Keresés

Részletes keresés

Barbibabika Creative Commons License 2016.08.02 0 1 3658

Szia! 

 

Szeptemberben mi is az Acapolco-ba megyünk, írtam privit. :)

Előzmény: huziga (3638)
stevegum Creative Commons License 2016.08.02 0 0 3657

Szia! Persze, elhiszem és semmiféleképpen nem vitaindító akartam lenni, csak arra akartam rávilágítani, ami nem jól működik, ha az bevett szokás is és évek, évtizedek óta így működik, nem feltétlen természetes és normális azért mert már megszoktuk....

Szép napot!

 

Előzmény: csaba08 (3656)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 3656

A buszos utaknál is elmegy 1-1 éjszaka az utazással a buszon, az természetes.

A repülősnél miért nem?

Előzmény: stevegum (3654)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 3655

Szia!

Sajnos a repülős utaknál ez nem olyan egyszerű, mint azt a laikus gondolná.

Ezért nem.

Szívesen mesélek neked ha gondolod privát, keress meg.

 

Csabi

Előzmény: stevegum (3654)
stevegum Creative Commons License 2016.08.02 0 0 3654

Szia Csaba!

Ne haragudj, de ezen nem mosolyogni kellene, hanem elgondolkodni....

Nem tudok veled egyetérteni. Sokáig autóval jártunk Bulgáriába, du. 2-től lehetett elfoglalni a szállást, ha késtem, ha hamarabb értem oda az én problémám volt....én az utazással éjszakát vásárolok meg, nem pedig, hogy mikor indul a gépem Ferihegyről....ez már inkább csak az utazási irodák meg a szállásadók közti megállapodás része, kvázi az ügyfél professzionális lenyúlása......szerintem. Utaztam úgy Hughadába, hogy 12 után indult a gép, kb 2.5 óra transzfer buszocskázás, fél 12-re értünk a szállásra.....hoppá! Úgyhogy igen, sajnos az utas így látja, mert a mai világban mindent le lehet akár percre pontosan is szervezni, ezt akkor miért nem? 

Üdv

steve

Előzmény: csaba08 (3653)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 3653

Kicsit mosolyogni szoktam ilyenkor, mikor azt mondja az utas, hogy "az már a nyaralás lenne"

Igen, egy külföldi nyaralásnál az első és az utolsó nap az utazás!

Ezt tudomásul kéne végre venni mindenkinek.

Azaz, az is az első nap ha Bp-ről 23:50-kor indul a gép és az is az utolsó nap, ha visszafelé 0:10-kor jön a gép.

Ez nem becsapás, nem átverés, az utazás is a nyaralás része!

Előzmény: kisenikő (3652)
kisenikő Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3652

Azért nem Oscar, mert az csak félpanzió, ez all inc. és a repülő indulása is barátságosabb, egy teljes napot elveszitünk az Oscarral.  16 óra30-kor indul a gép és 8 után ér oda, és az már a nyaralás lenne.

Egyébként nagyon sok ajánlatot néztünk azóta is, már unom is., de nem mindegy hova megyek.

Köszi előre is a választ. Enikő

Előzmény: csaba08 (3651)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3651

Most nem Oscar?

Előzmény: kisenikő (3650)
kisenikő Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3650

Bocs, biztos unod a kérdéseimet, de az Acapulco Resortban van lift?? Köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3645)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3649

Szia,

 

Ezt ma kaptam, mert megérdeklődtem:

 

"Szia Csabi,

Sajnos azt mondják a Vámban, hogy vámoltatni kell..vámtörvényekszerint nem EU."

Akkor most melyik jog áll a másik felett?

Ez egy nagyon fontos kérdéskör!

Én örülnék a legjobban, ha valóban EU-s ként is kezelnének....

Ha van még bővebb infód, vagy tudod ki tud erről minden tekintetben hiteles és érvényesíthető dokumentumot adni, akkor azt megköszönném.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: zsizsikke (3648)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.30 0 0 3648

Ez így van, akár elfogadod, akár nem, ez uniós jog kérdése.

 

Az általad idézett mondat pedig szerencsétlen megfogalmazàs, de igaz. Ciprus nem része Schengennek. Útlevélre nem ezért, hanem az uniós tagság miatt nincs szükség. Schengen valóban biztosít útlevélmentességet, ez a rész is igaz, csak az a mögöttes indirekt tartalom nem, ami miatt arra következtettél, hogy emiatt kellene útlevél. Az az uniós tagság miatt nem kell, (még akkor is, ha van olyan, ahová mondjuk érdemes, mint Nagy Britanniába).

 

De ez már túlmutat egy utazási fórumon.

