Keresés

Részletes keresés

Saca Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1356
Rizo:
Én se akarok 60000+ -ért venni, de 30xxx-szel még kiegyeznék.
Marhára idegesít, hogy zuhanyozásom fele azzal megy el, hogy a csapot tekergetem (lehet, hogy helyi sajátosság).
Miért jó a központ termosztát ? Hogy kell azt használni ?

Saca

Előzmény: rizo (1353)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1355
Kedves Tacsa!
Kösz a javítást. Intézkedem, de az adatok átírása nem túl könnyű, mert az egész Adattár egy baromi nagy adatbázis, amit csak egyben tudunk módosítani.
Más. Nem mondtam még itt a topicban ilyet, de Obi wan érdeklődési szintje szerintem túlzott. Ha igénye van arra, hogy ne csak a barkácsolást, hanem a hozzá szükséges számítást is maga végezze, akkor csak csinálja. Ha vállalja a felelősséget, hogy saját maga megfelelőnek minősíti a födémgerendákat, csak csinálja. Szerintem ez az a szint, amikor én nem vállalok felelősséget azért, hogy tanácsolok neki valamit.

Saca!
Nem én írtam a kartácsszeget. Lehet, hogy valaki írta, de nem én voltam.

tacsa Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1354
Kedves Obiwan!
Ahogy korábban már jeleztem, ha a "sárréteget" leveszed, tehermentesül a födém, és akkor ledobhatja a vakolatot alul. emiatt mondtuk Hacsekkal, hogy legjobb egyszerűen ráfektetni fóliára a sárréteg fölé a hőszigetelést.

Üdv
tacsa
P.s.: amit konkrétan kérdeztél , arra persze a válasz az, hogy lehet így csinálni, de ott is kellene fólia a szigetelés alá, különben lefelé hullhat az apraja.

Előzmény: Obi wan (1351)
rizo Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1353
Saca:
En is olyat szerettem volna, de miota bementem a boltba, az egykarost sokkal olcsobban szeretettem :)
Viszont azt tervezem, hogy kozvetlen a bojler utan teszek egy "kozpont termosztatot" latott mar valaki olyat? En csak beepitve.
Rizo
Saca Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1352
Köszi a csempézés+járólap+fuga válaszokat.
Viszonzásul újabb kérdések :)

Padlószőnyeg (igen, szeretem a poratkákat :) :
Háromfajta alfelűvel találkoztam:
- habhátas
- négyzetrácsos (3-4 mm-es)
- textilhát (filcszerű anyag)

Melyiknek van előnye, vagy hátránya ?

A habhátasra mindenhol mondták, hogy ha nem ragasztom le teljesen, akkor szétporlik a hab (gumi), volt ahol azt mondták, hogy a ragasztással együtt is.

Volt, aki mondta, hogy ha nem ragasztom le, akkor nem lehet rendesen takarítani.

Amúgy poratkák: Járnak ügynökök valami K betűs szuper porszívómárkával, ami kb. 200 eFt, de azt mondják, hogy a poratkát is kiszedi.

Hacsek, azt hiszem te írtál a psz lerakással kapcsolatban 'kartácsszeg'-ről, az micsoda ?

Csaptelep:
Termosztátosat akarunk a kád-zuhanyozás problémakörhöz.
Írtátok, hogy a magyar kemény víz nem teljesen OK a súrlódó felületeknek, gondolom ez a kerámiabetétre vonatkozott, de ezekről a termosztátátosokról azt mondják, hogy még érzékenyebbek.
Arabella mondtad a vízszűrőt. Ez a trutyira oké, de a keménységet nem hatja meg, vagy igen ?
Van valakinek ilyen termosztátos okossággal tapasztalata ?

Köszi

Saca

Obi wan Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1351
Kedves tacsa!
S azt jó megoldásnak tartod-é, hogy - mivel úgyis fel van verve födémen lévő sárréteg - felszedni a gerendák tetejéről a deszkákat, a 15 cm-es légrésbe betenni a gyapotot és aztán visszaszögelni a deszkákat és lesarazni az egészet? Mennyire fontos, hogy abszolút légmentesen legyen lezárva az egész?
Előzmény: tacsa (1349)
tacsa Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1350
Kedves Hacsek!

