Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22691

Rá se hederíts, más ezt szín józanul is megteszi.

Előzmény: dn_bacsi (22690)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22690

Az a helyzet, hogy bizonyos mennyiségű unikumsör után hajlamos vagyok hülyeségeket beírkálni fórumokba ;-)

Előzmény: pacs_425 (22689)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 22689
Előzmény: dn_bacsi (22688)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.28 0 0 22688

Kitöltöttem, nem mintha sok filmet használnék úgy globalice, de tulképpen csak azt használok.

Viszont gyanúm ébredt: a cím alapján ennek a felmérésnek akár semmi köze sem kell legyen az Ilfordhoz, egy ilyen kérdéssort én is ki tudnék tenni, webről leszedve az Iford logót, más nem is kell. Merthogy -gondolom-, a surveymonkey oldalon bárki regelhet. Persze ez csak sima paranoidikum a részemről, remélem, hogy az Ilford hasznát veszi a válaszaimnak. :)

Előzmény: pacs_425 (22687)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 22687
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 22686

Hali! Azért ajánlom mindenkinek az ioncserélt vizet és lehetőleg forralva, mert eltérőek a csapvizek kishazánkban, hát még azon kívül… De az ioncserélt víz is okozhat meglepetést, mert lehet a gyártó telephelyén fúrt kútból vételezi a vizet, amit mechanikusan megszűr valamilyen módon, meg átkerget egy gyantatartályos vízlágyítón, de ettől még korán sem biztos, hogy tiszta a víz mert nincsenek benne Ca- ionok…

Előzmény: foveon (22684)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 22685

Festék szaküzletben lehet kapni papír tölcsér szűrőt, aminek az alja lyukas. Azon a lyukon olyan finom szűrő van, hogy totál részecske mentessé teszi az Xtolt. Ha jól emlékszem 30 ft 1db. Én egy szűrés után kidobom.

Előzmény: BUSZNYI (22683)
foveon Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22684

en semmi ilyen varazslast nem csinalok. csapvizbol keverem, nem szurogetem. de nincs ilyen gondom, igazabol nem is emlexem hogy lett volna eleg regota xtolozom.

ami viszont feltunt hogy az elso zacsko feloldodasa nagyon sokaig tart. atlatszo uvegben keverem es latom hogy nagyon sokaig tart mig teljesen eltunik a szmotyi. lehet hogy ha ramegy a masodik resz akkor nem oldodik fel soha. nem tom, de probald meg hogy csak akkor ontod be a masodikat ha tokeletesen eltunt az elso.

 

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22683)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22683

Csak ioncserélt vízből keverem a vegyszereket. Az X-tol-t én is 1:1 elöntősen használom (és általában a többi hívómat is elöntősen).

 

"Monnyuk, ha egyszer jól szűrnéd át, akkor nem látnál benne semmit."

Hivatalos labor szűrőpapírom nincs sajnos nem tudok szerezni, de Kv filterrel szoktam szűrni eddig jó eredménnyel. 

Lehet még is csak kellene egy vegyész diploma is? DE az is lehet hogy teljesen béna vagyok és még egy szűrést se tudok rendesen megcsinálni...

 

b31

"Lehet a forralt ioncserélt víz a megoldás  ;-)))))  + az sem árt ha tiszta minden a edény amiben oldod, a tölcsér a szűréskor stb. nekem ilyen gondom még nem volt."

 

Nem egy poros szuterénben két téli abroncs és egy szánkő között hívok/keverek és nem a benzines tölcsérrel töltögetek ám!

Ugyan nem forralom, de ioncserélt. Minden edényem tökéletesen tiszta cseppmentes és dedikáltan csak erre használom őket. Azért fura ez az egész mert eddig egyik hívómmal sem volt ilyen bajom. Azért lepődtem meg.

Előzmény: Rőth Sándor (22680)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22682

Nekem is volt ilyen gondom, de csak bizonyos filmekkel, teljesen rapszodikusan. Jobbara a lejart Plus X kodakokkal.

Előzmény: BUSZNYI (22678)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22681

Hali! Lehet a forralt ioncserélt víz a megoldás  ;-)))))  + az sem árt ha tiszta minden a edény amiben oldod, a tölcsér a szűréskor stb. nekem ilyen gondom még nem volt.

Az Xtol 1+1 elöntős az egyik legjobb (Valójában a DDx egy árnyalatnyival jobb, dupla áron…), általános célú hívó amivel eddig dolgom volt  ;-)))))

 

(Ha valakit érdekel és ide kattint:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást azokról a hozzászólásokról, amiben leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér laborálással kapcsolatban. Persze van más is.)

Előzmény: BUSZNYI (22678)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22680

"A keverés óta 2x is át volt szűrve mert lebegő dolgokat láttam benne."