Előzmény: csaba08 (3647)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 3647

Szia!

 

1, Ha ez igaz lenne, akkor nem kerülnének vámolás alá az onnan behozott dolgok.

2, Az oldalon amit belinkeltél, már is találtam egy bődületes baromságot. Kép mellékelve!

 

Ciprusra NEM kell útlevél, sem északra, sem délre!!!!

 

Üdv: Csaba

Előzmény: zsizsikke (3646)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.29 0 0 3646

Bocs, ezt csak most látom. 

 

Na szóval éppen magad írod a lényeget: sőt hivatalosan nem is elismert ország..! ezért nem lehet más a jogállása. Más kérdés, hogy  speciális korlátozások vonatkoznak rá, de még egyszer mondom, ez az uniós jogállást nem érintik.

 

Amúgy az EU hivatalos honlapja is segít a kérdésben:

 

Ciprus a Földközi-tenger északkeleti medencéjében fekszik, nem messze Törökország partjaitól. A legnagyobb földközi-tengeri sziget Szicíliától keletre, egyben az EU harmadik legkisebb országa Málta és Luxemburg után. Ciprus de facto kettéosztott ország, ám a sziget egésze az Európai Unióhoz tartozik. A ciprusi törökök is uniós polgárok, hiszen egy EU-tagország, a Ciprusi Köztársaság állampolgárai – annak ellenére, hogy Ciprus északi fele nincs a kormány ellenőrzése alatt.

 

Itt találod:

 

https://europa.eu/european-union/about-eu/countries/member-countries/cyprus_hu

Előzmény: csaba08 (3637)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 3645

Szia!

A többi kérdésedre fogok válaszolni hamarosan!

Vagy dobj egy mailt.

 

Előzmény: kisenikő (3644)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.29 0 0 3644

Nagyon szépen köszönöm! Nagyon rendes vagy.  Ha a pesti utazási iroda jelzi, hogy egy család pl.  földszinti vagy I. emeleti szobát kér ( mert nem tud felmászni az emeletre) akkor azt a szálloda figyelembe veszi?

Mert itt az utazási iroda szerint nem. A kisvasút létezik még? köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3643)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 3643
Előzmény: kisenikő (3641)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.28 0 0 3642

Csabi! Még a következőket szeretném kérdezni : A Vuni Hoteltől a kisvasút működik? Volt olyan vélemény, aki azt irta, hogy napi 1 x megy. A szálloda 3 szintes, ha kól látom, van lift? Jordániában kifogtuk a 3. emeletet, nem adtak másik szobát. Nem szeretnék emeletet mászni. Köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3640)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.28 0 0 3641

Szia! Köszi a képeket, de 12 oldalt visszanéztem, és nem találom a többit. Ez lenne a teljes strand?

3 éve már Famagusztán voltunk, akkor is te segitettél, jók voltak a tanácsok.  A Vuni Palace jobb, vagy az Oscar? Köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3640)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 3640

Szia!

Egy régebbi hozzászólásomban találsz több képet is....

 

Csabi

 

Előzmény: kisenikő (3639)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.27 0 0 3639

Helló mindenki! Az Oscar Resort Kyrenia szálloda után érdeklődnék, aki ismeri, illetőleg Csabától, ha olvassa.

Homokos partja van ? Az egyik térkép alapján valaki azt mondta, hogy nagyon kicsi a strandja ?

Milyen az ellátás? köszönettel Enikő

 

huziga Creative Commons License 2016.07.27 0 0 3638

Sziasztok!

 

Július 11-21. között nyaraltunk az Acapulco Beach-ben. Fantasztikus 10 nap volt! Ha valakit részletesen érdekelne, írjon, szívesen mesélek.

 

csaba08 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 3637

Szia!

Egy picit VikTam-nak kell igazat adjak: Észak-Ciprus nem uniós ország, sőt hivatalosan nem is elismert ország..!

 

Ez az állításod: "Mert ugye mivel nem elismert ország, ezért aztán pláne az unió része " nem felel meg a valóságnak!

 

Próbáltál már bármit is behozatni Észak-Ciprusról Magyarországra?
Úgy levámolják mint a huzat, mivel EU-n kívülről érkezik a termék.

 

Az EU Ciprust, mint szigetet vette fel nem a sziget déli vagy északi részét.

Viszont, mivel észak politikailag nem elismert, így valóban egy nem létező országról beszélünk.

Bármilyen hivatalos ügyben Észak-Ciprus EU-n kívüli országnak minősül.

 

Lásd kicsit visszaolvasva telefonálás...

Sorry.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: zsizsikke (3628)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 3636

Szia Imi!

Remélem még nem késő...

