Keresés

Részletes keresés

HUN. gyerek Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4621

Sziasztok!

 

Nógrád vagy Heves megyében melyik folyóban vagy patakban érdemes aranyat mosni? Elsősorban a Recskre patakokra gondoltam de bárhol érdekelne. Esetleg személyes tapasztalatai vannak valakinek errefelé? Mosott már erre valaki?

 

Én még segítőnek is elmennék ha úgy van! Várom a válaszokat!

 

Üdvözlettel; HUNgyerek

AlbaEcclesia1985 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4620

Sziasztok!

Jelenleg Esztergomban élek. Valaki közületek járt már a Garamon? Tudtommal kéne ott lennie aranynak, de van vagy 3-4 vízduzzasztó rajta! Én a torkolatnál jártam, és találtam, de az szerintem simán lehetett a Duna hordalékából! Talált már valaki aranyat a Garam alsó részében, vagy csak fent érdemes keresgélni?

 

BLAtti Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4619

Senkitől sem vásárolják meg, mivel nem bevizsgálható (legalábbis messze nem olyan egyszerűen, mint ahogy beolvasztva vizsgálják). 

Ha az az arany mosott arany és hazai, akkor szinte kizárt, hogy 14 karátos legyen az a por.

Szerintem át kellene mágnesezni szárazon, szitán keresztül. ez a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás hirtelen, mindenféle építés, hacuka nélkül.

Ezzel is már sokat fog javulni a helyzet, de az igazi egy Miller asztalos, vagy rozsdás lapos tisztítás lenne.

 

 

 

Előzmény: Imeon01 (4618)
Imeon01 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 4618

Ohh. Köszönöm. Csak piszkos is. Meg olvasztani is..  annyit sikerült megtudnunk hogy valószinüleg 14karátos keverék. Súlya miatt gondolom sok egyéb fém is van benne.. 

ahdgy Creative Commons License 2015.07.16 0 0 4617

Szia. Tőlünk nem vásárolták meg, mert először össze kellett olvasztanunk. Azt mondták, átveszik. de előtte független szakértővel bevizsgáltatják, és egy picit belefúrnak. Eddig ennyit tudok

Előzmény: Imeon01 (4616)
Imeon01 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 4616

Sziasztok. Kicsi segitségre lenne szükségem. Nagyszülöi háznál találtunk aranyport eldugva. Elég szennyezett koszos. Ezt hol lehet bevizsgáltatni? Csak vigyem be egy ékszerüzletbe?? 

 

ahdgy Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4615

Köszönöm, kvarc izzító tégelyhez is az infókat. Nem hűtéskor történt a baleset olvasztáskor, hanem az olvasztás közben, valószínű túl lett hevítve a levegő fújással, és kilyukadt a grafit tégely. 

 

Ez a http://www.scharlabmagyarorszag.hu/laboratoriumi_eszkozok.php?alkat_id=51&fokat_id=3&szures_tipus_id=0&szures_szoveg= jó is lesz nekünk. Valamelyik magasabb faluból választunk

Előzmény: BLAtti (4614)
BLAtti Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4614

21g térfogatra nem sok, így egy sima izzító tégely megteszi, nem kell túl nagy méretre gondolni. A faszén elősegíti a szennyező anyagok redukcióját, illetve közvetve segíti a magasabb hőfok elérését, de ez inkább tényleg a hagyományos fűtés esetén érvényesül. Mondjuk a porcelán tégellyel is óvatosan kell bánni, nem szabad hirtelen hűteni http://intersan.hu/spl/260188/Izzitotegely

Esetleg scharlab, vagy laboreszkozkatalogus pont hu.

Ezeknél kvarc izzítótégel is van. Annál jobb nincs erre a feladatra. 

Előzmény: ahdgy (4612)
ahdgy Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4613

Köszi a gratulációd. A blogban is láttunk képeket, és innen is nagyon sok hasznos információt találtunk. Mi is köszönjük minden kedves fórumtárs építő jellegű írását.

