Keresés

Részletes keresés

big-dewil Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15398

Mé??? Wásárolni akartok, wagy zenélni?

Ha elöbbi, akko 150e alattiak. Ha utobbi, akko nem mindegy? )))

Előzmény: Törölt nick (15397)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15397

Csak ha elérhető az ára  ;-)

 

De tényleg mennyi is?

Előzmény: big-dewil (15396)
big-dewil Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15396

Xerintem a xar régi DAC-ok ára zuhan csak. A joké inkább drágul, ugyanis kewes wan belölük, a haxnáltoldalakon, wagy nincs is.

Ha benewezhetek erre a DAC tesztre, akkor tunnék winni két igen jo DAC-ot is. Perxe csak ha érdekel benneteket.

Előzmény: Saughassy (15394)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15395

Nekem ezen a héten lenne jó. Utána csak délután.

Előzmény: Saughassy (15394)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15394

a regi dacok ara mostanaban nagyon zuhan, mivel csak 16, esetleg 20 bitet tudnak, szoval nehez megmondani. Azt gondolnam, hogy a most boltban kaphato cd lejatszok kozul erosen 150 khuf feletti darabbok lenne erdemes hasonlitgatni. Legutobb egy Aeron DA10 et neztunk ossze egy DDE 1.2-vel, es azon a rendszeren nem volt egyertelmu az Aeron elonye. Pedig az egy kifejezetten belepo modell volt anno. Marmint a DDE1.2

 

es akkor utoljara:

EAR egy uriember akitol vettem a Pioneert

a DDE az az Audio Alchemy D/A szeriaja. :)

 

Idopontot amint tudok, mondok. Altalaban penteken tudom meg, kov heten hogy dolgozom.

Előzmény: Törölt nick (15393)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15393

Várjál, akkor a futóműved még mindig a pajo? Akkor az az EAR az micsoda? A délelőtt neked mettől meddig jó, természetesen élnék a lehetőséggel, ha nem túl terhes neked, melyik kerület ha meg szabad kérdezni. Ami neked van DAC az uszkve mibe kerül?

Előzmény: Saughassy (15392)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15392

Kezdem azt hinni, hogy vicc aldozata vagyok. :) tehat a futomu Pio PD S901. Szerintem futomunek az egyik legjobb/legmegfizethetobb, bar megkockaztatom, meg igy is tul draga.

 Osszehasonlitani nyilvan ugy tudod, hogy meghallgatod mindkettot. :)

 Ha delelottonkent raersz es budapesti vagy, akar nalam is megoldhatjuk, mar amennyiben idehozod a Sonyt.

 En a kulso D/Ara szavaznek, sokkal tobb lehetoseg van benne, es sokkal praktikusabb. Hangja meg boven megfelelo lehet, hiszen hatar a csillagos eg. :)

Ha szinezgetni tamad kedved, csak tessek, elvegre ingyen van, es inkabb az ilyen tuning, mint szines kovek 30.000ert, amik javiccsak a hangot. :)

Előzmény: Törölt nick (15391)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15391

Amit írtál v. hasonló történeten, nagyon sokan átmennek.

 

De ha Te sem hasonlítottad össze, ezt az EAR sztorit a Sony CDP XA 20ES –el, azt én hogyan dönthetem el, hogy javulást hoz é a rendszeremben vagy sem. És még mindig sejtésem nincs mi ez a dolog, tehetnél fel róla képet. Sajnos azt sem tudom mibe kerülne.

 

A dilemmám az szerezzek egy DAC –ot a Sony –hoz, vegyek egy Philips 304 + TJ tuning, vagy netán ez a EAR sztori… Vagy még egy eddig ismeretlen dolog?

 

És még mindig fenn marad a kezdő kérdés, ezen az EAR sztorin lehet é hallani a CD perem színezést?

Előzmény: Saughassy (15389)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15390

Yep, en is leirtam hat. :) koszi a linket. Mondjuk az en rendszerembe meg az AA is boven sok, raadasul ahhoz is vannak egesz ugyes modok, szoval aligha cserelek. De hatha lesz egy ujgazdag haver, akinek ajanlhatom.  :) Tetszik a modularis felepitese, hasonlit az autohifis audison koncepciojahoz.

