Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2012.07.07 0 0 148

Nos tegnap világos nappal próbálkoztam villámot fotózni de a kép totál kiégett állítgattam mindent rekesz értéket volt 8,11,16,22,a záridőt meg 30" ra raktam,de semmi jó kép,nappal miket hogy kell állítani?

Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 147

Tegnap előtti műsor részletei:

benght Creative Commons License 2012.07.06 0 0 146

Szia, lehet fotózni, állványról, manuális beállítással hosszú záridővel, vagy a 4 másodperces tűzijáték programmal.

Előzmény: balusecurity (145)
balusecurity Creative Commons License 2012.07.06 0 0 145

sziasztok érdeklődők hogy ilyen géppel lehet már villámot fotozni? 

 

Nikon coolpix p510 

 

http://digitalko.hu/index.php?id=coolpix_p510_voros&kat=felprofi_fenykepezogep

 

köszönöm!

syrius Creative Commons License 2012.07.05 0 0 144

Ide is elérkezett. Sajnos a kezdeti tüzijátékról lemaradtam, de egy kettő azért sikerült:

Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 143

Még egy:

Szintén több képből. Ez sajnos csak 7. Megeredt az eső és nem akartam eláztatni a gépet a nyitott ablak előtt. :(

homerx Creative Commons License 2012.07.04 0 0 142

brutaljo! :)

Előzmény: Dragon22 (139)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 141

Remélem lesz folytatása. Van egy domb, ahonnét Sorpon nagy részét belátni, de villámlásban egy dombtetőre nem szívesen megyek fel. Viszont, ha a következő is ilyen messze vonul el, akkor lehet, hogy megpróbálom.

Előzmény: syrius (140)
syrius Creative Commons License 2012.07.04 0 0 140

Jujjjj! Ügyes, de ezek külön-külön is hatásosak, nemhogy így együtt. Várjuk a folytatást, estére ismét riasztás van a nyugati országrészen :-)

Előzmény: Dragon22 (139)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 139

Nem bírtam ki estig, inkább gyorsan összeraktam:

28 képből van összerakva Starstax nevű programmal.

Nem csak a plusz villámok lettek átrakva! Állványról készültek a képek, mindegyik ugyanolyan beállításokkal. A program a különbségeket (világosabb részek) adja hozzá a sorozat egy képéhez. (vagy vonja ki, beállítás függő)

A program ingyenesen letölthető innen: http://markus-enzweiler.de/StarStaX/StarStaX.html

A sorozatot manuális módban, rögzített távkioldóval készítettem.

Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 138

Sziasztok!

 

Ezt ma reggel készítettem:

 

Álványra rakott géppel, sorozatra állítva, rögzített távkioldóval 200 képből ez az egy sikerült. :)

Tegnap este lettek jobbak is. Majd rakok fel még, de azokkal kicsit trüközni szeretnék, de erről majd később.

Dragon22 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 137

Sziasztok!

 

Az első villámos képem szeretném megosztani veletek:

 

 

Sajnos nem lett olyan, mint szerettem volna. A lakás ablakából sajnos csak így sikerült elkapni. A gépet messze kellett raknom az ablaktól, nem akartam, hogy eső érje. A következő alkalommal inkább kimegyek valahova, ahonnét az egész várost belátni.

Sopronban készült a kép.

Pityu... Creative Commons License 2012.06.15 0 0 136

Köszönöm a válaszod,nagyon nagyon kezdő vagyok ebben a villám fényképezésben de legközelebb kipróbálom amit írtál

Előzmény: csakb (135)
csakb Creative Commons License 2012.06.15 0 0 135

"a végtelen azt jelenti nem hogy az objektív fókuszát kitekerem teljesen igaz?"

 

Nem, sajnos. Ha ütközésig tekered, akkor általában túl mész a végtelenen. A végtelen valahol a végállás közelében van. Úgy látom, Canont használsz, IS II-es kitobival. Arról sajnos lespórolták a távolságskálát, vélhetően dollármilliókat spórolva meg ezzel a húzással. ;]

 

A legyegyszerűbb eljárás ilyenkor, hogy valami nagyon távoli fényforrásra próbálsz fókuszálni, és csinálsz pár tesztképet, ahogy azt már írták. 3-4 próbálkozásból el lehet találni a végtelent.

 

Esetleg megpróbálhatod nappal is belőni, hogy hol van a végtelen, és bejelölöd a gyűrűn. Másik lehetőség, hogy eltekered ütközésig, és megpróbálod megjegyezni, hogy mennyit kell kb. visszatekerni a végtelenig. De pár tesztkép az éles akcióban mindig segít.

 

A 2. kép elég éles lett, de ilyen sötétben szerintem nem kell lerekeszelni f/8-ra.

