Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1235

Mi van Borvetővel? Sérült?

Nagyon fontos gólok szerzője...

Előzmény: sergiototta (1234)
sergiototta Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1234

Ha befújta, akkor már nem volt más választása, pirosat kellett adnia. Szerintem is adható tizi volt, hibázott Köböl. Viszont, ha nincs a kiállítás, akkor könnyen lehet, hogy nem lesz egy ilyen felejthetetlen meccs.

Vasárnap Budafok, nagy a tét, remélhetőleg jól fog beleállni a csapat. Jó lenne nagyon a vonal felett karácsonyozni.

 

Borvető nem lesz és Fejes játéka is kérdéses. Kíváncsi vagyok ki fog kezdeni Borvető helyén.

Előzmény: Laposaföld (1232)
doncike Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1233

Az eredeti (békéscsabai) youtube videóból nem lehetett jól látni, a Kerület saját összefoglalójából sokkal jobban.

Ha már befújta, akkor szerintem nem is lehetett más, mint piros: közvetlen gólhelyzet, nem a labdára irányuló szabálytalanság.

Marad még az a verzió, hogy nem fújja be. Ha ezt fordított esetben elképzelem, akkor minden óbudai a sporit szidná, hogy elmaradt egy büntető és egy kiállítás...

Előzmény: Laposaföld (1232)
Laposaföld Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1232

Jó neked, ha te úgy láttad. Szerintem nem nagyon megállapítható, de minimum véleményes.Viszont a kiállítás biztos, hogy erős volt. Mindenesetre jól jöttünk ki belőle.

Előzmény: doncike (1231)
doncike Creative Commons License 2021.12.06 0 0 1231

Most láttam a Kerület FB-oldalán az összefoglalót, ebből sajnos teljesen jogos a büntető.

Óriási felelőtlenség volt (mint az előző meccsen a kezezés), nagy szerencse, hogy végül egy parádés küzdelemmel nyerni tudtunk.

Előzmény: sergiototta (1221)
doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1230

Na, és akkor mára az utolsó: a Tiszakécske is feltámadt, nyertek ma is.

Jövő héten a mostanában hullámzó Győrt fogadják (akik képesek voltak négy fordulóval ezelőtt otthon kikapni a Békéscsabától), szóval ott is bármi lehet.

Ha Budafokon nem nyerünk, akkor még az is simán lehet, hogy az utolsó helyre esünk vissza, dacára a mai bravúrnak.

doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1229

Most nézem a következő fordulót: a Békéscsaba Szegedre megy, a Szolnok Szentlőrincre.

Papírforma szerint előbbi nagyon durván fix hazai, utóbbi a tabella szerint igen, de mindkét csapat elég szar formában van mostanában, szóval ott bármi lehet.

 

De a lényeg, hogy ha a Békéscsaba és a Szolnok is kikapna, mi pedig vernénk a Budafokot, akkor egyből három helyet ugranánk előre, a 16. helyre.

Lélektanilag nagyon fontos lenne.

doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1228

Budafok nagyon rosszkor jött a nyáron, a Kerület még nem volt felkészülve a másodosztályra.

Most már nincs sok választás, muszáj verni a közvetlen riválisokat.

 

Farkas Norbi pedig mindig, mindenhol sok. Egyébként egy nagyon profi sportújságírónak tartom, elképesztően jó kapcsolatokkal (odaengedték interjút készíteni, első külföldiként a 15 éves Messihez), nagyon jó interjúkat csinál. De a közvetítés meg ez a hoppmesterkedés nagyon nem az ő világa.

Amikor a zártkapuk idején a Kerület is adta élőben a hazaikat a FB-on és ő pont úgy közvetítette mint előző este a Barcát vagy az Atletit (főleg, hogy itt is volt akkor Koke), az szórakoztató volt. Így most már nem az.

Előzmény: ingersheim (1226)
doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1227

Az érthetetlen megoldások, hibák kevésbé zavartak -- főleg így, hogy nyertünk.

Pont belenéztem az MTK-Újpestbe utána, ott annyi hajmeresztő megmozdulás volt, hogy Hajdú B. fel is tette a kérdést: ez most melyik osztály is?

A nem teljes erődbedobással, nem full elszántsággal való "küzdés", az viszont kiveri nálam a biztosítékot, aktuális osztálytól, helyezéstől, eredménytől, bravúrtól függetlenül.