Mivel ide sűrűbben benézel, ezúton jelzem, hogy az archiweb megfelelő helyén ( tán 82-es kód ) szereplő Hungaropanol elérési pontjai nem jók, olyannyira, hogy a MATÁV tudakozó csak egy 60-as számot ad, melyen az előfizető nem kapcsolható. Nem tudom, mi a menet Nálatok, de ha van ráhatásod , egy kontrellt megérne.
OFF Azért adta vissza a Pest Megyei Kéményseprő a tervet, mert nem volt az általa egyébként jól ismert PANOL EKA hőszigetelt lemezkémény ÉAB száma a zűrlapjukon kitöltve!!!. Szeretem Őket ( is ). ON

tacsa Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1349
Kedves Obiwan!

Tudni kellene, mi célból akarsz rajta járni, rendszeresen, vagy csak eseti jelleggel. Ha esetileg, akkor pallókat ill. deszkákat célszerű felfektetni a fő járási irány(ok)ban. Ha rendszeresen, akkor az eredeti gerendákra kell fektetni keresztfákat, azok közé rakni a hőszigetelést, majd a keresztfákat borítani pallókkal vagy deszkákkal. Felhívom szíves figyelmed, hogy az utóbbi eset már statikai ellenőrzést igényelne valószínüleg.

Üdv
tacsa

Előzmény: Obi wan (1347)
stoki Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1348
LitleBee
Most már itt vagyok én is ... nagy nehezen erről a freemail-es izéről leszedtem a file-t és még olvasható is...
Na nekiugrok ...
Előzmény: LitleBee (1334)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1347
Kedves tacsa!
Ha a felső sárrétegre fektetem a kőzetgyapotot, akkor mit kell rátenni, ahhoz, hogy járni tudjak rajta? Az a helyzet, hogy egy olyan "sorházban" lakom, ahol több lakás van egy vonalban közvetlenül egymás mellett, s én csak a saját részem fölötti részt szigetelhetem le!
Hacsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1346
Köszi Méhecske a rajzot, de azt hiszem inkább tacsának küldd el, mert tkp. eredetileg ő kérte, csak aztán valahogy összemosódott a kettőnk közti differencia.

Kedves Obi wan!
Többször leírtam már korábban: hungarocell nevű építőanyag NINCS, az egy csomagolóanyag neve volt. A polisztirolhab többféle márkanéven fut, pl. Austrotherm, Nikecell, Styrofoam stb.
A hőszigetelés belsőoldali felragasztása pedig kifejezetten káros, hogy pontosan miért, ... na ehhez kell a megfelelő végzettség. Azt csináld, amit Tacsa javasolt!!!

Hacsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1345
Kedves Tacsa!
Köszi a meghívást, nekem gyakorlatilag bármely időpont megfelel. Az volna igazán aranyos, ha a többiek szeme láttára mutatkoznánk be egymásnak.
A bentonithoz: nem lehet, hogy kitaláltak valami bentonittal átitatott tekercset?

Kedves caapa!
Senki sem tévedhetetlen (mi sem tacsával) de ha alaposabban visszanézed a topicot, éppen ezért nem válaszoltunk olyan kérdésekre, hogy általában mennyibe kerül egy építkezés vagy tervezés!
Ettől függetlenül hangsúlyozom, én nem vagyok aktív tervező (NEM vagyok érdekelt) mert a korábban megszerzett tervezői jogosultságom és gyakorlatom ellenére nem fogadom el a kötelező kamarai tagságot, mint tervezési feltételt. Tehát nem érzem jogosnak, amit írtál, de ezenkívül nincs probléma.

