Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2023.05.19 -1 1 32524

Te is kevered a kronológiát. :)

Tehát először volt a Bruno & Bruno, ami Herczeg Z. (ma: Dining Guide) és a Bortársaság tulajának (Tálos Attila) közös vállalkozása volt.

Nem ment jól, Herczeg kiszállt, átkeresztelték Tantira és jött a fine dining Pesti Istvánnal, majd a csillag.

Utána Pesti I. el (Tatára), jött helyette Heiszler Olivér (én akkor nem jártam, mert egyszer igen vacak ételt kaptunk, felháborítóan kicsi adagban).

Utána Heiszlert kibacták, Eszenyi Dániel lett a konyhafőnök, majd Botos Tamás, és a sommelier lett az üzletvezető. Ekkor szerintem igen jó volt az étel (visszavettek a konyhaművészkedésből), a csillagot viszont elvesztették.

Aztán a BT tulaja megunta a dollárkötegek kitermelését (:D) és becsukta a Tantit.

Utána lett egy másik társulat, Huszárral a konyhán. Az étterem új nevét elfelejtettem.

Aztán ők is balra el.

Utána lett a budai úrinők gofrizó helye, Maison néven. Az is kipurcant.

Most itt tart a dolog, hamarosan pilates-stúdió nyílik ott.

Előzmény: Mazsola0070 (32523)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 32523

A Bruno nagyon jó volt, és utána még akkor is, amikor "Huszár Krisztián étterme" állandó eposzi jelzővel futott, nem tudom ekkor mi volt a neve. (Amiben csak az hibádzott, hogy valójában nem Huszár Krisztián étterme volt, amit abból gondolok, hogy valószínűleg nem saját magát rúgta ki a saját étterméből.)

 

Aztán utána jött a szintén nagyon gyorsan dobbantó Pesti és a két hónap alatt megszerzett Michelin-csillag, na akkor már nem voltunk, és azóta sem.

 

 

Előzmény: Hepci (32521)
Caipi Creative Commons License 2023.05.19 0 1 32522

Na de miért foglalkoztok egyáltalán egy nem fizetett hirdetéssel?

És csak ő lehet az, aki azt hitte, hogy ismeri az ázsiai konyhát, ha szerinte 2023-ban és velük tört be az autentikusság....:)

Előzmény: Mazsola0070 (32520)
Hepci Creative Commons License 2023.05.19 -1 2 32521

Nem szívesen írom, de megismétlem: nem lenne nagyon nagy baj, ha tájékozott lennél abban, amit leírsz. Az oké, hogy téged a hideg kiráz a fine dining-tól, ezt már tudjuk itt mindannyian, már leírtad többszázszor...

 

Tehát: Bruno (& Bruno), ez volt az ominózus helyen az első étterem.

Itt írt róla egy közepesen (sem) sikeres, ám megvesztegethetetlen gasztroblogger (én):

http://gasztrojazz.blogspot.com/2013/06/bruno-bruno-67-ok-gasztroplaza.html

 

Ha látsz a fényképeken bármi fine dining-ot, légyszi, jelezd, és azonnak meghívlak a Rosensteinbe egy szalontüdőre!

Előzmény: Boszorka (32519)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 32520

Az a Hai Nam Pho volt, már közel 8 éve.

 

Viszont érdekes a dolog, mert a Hai Nam is a 27. szám alatt működik, az alább linkelt Pho36-is, és nekem úgy tűnik, hogy a kettő nem ugyanaz.

 

Nagy igény lehet arrafelé a vietnámi kajára, ha ugyanazon a címen két pho levesező is el tud működni.

Előzmény: Amerigo61 (32517)
Boszorka Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32519

Brunoban is csak az étlap felét értettem meg, persze tudom elég korlátozott vagyok. Az árak viszont egyáltalán nem voltak Mezzo szerüek. Egyszer volt valami fénysugár, mikor a vendéglő tönkre ment és a személyzet akarta tovább vinni. Akkor volt kb. 2-3 hét, ami egy rendes család ebédelő hellyé tehette volna a helyet. Soha nem láttam ott annyi embert, mint ezalatt az idő alatt. Aztán, a számomra ismeretleen, tulajdonosok nem akarták kiadni nekik az üzletet, így szépen bezártak.

