Keresés

Részletes keresés

István Gyuri Creative Commons License 2008.08.21 0 0 230
És ez mindig itt volt, nem a fizetés után? (Tegnap este akkor kerestem, amikor már mutatta a fizetés után a kódot... Vagy korábban is ebbe a hibába estem, hogy a végén kerestem volna ezt az opciót? Aztán még szerencse, hogy mielőtt kijelentkeztem, megnéztem a postaládámát... Mert mobilról nem is tudom elérni ezt a felületet, meg az egész beágyazott elvirát sem a start-honlapon. Pedig jól jönne, hogy mobilon megrendelem a jegyet, ha éppen váratlanul kell utazni...)
Ja, és persze nekem az sem felhasználóbarát, hogy külön kell kétszer klikkelni azért, hogy kapjak róla e-mailt (beállításként megjegyezhetné), és ha itt elfelejtem, akkor később, amikor ott a kód már nem kérhetem :(

(egyébként is inkább a későbbi fázishoz tartozna NEKEM logikusan a kóddal kapcsolatos e-mail kérés, és nem a fizetéshez, de biztosan nekem jár másként az agyam, mint az átlag júzernek...)
Előzmény: Törölt nick (229)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.20 0 0 228

Már megint biztos benne van a hiba...

Eddig (igaz, hogy külön gombnyomásra), de be lehetett állítani, hogy e-mailben megkapjam a jegyátvételi kódot. Most ez az opció - legalábbis nekem úgy tűnik - eltűnt...

 

István Gyuri Creative Commons License 2008.08.18 0 0 227
OFF
Ja, és egyik MÁV-leánnyal sem állok személy szerint munkakapcsolatban több mint két éve. De ez végül is lényegtelen.
ON
Előzmény: Törölt nick (225)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.18 0 0 226
Nem értünk egyet, de hát, ez van :)
Előzmény: Törölt nick (225)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.18 0 0 224
Ákibard: Érdemes házon belül (H-S....)
Ööö... izé... Ez mellément :)
Azon kívül, hogy megalakulása óta többszázezer forintért vettem igénybe a cég szolgáltatásait, személy szerint nincs kötődésem a céghez, így nem is tudok utánajárni, hogy mi és miért alakult ki.

(Tehát nem AZÉRT nullázódott mert 2000-en felül volt)
OK.

Én sem így képzeltem, hanem ahogyan írod: Minden jegyfajta és/vagy kedvezménytípusnak egy-egy gomb. Eszméletlen lenne :-S
Ez valóban eszméletlen lenne, ahogyan az is eszméletlen, ahogyan elbeszélünk egymás mellett....
Teszek még egy kísérletet:)
A MENETJEGY kedvezménykiválasztásának legördülő menüje OK. De a kedvezmények közé nem tartozik bele szerintem a kerékpár-viteldíj.
A következő oldalon, ahol lehet választani, hogy az adott járatra (a megadott kedvezménnyel) mit akarok venni (vagy akár az előző oldalon is, hogy az utazás valós összköltségét lehessen látni az ajánlatban), ott legyen lehetőség pipálni négy dolgot (amiből kettő egymást kizárja):
1-2.) menetjegyet vagy osztálykülönbözetet
és/vagy
3.) pótjegyet
és/vagy
4.) kerékpárjegyet szeretnék venni (és hány darabot)
aztán legyen egy újabb utastípus (más kedvezményű) felvételére lehetőséget adó gomb (ahogyan pl. fapadosra a jegyvásárlás az újabb utas felvételére szóló gomb), ahol a fentieket megint be lehet állítani.
Előzmény: Törölt nick (221)
_nyunyuka Creative Commons License 2008.08.18 0 0 220

Örömmel jelentem, hogy a rendszer MEGDÖGLÖTT!

 

Délután egy jó adag jegyet kosárba tettem, kifizettem, de se a Nyugatiban, se hazafelé a Keletiben jegy helyett egy szép vörös háromszög az érintőképernyőn a kód bevitele után.

 

Mádájrekt szerint az egész ország rendszere meghalt.

