Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4339
Meggondoltam magam, nem leszek rendőr... :(((
Hacsak nem tanulom meg addig, hogyan kell türelmesen bánni az olyanokkal, mint a "Lőnek az OTP-nél" topicban ez a Ceterum conseo... nevű egyén. Hihetetlen, amit ott előad. Én az ilyeneket habozás nélkül lepuffantanám. Tudom, néha én is meggondolatlanságokat írok, de ez már túl megy minden határon...
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4338
Persze hogy az. Utópia.
A baj nálam az, ami néha ilyenkor előjön, hogy belegabalyodok, mint macska a cérnába... :-(

Sz'al én nem "megvárni szeretném kényelmesen", és csak akkor menni...
Inkább arra gondoltam, amit (jó értelemben véve) "szabad kéz" lehetőségének is lehetne nevezni.
(Biztosan lesz bőven (read only-ként meg aztán tuti), aki jó nagyokat köphet is rám az ilyenért):
Hogy ennek az összetett szónak valóban az legyen az értelme, ami végülis elemeiben is csak a pozitívumot fejezheti ki: ŐRködni a RENDre...

De, ha már "NYPD"... Van egy eredeti fejfedőm. Egyszer abban mentem filmezni a balhék idején. Egész érdekes volt mindkét oldal reakciója :-D
Előzmény: Törölt nick (4337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4337
Ez valóban utópia.
És most nem kioktatni akarlak, de mindig is úgy tartottam, hogy ez a legkényelmesebb megoldás, várni, hogy nekünk megfelelő körülmények legyenek, aztán akkor megyünk rendőrnek. Sajnos ez nem így van. A rendőrségnek most pont az elhivatott, kötelességtudó emberekre van szüksége.
Egyébként én is eljátszottam már NYPD gondolatával, ott a rendőr az rendőr. És úgy is tekintenek rá... :)))
Előzmény: panabubus (4333)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4336
Elökörködtem?? Nemá'... :(((
De ha igen, akkor majd korrigálom a hibát...
Előzmény: hgyi (4335)
hgyi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4335

Tudom, nem Ellácska vagyok, de azért én is olvasok. :o))

Ezek egyike sem illik rád, illetve nem ebben a formában.

Ezek a meghatározások erősen kiélezettek, sőt karikírozottak. Nem érdemes több szót vesztegetni rá.

Szerintem Ellácskát vedd komolyan és írd le neki, valójában miért akarsz rendőr lenni. Ő komolyan kérdezte, te pedig elökörködted. :o)

Előzmény: Törölt nick (4323)
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4334
Na, ez kimaradt az előbbi "feltételeimből" :-) Sztem símán még egy ok lenne.
Előzmény: Törölt nick (4331)
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4333
"Jobboldali és rendőr, még a mesében sincs.csak vörös és baloldali van."

Ez teccik. Ha jól dereng nekem, van valami olyasmi, hogy rendőr nem lehet tagja egyetlen pártnak sem. Akár jobb, akár baloldali. Hogy érzelmileg, az anyagi gondok (mert az mindenkire egyformán odavág), a nehézségek, vagy éppen a "megfelelő loyalitás" miatt kinek-kinek milyen a belső érzülete, az meg más dolog. Az viszont megintcsak nem a rendőr. Hanem az ember. (gumicsirke) Épp itt a baj, ezen az állításon is tettenérhető, hogy el kell ismerni akár teccik, akár nem, a rendőr a mai világban az egyik legocsmányabbul feláldozott valaki a nagy és magasságos politika oltárán. Erről annyi olvasatban, annyi nézőpontban hangzott el már itt is vélemény, hogy nem nagyon akaródzik ismételgetnem.
És hogy miért tartom éppen ocsmánynak? mert éppen azokat az embereket keverik nyakig a kakába, és pontosan AZOK, akik azért megköszönnék nekik, ha a szó szoros értelmében vett REND ŐRZÉSE közben talán éppen valamilyen késes tetűláda kezei közül mentik meg őket...

