Keresés

Részletes keresés

cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2359

"...Én csak lesek, hogy mások hogy csinálhatnak olyat, amit, közben meg mások ugyanúgy lesnek rám, hogy mi az, hogy már valaki nem tud normális tempóban enni. ..."

Ez valoban igy van, nekem nagyon nehez megerteni, hogy miert ellenoriz valaki valamit sokszor, en soha nem ellenorizgettem, ha ugy marad a gaz, akkor ugy marad :)). (Csak viccelek.) Kezeimet is csak jarvanyok idejen mosom gyakran, de meg az sem patologias.

Viszont az etkezesi zavaroktol felek, volt mar anorexiam is par napig, vagy csak bebeszeltem?

Nekem sokszor nincs eles hatarvonal a tenyleges tuneteim es a tunetektol valo felelem kozott. Egy pelda, hogy erthetobb legyen: volt egyszer a tv-ben egy pasi, aki ugy erezte, hogy az egyik laba felesleges, es boldogabb lenne, ha csak 1 labbal elne. Ugy mondtak a tv-ben, hogy ez a rogeszmeje, hogy az egyik laba felesleges. Na nekem tobb se kellett, azt hiszem a "rogeszme" szo aktivalta felelmemet: attol feltem, hogy nekem is hasonlo kenyszerkepzetem lesz! Komolyan mondom, hogy a jobb karom zsibbadt, furan ereztem, nagyon megijedtem ekkor.

Ugyanigy mukodik nalam szerintem a hipochondria is. Ha hallok egy betegsegrol, akkor gyakran erzem a tuneteit, anelkul persze, hogy abban a betegsegben szenvednek. Egyebkent jo, hogy erre rajottem, mert igy azert konnyebben tudom "kezelni" a kenyszereimet.

Most azonban az aktualis felelmem a repules es az eskuvo! :) Ezek azert "normalisabb" felelmek, mint az elozoek, nem? Persze igy is szenvedek toluk.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (2358)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2358

Ez tényleg érdekes, hogy miért van az, hogy egyik embernek ilyen, a másiknak meg amolyan kényszertünet alakul ki. Én csak lesek, hogy mások hogy csinálhatnak olyat, amit, közben meg mások ugyanúgy lesnek rám, hogy mi az, hogy már valaki nem tud normális tempóban enni. Szóval csodálkozunk a másik kényszerén, közben meg a mienk semmivel se "jobb ".

 

Igen, nagy szerencsém volt szüléskor, ez tisztára alkat kérdése, én nagyon könnyen tágultam, azért volt ez, van aki meg hiába széles csípőjű, mégsem tágul olyan könnyen. Valamiért ilyen vagyok. Mondta is a szülésznő, az első baba után, hogy nekem 8 gyereket kéne szülnöm, aki ilyen könnyen szül. :DDD 

Na, azért nem volt az annyira könnyű, fájt az azért.

Előzmény: cheeseontoast (2348)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2357

Hát, mondasz valamit, nekem is megfordult már a buksimban, hogy jobb, ha el se olvasom, nehogy má' ötletet kapjak....

Vagy éppen visszarettentene? :) Azért persze elolvastam, nekem a 9-ből a gáztűzhely, villany, zár ellenőrizgetés, főleg este, de nem túl sokáig tart, :(((( és a 15.ből a kajálás. Itt sem a szorongás miatt csinálom, hanem a gyomorfájás megelőzése.

 

Előzmény: cheeseontoast (2355)
MissMimi Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2356

Sziasztok! Másik listáról nem tudok, ezt i svéletlenül leltem.

Én nem szoktam mások kényszereiből ötletet meríteni úgymond, inkább nem is gondolok ilyenekre. Ez nálam nem ragadós. Szerencsére.

cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2355

Egyebkent vannak olyan ritka kenyszeres tunetek amik nem is szerepelnek a listan, mert akkor a lista tobb oldalas konyv lenne. Olvastam valahol, hogy pl. egy nonek minden este bablevesben (!) kell megfurodnie, na ez sem gyakori dolog azert :).

Amugy nekem sokszor nem jo, ha ilyeneket olvasok, mert el tudok kezdeni attol felni, hogy nekem is hasonlo kenyszeres dolgaim lesznek...neha erzem a tuneteket is! Nektek van hasonlo?

