Keresés

Részletes keresés

Pitecus Creative Commons License 1999.12.30 0 0 293
Sziasztok!
Már megint bezsongtam a volvóra!
Kinek van tapasztalata a 440-es 1.7 turbóra?
Tudom, hogy francia motor (renault), tudom, hogy a turbócsapágy gyenge, átég könnyen a hengerfej tömítés, elektromos hibái is vannak. Mi hibái vannak még és milyen üzemelési utasításaitok lennének. Ugy néz ki, hogy egy kicsit több pénzt meg tudnék takarítani az építkezésből, úgyhogy egy 92-93-as modellre lenne cash.
Egyébként 31.-én éjjeles vagyok :o(, itt leszek a neten.
Aki nem lenne itt, annak Bill Gates mentes boldog új évet kívánok!
CYRUS Creative Commons License 1999.12.29 0 0 292
Szeva Saszla dehogy nem az öreg Volvok az igazika :) Bár biztos nem utasitanék el egy s80-ast :))))))))
Szal én 3 cimet tudok :
1,. 1148. Adria Sétány 12,b 2209209 vagy 06309517072 (Itt nagyon korreketek, általában minden van , és ha nem kérsz számlát néha még olcsobban is kihozzák!)
2., Volla Bt 1161. marcell u.59. Tel: 405 0597
Na ez az a hely ahol még szinte soha semmit se tudtam beszerezni vagy ha volt is drágábban mint máshol de azért egy telefont megér hátha neked több szerencséd van!!
3: Ez talán a legnagyobb Volvo bontó mindig minden van! De azt hiszem erről a cimröl elmentek egy nagyobb telepre , és a telefonszám se tudom jó e még!
Ebergény utca 7!! Jó messze van arra pécel felé asszem!! Tel: 06309336336!
Holnapra utána nézek és beirom a biztos telcsi számot!!!
Remélem Tudtam segiteni sok sikert!!!
Előzmény: saszla (291)
saszla Creative Commons License 1999.12.29 0 0 291
Hello!
A kutya sem törődik egy öreg (de szuper) 345-ös gondjaival? Vagy lehet, hogy Ti mind a stockholmi Volvo-áruházban veszitek az alkatrészt? Címet, telefonszámot keresek Volvo-bontókhoz, szerelőkhöz! Előre is kösz, ha valaki észrevesz.
Csaszi, a kis szerény ibolya...
fargo Creative Commons License 1999.12.28 0 0 290
Harvester, CYRUS,

az említett idézet valóban tôlem származik, bosszankodtam is eleget miatta, mert az újságírónô, (ha egyeltalán lehet "újságírónak" titulálni az illetôt), a szövegkörnyezetbôl kiragadva, pontatlanul, az eredetivel ellentétes jelentéssel idézett. Úgy állított be, mintha valamilyen pszichopata vadbarom, "Dudás Gyilkos" lennék, aki a dudájával éli ki agresszív hajlamait az utakon. Holott inkább arról volt szó, hogy kissé ironikus hangnemben próbáltam kifigurázni azokat, akik vörösödô fejjel anyáznak és dudálnak a forgalomban. Tudom, tudom, az irónia sokszor nem jön át az interneten, de itt egyeltalán nem errôl volt szó...

Szerintem az egész cikk hangvétele a szerzô kisebbségi komplexusáról és frusztráltságáról árulkodik, valószínűleg állandóan konfliktusokkal kell küzdenie a forgalomban amiatt, ahogy közlekedik. Részleteket találomra kiragadva és zavarosan összeollózva azokat arra használta fel, hogy saját keserűségét és rosszindulatúságát másokon töltse ki.

Miután az egyik Tasztaltárs értesített a cikkrôl, aki egyébként ismer engem és tudja, hogy nem jellemzô rám az ott vázolt viselkedés, sokáig gondolkoztam rajta, hogy megkeresem a hölgyet és nyilvános helyreigazításra kérem. Azonban rájöttem, hogy aki arra is képtelen, hogy a nickemet helyesen írja le, valószínűleg alkalmatlan arra is, hogy ezt a dolgot megfelelôképpen kezelje, így csak kellemetlenséget és egyéb bonyodalmakat okoztam volna magamnak. Inkább hagytam annyiban, végül is anonym voltam, a hölgy középszerűsége meg okozzon Neki gondot.

