Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48163

Gratulálok a fiadhoz. Vigyázz rá, hogy jó ember legyen. De milyen alapon mondod rám, hogy primitív és ostoba? Csak írtam egy két véleményt, mindig ügyelve, hogy ne bántsak meg senkit az önérzetében. Te most általánosítasz és rossz szinben tünteted fel az ellenvéleményt. Ez kultúrált fórumozás szerinted? Nem érzed primitívnek és ostobának amit írtál? Én nem ismerem a barátodat, az sem érdekel, hogy esetleg feláron árul dolgokat, de ha esetleg pár emberrel kötött nem teljesen korrekt üzletet, akkor annak nyílvánvalóan hangot adnak. Nem tudom, hogy így volt e vagy nem, de ha versenyezni jár, akkor van egy sporttársi viselkedésforma, amibe például a Te stílusod nem fér bele. Ő nem tudja megvédeni magát, hogy Te vagy a magyarhangja?

Előzmény: bpjoci (48158)
nedolaci Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48162

pfujj-kanibál!!! :-D

Előzmény: bpjoci (48160)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48161

A hegesztést semmi esetre sem javaslom. Ez a módszer fegyvereknél a legnagyobb jóindulattal sem mondható szakszerű beavatkozásnak. Ilyen javításnál a lágyforrasztást kell alkalmazni. A folyasztószer miatt sérülhet a barnítás, tehát egy újrabarnítással is számolni kell, viszont a végeredmény a gyárival egyenértékű.

Üdv:HE

Előzmény: Darkwalker (48155)
bpjoci Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48160

Nem dohányzom,nem iszom és nem kávézom.

A Nőket viszont szeretem.

norinco Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48159

igyál még egy sört

az ember a barátait maga választja. a testvéreit kapja

agyrém

Előzmény: bpjoci (48158)
bpjoci Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48158

A fiam 3 éves óvodába jár. A gyerekek amikor észrevesznek valami szokatlant , valamelyik társukon,egyből kezdik piszkálni,csú - folni,csipkedni netán köpködni. Mindenki különbnek érzi magát . A szóvivők,hangadók persze azok az emberek, akik a hétköznapokban sikertelenebbek mint az átlag. Az indafapuska kolegánkat állandóan csesztetitek,holott nem is ismeritek.

A való életben ha érdeketek füződne hozzá,szinte mindent elnéznétek neki. Más a véleménye dolgokról.

Csak mosolyog némelyikőtök primitivségén. Párezer forintal drágábban értékesiti a cuccait, mint mások.

Kinek mi köze hozzá. Magyarország töténetében előfordult már. Aki nem úgy gondolkodik ahogy én V. mi, azt börtönözzük be,nyirjuk ki,netán munkaszolgálatra küldjük,netán kinozzuk meg a pincében. (mint az ÁVO-sok

MIVEL LENNÉTEK ELÉGEDETTEK? MIT KELLENE TENNI AZ INDAFAPUSKA KOLLEGÁNKAL?

NYILATKOZZATOK PRIMITIV és OSTOBA TESTVÉREIM!!!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48157

A heggesztést kerüld, hidd el nekem kivégzed a vasat. Jómagam többek között minősített heggesztői vizsgával rendelkezem és én sem tennék ilyet. Ha nem varrod körbe, akkor az összes létező tömítés és illesztés elmegy. A cső vaószinűleg egy legalább H7-es illesztéssel van a helyén, ez kophatott ki. Amennyiben ügyesen körbevarrod szelelni és mocorogni nem fog, de vetemedik ami helyrehozhatatlan. Próbáld meg kétkomponenses gyurmaragasztóval, amit kézzel gyúrsz össze és fémes állagú nagyon erős kötés jön létre. Ez örökre megoldja a problémát. Ha van esztergályos ismerősöd akkor meglehet kisérelni egy perselyezéssel az eredeti illesztést helyrehozni. Én ragasztanám, mert egyszerűbb, gyorsabb és szerintem sikerül.

Előzmény: Darkwalker (48155)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48156

A 22 ezer Ft nagyon borsos, főleg egy olyan puskáért, ami már vadi új állapotában tushibás, csúnya karcok és kopások látszanak rajta. Kizárólag azért, hogy a fegyverről vélményt tudjak mondani, vettem egy ilyet és a letörős csövű változatot a cigányoktól egy piacon. Hibátlan karcmentes állapotban kértek értük 10 és 13 ezer forintot ajándék távcsővel. A letörős csövű nekem jobban tetszik, mert még hibátlan, a fixes rugóvezetője pár lövés után tört. Kizárólag a magánvéleményem, hogy ezért az árért már adnak használt Slaviát vagy öregebb lampartott és ezek a fegyverek jók és használhatóak is. Csak a saját véleményemet folytatva ez a két kínai csoda fabatkát sem ér, dúrva kidolgozás, ócska irányzékok még a fém is, brutális erejú visszarúgás és nehéz sütés. Nem mondom, hogy nincs olyan puskás ember akinek tetszik, mert miért ne lenne, de szerintem borzasztó az ár érték arány és akkor a vajon milyen precíz lövésre alkalmas témát nem is említettem. Akinek tetszik vegye meg, nekem nem tetszik, de elfér a gyűjteményemben. Egyszer sok év múlva ha már nem leszek, az unokák majd azt mondják, hogy figyeld milyen fasza puskát eszkábált a nagypapi, majdnem olyan mint egy gyári.