 

cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2354

A hipochondria a 7.) pontban talalhato, persze ha jol ertelmezem.

A masok aggressziojatol valo felelem nem paranoia? Amugy nekem is volt olyan, hogy attol feltem, hogy attol fogok felni :), hogy masok bantanak. Regen sokat jartam anyuval "lengyel"piacra. O nagyon jol tudott alkudni, azonban volt, hogy nem adtak annyiert az arut, amennyiert o kerte. Ilyenkor tovabballtunk. Bennem meg kialakult egy felelem,hogy mi van, ha az arusok bantani akarnak, mert visszautasitottuk oket?

Volt par nap, amig a muholdaktol feltem, amiatt, hogy mindent "latnak" (nagyon jo a kepfelbontasuk valoban), ettol meg jobban bepanikoltam, nem is mertem elmondani senkinek sem, mert attol feltem, hogy ez mar paranoid skizofrenia.

 

Előzmény: Pater Altenberg (2353)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2353

Nem látom a listán az erős félelmet attól, hogy mások agressziója ér - vagyis nem attól félek, hogy én másban kárt teszek (ami szerepel a listán), hanem az ellenkezőjétől.

Előzmény: MissMimi (2350)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2352

Nem látom a listán az erős hipochondriát.

Nem látom a listán az erős félelmet éjszakai betöréstől.

--- Van másik lista is?

Előzmény: MissMimi (2349)
cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2351

Nalam az 1.) de most inkabb mar a 7.). A betegsegektol valo felelmem 2 eve olyan sulyossa valt, hogy egy nogyogyaszati gyulladasos betegsegbol kifolyolag petefeszekrakot es hasnyalmirigyrakot diagnosztizaltam magamnak. A negativ leletek sem nyugtattak meg teljesen, csak amikor mar hazamentem es ujra kivizsgaltattam magam privatban, valamint a tuneteim is enyhultek, akkor mar elhittem hogy nincs sulyos betegsegem (azert a petefeszek- es mehgyulladas, ami tenylegesen volt nekem sem kellemes, de en mar sajnos a halalra keszultem :/).

Nem is tudom, hogy fogom kezelni, ha egyszer tenyleg sulyos beteg lennek vagy mutetre kellene mennem. Az altatastol is iszonyatosan felek.

Egyszer nekem is voltak szamokkal valo kenyszergondolataim, par eve nagyon rettegtem a 23-as szamtol, mindig erre a szamra gondoltam (na most remelem nem kezdodik ez elolrol, hogy ujra felideztem magamnak!), szerintem a film hatasara.

Amikor h1n1 jarvany volt, akkor meg allandoan mostam a kezem, vettem egy kezfertotlenitot, eleg sokat hasznaltam. Ez azonban nem tartott sokaig, a jarvany elmultaval lecsengett.

Gyerekkoromban pedig, milyen fura, raztam a fejemet jobbra-balra,alig eszrevehetoen, sokszor ram kellett szolni. Amugy nem csak en, hanem a batyam is! O meresztgette a szemeit is, meg razta a labat. Nem tudok rola, hogy neki lennenek kenyszeres gondolatai/cselekedetei, o sosem volt egy szorongo tipus.

Szoval ez a tic-es dolog is erositi a genetikai hatteret a betegsegnek, szerintem.

 

MissMimi Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2350

Nálam fennáll:

6

10 ismétlés, 3, 3x3, stb. Mikor milyen szám az aktuális.

15-ből : Késztetés arra, hogy megérintsek, megütögessen, megdörzsöljön dolgokat.

Nálatok?

Előzmény: cheeseontoast (2348)
MissMimi Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2349

Hoxán van még egy hasonló fórum, én ott találtam ezt a listát, átböngésztem hogy rám mi igaz. Na meg mi lehetséges kényszerbetegség alatt.