Zsuzsi elérhetőségei:

 

Zsuzsi elérhetőségei:

+36305217711

+35799695175

+306986181986

+905428862941

 

Próbáljátok valamelyiken.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Blumen40 (3630)
jeszko Creative Commons License 2016.07.24 0 0 3635

Stevegum! akkor irj nekem légyszi! jeszko@vipmail.hu köszönöm

stevegum Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3634

Az adatlapomon nem látszik? Nézd már meg légyszíves, amúgy ha nem publikus, ide nem szívesen írnám ki. Így is töménytelenül jönnek a kéretlen mailok...

Előzmény: jeszko (3633)
jeszko Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3633

stevegum!!! adnál emailcimet kérdeznék még egy pár dolgot!!! Köszi

stevegum Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3632

A HOTEL SEMPATI- ról néhány infót osztok meg veletek.

A hotel egy 3 csillagos szálloda, ennek fényében senki ne várjon tőle luxus körülményeket, de...........minden nagyon rendben volt. Ebben az árkategóriában tudom ajánlani bárkinek. Egy probléma volt vele, hogy kicsit kiesik, Lapta szélén van, ami kb 13 km Girnétől és bizony, ha dolmuson, vagy szervezett úton viszik az embert busszal, ez bizony csúcsidőben 35-50 perc, de kibírható. Egyébként szép helyen van, a tenger közel van és meleg, saját tengerpart kb 50 méterre, amire mondjuk ráférne egy kis tisztítás.... 

A belső medence teljesen használható és kulturált.

Az ellátás lehetne változatosabb, de nem haltunk éhen, egyébként mindennap volt hús. Kicsit más kultúra, de mondjuk én Egyiptomban majdnem éhen haltam all inclusive ellátás mellett, itt nem.........

A szobákról nem tudok nyilatkozni csak a mienkről, szerintem a leosztása már korábban megtörténik, ki milyet kap. A mienk elvileg extrás volt, 3 erkélyünk volt LCD TV, 1 euro az ágyra és tiszta lesz mindig.....  és átalakítót vigyetek a hálózati dugaljba, mert angol szabványos, bár lehet kérni is ha épp van a recepción, vagy  a kisboltban is vásárolható, azt hiszem 7 lyráért láttam.

Jármű bérlésünk nem volt, a hotelban van egyébként kerékpár, de mi fakultatívon voltunk több helyen, maximálisan kielégítette az igényünket és már idő sem lett volna rá. A helyi idegenvezetők, reklám nélkül- mi a Green Tourssal voltunk-, tökéletesen és lelkiismeretesen ellátták a feladatukat- a mással utazók-B...vár- nagyon panaszkodtak.

Az utca végén van egy kisbolt, félár a hotelhez képest, de minél beljebb vagyunk a szárazföldben, annál olcsóbb minden, a sör doboza a hotelben 7 lyra, a kinti boltban 3,5 lyra, Nicosiában 2,5 lyra.

Nagyon sok a látnivaló, tényleg szép sziget, hányattatott , de gazdag történelemmel, Girnét semmiféleképpen  nem szabad kihagyni, nagyon szép, de Nicosia is tetszett. Összességében mi elégedettek voltunk és nagyon tetszett, sajnos kevés volt az idő, még maradtunk volna szívesen....

jeszko Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3631

Stevegum!!! Mi oda mennénk! tudnál infot adni??? Köszönöm

Blumen40 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3630

Szia!

Mi viszont 5 nap múlva repülünk, és szintén a Sempatiba megyünk.

Kérlek mesélj! Gondolom más is szívesen olvassa a friss infókat! :)

Szállás minősége? (ha lehet választani, akkor a főépületben, v. az udvari részben legyünk inkább?)

2 tinivel és egy 3és fél éves picivel utazunk 5-en.

Kaja jó volt? Változatos? Van mindig húsféle? (Kamasz nagyfiam állandóan húst enne ;) )

Merre voltatok még a szigeten? Béreltetek autót? Ha igen, kinél?

 

Előre is köszi a segítséget: Imi

Előzmény: stevegum (3623)
Blumen40 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 3629

Kedves Csabi!

 

Mi kb. 5 napja írtunk emailt - a megadott címre - Zsuzsának, de eddig még nem válaszolt.

Nem tudod, mi lehet vele? Itt a fórumon is májusban járt utoljára. Gondolom dolgozik ezerrel.... :)

Szerettünk volna Általa szervezett fakultatív programokon részt venni.

Szerinted el tudjuk érni valahol? Júl.27-én repülünk, és addig jó volna egyeztetni vele.

 

Előre is köszi: Imi

Előzmény: csaba08 (3600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!