Előzmény: _Fefe__ (15381)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15389

Nem ismerem oket, a Pioneer amugy is csak futomukent uzemel, a kulso D/A azert 1 nagysagrenddel jobb. Sajnos tenyleg draga a fej, es elkepzelheto, hogy mostanra megpusztul. En leginkabb azert vettem ezt, mert mechanikailag jobbat nem nagyon talaltak ki a Pioneer stable platterenel, a digit kijarata extrem alacsony jitteru, tehat futomunek boven megfelel. Mondhatnam azt is, hogy vakon ugrottam bele, de a korabeli tesztek, ismerosok velemenye is ezt tamasztotta ala. Szoval szemelyes A/B teszteket nem csinaltam, hanem megvettem. Leginkabb mert valami 50k ért adta ugy, hogy ott volt a basyses papir a fejcsererol, 2 honappal korabban.

 Szoval en nem nagyon ajanlanek semmit, csak azt, hogy sokat hallgasd azt, amit megveszel.

En tobb mint egy evig jartam egy egri hifiboltba (Agria Audio, Isten aldja oket, remelem meg megvannak), az oruletbe kergettem az eladokat, es semmi mast nem csinaltam, csak zenet hallgattam. Mindenfelet, mindenfele cuccon. 

 

 Konnyu volt turelmesnek lennem, foiskolaskent egy fillerem nem volt. :) Nekik nehezebb, de birtak es en nem igertem semmit. Fosuli elott egy evet mar meloztam, abbol osszeraktam akkori almaim hifijet, egy Pioneer szettet, szigoruan a szokasos technikaval: a katalogus tetejerol kell valasztani, akkor az mar biztosan jol szol. :)

 

 A boltban viszont rajottem, hogy a zenenek van egy mas dimenzioja is, ami tul mutat a mely/magas/hangero Bermuda haromszogen. Egy fel ev utan mar kezdett motoszkalni bennem, hogy talan megsem volt olyan jo otlet megvenni azt a tornyot. :) Hala az egnek akkor (sem) mondtak nekem semmit a boltban talalhato markak nevei, es ha voltak is eloiteleteim, akkor azok mind negativak, hiszen a Pioneernek MUSZAJ volt jobban szolnia, elvegre frissen vettem es almaim motyoja. :)

 

 A cuccok cserelodtek odabenn, hiszen megvettek oket, vagy hasznaltakat hoztak beszamitasra, de azert voltak allando pontok is, amikhez valahogy mindig visszatertem. Ilyen volt az erosito is, aztan idovel a hangfal. 

 1 ev utan ereztem, hogy nagy a baj, es meghirdettem a meg garis hifimet, amit egyben el is vittek. Az arabol eppen meg tudtam venni az erositot, de normalis hangfalra, plane forrasra nem futotta. Igy lett hozza egy Tannoy MX2, ideiglenes megoldasnak, zenet pedig vagy radiobol, vagy a radrotozott discmanrol hallgattam ujabb 1 evig. :) Aztan befutott egy hasznalt hangfal, olyan aminek mindig, minden erositovel gyanusan jo hangja volt. A Triangle Visszavettek a Tannoyt, rafizettem es hazacipeltem az allo dobozokat...vonaton. Egyebkent tenyleg marha jo, csak nagy szivfajdalmam volt, hogy rockon azert raferne egy bodon zsir meg. Cserebe viszont olyan reszletesseg es finomsagok vannak benne, ami boven karpotol. Judas Priestet pedig inkabb az autoban hallgatok, az asszony ugy sem szereti. :)

 

Aztan lett egy Teac jatekos valami 15 k ert, tenyleg nem volt rossz, csak ugye egyszer megette azt a rohadt xrcdt, amivel erosen megemelte az uzemeltetesi koltseget. Sok sok ev mulva pedig az ear fele 901S, ujabb 1 ev mulva pedig az Ebayen belefutottam az AA DACba, keveset hasznaltak, szep allapotu, raadasul a DTIPro32vel, szemermetlenul alacsony aron. Persze a licit vegere, tobb lett az, de hazai viszonylatban meg mindig boven jo deal lett. (Egy biztos, licitnel tudni kell nemet mondani...)