 

Yale-Brown Obszessziv-Kompulziv Skála (Y-BOCS)

1. )Agresszív kényszergondolatok
Félelem attól, hogy kárt teszek magamban.
Félek attól, hogy kárt teszek másban.
Erőszakos vagy ijesztő képek.
Félek attól, hogy obszcén, sértő megjegyzéseket teszek.
Félek attól, hogy vmi. zavarbaejtőt teszek.
Félek attól, hogy nem kívánt indulatok hatására cselekszek(pl. megsebesít egy barátot)
Félek attól, hogy ellopok dolgokat.
Félelem attól, hogy gondatlanságból kárt tesz valakiben. (pl. gázolás)
Félelem attól, hogy az én hibámból valami rettenetes történik(pl. tűz, rablás)
Egyéb
2. )Kontaminációs kényszergondolatok
A test kiválasztási termékeivel és váladékaival (széklet, vizelet, nyál)kapcsolatos félelmek, gondolatok.
Félelem a piszoktól, baktériumoktól
Túlzott félelem a környezeti szennyeződéstől(pl. azbesztiózis, sugárzás, mérgező hulladékok)
Túlzott aggodalom egyes háztartási cikkekkel kapcsolatban(pl. tisztító, oldószerek)
Állatoktól való túlzott félelem(pl. bogaraktól)
Ragadós dolgok zavarják
Aggodalom attól, hogy a szennyeződéstől beteg lesz
Attól való félelem, hogy másokat megbetegít valami kiterjedt szennyeződéssel(agresszív)
Csak attól való félelem, hogy ez utóbbi milyen érzést kelt
Egyéb
3. )Szexuális kényszergondolatok
Tiltott vagy perverz szexuális gondolatok, fantáziák, indulatok
Gyermekekkel kapcsolatos vagy inceszt gondolatok
Homoszexualitással kapcsolatos kényszergondolatok
Agresszív szexuális magatartás másokkal
Egyéb
4. )Gyűjtögetés, felhalmozás
5. )Vallásos kényszergondolatok
Szentségtöréssel, istenkáromlással kapcsolatos gondolatok
Túlzottan aggódok amiatt, hogy mi a jó, mi a rossz, túlzott moralizálás.
6. )Szimmetriával, pontossággal kapcsolatos kgond. -ok
Mágikus gondolkodással(pl. valakit baj ér, ha valami nincs a helyén)/Mágikus gondolkodás nélkül
7. )Testi kényszergondolatok
Betegségekkel kapcsolatos aggodalmak
Túlzott aggodalom bizonyos testrészei miatt, vagy azok külleme miatt
8. )Takaritási, tisztogatási kényszercselekvések
Túlzott vagy szertartásos kézmosások
Túlzott vagy szertartásos zuhanyozás, fürdés, fogmosás, tisztálkodás vagy toalett rutin
Háztartási vagy egyéb tárgyak tisztítása
Egyéb olyan tevékenység, ami arra irányul, hogy megelőzze vagy elhárítsa az érintkezést valami szennyeződéssel
Egyéb
9. )Ellenőrző kényszercselekvések
Zárakat, tűzhelyet, vizet, gázt ellenőrzöm.
Annak az ellenőrzése, hogy nem tett/tesz kárt másokban
Annak ellenőrzése, hogy nem tett/tesz kárt magában
Annak ellenőrzése, hogy nem történt/történik valami rettenetes
Annak ellenőrzése, hogy nem hibázott
Testi kényszergondolatokkal kapcsolatos ellenőrzések
Egyéb
10. )Ismétlési rituálék
Újraírok, újraolvasok.
Napi rutincselekvéseket ismétlek(ajtón kilépni, bejönni, felállni, leülni).
Egyéb
11. )Megszámolási kényszerek
12. )Rendezgetési, sorbarakási kényszercselekvések
13. )Gyűjtögetés, felhalmozás kényszercselekvések
14. )Egyéb kgond. -ok
Túlzott igény arra, hogy emlékezzek vmire.
Félek bizonyos dolgok kimondásától.
Attól való félelem, hogy valamit nem helyesen mond
Félek attól, hogy elveszitek dolgokat.
Betolakodó hangok, szavak, zene
Bizonyos zajok/hangok zavarják
Számbabonák. (3)
A színeknek különleges jelntőséget tulajdonít
Babonás félelmek
Egyéb
15. )Egyéb(vegyes) kényszercselekvések
Mentális rituálék
Túlzott listakészítés
Késztetés arra, hogy megérintsek, megütögessen, megdörzsöljön dolgokat.
Pislogással, tekintéssel kapcsolatos rituálék
Cselekvések annak érdekében , hogy ne tegyen kárt magában, másokban, vagy ne legyenek rettenetes következmények
Rituális étkezési szokások
Babonás viselkedés
Trichotillomania(hajhúzkodás, hajtépés)
Egyéb önsértő magatartás(fogcsikorgatás)
Egyéb