Előzmény: BLAtti (4609)
ahdgy Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4612

Íme a második olvasztás, 18k. Sokkal jobban sikerult, itt a kép róla. Azonban a 14k olvasztásakor baleset történt, kilyukadt a grafit tégely, és nem volt egyszerű a 6 grammot kihamupipőkéznem a faszén közül. Hol tudok neten rendelni akkora kerámai izzító tégelyt, amiben a 21grammnyi 14 karátost biztonságosan olvasztani tudom? Kérnék szépen linket, ahol bankkártyával lehet fizetni, és van házhoz szállítás is.

 

Nem használtunk faszenet, csak bóraxot. Viszont amikor kilyukadt a grafit tégely, újra kell olvasztani, és ugye ebben most alapból lesz faszén is-a baleset miatt.

Előzmény: BLAtti (4608)
The Great Rat Creative Commons License 2015.07.11 0 1 4611

Hát Magyarországon aranyat ásni nem nagyon fogtok :D max mosni, duna tisza dráva .

Kezdésnek adok egy jó tanácsot olvassátok végig a fórumot az elejéről, tele van hasznos tanáccsal és ötletekkel!

Üdv The Great Rat

 

Előzmény: szakácsok (4610)
szakácsok Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4610

Sziasztok!
A barátommal folyamatosan olvasgatjuk a fórumon zajló beszélgetéseket,és kedvet kaptunk az aranyásáshoz. Kérek mindenkit,segítsen nekünk az indulásban. Az lenne a kérdésem,hogy hol,hogyan és mivel fogjunk hozzá?Előre is köszönjük a hasznos tippeket és a türelmet két hozzánemértőhöz fűzött bizalmat!
Sziasztok!

BLAtti Creative Commons License 2015.06.27 0 0 4609

Még annyi, hogy elérhető áron lehet kapni kerámia, laboratóriumi izzító tégelyeket, abban talán még kevésbé színeződik el, bár a grafit is segíti a redukciót ezen a hőfokon már. Használtatok bóraxot és/vagy faszenet az arany mellett pluszban?

Előzmény: BLAtti (4608)
BLAtti Creative Commons License 2015.06.27 0 0 4608

A férjed nagyon ügyes kis kohót épített! :) Gratulálok neki és neked is, hogy sikeresen megolvasztottátok az aranyat. A 14 K-os aranyat beolvasztás előtt érdemes picit finomítani, hanem akarjátok ennyire sötét foltokkal tarkítottan látni, de ettől az még 14 K-s. a savmart felülettel leadott olvasztott aranytömbökkel szemben mindig picit bizalmatlanabbak az átvételnél. Legalábbis ezt mondta az egyik legjobb átvevő jó múltkor. Így is-úgyis megfúrja és a fúrt lyuk felületén mér a műszerével.

Mindenesetre örülök, hogy olvastatok és a megszerzett infók alapján tudtatok működő berendezést kreálni!!!

 

Előzmény: ahdgy (4607)
ahdgy Creative Commons License 2015.06.26 0 1 4607

És a képek nem mentek fel. Talán majd most


Előzmény: ahdgy (4606)
ahdgy Creative Commons License 2015.06.26 0 1 4606

Sziasztok. Újra itt. Sokat olvasgattunk itt a férjemmel és hoztam megmutatni a kis kohót, amit a férjem készített. Nagyon sok hasznos dolgot sikerült megtudni. Köszönöm! Sikerült megolvasztani. De! Lencse formájú mosóarany nem igazán sikerült, mert nem olvadt össze jól. Holnap majd újra megolvasztjuk. A másik 14k azzal meg az a gond, hogy fekete maradt elég sok helyen és nincs tömény sav hozzá.

A kis kohó: faszén, saját készítésű grafit tégely. Egy motoros fújtató van a tepsi csövéhez szerkesztve, ezzel sikerült olyan hőfokot beállítani, hogy megolvadjon a benne lévő arany. Olyan szépen fehéren izzott. Gyorsnak kellett lenni, mert a kis gombóckám nem maradt sokáig folyékony. Szép estét Mindenkinek, Köszönöm mégegyszer az infókat!