rocher Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1344
Pedig ott csápoltam a dobogó mellett, gyönyörű göndör mézszőke, hátközépig érő hajam van, kockás hajráf volt benne, kockás farmerruha volt rajtam és el voltam ájulva a lovaglástól. Én is öttusázni szeretnék, ha megnövök:-)))
Előzmény: tacsa (1341)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1343
Itt vagyok, Tacsa, most értem el a gépemig, mingyá olvasok!
Előzmény: tacsa (1341)
Arabella Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1342
Sziasztok!
Egy kicsit beugrottam körbenézni:)
Még nem szedték szét a gépemet, úgyhogy van még egy kis időm.
Köszönöm a meghívást!:)Sajnos nekünk is csak akkortájt lenne időnk, de akkor teljes gözzel elmegyünk.
Tacsa, Hacsek!
Elözőleg egy augusztus eleji Arabella lakás felmérést össze tudnánk hozni?
addig behütőm a söröket, vagy amit akartok:)
Arabella
tacsa Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1341
Hacsek, hol vagy ?
OFF Petra! Láttalak a TV-ben, bár elég sokan voltatok a VB-n, így nem ismertelek fel -))))) ON

tacsa

Előzmény: rocher (1340)
rocher Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1340
Én is itt vagyok, csak dógozom, figyelek közben.
LitleBee Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1339
Ja elfelejtettem mondani, felragasztva is láttam gipszstukkó szerüt festetlenül, nekem nem tetszett (lefestve biztos jobban nézett vólna ki, így olyan "müanyag" volt)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1338
Tévedtem, már 3-an vagyunk::)))
Előzmény: tacsa (1336)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1337
Szia Obi wan!

Úgylátszik ma csak ketten vagyunk:)

Na én már láttam ilyet, csempe ragasztóval kell felrakni a mennyezetre. Létezik sima, és gipszstukkó utánzatu is, asszem mindegyiknek festheto a felülete.
Szerintem, ha valami barkács áruház közelében jársz meg is tudod nézni (olyan ~ 50x50 cm-es táblákban van, és nemtudom hány négyzetméterre való van egy csomagban).

Előzmény: Obi wan (1335)
tacsa Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1336
Kedves petra és a többiek!

Nekünk tényleg szinte bármely időpont megfelel, úgyhogy Tőletek függ. Ha a többiek is elmondják a nekik megfelelő időpontot, talán kialakulhat valami legkisebb közös többszörös! Várom a többiek "időpontosítását".

Üdv
tacsa

Előzmény: rocher (1333)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1335
Hi!
You are right.
Nem értek az építészethez, éppen ezért inkább gyakorlati tanácsokat kérnék a közeljövőben, ha lehet. Halottam, hogy van valamilyen hungarocell hőszigetelő, amit közvetlenül a menyezetre kell felrakni és így hőszigetel. Mit tudtok erről?
Előzmény: Hacsek (1318)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.19 0 0 1334
Szia Mindenki!

HAcsek, stoki!
Megkaptátok a rajzot?