Ha bármely tünetet észrevetted magadon, az még nem baj, onnantól kezdve van valami, ha túl sokszor csinálod, és zavarja az életvezetésedet.

cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2348

Az eskuvo jovo heten lesz, mar igzulok! :) A repuloutat egyaltalan nem varom...nem is tudom hogyan lehetne lekuzdenem a repulesfobiamat. Szerintetek ez is adodhat a kenyszerbetegsegembol? (Allandoan arra gondolok a repulon, hogy valami katasztrofa fog tortenni...nagyon nehezen tudom errol elterelni a gondolataimat, valoszinuleg ez is kenyszeres jellegu.)

Tyukanyo, akkor neked szerencsed volt a kisfiaddal, hogy ilyen konnyen sikerult vilagra hoznod es a szemed sem serult meg!

A tortenetemre visszaterve: 11-12 eves koromban, ahogy elmult a diagnosztizalatlan panik betegsegem, utana jottek ezek a fura gondolatok, hogy bekiabalnek csunya szavakat az ora kozepen, kesobb pedig magamat/mast bantanek...12 eves koromtol olyan 2-3 evig minden este el kellett dugnom a kest es be kellett zarnom a konyhaajtot, hogy nehogy kiugorjak az erkelyen, vagy bantsak valakit.

Sokat gondolkoztam, hogy nekem miert eppen ez a fajta kenyszerbetegseg alakult ki? En soha nem ellenorizgettem semmit, soha nem mostam sokaig a kezeimet. Mitol van szerintetek az, hogy egyik embernek fertozesekkel kapcsolatos gondolatai vannak es emiatt takarit/mosakszik, a masik szamol, a harmadik meg fel, hogy valakit bant?

Arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy nekem eleg szigoruak voltak a szuleim - foleg anyu, nagyon eros akaratu- soha nem lehettem merges, nem igazabol mutathattam ki az indulataimat. Mindig mase volt az utolso szo, akar barati korben is.

Amiota kulfoldon elek, valamennyit valtozott a helyzet. Sokkal magabiztosabb lettem, beszolok annak, aki bunko (pl. az egyik kolleganom 21 eves es nagyon lekezeloen beszel velem, meg is mondtam neki a magamet), amit eddig soha nem mertem megtenni. Ha merges vagyok, akkor felemelem a hangomat.

Kivancsi lennek, hogy nektek milyen fajta kenyszeres tuneteitek voltak/vannak, nem nagyon volt idom meg visszaolvasni a forumot,csak az utobbiakat.

tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2347

Nyugi, még 34 fölött is ritka, hogy beteg gyereked szülessen, hányan szülnek ma már még 40 fölött is, akár első gyereket és egészséges lesz.

Nekem is rövidlátás miatt azt mondták még jóval az első gyerek előtt, hogy nem szülhetek, csak császár. Nagyon bőgtem, mert féltem is a császártól, meg szerettem volna szülni rendesen.

És akkora szerencsém volt, mikor megindult az első gyermekem születése, bementünk éjszaka, bevittek a vajúdóba, mert este jól belaktam, úgy nem lehet altatni, a dokim sem volt még bent, és vártak, hogy ürüljön a gyomrom, aztán addig-addig, olyan gyorsan tágultam, na jó, azért eltelt vagy 2-2,5 óra, hogy mire észbekaptak, a baba feje annyira beleékelődött a szülőcsatornába, hogy már úgy kellett volna visszatolni szegényt, hogy császározhassanak. Azt meg nem szokták, ugye.:DD

Így aztán betoltak a szülőszobába és szépen megszültem, nem lett semmi baja a szememnek. Igaz, vákumot tettek a fejecskéjére, hogy ne kelljen annyira erőlködnöm, de nem is kellett, semmi baja nem lett a kisfiamnak sem.

Szóval ne aggódj, még lehet, hogy meg is úszod. Ezért írtam le, hogy jól is sülhet el. :)

Ha kéred, azért biztos császároznak.