 

De mondom: utána már rendben volt, le a kalappal mindenki előtt, aki a pályán volt.

Elszántságban, küzdeni akarásban ezt akarom látni minden meccsen a kezdő sípszótól a lefújásig.

Előzmény: sergiototta (1225)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1226

Budafokon bízom egy jó teljesítményben ezután, és igen:

Farkas Norbi szerintem is túlzásba viszi. Sok a pali...

Előzmény: sergiototta (1225)
sergiototta Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1225

Voltak komoly hibák, érthetetlen megoldások, remélhetőleg Kemenes látja ezeket és szóvá teszi. De a mai győzelem után én azért nem mondanék negatívumot senkiről a csapatból, ennyi elfogultság belefér :-)

 

Azt azért megjegyzem, hogy Farkas Norbi engem továbbra is irritál :-)

 

Jövő héten Budafok idegenben, szintén kiesési rangadó. Augusztusban nagyon simán nyertek Óbudán, reméljük jön a bravúr és sikerül visszavágni.

Előzmény: doncike (1224)
doncike Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1224

Azt a kiállítást nem is értettem.

Mert ha szabálytalanság történt, akkor is a labdára irányuló volt a mozdulat (csak elkésett vagy rossz helyre ment), ezért a tizenhatoson belül sárgát lehet adni, ha befújta a büntetőt.

 

Utána már fasza küzdés volt, de azért pont a kiállítással végződő helyzet előtt kb. 10 másodperccel olyan alibit nyomott Rabatin, hogy azon felhúztam magam. Olyan gyámoltalanul imitálta a párharcot, simán elengedte a vonal mellett az emberét. Ebből a támadásból lett pár másodperc múlva az a helyzet, amiből a tizit befújták ellenünk.

 

Mondom, utána már rendben volt a csapat, a küzdelem, nagyon fontos győzelem lett ez, főleg a kiállítás és az ellenfél kétszeri vezetése után.

De az ilyenek mellett nem lenne szabad elmenni, az első perctől kezdve maximálisan hajtani kell. 

Előzmény: sergiototta (1221)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1223

Te meg inkább dózsa meccsre mentél ismét? 😂

Előzmény: G666 (1220)
Laposaföld Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1222

A játékvezetês még a hidegnél is gyilkosabb volt. Egyszerűen érthetetlen, mire fel volt a kiállítás! Az meg, hogy utána is milyen döntéseket hozott a bíró, szánalmas. Mindennek ellenére nagy gratulációt érdemel a csapat! Végre volt szurkolás is.

sergiototta Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1221

F*sza kis meccs volt, hajmeresztő hibák, szép megoldások, de a lényeg a győzelem :-)

A többi eredmény eddig nem igazán alakult jól a számunkra, de ismét látótávolságban vannak a bennmaradást jelentő helyek.

 

Azért, amikor a 17. percben befújták a kiállítás+tizenegyes kombót, nem sok jóra számítottam.

Aztán jött az egyenlítés, majd kb a középkezdésből megint gólt kaptunk.

De aztán a végére csak behúztuk, jó volt nagyon.

 

10 emberrel, vesztett állásból megfordítani szép teljesítmény, jár a taps a csapatnak.

G666 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1220

Kint voltal az 1 fokban?

Azt hittem hogy a fotelben divatkodsz otthon 😀

Előzmény: ingersheim (1219)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1219

Kint a pályán jobb volt, de kösz utólag is😉

Előzmény: identifikátor (1214)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1218

Húdefasza 4:3 lett, ráadásul emberhátrányban.

Kellett nagyon ez a három pont.

Hajrá Óbuda!

G666 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1217

Szep volt fiuk!

 

Oriasi gyozelem volt 10 emberrel, nagy gratula!

identifikátor Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1216

Hatalmas győzelem 😊

G666 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1215

Itt tudjatok nezni a meccset

 

https://www.youtube.com/watch?v=bZ4JpzIPQDA

identifikátor Creative Commons License 2021.12.05 0 0 1214

Youtube adja 🙂

Előzmény: ingersheim (1213)
ingersheim Creative Commons License 2021.12.05 0 1 1213

Mozgalmas 3:3 a félidőben, úgy hogy tíz emberrel nyomjuk.

Hajrá Kerület!

Laposaföld Creative Commons License 2021.12.04 0 0 1212

Gyér a fórum látogatottsága. Jó lenne végre olyan játék, meg olyan eredmények, ami miatt felélénkülnének a szurkolótársak is!