 

(bezzeg ha svájci viszonylatra kérnék jegyet, már itt lenne a kezemben, kinyomtatva. Miért ezt a hulladékot kellett megvenni?)

siófoki35 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 219
Romániában a pénztárgép is vonatra ad jegyet...
Előzmény: István Gyuri (205)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.18 0 0 218
Ákibard: Tuti nullázódnia kellett, mert kétezren felül járt már.
Tuti bennem van a hiba, de miért is kellett 2000-nél nullázódnia?
Nekem egyébként 15-én a 44-45-ös jegypárost adta ki valamelyik masina. (Miért is kell belőle kettő? Hátha ennyi pénzért nem üzemel az egyik? Jó vétel volt...)
Előzmény: Törölt nick (217)
PLACI Creative Commons License 2008.08.18 0 0 216
Hát akkor nem nullázódott le, ha 121-en áll. :) Biztos annyi jegyet vettek, hogy átfordult. :)
Előzmény: V43 1173 (215)
V43 1173 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 215
Megtudná nekem mondani valaki, hogy miért nullázodott le a sorszám a Nyugatiban lévő mindkét kioszknál? (Lehet, hogy a többinél is, nem tudom.)
A baloldali 146-on a jobboldali 121-en áll.
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.17 0 0 214

Ákibard: Az otthoni nyomtatásnak én is örülnék, de egyelőre örüljünk annak, hogy ez is van.

Persze, én is örülök, hogy nem kell 30 percet várnom a keletiben a pénztáraknál, de a pénzkidobás, a felesleges beruházások (amiket még gondolom sok-sok évig, jó sok pénzért fognak "karbantartani") számomra vérlázító és elítélendő.

Ez mindannyiunk adójából megy el - feleslegesen.

Előzmény: Törölt nick (212)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.17 0 0 213

OFF

Ákibard: Tartom magam ahhoz, hogy aki életében 2-nél többször használta már az Elvirát, annak nem okozhat gondot a használata...

A hőskorszaktól kezdve használom az Elvirát, talán még néhány apróbb hibájának eltüntetéséhet is van közöm (az adatbázis több éves, néha hiábavalónak tűnő javítgatásán túl).

ON

 

A bicikli+menetjegy (+Ic-pótjegy+osztálykülönbözet stb.) egyszeri megvásárlását nem úgy képzelem, hogy mindnek a variációja fel lenne sorolva (a bicikli egyébként sem "kedvezmény" szerintem...), és be lehetne pipálni, hogy arra a vonatra (illetve jobban szeretném, ha viszonylatra) miket szeretnék venni. A jelenlegi csak menetjegy, csak helyjegy, menetjegy+Ic-pótjegy variációk is feleslegesek, csak két sor kellene, amik előtt lehetne pipálni a szükséges dolgokat...

Na, mindegy, biztosan bennem van a hiba, és mindenki más kiválóan tudja kezelni a rendszert :)

Előzmény: Törölt nick (212)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.17 0 0 210

Na, akkor ebben az esetben tényleg bennem van a hiba :)

(De továbbra is tartom, hogy az egész rendszer, a kezelő felület, az hogy külön automatákat kellett vásárolni, üzemeltetni a jegyátvételhez se nem felhasználóbarát, se nem olcsó megoldás...)

Előzmény: unikumi (209)
unikumi Creative Commons License 2008.08.17 0 0 209
nem lehet egyszerre több jegyet venni
Akkor mire jó a "Darab" mező? :)
Előzmény: István Gyuri (208)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.17 0 0 208

majd a megjelenő oldalon annyi fajta  és féle (és darab) jegyet veszel

Ja, és ez is nagyon utasbarát dolog (Hasonlóan az állomási automatákhoz), hogy nem lehet egyszerre több jegyet venni, hanem újra kell nyomkodni (az állomási automatánál pedig ráadásul egyenként is kell fizetni, az még borzasztóbb...).

De persze, biztosan bennem van a hiba :)

Előzmény: Törölt nick (206)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.17 0 0 207

Hát, ha Neked ez is "értelemszerű"....