Sajnálatos hogy ilyen kisszerű embereket a sajtó közelébe engednek, hogy aznap reggeli frusztrációjából adódó dühét kiírhatja magából. bosszút állva azokon a szerencsétlen autóstársain, akiket valószínűleg kis híján balesetbe sodort a töketlenkedése, és akik közül valaki végül rá merészelt dudálni, hogy térjen már észre, mielôtt komolyabb bajt okoz...

Bocs ha hosszú voltam.

Előzmény: Harvester (288)
CYRUS Creative Commons License 1999.12.28 0 0 289
Ezt én is olvastam de már régebben :))))))
Előzmény: Harvester (288)
Harvester Creative Commons License 1999.12.28 0 0 288
Fargo!

A hétvégén olvastam anyámnál egy nők lapját és volt benne egy idézet tőled, rendesen megjelölve, hogy Fargo-tól származik és az interneten találták. Ja, a cikk bizonyos autóvezetők vadállati ösztöneiről szólt...:))))

H.

szenyor Lopez Creative Commons License 1999.12.28 0 0 287
Sziasztok!

Érdekelne pár dolog a 7-es szériáról. Nagyon tetszenek a Volvok és jövőre talán lecserélem a diesel Mazdamat. Új év, új (használt) autó. Na szóval...
A benzinesek, vagy a turbodieselek a megbízhatóbbak? Benzinesben a kétezres elfogadható? A karosszériáról ítélve nem lehet túl csendes belül a gép. Igaz ez? Fűtése milyen? Egyelőre ennyi. Előre is köszi a válaszokat, ha netán lesz egy, majd írok a tapasztalatokról. Ja és mire kell odafigyelni vásárláskor?

szenyor Lopez

Feri I Creative Commons License 1999.12.28 0 0 286
Kedves amice ! En australiaban vettem a dolgokat,de gondolom ha levedtek az itt is ervenyes lenne. Az lampauveg $ 100-volt a szelvedo pedig $160 berakasal eggyutt. Tobbet ilyen marhasagot nem csinalok mert az arvereseken sokszor komplett autot vehetsz par szaz dollarert.Ezekhez az oreg lefutott tipusokhoz kulonben meg a gyari alkatreszek is 1/2 aron vannak.Azert irtam nem-e lenne jobb egy osztrak bontonal megvenni az alkatreszeket vagy a boltban az ujakat,gondolom az oregebb tipusokhoz ott is olcsobb. Jo autozast az uj evben is bar olvastam a benzint megin emelik es a volvok elegge szomjassak.B.U.E.K. ! FeriI !
Előzmény: amice (285)
amice Creative Commons License 1999.12.28 0 0 285
Sziasztok márkatársak.

Fargo
Az Ivanicsnál megpróbáltam az üveget, és szokott is nekik lenni használt, de most persze nem volt. Alig sérült (kis kagylós töréssel) volt de kb. 8 db jobbos és balos egy sem.

Feri vezető
Végre megoszlanak az információk (vagy tévinformációk), eddig mindenki azt mondta, a Volvo X évre levédte, és nincs utángyártott.

Harvester
"Mázlim" volt, mert bár az én 460-asom 91. áprilisi, de Ausztriában vette az első tulajdonos, így kiderült, h. a 92 utáni üveg jó rá, ami 21 helyett 20 rongy. Igy is szívtam a fogam, de állítólag az utolsó darabot hoztam el.
Emil megjött, válasz ment.