Biztosan nem mondtam most vele qrva nagyot. Csak úgy kijött.

Pici közöm valahol van a testülethez. Lehet, hogy ez is befolyásolja a véleményemet. Jó pár éve a Margitszigeten, emlékszem, két hungáriás kutyás lánnyal (többek között) járőröztünk. Kocsi megállít, csomagtartó ki, benne pajszer, emelő, stb. ahogy "jobbaknál" illik.... És, a személyiségi jogok tiszteletben tartása miatt, max. RK-zni lehetett az urakat, mert ÉPPEN NEM VOLT NÁLUK BCS.-RE UTALÓ JEL, VAGY ALAPOS GYANÚ... Éjfélkor. És nem a kóterba bebaszarintani őket alapból, hanem még el is köszönni. Illendően.... Mert ha nem, az ügyész úr számonkéri ám a "túlkapást"... Na, itt kezdett az egész rohadni, szerintem. Amikor Horváth Balázs naccságos miniszter úr rendeletére nyilttá kellett válniuk a forgalmazásoknak, amikor az azóta már szentélyre emelt "személyiséghez fűződő jogok" átvették a főszerepet. Amikor a "téri lányok" futtatói kajánul belevigyorogtak a járőr képébe, sőt még azt is közölték: "kilóra megveszlek, öcsém..."

Láposi, Tonhauser vajon miért passzolta azt, ami számukra nemcsak egy foglalkozás, hanem őszinte, és hittel végzett HIVATÁS volt? Szerintem nem kérdés. Amikor a Lelkiismeret'88 (fújjj, gonosz jobbos népség...) videófelvétellel együtt becsatolt tárgyi bizonyítékot is a Parádén níiltan füvet osztogatókkal kapcsolatban, feltehetően a politikai meggondolások miatt (is) az egyik példány "elkeveredett" G.P. titkárságán, a másik példány alapján pedig (a szakértői vélemények szerint is THC-t tartalmazó "minta") dacára, az elkövetőknek kutya bajuk sem lett, mert (ez csak az én feltevésem persze) valszeg a feljelentők személye azért "snassz" lett volna egy eljárás során..

Nem sorolom. Nem nekem tettétek fel a kérdést, de ha szabad, a sajátomat elmondanám, hogy én MIKOR szeretnék rendőr lenni:

-Ha az aranygombos főméltóságú tábornok úr NEM a lányok szoknyahossza, vagy a szolgálat közbeni magán-telefonálás vonatkozásában mutatna kőkemény szigort...

-Ha nem süketelne önkozmetikázott jelentésekkel egyes esetekben, (pl. magát a RENDŐRT megalázó Nádor utcai "futás" filmjének tanúsága szerint is) hanem akkor is, és ott is egyszerűen a dolgát tette volna, mint felelős koordinátor. És persze nem "fejelt volna rá" ellenkező előjellel majd egy hónappal később, jó magyar ló-tulsó-oldalára áteső utasításaival.

-Ha nem kellene a serdülő gyerekemet teljesen szabálytalan és akár törvénytelen módon paprika-spray-al "felszerelnem", amikor iskolába indul... Mert éppen gyengébb fizikumú, mint azok a hozzá hasonló korú görények, akik lehet, h. épp a mobiljára, vagy az mp3-asára pályáznak... Vagy "csak" éppen kicsit meg akarják verni...

-Ha nem kellene a barátnőmnek, vagy hasonló korú sorstársainak igyekezni hazafelé a kivilágítatlan utcákon a busztól, mert ugye ajánlatos azt, főleg csoportosan megtenni...

-Ha mint rendőr, megállíthatnám, és jól nyakon baxhatnám a városon belül is 90-100-al száguldozó, nyakukban ujjnyi arany-nyaklánccal felszerelt őrülteket, talán még mielőtt éppen egy buszmnegállónyi embert irtanak ki autójukkal...

-Vagy ugyanezektől számonkérni, hogy MIBŐL és HONNAN csillog a nyakukban a fuksz? Fizetési papír, munkahelyi igazolás, stb...miből élsz, aranyom ? stb.

