Most voltam eü. sétán. Egyik ismerős éppen macskát etetni ment egy megüresedett házhoz. 2 öreg cica van ott, az egyiket láttam. Olyan kivert kutya tekintettel nyávog. Nem sovány, de látszik rajta hogy nem szeretgeti már a gazdája. Öreg a néni, elvitte a lánya. Macskák nélkül. A másik cica nyáron fialt, maradt belőlük 3. Időnként van hogy valaki visz nekik enni, de nagyon sajnálom őket. 

Basil és kisegér Creative Commons License 2020.11.26 0 1 221870

Imadnivaloak! :)

Előzmény: Dzelem (221869)
Dzelem Creative Commons License 2020.11.25 0 3 221869

Your monthly Ruffalo kitten update 🤗

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!