Reggel én soha nem járok arra, de délben már nemigen voltak emberek. Sajnos a Felicita is lesüllyedt valamelyest. Elment a valódi olasz pizza fiu, aki tényleg finom pizzákat gyártott. Az egyéb ételek is eltüntek részben az étlapról. A multkoriban bementem egy pizzáért, akkor tapasztaltam mindezt. A pizza feltétek is valahogy szegényesebbek voltak mint régen.:-(

Előzmény: Hepci (32516)
seci Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32518

Ja kérem, aki Azsiába megy enni az minimum oltassa be magát Hep-A/Hep-B-ellen ;)

 

-seci

Előzmény: Amerigo61 (32517)
Amerigo61 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32517

Ez a régi MOL-székházzal szemben van? Ott valamelyik pho levesező egy időre bezárt, mert néhány vendégük hepatitist kapott a kajájuktól ...

Előzmény: Mmm007 (32513)
Hepci Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32516

Nem lenne baj, ha legalább tudnád, hogy miről beszélgetünk - a Bruno pont annyira volt fine dining, mint a Mezzo.

 

Nekem egyébként fogalmam sincs, hogy mire van itt igényük a budai népeknek. Az utolsó kísérletről (Maison) pl. azt gondoltam, hogy van annyi vendég, ami eltarthatja, aztán mégis bezártak.

Az előző olaszról is úgy gondoltam, hogy van elég vendége, aztán ők is bezártak.

A mostani olaszról is azt gondolom, hogy van annyi vendég, ami eltarthatja, aztán a fene tudja, hogy nyitva lesznek-e még fél év múlva.

Előzmény: Boszorka (32514)
Boszorka Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32515

Úgy örölök ilyenkor, hogy nem vagyok egyedül.:-)

Előzmény: Caipi (32507)
Boszorka Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32514

A  tévedés abban van, hogy szerintem, itt ezen a helyen nem a fine diningre van vendég. Ha olyan Mezzo jellegű étlap étel és árak lettek volna, ment volna remekül. Mezzo mindig jól látogatott. Hétköznap délben.  A magam fajta egyszerű pórnépre kellene gondolni ilyen szempontból, nem a celebekre és hasonlókra.  Nem tudom a Bagatel menyire megy, de nálunk nagyon kicsi választék volt egyszer mikor kipróbáltuk. Akkor tele volt.

Előzmény: Hepci (32504)
Mmm007 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32513

PHO36: ha igazi vietnámi ízekre vágysz

 

Éveken át azt hittük, hogy ismerjük az ázsiai konyhát, még nem betörtek hazánkba az autentikus keleti éttermek, amilyen a Pho36 is az Október huszonharmadika utcán, a 4-es villamos vonalán.

 

https://noitemak.hu/pho36-ha-igazi-vietnami-izekre-vagysz/

Caipi Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32510

A nevét láttam már, de azt nem tudtam, mit csinál, tőlem stand-upos is lehetett volna vagy tévébemondó. :)

Előzmény: Hepci (32509)
Hepci Creative Commons License 2023.05.18 -1 0 32509

A Mágáról csak hallottál, őt óriásplakátokon (is) láthatod, kb. a hegedűsök győzikéje.

A másik különféle nehezen emészthető improvizatív zenét produkáló projektekben játszik.

Előzmény: Caipi (32507)
Hepci Creative Commons License 2023.05.18 -1 0 32508

Feltehetőleg jó ott a pizza, de én egyszer voltam és nem vágyom vissza. Akkor egy bő órát vártam a pizzámra, minden és mindenki fontosabb volt nálam nyilván éppen, még azok is hamarabb kapták meg, akik utánam fél órával érkeztek.

Előzmény: Caipi (32506)
Caipi Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32507

Én istenadta pl. egyiket se ismerem. :)

Előzmény: Hepci (32504)
Caipi Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32506

És az Igen? Rég voltam ugyan náluk, de nekem az is bejött.

Előzmény: Hepci (32501)
Boarhunter Creative Commons License 2023.05.18 0 0 32505

Szimplán egy elmebeteg. Tipikusan az a lúzer akit egész életében szívattak mert kicsi volt, nehéz felfogású és ronda. Ezért soha nem mert/tudott visszaszólni senkinek. Ebbéli frusztrációit éli ki a névtelen netes mocskolódásban. Élvezi a kis hülye, hogy az index fórum előnye egyben a hátránya is, nincs szűrve a regisztráció, bármilyen idióta be tud lépni korlátlan alkalommal.

Előzmény: Durian Mochi (32494)
Hepci Creative Commons License 2023.05.18 -1 0 32504

A "tetszés" elég relatív fogalom, a helyedben nem is érvelnék vele... pl. egy komoly zenekritikus véleménye többet számít, mint 8 millió prolié.

Ettől még természetesen Mága Zoltán sokkal jobban "tetszik" az istenadta népnek, mint Lantos Zoltán, ugye...