Holnap remélem hasonló jó játékot produkál a csapat, mint az előző fordulóban, viszont most jó lenne nyerni!

sergiototta Creative Commons License 2021.11.29 0 0 1211

Néha a legnagyobb sztároktól is látunk döbbenetes, értelmetlen hibákat. Roland ezt tegnap nagyon elszúrta, de sajnos ez néha benne van. 

 

Előzmény: doncike (1210)
doncike Creative Commons License 2021.11.29 0 0 1210

Egy 1-0-ra elveszített meccs után nem (sem) szoktam az esetleg hibázó védőt basztatni, mert a játékban mindig benne van a hiba és az esetek 99%-ban ilyen esetben nem a védő/kapus egyetlen hibájából kap ki a csapat, hanem mert a támadók képtelek voltak gólt szerezni.

Ezt most annyiban árnyalnám, hogy még ha "fiatalon" is (bár ennyi idősen van, aki BL-ben játszik), de elfogadhatatlanul rossz döntés így felugrani fejelni a 16-oson belül. Ez nem egy rövid passz, a rosszul sikerült átvétel stb., amiből aztán pont gólt kaptunk.

És ezzel nem a 19 éves védőkre akarom egyedül hárítani a felelősséget, de az edzőnek/stábnak is látnia kellene, hogy ha valaki ilyen döntést hoz, ott fejben valami olyan probléma van, amivel nem lenne szabad pályára engedni, amíg meg nem oldódik.

Előzmény: sergiototta (1209)
sergiototta Creative Commons License 2021.11.29 0 0 1209

Egyetértek abban, hogy simán ikszes meccs volt, egész jó focit nyomtunk, nyoma sem volt a Győr elleni szétesettségnek, nemtörödömségnek.

A legnagyobb helyzetünk valóban Fejes fejese volt, illetve volt még egy Moha szabadrúgás.

 

Az előre játékunk gyenge, Borvetőt nagyon nehéz értékelni, mert gyakorlatilag nem jut el hozzá a labda, vagy csak szinte lehetetlen helyzetben. A végén szerintem is lehetett volna korábban cserélni, bár Rajczit nem értem minek erőltetjük. Az elvet értem, hogy rutinos, sok mindent látott, de ennek eredménye a pályán nincs.  Én fiatalt hoztam volna be, bennük szerintem több a lehetőség.

 

Horváth becserélése jó próbálkozás volt, Olinak igen komoly sebessége van ezen a szinten, és ezzel lehet ezt-azt kezdeni. 

 

Előzmény: Laposaföld (1208)
Laposaföld Creative Commons License 2021.11.28 0 0 1208

 

A közvetítés alapján ma legalább egy pontot megérdemeltünk volna!  A védekezés stabil volt, kivéve a büntető összehozása... A Nyíregyháza nem érdemelt 3pontot.Viszont gólképtelenek a támadók ês nem értem az edzőket,miért nem cseréltek hamarabb előre. Barczi, Borvető kevés... Silit behozza, de minek.

A legnagyobb helyzet Köböl szögleténél Fejes fejese. Azért nagy kár volt!

Laposaföld Creative Commons License 2021.11.28 0 0 1207

Remélem, a mai meccsen jobban teljesítenek a fiúk!

doncike Creative Commons License 2021.11.26 0 0 1206

Igen, néztem tegnap én is.

Ebből a Tiszakécske kb. mindegy (legalábbis egyelőre), a Békéscsaba győzelme viszont nagyon rosszul jött.

 

Nincs mese: jövő hét végén, ami az őszi kör hivatalos vége lesz, a Békéscsabát itthon verni kell, ahogy a következő héten a Budafokot is idegenben.

A közvetlen riválisokat meg kell verni, különben annyi a másodosztálybel szereplésnek.

 

Most hétvégén azért pontokat fognak ők is veszíteni: a Budaörs a Vasashoz megy, a Békéscsaba a Budafokot fogadja.

Lesz még Csákvár-Soroksár is most hétvégén, a Szolnok valószínűleg verni fogja a Tiszakécskét (de ott talán még egy iksz is jobb nekünk).

 

Jövő héten a Szolnok megy a Haladáshoz, a Csákvár meg Ajkára. Akkor jön hozzánk a Békéscsaba, azon a fordulón sok múlik majd.

Előzmény: sergiototta (1205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!