-Benne van a szaktsargonban is: ELSZÁMOLTATNI. És nemcsak a rendszám nélküli ladásokat, de akár a magán-helikopterjükön röpködőket is...

-Aztán bizony, hogy szarrá lőni azt, aki a bank pénztáránál lehet, hogy épp az én terhes feleségemre hozza a szívbajt. Mert oda se éppen Parával szokás betérni normális körülmények között...

DE ez persze csak utópia. Esetleg ilyen ambíciókkal nyerő lehetnék valahol Dallas környékén, vagy "NYPD"-s sapkában. Ja, ha minden igaz, és nemcsak a krimikben van ilyesmi, akkor ismereteim szerint arrafelé a rendőrnek még becsülete, tekintélye is van.

Valószínűleg a politikai játszmákat ott más szisztéma szerint alakítgatják.

És most jön az igazi "szélsőséges" vélemény: Ha a fent felsorolt utópisztikus feltételeknek legalább egy része valósággá válna, MINDEN társadalmi szintre tekintettel, akkor talán nelkem sem kéne emlékként őrizgetni az UKG kupakját a polcomon.

Bocs' hogy hosszú voltam, már befejezem, mert úgyis beleért az ujjam a bilibe, már ébren vagyok...:-(
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4332
Egy jó cikk:
http://www.zsaru.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1989
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4331
Te, BB, ilyenek szolgálnak minálunk??? :)))))))))))))))))9
rendőrnéni
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4330
Na, ez rövidzárlatot okozott...
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162567
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4329
Vannak hülyék. Amikor elkezdődött a gyilkos rendőrözés, meg hasonlók...meg Gyurcsányozás....na akkor lett sok.
Előzmény: Törölt nick (4327)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4328
Szerintem megvolt április 24 körül, a Rendőrség Napja alkalmából a Vágóhíd utcai ojjektumban :))) Figyelni kell a rendőrség nonlapját, amikor van ilyen azt előre beharangozzák.
Előzmény: Törölt nick (4326)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4327
Nem akarok visszamenni oda, de hogy keverték bele a politikát???
Előzmény: feketemadár (4324)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4326
Ja, meg akartam kérdezni. Volt szó a REBISZ kiképzésről (arról a kurva keményről :-D), és említetted, hogy szokott lenni ilyen "nyílt nap". Olyan mikor szokott lenni? Véletlen nem lesz mostanában valami rendőrök rendezvény. (nem olyanra gondolok, ahol a rendőrök csak biztosító szerepet töltenek be, hanem ahol övék a "főszerep")
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4325
SZEGEDI KOMMENTÁR
ÚJSZÖVETSÉG

Daniel J. Harrington, S.J.

Evangélium
Szent Máté szerint

Az eredeti mű címe:
Daniel J. Harrington, S.J.
The Gospel according to Matthew
Collegeville Bible Commentary, 1.
The Liturgical Press, Collegeville, Minnesota, 1983.

fordította: Hazai Péter
lektorálta: Benyik György
sorozatszerkesztő: Benyik György

A Szentírás szövegét
Békés Gellért Újszövetség
fordításából (Pannonhalma-Budapest, 1991.) vettük.
Előzmény: szándékváltó (4319)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4324
Áááá, csak a poltikai szemüvegen keresztül, laikusként, önmagát okosnak és mindent és mindenkit bírálókat tettem helyre. :)))
Előzmény: Törölt nick (4321)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4323
No kedves Uriella. Te melyikbe sorolnál be engem??? :)))

Miért akar valaki rendőr lenni?