Gyerekek, tudja valaki, hogyha ki akarom cserélni a motor alatti műanyag lemezt, az most bontóban mennyi? Tudjátok, az aminek majd minden járda felállásnál lejött az egyik vagy másik sarka, amíg csavarokkal oda nem rögzítettem.
A másik: az utastérben lévő órám tönkrement. Valami műanyag tekercs van benne, és persze ragasztani nem lehet. Bontósoknál van ez? (Nem létkérdés, de a Volvo feelinghez tartozik)

Mindenkinek egy kevésbé véres új évszázadot kivánok.
Amice

Feri I Creative Commons License 1999.12.28 0 0 284
Kedves fargo! En vettem mar lampauveget es szelvedot is eggyik sem volt gyari mind utangyartott volt. v=FI!
Előzmény: fargo (282)
saszla Creative Commons License 1999.12.27 0 0 283
Üdv (stílusosan: heyda) volvósok!
Az a nagy helyzet, hogy nemrég a kezeim közé került egy nagyon szimpatikus 345 GLS bringa, 17 éves, 1900-as motorral (Volvo!), és boldogan hajtottam. Baromi kényelmes, mint egy tank. Sajna, a kormányműve elment sz@rni. Én új vagyok a márkánál (vagy az új nálam), szerintetek ehhez a típushoz bírok még szerezni kormánylécet meg ahogy a mercisek mondják: „kutyacsontot”? (Ja, és egy kilométeróra-bovden se ártana). Köszönettel vennék minden segítséget (címek, telcsiszám stb.) akár itt a topicon, akár e-mailben. (Címem: csaszi@drotposta.hu)
Volvo rulez!
fargo Creative Commons License 1999.12.25 0 0 282
Jaj! Azt mondod, hogy a bontósnál kerül 11k forintba egy 460-as lámpa *ÜVEG*??? Ennyiért egész lámpát szoktak adni!

Megpróbálhatnád az Ivanicsot is, amikor nekem (sajna) fényszórókra volt szükségem, akkor ott olcsóbb volt, mint a Garancia lámpaboltban. Ugyanis a Volvo levédette a lámpái formatervét, ezért abból nincs utángyártott, így a független kereskedôk is a gyári Volvot szerzik be, ezért alkalomadtán drágább is lehet, mint a márkaszervízben...

Ja, Boldog, Békés, Kellemest.

Előzmény: amice (279)
Feri I Creative Commons License 1999.12.23 0 0 281
Szevasztok Markatarsak! Csak kerdezem,nem lenne egyszerubb az elso osztrak bontosnal bevasarolni? FeriI!(vezeto!)
Harvester Creative Commons License 1999.12.23 0 0 280
Amice

És a Garancia lámpaboltban mennyibe kerül az új?

Ps.: Megkaptad a privát emilt?

H.

Előzmény: amice (279)
amice Creative Commons License 1999.12.23 0 0 279
Harvester,

A fényszóróüveg keresés eredménye: a 30/9 336 336-os telefonon van egy bontós, aki 11 ezer Ft-ért ad újat, de csak január második felében hoz be árut. Nekem ez sajnos késő, megveszem a Garancia autólámpaboltban az utolsót újonnan, de közzé akartam tenni a jó hírt.

A magyar szoftver bedolgozókról Volvohoz nagyon hallani, mert ez tényleg jó gazdasági hír.
Amice

Előzmény: Harvester (278)
Harvester Creative Commons License 1999.12.22 0 0 278
Sovinizmus

A múlt héten hallottam, hogy a Volvo egyik bedolgozó cége megtelepedett Magyarországon. Főleg szoftvert fejlesztenek a srácok az új Volvokba. Legalább kerül egy kis hun mentalitás oda északra :)

Üdv
H.

amice Creative Commons License 1999.12.21 0 0 277
Harvester,

Kösz a hasznos információkat. Utánanézek.

Amice

Előzmény: Harvester (276)
Harvester Creative Commons License 1999.12.21 0 0 276
Amice,

Én itt szoktam kérdezősködni:
220-9209 (Volvo bolt Adria sétány)
30-991-9512 Volvo bontó 1.
30-950-1300 Volvo bontó 2.

A budai skála parkolójában van egy kőfelverődésjavítós ember. Nekem szélvédőt javított a hétvégén, szép lett. Kb. 2500 pénz. 1/2 10-től 1/2 4-ig dolgozik. Nem tudom, hogy fényszórót vállal-e, de szerintem igen. Egyébként ahol üveget árulnak és beszerelnek ott többnyire javítanak is, ha begurulsz a legközelebbi autóüvegeshez, szerintem megcsinálja.