 

Szoval ez a nagy sztori, tanulsaga talan, hogy minel tovabb hallgatsz valamit, annal kisebb a valoszinusege, hogy megbanod a dontesed. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (15382)
big-dewil Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15388

Én elötte közbeiktatnám a cyberét... )))

Előzmény: btamas70 (15387)
btamas70 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 15387

Nem egymás után, de adott rendszerben. Nem sokat cédéztem, de itt biztos vagyok a dolgomban, mert mások is hasonló véleményen voltak. Röviden úgy lehetne megfogalmazni a "jobbanszólást", hogy egységesebb, zeneibb. Nem egy felbontás-bajnok, de akinek nincs elrontva a füle, annak nem hiszem, hogy hiányérzete lenne. Innen már tényleg csak komoly futómű+DAC párossal lehet érdemben előrelépni. Esetleg Naim CD-játszóval, Naim rendszerben:)

Előzmény: Törölt nick (15385)
spacc Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15386

Wolt ez EPSON tűs nyomtatóra is :)))

Előzmény: newnikk (15384)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15385

Egy olyat kérdeznék, hogy ezeket egymás után kipróbáltad egy adott rendszerben, úgy jutottál erre a következtetésre, vagy inkább csak megérzés.

Előzmény: btamas70 (15383)
newnikk Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15384

A prehistorikus, CD előtti időkben is voltak innovatív próbálkozások a digitális technológia zenei célú felhasználására:

 

http://www.ebaumsworld.com/video/watch/81314160/?lt=em

 

Bach, 4db floppy meghajtóra hangszerelve...

btamas70 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15383

A felsoroltak közül az egyik legjobb, bár szerintem a PD75 egyértelműen jobban szól, és ma már olyat is tűrhető áron lehet szerezni. A jó vásár itt inkább szerencse kérdése..  a lézerfej ugyanis mindegyikbe marha drága.

Előzmény: Törölt nick (15382)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15382

Köszi a választ!

 

Ezt a Pioneer PD S901, sajnos nem ismerem. Ismerem a Marancz CD5000; Technich SL PG3; Sony CDP XE20ES; Kenwood FP7030; ezekhez képest milyen lehet.

 

Illetve ha szeretnék egy általad ajánlott, cuccot, hogyan tehetek rá szert ill. mibe kerülne, hozzávetőleg.

Előzmény: Saughassy (15366)
_Fefe__ Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15381

Szerintem már minden lényeges infó le lett (újra) írva a témában, és olyasmivel vitatkozol, amit senki nem állít. Zárjuk már rövidre, nem olyan bonyolult kérdés ez.

 

- a CDA digitális adatfolyamot tartalmaz, ami normál esetben nem szokott meghibásodni, így a sokak által hallott furcsa jelenségek nem erre vezethetők vissza

 

- egy lejátszó készülékbe beletéve a lemezt a produkált hangot befolyásolhatja bármi, ami a _lejátszás pillanatában_ történik, a készülék tökéletlenségei miatt.

 

- ha begrabbeled a megvuduzott cédét, ugyanazt az adatot kapod (ha csak nem lett túlságosan megvuduzva :), így természetesen, ha a grabbelés után indítod el a lejátszást, akkor már teljesen mindegy, mit csináltak a lemezzel, ill. hogy (pontosan) másolt volt vagy eredeti. Ezesetben persze a számítógép lesz a lejátszó hw, és ami a lejátszás pillanatában történik benne, az befolyásolhatja a hangot (pl. hogy HDD-ről vagy memóriából játszol le). Ez vagy jobb lesz, mint az asztali lejátszó, vagy nem.

 

- a legtutibb persze egy jó lejátszó rendszer, ami szerintem külső DACot jelent, amiben saját kvarc órajelgenerátor van meg puffer, és a (teljesen mindegy, milyen) forrás szinkronizálódik hozzá. Sajnos erre nem nagyon van* kereskedelmi forgalomban olcsón kapható és elterjedt megoldás, hekkelni lehet :)

 

- hogy kinek mi a tanulság, milyen módszert választ a pénztárcája lehetőségeinek megfelelően, azt mindenki maga döntse el. Lehet, hogy a számítógépes lejátszás kiszűri a vudut, de ugyanannyi pénzből egy hagyományos lejátszó jobb, akár filctollazás nélkül is.

 

 

*egyről tudok, de nem nagyon olcsó:

 

http://www.lessloss.com/dac-2004-mkii-p-194.html?zenid=2kjhr6erq5rgo4oii3rdk4utm6

 

Előzmény: Saughassy (15380)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15380

En is azt gondolom, hogy nincs itt ordongosseg, ezert nyilvan pontosan meg tudja nekem mutatni, hogy melyik szektor melyik bitje tartalmazza ezt a bizonyos idoadatot... mert ha ott van a lemezen, akkor bit formajaban van ott. Ha meg nincs, akkor...

 

Na meg akkor azt is konnyu megvalaszolni, hogy miert es mikor van szukseg arra az adatra.