1./ Küldetéstudat.
a.) feltétel nélküli, magáért a jó cselekedetért (teljesen belső késztetés)
b.) a másoktól kapott pozitív visszejelzésért (kissé nárcisztikus alkatúak)
2./ A hős szerepéért. (amennyire csak lehet azokat a lehetőségeket használja ki, melyekben a hőst játszhatja)
3./ A hatalomért
a.) a legális erő alkalmazhatósága, a törvényes kereteken belül (uralkodó típus)
b.) mindennemű erő, erőszak szeretete, akár legális akár nem az (általában azok, akik önmaguktól nem tudják kivívni ezt a hatalmat, tiszteletet, de egy katonai szervezet tagjaként úgy gondolják ki tudják ezt kényszeríteni, általában nagyon hamar bajba kerülnek)
4./ A fegyverek és minden olyan "kütyü" irátni rajongás miatt, ami a rendvédelemmel összefügg és amihez legálisan hozzájuthat ha rendőr.(fegyverek, kényszerítő eszközök... sokukból spec. kiképzettségű rendőr lesz)
5./ A pénzért és egyéb járandóságokért
a.) aki tisztában van mindenfajta járandósággal, amit a rendőrségen kaphat és ezzel megelégszik, jónak ítéli meg a lehetőségeket a korábbi életéhez viszonyítottan
b.) aki azt gondolja, hogy kevés munkával sok pénzhez fog jutni (téved és általában nagyon hamar el is megy)
6./ A korrupció lehetőségéért
a.) önálló döntés alapján az ismerősöktől, haveroktól szerzett infókra építve(eleve tudja, hogy mivel fog visszaélni, pár évre tervez és minél nagyobb haszonra törekszik és eleve olyan beosztásra hajt, ahol ezt meg tudja valósítani)
b.) beépíti a szervezett alvilág (akár nagyon profi rendőr is lehet, hosszű távra tervez és hideg fejjel gondolkodik)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4322
Biztos vagy benne ????
Innen van :
http://www.theol.u-szeged.hu/konyvtar/szbibkom/mateszoveg.htm

:))))
Előzmény: szándékváltó (4319)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4321
Hűha... Csak a te hozzászólásaidat olvastam el, de nagyjából el tudom képzelni, miket írhattak. Kicsit mintha már kezdted volna elveszíteni a türelmedet, ezek szerint oltári baromságokat írhattak. Kicsit elszégyeltem magam, mert eszembe jutott, hogy én is ilyen hülye okoskodó vagyok néha(?). Szóval, ha legközelebb is meggondolatlanul írkálok, akkor megengedem, hogy virtuálisan felpofozz... :)))
Előzmény: feketemadár (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4320
Ilyenkor büszke vagyok magamra. Én legalább, amikor hülye vagyok, akkor is van értelme (mondanivalója?!) az írásiamnak. Mégha utánna hajba is kapunk. De az ilyen hozzászólásokat nagyon nem szeretem.
Teljesen mindegy, hogy milyen szavakat használ, a lényeget kell felfogni. És én nagyon jól megértettem azt, amit mondani akart vele. Ennek ellenére nekem is feltűnt, hogy pontatlan az idézés...
Előzmény: szándékváltó (4319)
szándékváltó Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4319


aki nem tud arabusul..az mi a fenének akar okoskodni??

..ha már a bibliában való jártasságodat kívánod itt mutogatni, akkor legalább pontosan másolj.....mert látod a saját kútfő kevés..kicsi..vékonka..

.tudod mit? maradj inkább a szakmádnál: az erőszaknál

.
Előzmény: feketemadár (4312)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4318
:)))) 50-50 % :)))
Előzmény: Törölt nick (4311)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4317
Két erről szóló topikban írtam néhány gondolatot már erről, de megbántam. Ezt a taktikát nem akarom leírni. Nem is ismerem teljesen (habár elég jól) és talán nem is kell erről mindent tudni a civileknek, hazudni meg nem akarok. A TV közvetítéseket is veszélyesnek tartom. Egy-két dolgot le tudnék írni, de azt meg minek. De ha a tegnapi szószátyárkodásomat azokban a topikokban elolvasod talán kicsit többet megtudsz :))
Előzmény: Törölt nick (4310)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4316
:))) Na ez az, amit olyan sokszor leírtam már. Oké, hogy nem hisztek el feltétel nélkül nekem sem mindent, de a hülyeségeket író, beszélő..médiának sem kell ám ! :)))
Sokan, nagyon sokan a médiából veszik az értesüléseiket és utána vitatkoznak velem(ünk). Persze nem mondom, hogy mi nem tévedhetünk, de talán érdemes ránk is figyelni.
Hogy hozták össze ? Szerintem úgy, hogy valaki félrehallotta a rendőrök rádióforgalmazását: "két pisztolya van..." Erre ő: géppisztolya van...Na, ha géppisztoly, akkor AK-47 :)))