Előzmény: attack3 (48147)
Darkwalker Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48155

Köszönöm a válaszokat, először a ragasztást próbálom(most) utánna ha nem nyer marad a heggesztés, a töltőkapu tömítésére csak jó lesz a grafit zsír.A töltőkapunál a jobb oldalon ereszt tehát ahol kicsavarható, azért csak nem nyomja már ki ott a zsírt...

Ha nem segít valami tömítőgyűrű szerűséget megpróbálok bejátszani a problémás helyre.Köszönöm a válaszokat!

konture Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48153

A legjobb megoldás a LOCTITE 290, kapilláraktív tulajdonsága miatt szétszedés nélkül is alkalmazható.

Én Loctite 242 és 270-eset használok, ezekhez szét kell szedni a rögzítendő felületeket.

Előzmény: mastersergeant (48152)
mastersergeant Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48152

Ez mind szép és jó, csak abba a kicsi résbe nem fogja tudni beszuszakolni a kikevert cuccot!

Kényes helyekre már használtam pillanatragasztót. Semmi baja.

Előzmény: szulki (48150)
szulki Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48151
Előzmény: Darkwalker (48143)
szulki Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48150

http://meccanoshop.hu/spd/4110015135/Epoxy_femragaszto Én ezt használtam,és tökéletesen bevált.

konture Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48149

A töltőkapunál a zsír nem igazán oldja meg a tömítési problémát, a szűk illesztés miatt a zsír kinyomódik.

Az átömlő furaton a komprimált levegő 40-60 atm. maximális nyomást ér el.

Hasonló gondom volt az izs61 töltőrúddal ami a csőfarban nem tömített rendesen. A rudat vékonyan le porszórattam (szinteresztettem) a ráégetett vékony festékréteg jól tapad és viszonylag rugalmas marad.

Egy próbát megérne, a hagyományos festékkel ne próbálkozz!

Pillanat ragasztót ne használj cső rögzítésre!

Résragasztó (csavarrögzítő) sokkal jobb megoldás. 

Előzmény: Darkwalker (48140)
roland7 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 48148

OFF

Mr. Indafa ismét vigyoroghat: csak úgy özönlik neki a sok jóindulatú válasz, tanács.

Urak! Nézzétek már meg, kinek válaszoltok és érdemes-e vajon?

ON

attack3 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48147
chato0078 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48146

"ÉN NEM AKAROK TUNINGOLNI, HISZEN VERSENYEKRE JÁROK,ÉS A TÖRVÉNY IS TÍLTJA..."

Esetleg publikus,hogy milyen versenyekre jársz.Mert úgy vélem lövész versenyekre nem nagyon,mivel Én járok,de veled még nem találkoztam egyiken sem és tudtom szerint a többi lövész sporttársam sem.

Mondjuk gyephoki,meg krikett versenyekre valóban nem szoktunk járni.

Valami ilyen sportot űzöl?

Előzmény: .indafapuska (48137)
Adam115 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48145

Köszönöm a tanácsot meg fogadom,de kőzben rátaláltam egy HW97k amit viszonylag jó áron meg is vetem.

De mégegyszer köszönöm a segitséget.

Előzmény: krazi (48098)
mastersergeant Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48144

Lehetőleg olyat válassz, ami nem gél. Ezáltal könnyen be tud folyni a "szűk" helyekre is.

A megtisztított alkatrész ne legyen szobahőmérsékletű, a ragasztás során. (Tedd ki 5 percre az erkélyre vagy az ajtóba.:-) Ellenben egy pillanat alatt ragasztani fog! A ragasztó befolyatása és a gyors pozicionálás után már beviheted meleg helyre. 

Darkwalker Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48143

Érdekes megoldásnek tűnik, mindenesetre megpróbálom...Köszi!

Előzmény: mastersergeant (48142)
mastersergeant Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48142

Hegeszteni azért mégsem kellene...! Inkább próbáld meg zsirtalanítani minnél alaposabban az érintkező felületeket és pillanatragasztóval rögzíteni. Egy misét megér.

Előzmény: Darkwalker (48140)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48141

Nem akartam veled kötözködni, csak leírtam a véleményem. De tudod mit írtál? " tulajdonomban nincs és nem is volt 7.5J puska" Ez azért gáz, de tudom, hogy nem így gondoltad, hanem úgy, hogy ennél erősebb fegyvered nem volt. Egyébként a légfegyverek igen nagy százaléka bőven meghaladja a limitet, csak a kutya sem ellenőrzi amíg nincs valami indok rá. Nyílvánvalóan saját érdek, hogy azért ne így legyen, mert amínt az indok fennt áll, nagyobb a baj meg a következmény annál amire számít az állampolgár.