rocher Creative Commons License 1999.07.18 0 0 1333
Kedves Tacsa,
Roppant aranyos vagy, még akkor is van kedved társasági életet élni, ha a cápák marcangolnak:-))), úgy látom azért van egy -két tisztességes ember is ebben a topicban. A nagy baj az, hogy én leghamarabb aug. végén fogok ráérni hétvégén, vagy valamelyik hétköznap azelőtt. Még egyeztessünk!!
Most körülnézek, kb. este 8-ig vagyok gépközelben.
Üdv. petra
Előzmény: tacsa (1329)
hóember Creative Commons License 1999.07.18 0 0 1332
Kedves caapa, na jó helyen beszélsz itt számítástechnikáról, nekem ugyanis a pincém meg a padlásom tele van a magas szinvonalú hw és sw termékekkel. Ugyanis ez a szakmám. Gondolom innentől fogva nem akarsz nekem Compaqot vagy Fujitsut vagy Packard Bellt eladni, mert én kizárólag DTK-t veszek. Ez a flúgom. Olyan még nem volt, hogy cserben hagyott volna. Gyorsan be is fejezem, mert architect kitiltat innen az offolásért.
Előzmény: caapa (1327)
stoki Creative Commons License 1999.07.18 0 0 1331
Tacsa !
Kössz a meghívást, jól esett ...
Előzmény: tacsa (1329)
Lee Creative Commons License 1999.07.17 0 0 1330
Kedves caapa
Csak véletlenül néztem be ide,úgyhogy merő segítő szándékkal az alábbiakat tudom elmondani.Az építészkamarai és mérnökkamarai díjszabásokban feketén fehéren le van írva ,miért mennyit lehet elkérni.Mindkét díjszabás tartalmazza a díjalapos árkalkulációt is,ami elég jól használható.
Az árat persze előre meg kell beszélni.
A mérnöknek előre kell becsülni az építési költséget és vállalkoznia kell.
Ettől eltérni , csak a műszaki tartalom jelentős változása esetében indokolt.Ha valaki bevisz az erdőbe , akkor , nem a díjszámítási módban van a hiba,hanem az adott ember erkölcsi felépítésében.
Magyarul : egy tisztességes ember sosem fog átvágni,a díjszámítási módtól teljesen függetlenül.Jó tanács,ami sajnos esetedben eső után köpönyeg,hogy csak olyannal terveztess , akit megbízható ember ajánl,illetve jó híre van.Ez az építési munkákra is vonatkozik.Statikusként számos olyan házat láttam , ami a lelkiismeretlenség és linkelés számos jelét viselte.
Azt hiszem ez nem csak ebben a szakmában van sajnos így.
Üdv
Lee
tacsa Creative Commons License 1999.07.17 0 0 1329
Kedves petra és a többiek!

Szeretettel várlak Benneteket, a biztonság kedvéért előtte azért jobb ha tudok róla , mikor érkeztek. A kert úgy kb. max 30 főt tud egyszerre fogadni, és hogy Maugham-ot idézzem: sör és tea az többnyire mindig van.
Caapa, ha eljössz Te is, találkozhatsz Hacsekkel, és máris részed lehet egy tisztességes tervezőben!
Szóval a héten beszéljünk az akcióról petra!