A belső vizsgálat minden kényszerítő eszköz használatot követően van. Jogszabály írja elő. Annál komolyabb paraméterei vannak, minél komolyabb volt az eszköz. A fegyverhasználat a legkomolyabb, aztán a halált okozó meg még ebben is a legleg...
Egyébként olyan esetben, mint a tegnapi, nem csak belső, hanem ügyészségi vizsgálat is indul. Ez a dolgok normális menete, mivel emberek testi épségéről, életéről van (volt) szó, amit jogszabály alapján a rendőr sérthet...de azt ki kell vizsgálni, hogy a jogszabályi előírásoknak megfelelően tette-e.
Előzmény: Törölt nick (4308)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4315
Semmit nem tudtam az igazi rendőrségről és az igazi rendőri munkáról. Filmekben láttam csak rendőröket, jókat, rosszakat, mulatságosakat...úgy, mint bárki más. Egyébként igen elven gyerek voltam, úgy gondolom, hogy amit négy-öt éves kormtól nagykamasz koromig átéltem, az kalandból, hülyeségből de harcból (nem vicc!) is elég lenne akár öt embernek is. Visszagondolva nagyon de nagyon mozgalmas, küzdelmes gyerekkorom volt. Talán innen adódott, hogy tudat alatt kerestem azt az életmódot ami ezt tovább vezeti a felnőttkorba. Középiskolában már többször kijelentettem, hogy rendőr leszek. De nem lettem az elsőre. Dolgoztam, nőztem :))) és csak kicsit később, amikor egyre többször belegondoltam abba, Jézusom én is olyan tucatember leszek, mint a környezetemben az emberek vetődött fel a régi gondolat megvalósítása. Elmegyek rendőrnek. Jelentkeztem. Fél évig tartott akkoriban mire leellenőriztek. Mivel nem voltam sem KISZ tag, sem párttag, de senki a családban... gondolom nehezen szánták rá magukat arra, hogy felvegyenek. De mivel már a rendszer a végét járta, lehet, hogy kevésbé számított ez, nem tudom. Pár évvel korábban elképzelhetetlen lett volna úgy rendőrként felvételt nyerni,hogy nem párttag, KISZ tag az ember, és volt néhány "fekete bárány" a családjában, aki börtönben ült a rákosi korszakban...
Szóval így lettem "ifjú titán". Nagyon büszke voltam és a családom is, jól mutattam egyenruhában. Közben megtörtént a "rendserváltás". Jöttek az iskolák, kiváló eredményekkel. Közben megváltozott az elvárás a rendőrökkel szemben. Nagyon sokan a régi rendszer emberei elmentek a testülettől. Általában csak azok maradtak akiknek komolyabb szakmai tudásuk volt, mert azzal megéltek. Akik csak bokacsattogtatáshoz és a jó nagy pofonok adásához értettek elmentek. Aztán a tanulást tovább folytattam és közben sokat és jól dolgoztam. Kellett, mert nem ott voltam rendőr ahol születtem és éltem, így senki nem ismert, tehát nem volt "hátszelem". Kétszer annyit és kétszer olyan jól kell az ilyeneknek teljesíteni. Ezzel elértem azt, amit sokan mellettem csupán a protekciójuk alapján elértek.
Előzmény: Törölt nick (4304)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4314
Miért akar valaki rendőr lenni ? Felsorolok néhány okot amivel én találkoztam (bevallva vagy bevallatlanul) a sorrend nem jelent semmit:

