Keresés

Részletes keresés

fotoeostibi1 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48906
Nem mindegyik egyforma! Mondom ezek zeneszek ,rendesek tisztak , mondom 79 ota nem volt balhe. Es ez bizonyit valamit. Vittek is valamire ,a legkisebik gyerek hangmernök az orf-nel.
Előzmény: N.J.T. (48894)
N.J.T. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48903
Miért nem veszi már észre /A Senki,Haza áruló,élénHorn Fater/a NÉPÍRTÁST?
botsinkai Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48902
A szavazóbázis nem hülyeség. Saját szememmel láttam, amikor választás napján az aktivisták üstben vitték a gulyást a cigánysorra... Olcsón megvehetők s utána gyorsan elfelejthetők.
A többivel egyetértek.
Sőt mindenkinek javaslok néhány hónapos együtt- vagy legalább közelélést a cigány életvitelűekkel, mielőtt hozzászól a témához, hogy tudja, hogy miről van szó...

A két ház/udvar közötti különbség: az egyiken 8 cigánycsalád lakott. Vajon melyiken? (Remélem, sikerül a képet beszúrni... :-) )
Előzmény: vizinikk (48888)
N.J.T. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48901
Bocsika,de a Munka miért rasszi.....Nemírom ki,mert ..
Előzmény: PuPu (48898)
eingai Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48900

nincs azzal semmi gond,ha kitiltanak egy-két light módban szocializálódott embert egy vendéglátáipari egységből,a baj(tragédia) ott kezdődik,hogy egy egész népcsoportot tiltanak ki vhonnan...ez elfogadhatatlan (bár a finnek szeszfogyasztási szokásait,ismerve,nem meglepő,hogy ily agresszívak)

 

 

Abban, hogy a finnek ezt meg merik lépni, több dolog is közrejátszik:


1. a finnek tökös fiúk, és ezt tudják is magukról. Az önbizalmuknak a Téli Háború, a rendkívül sikeres politikai / gazdasági lavírozás a hidegháború idején, ill. a jelenkor gazdasági sikerei (megérdemelten!) nagyon nagy mértékben használt. A finn büszke magára, és nem engedi, hogy packázzanak vele, ahogy anno 1939-ben Sztálinnak is beintett (és jól seggbe is rúgta).


2. Finnországban nagyságrendekkel kevesebb a fajvédő és liberális, mint Mo-n. Egyáltalán: a lefontosabb, a sajtó, ezen felül az igazságszolgáltatás, a rendőrség, a politika finn patrióták kezében van, akár balos, akár jobbos kormány van éppen hatalmon (mindkét oldal patrióta - na, ezt Magyarorsszágon nem lehet elképzelni). Ebben a tekintetben is össszehasonlíthatatlan a helyzetük a magyarokkal. Ezt értse mindenki úgy, ahogy akarja - az igazság attól még mindig igazság marad.


3. a finn, bármennyire is fájó sok magyarnak, kulturális (protestáns - skandináv kultúrkör) okokból sokkal szorgalmasabb, tisztességesebb, mint a magyar, ami mondjuk jól meg is látszik a korrupciós, verdsenyképességi stb. országrangsoron. Emiatt sem lehet egyrészt kiszúrni a szemével olyan dumával, hogy "de hiszen te is lopsz és te is buta, trehány fasz vagy, nem csak a roma", másrészt ezért sem tűri meg, ha valaki ezekkel a protestáns értékekkel szemben a romák tradícionális "értékrendjét" követik.


Ennek fényében egyáltalán nem csoda, hogy a finnek egy emberként támogatják azokat a vállalkozókat, akik a cigányokat teljesen kitiltják. Ez a nagy helyzet - ha szavakban nem is teheti, tettekben szinte az összes finn a cigányellenesek táborát erősíti (lásd Pori és a hasonló esetek).

Előzmény: Törölt nick (48834)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48899

a szélhámosok is gyakran megtalálnak? (buknak a sztereotípiákban gondolkodó emberekre.)

 

Előzmény: botsinkai (48895)
PuPu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48898

Én meg , ha téged olvaslak, rasszistát azonosítok.

Nagy dolog ez az általánosítás...