Üdv
tacsa

Előzmény: rocher (1323)
tacsa Creative Commons License 1999.07.17 0 0 1328
Kedves caapa!
Személyes érintettségem okán pár szót engedj meg saját " védelmünkben". Mint minden szakmában, az építészetben is vannak tisztességes és tisztességtelen emberek, meg ebben a szakmában is lehet magasabb és alacsonyabb színvonalú munkát végezni. Bizonyára volt rossz tapasztalatod, ami miatt ilyen véleményt alkottál, amit igazán sajnálok.
Amikor valaki terveztetni kíván, valamilyen módon a szolgáltatást meg kell határozni, és mint minden szerződés esetén, ugyancsak meg kell állapodni az ellenszolgáltatás jogos mértékében.
A tervezési díjak meghatározására a Mérnöki Kamara illetve az Építész Kamara alapvetően kétféle számítási módszert tett ajánlottá, sőt elvben kötelezővé. Az egyik esetében "ráfordítási alapon", a másikban ún. "díjalapértékben" határozták meg a tervezési díj számítását.
Az első változatban a (várhatóan ) ráfordított mérnökóra mennyiségét szorozzák az érintett tervezők egy meghatározott, végzettségükre, gyakorlatukra, azaz kvalitásukra jellemző fajlagos értékkel. Ez az érték ma kezdő mérnöknél szokásosan min. 20.000.- Ft/nap, a kiemelt, vezető tervezői besorolásnál, legalább 10 éves gyakorlatnál, több diplománál stb. ez az érték elérheti a 100.000.- Ft/napot. ( A jogászoknál, bankároknál azonosan magas kvalitás esetén óránként 15-20.000.- Ftra lehet számítani )
A másik megoldásnál a várható ( becsült ) kiviteli érték arányában határozzák meg %-ban valóban a tervezési díjat. Azonban mindkét esetben többféle szorzótényezőt is figyelembe kell venni, például azt, hogy milyen mélységű terv, milyen bonyolult viszonyok vagy speciális épület az, aminek a tervezését kell elvégezni.
Aki fix összeget mond, az is valamelyik megoldással számol, csak egy összeget mond. Lehet továbbá engedményt adni, meg figyelembe venni más szempontokat is. Úgy gondolom, aki részletes, a kamarai elvekre épülő díjszámítást ad, és abból a megrendelő láthatja, mit , mikorra, és mennyiért végez el a tervező, az jár el korrektül.
Csak példaként: az említett 200 nm esetén például ha a díjalapértékes számítást alkalmazzuk, a becsült fajlagos kivitelezési költség mondjuk a gyakorlatban jelenleg 80.000.- Ft ( a vételi árak lakás esetén ma már 160.000.- 300.000.- Ft között vannak ! ). Ez azt jelenti, hogy a teljes kiviteli költség kb. 16.000.000.- Ft. Átlagos körülmények között, nem speciális szerkezetek, funkciók tervezése kb. 3,0 - 3,5 %-os értéket jelent VALAMENNYI SZAKÁGI KOMPLETT ENGEDÉLYEZÉSI ÉS KIVITELI TERV elkészítése esetén. A teljes tervezési díj eszerint 480.000.- Ft. Ha csak a családi ház építésben szokásos engedélyezési tervet kell elkészíteni, akkor csak a kb. 60% építészet 40 %-a, mint konkrét tervezés merül fel, azaz kb, 115 ezer Ft a tervezési díj kamarai ajánlott értéke. Ha ezt kezdő mérnök készíti, vélhetően ennek kb. 75 %-a célozható meg a megrendelő részéről, mint elfogadható tervezési díj, azaz kb. 80-90 ezer Ft.
Megjegyzem, egy normálisabb erkélyajtó többe kerül, viszont tisztességes tervezői munkával rentgeteg felesleges költség kiküszöbölhető a tervező részéről a megrendelő érdekében. ( Kevesebb anyag felhasználás, simán átfutó engedélyezés stb. , ) azaz sokszorosa a tervezési díjnak visszajöhet.
Aki a fenti számítási példa rendszeréhez képest lényegesen alacsonyabb díjért vállalkozik, az ezt vagy munka-kényszerből teszi, vagy nem fogja tisztességgel elvégezni a feladatot, és ezt a megrendelő fogja sokszorosan megfizetni.
Szóval részletes tervezési szerződés ajánlatot kell kérni, ami alapján a feladatok követhetők, ellenőrizhetők, számon kérhetők.
Azért az esetek nagy részében a megrendelők elégedettek az elvégzett munkával, én legalábbis büszkén mondhatom, hogy sok tucat munkám megrendelői közül nincs olyan , akinél át kéne mennem az utca másik oldalára, ha szembe jön, és sokan közülük mai napig ha csinálnak valamit a házzal-lakással, hozzám jönnek vissza tanácsért.
Szóval sajnálom a rossz tapasztalatokat, remélem találkozol majd tisztességes tervezőkkel is.

Üdvözlettel
tacsa

Előzmény: caapa (1325)
caapa Creative Commons License 1999.07.17 0 0 1327
Nekem úgy tűnt sokaknak természetes a %-os díjazás, bizonyára én tévedtem. Bocs.
Igen, a saját szakmámban (számítástechnika) sem védi meg senki az áldozatokat attól, hogy elhiggyék a HP, Compaq, stb. számítógépekben más alkatrészek vannak és ezért kerülnek kétszer annyiba ..... Remélem a számítástechnikai fórumban is lesz valaki, aki felhívja a többiek figyelmét a fellelhető visszásságokra. Én is ezt próbáltam itt tenni. Ha valakinek nem tetszik, bocsánat, de mindenképpen ki kívánkozott belőlem. Részemről lezártam a dolgot. Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!