Előzmény: AudiJo (15377)
btamas70 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15379

"elvi szinten"

 

Elvi szinten minden szép és jó, csakhogy az elektronika nem elvi szinten működik, ahogy tökéletesen zárt rendszer is csak elméletben képzelhető el. A valóságban minden analóg kimenőjelű elektronika zavarérzékeny valamennyire. A CD-játszó, a hangkártya, a hálózati lejátszó egyaránt analóg kimenetű.

 

"Az atgondoltabb strukturanak koszonhetoen lehetoseg van az adatok ujrakuldesere"

 

Hogy a végcél szempontjából melyik átgondoltabb "struktúra", arról lehet magánvéleményed, de ahogy olvaslak szakmailag elfogadható aligha:) Miért olyan fontos az adatot újraküldhetősége? 1x sebességű olvasásról van szó! Extrém esetektől (lestrapált futómű, elhasználódott lézerfej, sérült, durván összekaristolt CD) eltekintve

 

- A BEOLVASOTT (PCM) ADATOK JELLEMZŐEN 100%-BAN HELYESEK

- LEJÁTSZÁS KÖZBEN JELLEMZŐEN NEM SZOKOTT "MEGSZAKADNI A BITEK ÁRAMLÁSA"

 

Írjam esetleg nagyobb betűvel, vagy pirossal?:))) Ez nem hit kérdése. Innen kezdve a mondanivalód értelmetlen, a "felhasználói oldalon" nulla jelentőségű, vegytiszta technicista okoskodás.

 

"generalodik valami ize az audio cd re"

 

"Izé" (=adatsűrűség tűrés) nélkül a pitek egymástól véletlenszerű távolságra is elhelyezkedhetnének:)))

Előzmény: Saughassy (15376)
krizsi_l Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15378

Az idő ott van, hogy azonos idő alatt olvas be a CD jászó egy tracket. Ennek megfelelően változik a lemez forgási sebessége lejátszás közben. Írni pedig ennek az időzítésnek megfeleően kell akár azonos fordulat és változó idő track idővel ír az író, akár változó fordulat azonos tarck idővel.

 

Előzmény: Saughassy (15376)
AudiJo Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15377

Nincs ebben semmi ördöngösség: anno így fektették le a "nagy szabálykönyvben" és amíg CDA a CDA, addig muszály így maradnia az alulról kompatibilitás miatt.

A DVD-nél és az SACD-nél már nem kellet tartani magukat ehhez az akkora (technikai értelemben) elavult szabályrendszerhez.

A számítógépes CD-ROM-nál pedig annak kezelését eleve próbálták közeliteni a floppy-hoz és HDD-hez, még ha ez nem is valósulhatott meg olyan szinten, mint a nevezetteknél.

AJ 

Előzmény: Saughassy (15376)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15376

Érdekelne, hogy pontosan milyen időadatra gondolsz és az hol is helyezkedik el a CDDA strukturaban, mert az en ismereteim ezen a teren mar hezagosabbak.

 

Egyebkent igyekezzunk pontosan fogalmazni, mert a digitalis adatfolyam termeszetesen csak biteket tud tartalmazni, hiszen digitalis. Ettol meg lehetne benne persze valami idokod ami nem is tudom hirtelen minek is kellene, de valamiert nyomat sem talalom a szabvany specifikaciojaban. 

 

Sejteni velem, hogy te toslinkhez hasonlo orajelgeneralast vizionalsz ide, de nincs.

 

Okafogyott lenne, mert:

 miert is van a s/pdif-el ez az egesz orajeles bohockodas, es elvezzuk minden hatranyat? Azert mert a kuldo (cd lejatszo) es a fogado (D/A), nem kommunikalnak egymassal. Leginkabb mert akkor ez meg rohadt draga lett volna es kompatibilitasi problemakat hozott volna. Tehat mivel nem kommunikalnak, nincs lehetoseg arra, hogy a vevo visszaobegasson adonak, ha eppen kevesebb adat (vagyis nem er oda idoben adott mennyiseg) jonne mint kellene, vagy plane tobb. Ne adj isten mas. Abbol kell fozni amit eppen akkor es ahogy kap. 

Ezert ketyeg mindket oldalon egy orajelgenerator ua (elvi szinten) orajellel, es biztositja, hogy idoben, megfelelo mennyisegu adat erkezzen. Hangsulyozom: ha nem erkezik meg, akkor vege a vilagnak, nincs lehetoseg ujrakuldesre.