Mikor lesz az esküvő?

Előzmény: cheeseontoast (2344)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 2346

Nem voltam itt egy ideig, most olvastam csak, jaj, lányok, de jót mulattam én is ezen a félreértésen :DD   olyan aranyosak vagytok!

Én is csak néztem, hogy miért is írja Mimi, hogy a legszebb nő a szájában matat.....na hagyjuk  :))

Jó, hogy leírod, hogyan kezdődött nálad az OCD, szerintem volt egy kis pánikbetegséged a baleset miatt, és hogy elhárítsd a leskelődő veszélyt, talán azért kezdődtek a kényszercselekvések.

Várjuk a folytatást.

Az jó, ha már visszaszorulnak ezek a másnak-ártok gondolatok, reméljük, nem is jönnek vissza.

 

Előzmény: cheeseontoast (2342)
MissMimi Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2345

Értem, nem tudsz hazajönni? Vagy mindened külföldön van. Lehet, hogy lehet kérni a császározást. Kitudja.

Igen, van ilyen hogyha belénk jön egy rossz gondolat, az nagyon kellemetlen tud lenni. Valahogy muszáj megnyugtatni magunkat, mert ez így nem állapot. :(

Szerintem nálad nem lesz gond. Hidd el nekem! Vannak tőlünk sokkal rosszabbak is és mégis megállják a helyüket! Azért nem vagyunk karanténba illőek! :D Úgyhogy csak bátran!

cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2344

Koszonom szepen a biztatast! :)

En azt hittem, hogy mar van kisbabad es most attol aggodsz, hogy autista, csak meg nem latszik rajta. Egyebkent olvastam valahol, ha jol emlekszem a Buran egy lanyt, akinek mar megszuletett a kisbabaja, de attol rettegett, hogy Down-koros a pici, pedig ezt minden orvos kizarta.

Egyebkent most en is jobban felek a betegsegektol, mint az agressziv gondolatoktol, mivel ez utobbiak most eppen nem nagyon jellemzoek. Nekem is eszembe jutott, hogy mi lesz, ha beteg lesz a gyerekem? 34 felett szulo nok koreben mar nagyobb az eselye mindenfele rendellenessegnek.  Magamat is feltem a szules miatt, foleg, hogy a szemem miatt nem ajanlott a hagyomanyos szules, hanem csak a csaszar, viszont itt kulfoldon nem hinnem, hogy megcsaszaroznanak a rovidlatasom miatt.

Előzmény: MissMimi (2343)
MissMimi Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2343

Szia!

Én is jót röhögtem hogy hogy feltételzhettem ilyet egy menyasszonyról, de hát a kényszer nagy úr és még az ékezetlen szavak is! :D

Nincs még kisbabám, csak előre rettegek a dologtól! Azért is kértem meg Rizsát, mivel ő találkozik olyanokkal akik ehhez legjobban értenek, hogy legyen kedves megkérdezni nekem, mi a helyzet ebben a témában!

Biztos vagyok benne hogy a saját édes kicsi babátokat, a szemetek fényét, nem tudnád bántani. Szerintem az egy olyan állapot, amikor átszellemül az ember és biztos hogy kényszerünk is alábbhagy majd. Többen mondták már. Valahogy csupa olyan dolog vesz körül, ami annyira elveszi a figyelmedet, hogy eszedbe sem jutna. Inkább megfelelni szeretnél.

Emiatt ne aggódj szerintem!

Jó anyuka leszel!

Előzmény: cheeseontoast (2342)
cheeseontoast Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2342

De jot nevettem ezen Mimi, gondolom az ekezet nelkuli betuk miatt nem konnyu felreerteni amit irtam :)) Azert remelem a szamban nem fogok turkalni!

Most megint ugy jartam mint par napja, elment egy nagyon hosszu kommentem, ujra megprobaltam leirni, hogy kezdodott a betegsegem 10 evesen... no majd aprankent. Volt egy autobalesetunk, ahol nagyon megijedtem, mivel felig alvo allapotban voltam az utkozesnel... akkor gyorsan megnyugtattak a szuleim es a testverem, ugyhogy utana mar nem panikoltam.