Előzmény: Boszorka (32503)
Boszorka Creative Commons License 2023.05.17 0 0 32503

Feltehetően sok másnak se tetszett, különben nem döglött volna be mind, rövid idő alatt.

Előzmény: Hepci (32496)
Boszorka Creative Commons License 2023.05.17 0 0 32502

Nem ismerem, de én is így tudom a dolgot. Néha engem is üldöz, van, hogy észre se veszem mert a moderátor pillanatok alatt eltünteti. Soha nem reagáltam rá, így abba hagyta. Értelmes dolgokat még nem láttam tőle.:-(

Előzmény: Durian Mochi (32494)
Hepci Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 32501

Azt a gulyáslevesest a világbajnokságra kreálták, ahol több műfajban az ő pizzásaik képviselték Magyarországot.

Én ilyen extremitást nem kóstoltam ott, de Budán ez a legjobb tésztájú pizza a Hétköznapoké mellett, azzal a nagy előnnyel, hogy a Fermento teljes értékű étterem, tehát van más is a pizzán kívül, meg van normális bor, kávé, stb.

Előzmény: Caipi (32499)
kifli Creative Commons License 2023.05.17 0 1 32500

pedig igen jó a Fermentó szerintem. lehet, hogy holnap be is nézek:)

Előzmény: Caipi (32499)
Caipi Creative Commons License 2023.05.17 0 1 32499

Na erről a Fermentoról se lehet sokat megtudni. :D A honlapjuk egy darab oldal, a Facebookon nem látok menüt, és tovább nincs kedvem keresgélni.

A kép a gulyásleveses pizzával viszont határozottan nem vonz. :) 

Előzmény: Hepci (32497)
Caipi Creative Commons License 2023.05.17 0 0 32498

Nem, de ezek szerint el kell mennem. Jegyezve, köszi. :) 

És tudod, nekünk rokonlátogatás is, meg szoktuk előre beszélni az anyukával, aki mondta.  Aztán hozzá megyünk, és vele átsétálunk az étterembe. És nekem muszáj mindig Margheritát ennem, mert az olyan jó, és nem is szoktunk kérni mást, de úgyis kapunk. :) De amúgy már én is gondolkoztam, hogy egyszer két napra kellene menni, hogy valami mást is egyek már. 

Ja és volt, hogy várlátogatást kombináltunk hozzá, most éppen egy tengerszemen gondolkozom pluszban. 

Előzmény: Hepci (32497)
Hepci Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 32497

Akad azért jó pizza közelebb is. A Fermentóban (Csalogány utca) például voltál már?

Engem inkább az egyéb ételek vonzanának Encsre, ha hajlandó lennék ennyit autózni egy étteremért és hetekre előre foglalni helyet (legutóbb nem fértem be egy csobádi rendezvényről foglalás nélkül beesve).

Előzmény: Caipi (32491)
Hepci Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 32496

Volt ott normális étterem több is... legfeljebb neked nem tetszettek...

A Bruno is jó volt, aztán a Tanti is igen jó volt, a Pesti Istvánt követő egyik konyhafőnök időszakát leszámítva, amikor átmenetileg abbahagytuk a látogatását.

Ez a legutóbbi pedig ilyen budaijónő-kompatibilis valaminek tűnt, a célcsoport tagjai gyakran ott is reggelizgettek-kávézgattak, a fene tudja, hogy mi történt. Bár bazi drága lehet a bérlet, lehet, hogy ezt vendéglátásból bajos kigazdálkodni.

De most hurrá, a budai jónők mostantól majd járhatnak oda pilates céljából, aztán benyomnak egy bowl-t vagy smoothie-t a szomszédos Acai nevű izében. :)

Előzmény: Boszorka (32493)
nagypapi51 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 32495

Velem csak mocskolódik, ill. próbálna, de spambe kerül azonnal.

Ha normális lenne, még válaszolnék is, de ez vmi perverzió, hogy a topikokban játszik

az idegeinkkel. Mosolyogni kell rajta és kész. Sajnálom.

Előzmény: Durian Mochi (32494)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.05.17 0 0 32494

Ismeri valaki személyesen? Az USA topic szerint egy a hetvenes éveiben járó férfi, aki az év kb. felét Floridában tölti, és a sok trollkodás mellett hasznos dolgokról is ír.

Előzmény: nagypapi51 (32489)
Boszorka Creative Commons License 2023.05.17 -2 0 32493

Most láttam, hogy a Hegyvidék központban a vendéglő helyett pilatus studió nyílik!  Hogy ezek képtelenek voltak a tizenvalahány év alatt egy normális éttermet idehozni. Grrrrrr......:-((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!