Előzmény: .indafapuska (48137)
Darkwalker Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48140

No megnéztem azt a mozgó csövet közelebről, tehát:Láttam hogy elméletileg kilehet venni a csövet, a csőfarban kivettem a töltő kaput, így ráláttam a cső végére, nem nagyon mozog mert nem tud jobban mozogni, viszont azt a kicsit lemocorogja a kialakítot helyében, én nem tudom mi lehet, hogy jött oda a mozgás :/ Hogy hogy lehet a csövet kivenni az nem jött le a robbantott ábráról, viszont remélem ha más nem  a zsír segít, mert nem örülnék ha kéne eszközölni egy két pötyit a heggesztővel kivül...

Akinek estleg van ötlete ezzel kapcsolatban leírhatnál, már csak ez a dolog szúrja a szemem, és gátolja a puskát a kiválló működésben!A segítséget előre is köszönöm!

bosijani Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48139

a tisztánlátás végett,slavka ereje a gyár honlapjáról!

Darkwalker Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48138

Értelek, de, van annyi gyakorlatom hogy megoldom.Sok puskán sikerült tapasztalnom amiket nem b***tam el...

Annyira nem kell felújítani, tulajdonképpen gyári állapotú, tusa nagyon szép a barnítás is tökéletes, nem kopott.

Dugattyú tömítés kiválló, kell készítenem bele egy normális rugóvezetőt és le is van tudva a puska hátsó része.

Ami zavar hogy ereszt a töltőcspnál, de ez a probléma megoldódni látszik, a másik az alsókar amire szintén találtam már megoldást.

De ami nem hagy nyugodni az az hogy hogy a fenébe tud az említett fegyver csöve körkörösen mozogni???

És nem tudom ennek is kijár-e a csöve mint az LP424-nek vagy ezt már az Isten sem tudja javítani?

Előzmény: Törölt nick (48136)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48136

A zsír az mint tudjuk módjával használva fél lakatos. Viszont ha mindenhol lötyög és ereszt a puskád, akkor mindenképpen kérj olyantól kétkezi segítséget aki nek van tapasztalata a felújításban. Leírva is jó a tanács, de ha nincs megfelelő gyakorlat a szerelésben, akkor én kérnék segítséget, mert miközben nézed és magyarázzák, még el is lesed a szakmát. Egy restaurálásra váró öreg puskát ki lehet ám végezni egy kis feszegetéssel, csavarással a csőnél, nem ajánlanám ezt a megoldást. Egyébként a cső bármilyen irányú mozgása lehetetlenné teszi a célbalövést, mert olyan mintha parkinzonkórosan lőnél.

Előzmény: Darkwalker (48130)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48135

PontosaN

Előzmény: Darkwalker (48133)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48134

Tekintsünk el a törvényben előírtaktól és úgy nézzük az írásod. A dupla rugó szétveri a puskát, iszonyatosat rúg és elránt a célról. A zsír az valamennyi kell, de a sok letapaszt és ellenkező hatást érsz el, főleg ha bejut a csőbe és belesimul a huzagolásba. Tehát amit írsz, az nem okos dolog. Pillanatnyi erősítést pár lövésig egy kis olajtuninggal lehet, de ez sem értelmes dolog. Ha az előírt torkolati energia föléakarsz jutni, akkor megveszed a gyári szettet és az kihozza a legjobbat, legoptimálisabb kraftot a pontosság megtartása mellett. Házilag erősíthetsz bőrözéssel, a bőrdugattyú olajzásával és mégsem vagy ott mint a gyári szlovák javítószettel. Hidd el, a Slaviában nincs több mint amit gyárilag egy szlovák boltban árusított puskától kapsz. Az, hogy iszonyatosat csattan valami, az nem biztos, hogy erős is. Hajadra kenheted az erős rugót, ha vacakok a tömítések, vagy az indokoltnál keményebbé vált a sütés, a dugattyúház pedig szétverődik. Egyébként miért akarsz a 7.5J főlé menni? Miért jó, ha a légpuskád tiltott energiájú lőfegyverré válik és ki sem viheted a házból, ha buksz akkor pedig lesittelnek? Hazánkban vadászni, bármilyen élőlényt megsebezni tilos a légfegyverekkel, versenyeken pedig ellenőrzik a törvényben leírtakat. Egyszóval nem értelek. Én beteszem egy tokba a fegyverem, berakom a csomagtartóba és vihetem egy kis lövöldözéere magánterületre vagy lőtérre. A rendőr legfeljebb megdicséri, hogy milyen szép. A tuningodat elkobozzák, megbüntetnek és többet még a közelébe sem engednek egy fegyvernek. Ez lehet cél? Ennél biztosan okosabban gondolkodsz, nem hiszem, hogy jó lehet félni a bukástól.

Előzmény: .indafapuska (48126)
Darkwalker Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48133

Akkor zsírból a grafitos tökéletes lesz a töltőkapuhoz és akár a rugóhoz is?

Előzmény: Törölt nick (48132)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 48132

Nem sűrű kell hanem grafitos !

Előzmény: Gamergabor (48131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!