Ra 2 hetre egy szokvanyos napon tv nezes kozben elkezdtem nyugtalan lenni, ami kesobb felelembe, rettegesbe csapott at: izzdtak a tenyereim, kalimpalt a szivem. A vegen mar annyira elivselhetetlen volt ez a dolog, hogy egy nagy sikitasban tortem ki, sirtam... de minden olyan furcsa volt, mintha nem velem tortent volna (amugy a balesetkor is hasonlo fura erzesem volt). Nagy nehezen megnyugtattak, de attol a naptol kezdve majdnem 2 honapig 3-4x naponta megismetlodott ez a dolog. Mindentol feltem, enni nem birtam - utana meg mar attol feltem, hogy ehen halok! - 4 kg-ot fogytam, ami egy 10 eves gyereknel nem keves. Szuleim vittek orvoshoz, kesobb pedig jartam gyermekpszichologushoz. Diagnozist nem kaptam.  folyt. kov.

Mimi, a gyerektelensegem abbol kenyszergondolatombol fakad, miszerint felek, hogy bantok gyengebbeket (leszogezem egy legynek sem tudok artani). Az utobbi evekben ezek a fajta gondolatok nagyon hatterbe szorultak halistennek, viszont par eve inkabb a betegsegekrol valo felelem okoz legnagyobb gondot. Ja meg a repulofobiam.

Mimi, szerintem attol ne felj, hogy a babad autista, de ha megnyugtat, vidd el szakemberhez, biztos nem lesz gon.d.

MissMimi Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2341

Egyébként nálam ezek a számok mindig változnak. Nem tudom, szerintem idegi állapot, vagy időjárás, kitudja... Mikor melyik számmal érzem keigyenlítve a dolgot, és az általában marad is egy ideig. Van amikor egyik nap más eisk jól és után aaz marad. De ez változó.

MissMimi Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2340

Áááá értem! Akkor doktornő, mégjobb mert átérezheti a helyzetet, ha már nő!!! :)

rizsa31 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2339

OK!

Doktornő amúgy!:)

Előzmény: MissMimi (2335)
rizsa31 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2338

:)

 

Ezen én is filóztam,szerintem cheese,mikor a csokrát fogja,akkor érinti össze a hüvelykujjait.

Mimi nálam is a 3 szám van meg!azért mert mesei...Csak én nem 3mal szoroztam,hanem 10zel.:/

Meg 3 a magyar igazság+1 a ráadás,....,szörnyű kényelmetlenné teszi az életet.

 

Előzmény: MissMimi (2337)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.31 0 0 2337

Jaj bocsánat! Félreolvastam! Ú ez most nagyon vicces és égő is! :D

 

"meghatarozott modon es szamban a jobb huvelykujjammal utogetem a bal huvelykujjamat"-ből

nekem csak ez ragadt meg:

"szamban a jobb huvelykujjammal utogetem a bal huvelykujjamat"

Ne haragudj! Akkor így már nem is olyan feltűnő, nyugodtan csináld ha megnyugtat! De tényleg kis számmal. Bár mondjuk nekem a kis számokból is mindig annak többszörösei lesznek... :(

Pl. 3-ből 3x3, ha az nem elég, akkor 3x3  x 3, ha az sem, akkor enneka háromszorosa...

Vigyázni kell vele! Tisztázd magadban hogy hogy legyen.

Előzmény: cheesontoast (2322)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.31 0 0 2336

Szia!

Engem érdekel hogy milyen köze van a kényszerbetegségednek az eddigi gyermektelenségedhez!

Én meg azt tanácsolnám, ha már levezető mozdulat, elterelő matatás, akkor szerintem az legyen a lábaddal! (vag yolyannal ami nem ennyire feltűnő!

Több okból kifolyólag:

1. Nem túl szexi ha a legszebb nő az esküvőn matat a szájában. (fényképek, videó, te sem örülnél ha a gyermekeid, unokáid ezt néznék vissza!)

2. Hosszú ruhában leszel (gondolom) az alatt csodásan elvész a mozgó láb, a feszülségedet mégis levezeted, és senkinek nem tűnik fel.

3.Párod is nyugodtabb lenne, ha látja milyen jól érzed magad, (nem venné észre a levezető mozdulatokat) hiszen neki is az a legfontosabb hogy minden remekül menjen és szerelme is jól érezze magát!