1./ Küldetéstudat.
a.) feltétel nélküli, magáért a jó cselekedetért (teljesen belső késztetés)
b.) a másoktól kapott pozitív visszejelzésért (kissé nárcisztikus alkatúak)
2./ A hős szerepéért. (amennyire csak lehet azokat a lehetőségeket használja ki, melyekben a hőst játszhatja)
3./ A hatalomért
a.) a legális erő alkalmazhatósága, a törvényes kereteken belül (uralkodó típus)
b.) mindennemű erő, erőszak szeretete, akár legális akár nem az (általában azok, akik önmaguktól nem tudják kivívni ezt a hatalmat, tiszteletet, de egy katonai szervezet tagjaként úgy gondolják ki tudják ezt kényszeríteni, általában nagyon hamar bajba kerülnek)
4./ A fegyverek és minden olyan "kütyü" irátni rajongás miatt, ami a rendvédelemmel összefügg és amihez legálisan hozzájuthat ha rendőr.(fegyverek, kényszerítő eszközök... sokukból spec. kiképzettségű rendőr lesz)
5./ A pénzért és egyéb járandóságokért
a.) aki tisztában van mindenfajta járandósággal, amit a rendőrségen kaphat és ezzel megelégszik, jónak ítéli meg a lehetőségeket a korábbi életéhez viszonyítottan
b.) aki azt gondolja, hogy kevés munkával sok pénzhez fog jutni (téved és általában nagyon hamar el is megy)
6./ A korrupció lehetőségéért
a.) önálló döntés alapján az ismerősöktől, haveroktól szerzett infókra építve(eleve tudja, hogy mivel fog visszaélni, pár évre tervez és minél nagyobb haszonra törekszik és eleve olyan beosztásra hajt, ahol ezt meg tudja valósítani)
b.) beépíti a szervezett alvilág (akár nagyon profi rendőr is lehet, hosszű távra tervez és hideg fejjel gondolkodik)

Van még ezeknek a variációi és persze a felsorolás nem teljes. De egyet leszögezek. Az emberek általában már akkor lépnek be a testületbe, amikor a legfontosabb fejlődési szakaszuk, a szocializálódás alapvető időszaka lezárult. Tehát leginkább a civil életből a családból hozzák a viselkedési nomráikat, a személyiségük alapvetően már nem változtatható meg. A rendőrségen őket érő hatások bizonyos tulajdonságaikat felerősíthetik vagy elnyomhatják. Ha jól szocializálódtak, jó családban nőttek fel, jó környezetben éltek, jó iskolai közösségben tanultak.... akkor a társadalmi normáknak megfelelőbb rendőrré válhatnak, ha pedig nem így volt, akkor előjöhetnek a devianciák.
Előzmény: Törölt nick (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4313
Tudom, hogy nem kérted. De így illő, ha az ember hülyén viselkedik. Egyébként, ahogy Jones is mondta, semmivel sem volt "durvább" a viszontválasz, mint az én megnyilvánulásaim.

A továbbiakban igazad van. Ebből is látszik, hogy sokmindent kell még tanulnom, ha rendőr szeretnék lenni... :)))
Előzmény: feketemadár (4312)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4312
Jó rendben, de tisztázzuk, hogy én nem tartottam igényt a bocsánatkérésre. Azért sem, mert nem éreztem, hogy én lennék megsértve. Az átgondolatlan, indulatos hangnem lepett meg, mert eddig nem ez volt a trend. Én tolerálom még a butaságokat is, de az agresszívan, átgondolatlanul, ellentmondást nem tűrően előadott okoskodással nem tudok mit kezdeni. Kérdezni lehetett eddig is, de valóban a tisztelet a kulcsszó itt. És nem is kifejezetten az én személyem tisztelete, hanem annak az embernek a tisztelete, aki belül van a rendszeren és esetleg megpróbál válaszolni a felmerülő kérdésekre. Tehát rendben, elfogadom a bocsánatkérést és én is BOCSÁNATOT kérek ha túl agresszívra sikerült a viszontválasz.