De ha hibás reflektort veszel akkor a legjobb, ha úgy viszed el, hogy ha nem vállalja el senki megcsinálni, visszaviheted. De lehet, hogy megérné azt a plusz párszáz forintot a javításon felül, ha megbeszéled a bolttal, hogy csináltassák meg neked és számolják hozzá...

U.i: Tud még valaki Volvo bontó/bolt címeket?

Üdv
H.

Előzmény: amice (275)
amice Creative Commons License 1999.12.20 0 0 275
Harvester és Fargo,

Sajnos a Garancia autolámpaboltban nincs használt csak új üveg. Több helyre is telefonáltam, de nem sok sikerrel. Most egy szervízben lehet, hogy lesz egy olyan, aminek csak kagylós törése van, és lehet hogy azt meg tudom venni. Tudtok valami szélvédőst, aki esetleg ilyet tud javítani?

A Pólus Center be tudja szerezni a könyvet, de nekem nem a részletes szerelési könyv kell (ami kb 5-6000 Ft), hanem csak amit a kocsihoz adnak, és angolul User's Manual-nek németül meg azt hiszem betriebsanleitung-nak hívnak.

No, de azért nem keseredünk el! Kösz a segítséget.
Amice

Előzmény: Harvester (273)
amice Creative Commons License 1999.12.20 0 0 274
Üdv Harvester és Fargo

Eddig nem volt túl nagy a tiszteletem a gépek iránt, de most kiderült, szerencsére Emberek ülnek a gépek mögött.
A teremtő/végtelen intelligencia/isten (ki miben hisz) áldása kisérjen utatokon, amiért megpróbáltok segíteni.
Rohanok is intézkedni, és beszámolok, mert másnak is jó lehet az információ.

Addig is jó ünnepi előkészületeket.
Amice

Előzmény: Harvester (273)
Harvester Creative Commons License 1999.12.20 0 0 273
Szia Amice!

Én a Pólus centerben vettem szakkönyvet, van ott egy járműtechnikai könyvszaküzlet. A telefonszámuk 419-4150. Az enyém Haynes (angol) 1691 számú és az 1987-1992 között gyártott 400-asokhoz (turbo is) használható. Az árára nem emlékszem.

Repedt üveg kellemetlen, nekem a hátsó index műanyag törött (így vettem) és 12ezer a bontott hozzá villamos szerelvények nélkül. Ja, és két hónap utánjárás volt, végül az Adria sétányon a Volvo-boltban találtam, semmilyen más lámpaszaküzletben nem volt.

Bocs a konkrét címekért, nincs közöm a fenti cégekhez, csak úgy gondoltam közérdekű.
H.

Előzmény: amice (271)
fargo Creative Commons License 1999.12.19 0 0 272
amice,

üdv a csapatban :-)

Nekem is volt egy 460-as Turbom, nagyon szerettem, de kb fél éve megváltam tôle egy 850-es kedvéért. A fényszóróüveget lehet külön is cserélni (csak az üveget,) kb. 4-5000 Ft. Bontóban is lehet kapni, de pl. megnézheted az Üllôi úton a Garancia autólámpaboltban, ott van eredeti meg használt is. Utángyártottat ne keress. Ha csak kagylós törése van, akkor jó eséllyel megtalálod a kiesett darabot a fényszóró belsejében, amit ragasztással meg tudnak javítani 1-2 ezer Ft-ért. Angol nyelvű gépkönyvem volt, de sajna elvitték a kocsival együtt :-(

Előzmény: amice (271)
amice Creative Commons License 1999.12.18 0 0 271
Üdv Emberek!