Mit gondolsz?

Előzmény: cheeseontoast (2334)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.31 0 0 2335

Sziasztok!

Újra itt vagyok! Aranyosak vagytok!

Rizsa!

Szerintem csak annyit kérdezz meg kérlek, hogy:

 

"Tisztelt Doktor Úr! Egyik ismerősöm is kényszerbeteg és neki szeretném megkérdezni a következőt. Ön szerint van-e esély arra, hogy egy kényszerbeteg anyukának beteg gyermeke születik. Pl Autista vagy hasonló. Van-e a kettő között összefüggés? Vagy nem kell aggódnia ilyen problémán."

 

Na kb valami ilyesmit kéne megkérdezni.

Nem tudom!

Olyan tanácstalan vagyok néha!

cheeseontoast Creative Commons License 2011.07.30 0 0 2334

Ezt az ujjal utogetest eskuvoi ceremonia alatt gondoltam csinalni, ha nagyon igzulnek egy kenyszergondolat miatt, vagy egyaltalan csak izgulnek :).

A vacsoratol nem felek, csak a ceremoniatol, mert akkor mindenki csendben van es mindenki komoly ... ezert is orulok, hogy lesz jopar kisgyerek is, remelem ok neha "belekiabalnak", az talan eltereli a figyelmet rolam. Szoval van egy kis normalis felelmem, mondhatni lampalazam, valamint itt van ez a franya kenyszerbetegseg...

Egyebkent 34 evesen meg nincs gyermekem es ez sajnos 90%-ban a kenyszerbetegsegemnek koszoneto :(. Ez egy ilyen fajta elkerulo magatartas nalam, de majd legkozelebb kifejtem pontosan, most mennem kell, leragadnak a szemeim, holnap koran kell kelnem. Jo ejt mindenkinek! :)

rizsa31 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2333

Ha bepánikoltál,az azt jelenti,hogy jól csináltad a gyakorlatot.Az első alkalom 2-3 óráig tart,utána csökken a félelem,de egyedül nem mindenki bírja ki,ezt inkább terapeutával ajánlom mindenkinek.

Ilyen ütögetést nem szoktam(bár sok mindent csinálok),talán a 3szor lekopogom ilyen,azt csinálom.Ha megnyugtat,akkor szerintem jó mankó lehet az esküvőre.Az a lényeg,hogy a lagzitok jó legyen.

Ott lesz aztán sok vidám ember,aki eltereli a gondolataidat!Vőlegényed tudja,hogy ezen parázol vagy vki?Annyit végül is mondhatsz,hogy idegeskedsz a szertartás résztől.én előtte a WCn ültem egy órát.Mondjuk nekünk kis esküvőnk volt,utána szűkkörű családi ebéddel.

Előzmény: cheeseontoast (2329)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2332

Pont ezt is beszéltük a kineziológusommal,hogy ránk nem érvényes az az ezoterikus kitétel,hogy amire gondolunk az megvalósul.Azért mert az OCD is ugyanolyan betegség,mint mondjuk akinek fél lába van.

Ez amúgy a kék könyvben is benne van,hogy a kényszeres azt hiszi,hogy amire gondolunk az megvalósul,én is így vagyok/voltam:
"gondolat-cselekvés fúzió:annak a hiedelme,hogy a gondolat és a cselekvés azonos,a gondolat azonnal cselekvéssé válik" .(194.old.)

Előzmény: tyúkanyó48 (2331)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2331

Na, látod, hogy inkább csak izgulsz!

Nem növeled azzal az esélyt, hogy bekövetkezzen, mi vagy te, boszorkány? :)

Beszélgetés utastárssal: nagyon jó!

Bor: de kis pohár legyen!

Hüvelykujj ütögetés:  hát jó, ha muszáj, de minek 15x?  Még lekésed az esküvőt!  Legyen elég 3, te kis telhetetlen, az legalább mesebeli szám. :)  A 15-ből könnyen lesz még több.

Előzmény: cheeseontoast (2329)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2330

Na, hála Istennek, mármint nem a púpnak örülök, hanem hogy használt az 1 óra. :)

Csavar: magad uram, ha szolgád nincs.

Előzmény: rizsa31 (2328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!