 

Monnyuk, ha egyszer jól szűrnéd át, akkor nem látnál benne semmit.

 

Én csapvízben oldom, azután egyszer átszűröm, és problémamentesen használom.

(egyébként, ha lenne is benne valami, annak nem kéne törvényszerűen bele is ragadni a filmbe)

Előzmény: BUSZNYI (22678)
D94A Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22679

Érdekes amit írsz. Nekem az Xtollal csak jó tapasztalataim vannak. Rendszerint inocserélt vízből keverem. Csak elöntősnek 1:1 hígított hivóként. Talán a csapviz amit használsz....

Előzmény: BUSZNYI (22678)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22678

Uraim!

 

Még Áprilisba mikor bevertem életem első adag X-tol hívóját jelentkeztem a hivatkozott problémával:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130136770&t=9048189

 

Sok tanácsot kaptam és megoldási javaslatokat. Sajnos nem vállt be egyik se. Viszont lassan kicseréltem minden használt vegyszert, megváltoztattam a szárítás helyét és a probléma még mindig fenn állt. A végén egy valami maradt maga az X-tol. A keverés óta 2x is át volt szűrve mert lebegő dolgokat láttam benne. Most mérgemben bekevertem egy liter "korszerűtlen" D-76 ot. És a jelenség varázsütésre megszűnt!!

Mi lehet a gond az X-Tol al, hogy ilyen szemcséket gyártott a negatívra? Most jó mérges vagyok mert 5 tekercs filmemet rontotta el mire sikerült kiküszöbölni a hibát. Persze digitálisan javítható a gond, de akkor is.

Előzmény: BUSZNYI (22489)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22677
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22676

Ja, szoktam muslincákat látni arrafelé :)

Előzmény: siófoki35 (22675)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22675

Az a pléhbüfé működik még? Pár éve még működött!

Előzmény: pacs_425 (22674)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22674

A kispesti vasútállomás és környéke, nagyon jó!

Én is jártam arra nemrégiben, az Utasellátó c. bódé kihagyhatatlan.

 

 

 

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22673

Ezt pontosan hogy csináltad? Érdekelne, mint "márkatárs"... :)

Előzmény: -Minarik- (22672)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22672

En a vakusaruval sagitettem a celzast, hogy ne szoritsam el a kepet oldalra.

Előzmény: siófoki35 (22671)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22671

Köszi a dicséretet!

 

nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

 

Ezt mire érted? Arra hogy jobb minősdégűek a képek mint amit egy Szmenától elvárnánk? Nos a Szmenának, hiába volt olcsó tömeggép, nagyon jó objektíve volt (és van!) :) Az állítható fókusz miatt még a mélységélességgel is lehet játszani (igaz nem egy portréobjektív).

Ami miatt azonban jól felismerhetők a Szmenás képek, az a teljesen használhatatlan átnézeti kereső miatti esetlen képkivágások, és a keresőtől viszonylag távol lévő objektív miatt okozott parallaxis (a kép középponti témája jobbra lefelé tolódik) :D

Előzmény: azmárOdébbia (22670)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22670

De jó hogy feltetted, én úgy elnézegettem ezeket a fotókat, és nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

Valahogy az én szememnek és ízlésemnek ezek a filmes fotók sokkal jobban tetszenek, mint a digitális, ezeknek a képeknek van ízük, a digitális túl steril.

Előzmény: siófoki35 (22669)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22669

bár OFF, mert színes, de nem nagyon tudom hová máshová tenni:

 

Piliscsabai fotóim. Smena 8M, januárban lejárt Kodak Gold 200.

 

dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 22668

Ezt is élvezettel olvastam/néztem, mint mindig! ;-)

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.10.19 0 0 22667

A lejárt filmek rovatban ezúttal: 

Filmotec (ORWO) PF2.

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 22666

Köszi, én is így tudom, ennek ellenére nem vállalták, de már megoldódott.

Előzmény: sóhajtó (22665)
sóhajtó Creative Commons License 2014.10.07 0 0 22665

Egy fotós mondta valaha hogy azok az automaták amelyek a kisfilmet hívják, tudják a rollt is (van adapter hozzá).

De nem javasolta mert szerinte tiszta trutyi ott ahol a kisfilm nem takarít.

Így az enyémet sem hívta elő - jót akart nekem.

art4lab ha nem lesz közelebbi ötlet

Előzmény: BNSfoto (22664)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 22664

Zugló, Újpalota környékén hívnak valahol C41 rollt?

(XP400)

petikám Creative Commons License 2014.10.01 0 0 22663
Előzmény: Károly Hullman (22661)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22662

Valakit érdekel egy doboz 250db-os síkfilm?

Képek róla és adatok a képeken:

Árban megegyezünk.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!