Teljesen "kopasz" új tag vagyok, így még a fórum használatában, etikájában is segítségre szorulok, és megköszönöm, ha röviden elmondjátok.
10 évig Skodám volt (bocs) és nagyon szerettem, de már a 3. éve vezetek egy 8 éves Volvo 460-as benzines turbot. Volt vele pár gond, de most aktuálisan...
A bal első fényszóró üvegét vagy egy felpattanó kő vagy valaki szórakozásból megütötte és megrepesztette. Az új ára húzós. Tud valaki bontóból olcsóbban?
Szükségem lenne egy angol vagy netán magyar nyelvű kezelési/használati kézikönyvre. Cserébe tudnék adni egy német nyelvűt.
A 15 ezer km-enkénti motorrevizíóra tud valaki olcsóbb és megbizhatóbb műhelyt, mint a Volvo Ivanics vagy a Gerő service Kispesten??
Kösz a türelmeteket. A moderátor szóljon, ha valamit rosszul csinálok. Egyébként ki az?
Amice

Feri I Creative Commons License 1999.12.18 0 0 270
Geocze Zoard! Ilyenkor meg nem szoktam fent lenni mivel meg csak hajnali 4-ora van.Kivetel miota raszoktam erre a marhasagra.Most is fentvagyok mar 2-oraja. Valahol olvastam a franciak leszoktak a fociro az angolok a sex-rol a nemetek pedig meg a kajat is a computer mellet eszik.En rosszabb lettem naluk,mar kb.4 napja lejart a havi 205 oram es igy fizetnem kell monden oraert. Mar csak 1 napot kell varnom es megint jo leszek ,de mar a korlatozas nelkulit kapom.Idaig off es most jon a lenyeg.Nekem van gazos Volvom sot a regebbi Volvo is gazos volt. A 240-es uj motort kapott es 5000km utan ment bele a gaz. A hengerfejen kellet valamit atalakitani mivel mas a hofok vagy a kenes mas. Ez $160-ba kerult extran,de megeri mondta a szerelom. A regi 264-es ben nem volt atalakitas es meg a Volvos korszak elott volt egy austral holdenem meg egy austral fordom es azok is gazal mentek.Azoknal semmilyen atalakitas nem volt. Egyebkent a gazos topicban leirtam mindent.Ha sokat mesz megeri,de ez relativ kinek mi eri meg.Olvasd el a gazos topicot ott vannak otthoni gazos trukok es tapasztalatok az ararol beszereles stb. Udv. FeriI!(vezeto!)
Előzmény: Geőcze Zoárd (269)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 1999.12.18 0 0 269
Feri I!

Hát hol vagy, ilyenkor már fenn szoktál lenni a hálón! Elmentél Volvóval Új Zélandra?

Töbiek?

Ja, és egy kérdés: Kinek van gázos Volvoja? Megéri átalakíttatni, vagy vegyek dízelt? ötletek?

Zoárd

Előzmény: Geőcze Zoárd (268)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 1999.12.18 0 0 268
Feri I. (vezető),

Az a helyzet, hogy itthon nem prestizsmárka a Volvo, mert nem lehet vele villogni úgy, mint pl. egy BMW-vel, vagy egy Mercivel. Legújabban az Audi lett a "cool", mostanában boldog-boldogtalan Audit vesz.

Szóval nincs sok Volvo, de az S/V 40 eladásai jól alakulnak, azt valahogy veszi a nép, ami jó jel.

Üdv,

Zoárd

Feri I Creative Commons License 1999.12.18 0 0 267
A marka szereteteben es nem tunik el a topic.Remelem nem szamolnak mert akkor nagyon lemaradnank.Magyarorszagon nincsen sok Volvo? Mindig csak 1-2 szervizrol hallok.Feri!(vezeto!)
CYRUS Creative Commons License 1999.12.18 0 0 266
NA ez ok és mi a csudában elözzük megöket? Számolnak itt valamit? vagy mi?
Előzmény: Feri I (265)
Feri I Creative Commons License 1999.12.17 0 0 265
Le elozzuk a tobbi markat,pl Skoda,BMW stb. FeriI!(vezeto!)
CYRUS Creative Commons License 1999.12.17 0 0 264
Te miről beszélsz mindig , hogy elöl vagyunk???
Előzmény: Feri I (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!