Előzmény: BLAtti (4443)
dez1 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 4605

Semmi, még nem tudtunk elmenni, főleg az én hibámból, talán jövő 7végén.

Előzmény: Barocker (4603)
losznya Creative Commons License 2015.06.25 0 1 4604

Ilyen dolgok is történnek.

 

Ebből is látszik, hogy a szomszédoknál még élő dolog az aranymosás.

 

http://iskola.nk-piar.hu/?q=content/hirek/1705-projekth-t-a-zadari-testv-riskol-nkkal

Barocker Creative Commons License 2015.06.25 0 0 4603

Amíg megjön a jó vízállás lehet olvasni!

Penge és Losznya aktivizálta magát...vagy mi! :)

http://aranymosasitthon.blogspot.hu/2015/06/rostalo-gep-hazilag-miller-table-tuning.html

 

Öööö, valami fejlemény van a pataktúráról dez1/bontosjani ???

Lesz beszámoló, vagy képek?

MarkBer Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4602
Előzmény: MarkBer (4601)
MarkBer Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4601

Drávában lehet találni magyar akvamarint. Pici-kék :D

Előzmény: Nagybivaly (4600)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4600

Ilyen vízállások mellett, jelentenivaló?

 

Jelentem: fogy itthon a rozéfröccs. Ja, meg a sör is - mikor hogy.

 

Viccen kívül: holnap vagy szerdán megyek a Drávára, utána jelentkezem!

Előzmény: bontosjani (4598)
dez1 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4599

De. Tegnap reggel jöttem át M0ás hídon (déli) nagyon szép fövenyeket láttam, lejjebb ment a víz.....

bontosjani Creative Commons License 2015.06.21 0 0 4598

Mi van?

Semmi jelenteni való esemény, aranymosóéknál?

BL Gold Creative Commons License 2015.06.15 0 0 4597

Köszönöm a válaszodat. 

 

Sokat segítettél.

 

Ui:

Viszont a következtetésed nem stimmel.

Előzmény: losznya (4596)
losznya Creative Commons License 2015.06.15 0 0 4596

Szia!

 

Ezek szerint egy vastag könyvet sem fogsz elolvasni, mert túl hosszú?

 

Az én meglátásom szerint a helyileg illetékes környezetvédelmi és vízügyi hatóságot keresd fel telefonon, mond el hogy mik a terveid. Hangsúlyozd, hogy kézi aranymosásról volna szó és hivatkozz a vonatkozó bányatörvényre.

Ezt a fórumban megtalálod. Ha azt mondja, hogy kell engedély, akkor írsz egy kérelmet, ragasztasz egy kis illetékbélyeget és meg is vagy.

Ha a terület fokozottan védett, akkor az esélyed elég kicsi.

 

Akár milyen pici szivattyút használsz az már nem kézi aranymosás!!!

Előzmény: BL Gold (4595)
BL Gold Creative Commons License 2015.06.14 0 0 4595

Sziasztok! 

 

Kérem a segítségeteket. Mivel túl hosszú ez a fórum, végigolvasni. 

 

Magyarázzátok már el kérlek.

 

Mi a teendő hogy jogilag rendbe legyünk, ha egy patakot akar az ember kézi erővel végzett aranymosással megvizsgálgatni időt tölteni stb, hogy ne sértsenek itthoni jogszabályokat. 

 

Mi van akkor ha már van egy pici vízszivattyú a rendszerben? Az még kézinek minősül?

 

Köszi a válaszokat. 

Barocker Creative Commons License 2015.06.11 0 0 4594

Néhány emberéletet...ebben a formában!

Előzmény: Steve973 (4592)
bontosjani Creative Commons License 2015.06.10 0 0 4593

Hát ez nem lesz itt túl népszerű.

Előzmény: Steve973 (4592)
Steve973 Creative Commons License 2015.06.10 -1 0 4592

KSziasztok.Egy kérdés.Mennyit ér egy dobozzal?  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!