 

Előzmény: Pityu... (132)
Pityu... Creative Commons License 2012.06.14 0 0 134

Jó képek

Előzmény: AwesomeZoll (133)
AwesomeZoll Creative Commons License 2012.06.14 0 0 133

Sziasztok!

 

Én az élességet kézzel állítottam egy városi lámpa fényérem így lettek ilyenek a képek.

 

 

Pityu... Creative Commons License 2012.06.10 0 0 132

Hát én is próbálkoztam tegnap de nekem nem nagyon megy pedig úgy csináltam ahogy itt leírták,a végtelen azt jelenti nem hogy az objektív fókuszát kitekerem teljesen igaz?Nos csináltam olyan képet

 

18mm kitekerve a fókusz "végtelenre"

 

 

aztán 18mm a fókusz vissza betekerve

ez talán sikerült valamennyire

 

De még mindíg nem tudok éles képeket készíteni,hogyan tudnék jobb képeket csinálni?

huf Creative Commons License 2012.06.10 0 0 131

Villámparádé tegnap éjjel

 

http://www.facebook.com/andrasbacskaiphotos

Ati88 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 130

A tegnap éjjeli műsor legjobban sikerült képe.

benght Creative Commons License 2012.06.04 0 0 129

Ez a zivatar "házhoz jött", és otthonról ez a látómezőm, ehez kellett alkalmazkodnom. Ha így folytatódik a nyár, lesz még alkalom egyre jobbakat fotózni sajnos.   

Előzmény: jupiter-8 (128)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 128

Szép az a villám. A kábeleket nem lehet "kikerülni" valami módon? Elrontják az amúgy jó témát. Itt a borulás megint csak kerülgeti a várost, de se eső, se villám.

Előzmény: benght (127)
benght Creative Commons License 2012.06.04 0 0 127

Imént lőttem. Még túl világos volt, ezért nem is bajlódtam az állvány előkeresésével, 4 másodperceket exponáltam, és egy végre sikerült. 

 

 Ez az eredeti fotó. A villám fényét elnyomta a világos háttér.

 

 

 

  Kontrasztosítva jobban látszik a lényeg. 

 

 

 

  Középről egy részlet.  

jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 125

Ez a nagylátószög dolog se feltétlenül kőbevésett szabály. Igaz, hogy minnél nagyobb látószöggel próbálkozik az ember, annál biztosabban kerül a képre villám, de ha jól választjuk meg a helyet, akár telével is jó eredményt érhetünk el. A 89.hsz-ben lévő fotómat egy 2.8/180 Sonnar telével fotóztam. Akkor, abban az irányban csapott le sok villám, így jó eséllyel számítottam értékelhető felvételre. Nagylátóval túl távoli lett volna.

Hozzáteszem a legtöbb villámfotómat főleg nagylátószöggel lövöm.

benght Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124

Ajánlom, legközelebb inkább 35-ös vagy rövidebb fókuszú obit használj, nagyobb a leképezhető égterület. 

Előzmény: Pityu... (122)
Noxin Creative Commons License 2012.05.06 0 0 123

Teljes manuális mód, 5,6-8 rekesz és 6-8-15 másodperc expo, iso100-200. AF kikapcsol és élesség kézzel elteker a végtelenre.

 

Előzmény: Pityu... (122)
Pityu... Creative Commons License 2012.05.06 0 0 122

Az álványom nem egy olcsó műanyag álvány,csak én nem fényképeztem még sosem villámot,amúgy egy sigma 50mm f/2.8 ex dg macro bijektív  volt a gépen

Előzmény: jupiter-8 (112)
scarabaeus Creative Commons License 2012.05.06 0 0 121

Ez aranyos:-)

Előzmény: benght (119)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 120

Sajnos szokszor tapasztalom, hogy az emberek megveszik a DSLR gépet aztán full auto módban tolják, mert akkor biztosan "jó lesz a kép". A villámfotózás ráadásul egy speciális területe a fényképezésnek, ami minimális tanulást feltétlenül igényel.

Valamelyik celeb fotós mondta: "P" módban használja a gépét, mert az a Profi program.

Bájos dolgok ezek.

Itt Miskolcon csak kerülgetnek a viharok, de érdemleges felvételt még nem sikerült készíteni.

Előzmény: benght (119)
benght Creative Commons License 2012.05.06 0 0 119

Persze, aki tud, az tud.

De tőlem már kérdezték, miért nem sikerült lefotózniuk a villámot? Visszakérdeztem, hova állították az expozíciós időt?

Válasz: hát ahova kell, az exp. idő beállító gombon 125-nél ott a villám jel, el sem lehet téveszteni...

Előzmény: jupiter-8 (118)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 118

Nálam a 30 másodperc alap dolog, azért is nem írtam. :-)

Előzmény: benght (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!