Nekem marhára nem. Amikor a keresést végrehajtom, ott is meg kell adni a "kedvezmény"-t, és ott vagy TÁ-t vagy Kerékpár-viteldíjat adok meg (mint "kedvezvény"-t). Sohasem találnám ki, hogy enélkül is újra lehet jegyet hozzáadni a kosárhoz... Szerintem a júzerek nagyrészének sem egyértelmű ez...

Ahogy van egy választási lehetőség, hogy menetjegy+helyjegy, ugyanígy opciósnak kelelne lennie, hogy bringás jegyet is lehet venni egy gombnyomásra, utasbarát módon.

Előzmény: Törölt nick (206)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.17 0 0 205

Hm... Lehet, hogy erre is van "értelemszerű" megoldás, csak már megint én vagyok a láma, hogy nem jöttem rá:

Menetjegyet + bringajegyet akartam venni együtt (hasonlóan menetjegy + pótjegyhez), de külön-külön kellett keresnem, kijelölnöm, kosárba tenni....

 

(miért is KELL egyébként elvirát használni a jegyvételhez? Ahogyan a pénztárban is A és B között kérek jegyet, nem konkrét személyvonatra, itt is meg lehetne ezt tenni, sokkal utasbarátabb lenne, pláne ha már elég sok helyen van utasbarát ütemes menetrend, tehát nem kell vonatra keresgélni jegyvételnél. Legyen ilyen opció, de miért kötelező?)

PLACI Creative Commons License 2008.08.14 0 0 204
Na, csak meglesz a 40 szeptemberre...
Előzmény: duct (203)
duct Creative Commons License 2008.08.14 0 0 203
SZeged, BP-Kelenföld
duct Creative Commons License 2008.08.12 0 0 202
Welcome Dombóvár and Veszprém:)
duct Creative Commons License 2008.08.12 0 0 201
Sajnos Sopron-ban nem lesz.Vagy legalábbis mostanában nem.
Előzmény: PLACI (200)
PLACI Creative Commons License 2008.08.11 0 0 200
Nagyon jók.

Sopronban hogyhogy nem is tervezik? Attól, hogy GYSEV, a MÁV-nak is érdeke lenne oda is telepíteni. Ugyanis Bp-re is sokan utaznak, Győrtől így a MÁV is kapja a lóvét.
Előzmény: duct (199)
duct Creative Commons License 2008.08.11 0 0 199
Szombathelyen egyenlőre még csak 1 és nagykanizsán is működik mától E-ticket automata:)
duct Creative Commons License 2008.08.11 0 0 198
Zalaegerszeg él:)
PLACI Creative Commons License 2008.08.07 0 0 197
Most épp minden jó.
Előzmény: Törölt nick (196)
PLACI Creative Commons License 2008.08.07 0 0 195
Már megint szarakodik az Elvira, úgy, mint múltkor:

unikumi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 194
Ez értelemszerűt nem én írtam :)
Előzmény: István Gyuri (193)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.05 0 0 193
még mindig nem érted...
"feltűnhetett" <--> "értelemszerű"

Nekem nem tűnt fel, mert szinte mechanikusan használtam az Elvirát (még annó, indulása óta használom).
Előzmény: unikumi (192)
unikumi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 192
Ha csak tabulátorral lépkedsz, akkor is feltűnhetett, hogy amikor az Érintve mezőbe olyan módon írsz be egy állomást, hogy a legördülő listából választod ki és entert ütsz, vagy kattintasz, a program az állomásnév után automatikusan pontosvesszőt tesz. Ezután természetesen egy új állomásnév beírásának elkezdésével újra megjelenik a legördülő lista.
Előzmény: István Gyuri (191)
István Gyuri Creative Commons License 2008.08.05 0 0 191
Ez az "értelemszerű"-től nekem még mindig qrva messze van.... (azzal együtt, hogy az Elvirát meg az e-tikett rendszert, mint elvet a legmesszebbmenőkig támogatom, és nagy sikernek tartom mind a két rendszert ezekkel a bosszantó hibákkal együtt is)
És egyébként meg nem mozgatom az egeret sehová, ha tabulátorral lehet lépkedni a mezők között, meg enterrel elfogadtatni. (remélem, ezek a funkciók nem változnak meg...)
Előzmény: unikumi (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!