 

Mi tortenik egy zart rendszeren (szamitogep pl) belul? Az atgondoltabb strukturanak koszonhetoen lehetoseg van az adatok ujrakuldesere, az alegysegek kozott (pl cdiro hw es szoftver), lehetoseg van kommunikaciora. Ha tehat audio cd irasakor megszakad a bitek aramlasa, a cd iro fele, errol a szoftver is tud, es az adatok sorbaallitasa utan folytatni kepes a lemezt ugyanott, ugyanugy. 

De pont ezert sincs szukseg semmi ilyenre winchesterre iraskor sem. 

 

De ha feltetelezzuk hogy generalodik valami ize az audio cd re, akkor mi tortenik az alabbi esetekben?

 

 tobbszoros sebessegu iras?

 tobbszoros sebessegu olvasas?

 audio cd image be iras, majd azt kesobb lemezre iras?

 

Ha generalodik es az olvasaskor nincs ra szukseg? "a beolvasas ettol mentes -irod" akkor mi a lofuttynek?

 

A Plextornak valoban nagy neve volt, (nem veletlenul hasznalok en sem egy scsi Ultraplex-szet kulon, csak a grabbeleshez) de pl rendszeresen elbasztak a C2 hibak hardveres javitasat. Ezert a komolyabb grabbelo programokban ki is lehet kapcsolni. Ugyanigy hamis eredmenyre vezetnek a cdromokban levo pufferek is (mar ahol pufferelt az ujraolvasas), mert ha hibakod miatt ujraolvastatjuk vele, akkor masodjara a a pufferbol huzza elo a kis mocsok ugyanazt a szart, nem pedig a lemezrol. Szoval vannak buktatok, de van rajuk megoldas is.

 

 

Előzmény: krizsi_l (15342)
dzogcsen Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15375

Nem te balfácán törpetoprongy, nem rólad van szó felváltva vesszük. Ez a te módszered. Panelsöpredék ki mint él úgy ítél! Ebből nem tudsz kijönni sehogyse jobb ha eldugulsz, bár ez a módszered ahelyett hogy a tudatlanságod,  melléfogásod ne kelljen beiserni, de mi ismerünk szép max! :-)))

Előzmény: spacc (15374)
spacc Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15374

Most látom: megin BÚKTA!!!!!   "csak olyant veszünk amin rajta van."   Gábor bemegy a bótba venni, és te ott koslacc a sarkában..... :DDD

Előzmény: dzogcsen (15372)
spacc Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15373

A kúna matata.....  magyarázgass öcsisajt....

Előzmény: dzogcsen (15372)
dzogcsen Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15372

Na megint mellélőttél öcsisajt! A termelői helyet jelöli és nagyon sokféle bora van, te csak az itt régen kapható olcsó borát ismered. A kaksos (ami az ottani bortársaság jele a minőségi borra) kevés bor kapja meg, és csak olyant veszünk amin rajta van. Szokás szerint tudás és ismeret nélkül beleugattál te szerencsétlen panelsöpredék. Kocsis irmát is csak te ittál én soha, az a paneltoprongyok itala.

Előzmény: spacc (15368)
spacc Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15371

Az LP annyival jobb, hogy ha valakinek van trükköző bigyója, akkor le tudja jáccani. Minak küzdtem meg egy ilyen lemezzel...

Előzmény: Saughassy (15370)
Saughassy Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15370

Na a sör...vízszintes az tud am csunya olvasasi hibakat csinalni...volt egy oskovulet jatekosom (nehezebb, mint amilyen jo, de igy legalabb komolynak tunt), meg egy kolcson kapott Miles Davis Bags' Groove XRCD. Na most a híg end kszercédében akkora kunkor volt, hogy belevert a jatekos atlagnal szukosebb mechanikajaba, es koncentrikus koroket karcolt ra.

 A hajam szalankent kezdett hullani, plane mikor megtudtam, hogy 8000 forint az a kib...ott lemez, es ugye meg csak az enyem sem lesz. Tovabba 2 hetig kellett a tulajt gyozkodnom (mire megjott a rendeles), hogy mennyire imadom en azt a lemezt (egyebkent igen), es meg hallgatnam kicsit. :)

 

Előzmény: spacc (15369)
spacc Creative Commons License 2011.02.14 0 0 15369

1000 bocs, + 1 anyamedve....

 

Azon filózom, hogy még az se mindegy, hogy vízszintesen volt-e tárolva lejáccás előtt, vagy függélyesen.....

Előzmény: Saughassy (15367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!