Igen, az NBH és a Rendőrség is gyűjt információt. De tudni kell, hogy mindig lépéshátrányban vagyunk egy szempontból: nem tudni, ha csak ez is ki nem derül, hogy komoly vagy csak félrevezetés a dolog. Mert átverés lehet akkor is ha a legkonspiráltabb módon szervezkednek (éppen azért, hogy komolynak tűnjön) és lehet komoly ha a leg nyíltabban szervezik (éppen azért, hogy komolytalannak tűnjön).
Ez a lépéshátrányunk midig megvolt és meg is lesz, ennek pedig talán az egyelteln megoldása, ha minden információ, aminek a nullánál valamivel több a lehetséges valóságtartalma, leelenőrizzük. És igen, minél nagyobb a lehetőség a bekövetkezésre, annál nagyobb a megtörténtének lehetősége. Például, ha két ember egymással levelezik és összehordanak mindenfélét de erről senki más nem értesül, a lehetőség egy kiterjedt rendzavarásra igen kicsi. De ha mondjuk ötszáz ember értesül róla és semmilyen ráutaló jel nincs, hogy dezinformáció lenne, akkor bizony nagy a lehetősége az esemény bekövetkezésének. Persze ez ettől lehet még félrevezetés, mert lehet, hogy eleve van benne egy duplacsavar és a gyülekező előtt két órával, amikor a rendőrség már reagált, lefújják...

Ettől függetlenül lehet jó és rossz döntés a rohamrendőrök közterületen, demonstratívan történő felvonltatása. Lehet, hogy olyan taktikai fogás, amivel megakadályozzák magát az esemény kifejlődését. Lehet, hogy éppen egy elterelő manőver, vagy éppen a tüntetők elterelő manőverének megakadályozása. Ezt nem fogják soha nyilvánosságra hozni, és a sarkon áldogáló rendőr sem, és az állampolgár sem fogja megtudni. Nagyon sok olyan szitu volt, amit például én magam is tudtam, hogy félrevezetés és tudtam, hogy bennünket is éppen azért küldtek oda, hogy a "vicces" fiúk azt higgyék bevettük a csalit, közben már egy lépéssel előttük voltunk, csak nem akartuk, hogy megtudják ezt...És ebben még néha az is benne van, hogy nevetségesnek tűnünk. Van amikor ezt is be kell vállalni mert nagyobb stratégiai, taktikai haszna van, mintha nem vállaltuk volna be.

De persze lehet hiba is a dolgok hétterében. Nem kellőképpen visszaellenőrzött információk, rossz döntések, rossz stratégia, taktika...bármi. Emberek vagyunk mi is, előfordulhat ez is. De !

"Ne ítéljetek, hogy meg ne ítéljenek! Amilyen ítélettel ítéltek, olyannal fognak megítélni titeket, és amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek majd nektek is. Mit nézed a szálkát felebarátod szemében, a magad szemében pedig nem veszed észre a gerendát? Vagy hogyan mondhatod felebarátodnak: hadd vegyem ki szemedbõl a szálkát! - holott tulajdon szemedben gerenda van?"[b/]
Előzmény: Törölt nick (4302)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4311
A következő kérdésem. Mint főkapitány, mi dolga van/volt/lehet Gergényinek a helyszínen?
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.05 0 0 4310
Egyébként mi egy ilyen intézkedés standard menete, BB?
Tanítgatnál kicsit??? :)))
Mer' ugye szerintem a túszok élete az első. És ha valaki fegyverrel megy bankot rabolni, amit használ is(!) (függetlenül attól, hogy emberre vagy falra lő), akkor szerintem ott nincs helye tárgyalásnak. "Mindenkit az illet meg, ami szándékában állt!" Ez persze nem azt jelenti, hogy meg kell ölni, csak ártalmatlanná tenni. De ha leállnak vele tárgyalni, fennáll a veszélye, hogy türelmetlenebb lesz, ideges, és esetleg "szándékváltáson" megy át. Hogy megy ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!