:O))))

Előzmény: botsinkai (48895)
N.J.T. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48897
A Yard,csak akkor jön ki,ha a Mi vérünk folyik.Ki-van kiért?Örizzük a becsületes hullát,és védjük a ...
PuPu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48896
Előzmény: vizinikk (48888)
botsinkai Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48895
Nem itt keresek megoldást, noha itt a topicon is többször le lett írva: ellenőrzött közmunka, szigorított büntetési tételek, szigorított börtönfeltételek, önvédelmi jog vagy normális közbiztonság rendőrség által, gyerekek bentlakásos iskolája, segélyek megszüntetése. Nagy vonalakban :-)

Az általánosítás pedig a tanulási folyamatok része.
Ordítozó, büdös, vastag aranylánccal felszerelt, szotyit köpködő, kocsma előtt ácsorgót mint cigány életvitelűt azonosítok s megpróbálom elkerülni.
Munkásruhában szerszámot vivő embert munkásként azonosítok.
Szürke egyenruhás embert mint rendőrt azonosítok s ha az út szélén integet, akkor megállok.
S vannak még ilyen általánosító elgondolásaim. Melyik nem helyes?
Előzmény: jehu (48887)
N.J.T. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48894
Nálunk is csak 1 volt.Azután életveszélyesen megfenyegedték a 24 éves fiamat és engem.20agyongyurt roma majdnem szétszaggatt a vasrácsot,kezükben a pörgőkéssel.Azóta az egéssz ház úgymond Fosik.
Előzmény: fotoeostibi1 (48889)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48893
jézusom,te miről beszélsz??fingod nincs az törvényi háttérről...
Előzmény: vizinikk (48885)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48892
reprezentálod -> prezentálod
Előzmény: Törölt nick (48884)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48891
Nemááá, .Net rulez, Microsoft powa! :)
Előzmény: Törölt nick (48884)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48890

Na L:)

 

Madár ossza az igét a témában is:))

KO-t kérek itt is barátaim:)) A számolást nem kell végig várni:))

fotoeostibi1 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48889
En nem jöttem vissza, 8 evig nem is engedtek be az orszagba. De nem baj nem bantam meg. Itt ahol lakok 1 cigany csalad van azok is zeneszek es normalisak. Dunaszerdahelyröl jöttek 79-be.
Előzmény: N.J.T. (48881)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48888

mindig ezt a szavazóbázist mondjátok, de ez szerintem hülyeség.

a politikai bizniszből meg az érdekelteket kellene kirepíteni és végre már tenni kéne valamit. (szívesen kiköltöztetném a parlamentet a cigósorra, és a költségtérítésüket felhasználnám szoc. munkások és védőnők alkalmazására. és kb negyven év múlva talán jelentősen megváltozna a helyzet.

 

Előzmény: botsinkai (48882)
jehu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48887

Itt keresel megoldást..?

Akkor először használj tisztességes hangot (kerülj minden ostoba általánosítást), és követeld meg ugyanezt másoktól is.

Az az "atmoszféra", ami ezt a topicot belengi, semmi másra sem alkalmas, mint a különböző rasszista gazemberségek kinyilvánítására és az ilyesmik elleni tiltakozásra.

Előzmény: botsinkai (48882)
N.J.T. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48886
Azért érdekes,hogy az szdsz-pistike becsinált még mindig hosszú orru-sárgaság uralkodik a fogyó Magyarság ellen.
Előzmény: Törölt nick (48876)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48885

na látod, erre kellenének a komplex programok és erre egy zsák pénzt lehetne szerezni az eutól.

csak itt nincs, aki megszervezzen egy ilyet, begyűjtse rá a megfelelő embereket mindkét oldalról. csak a cigányozás megy tele pofával, pedig a többségi táradalom  ugyanúgy denyhel ezen a téren, mint a segélyen lógó cigók.

Előzmény: jenőúr (48880)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48884

Asszed, hogy ezt nem szúrnák ki az adminok (pl. IP-egyezés, stílusegyezés stb.), és nem moderálnák ki ezeket?

Finnek nagy ismerője, mondhatni a topic finnszakértője: megintcsak megkérdezem, tudod, vagy csak feltételezed, amiket írsz?

 

Kérd meg a finnül beszélő ismerőseid, hogy találjanak olyan fórumot, amiben NEM arról van szó, hogy a cigányok éppen mit / hol raboltak / gyilkoltak. Emellett még a szomáliaiak bűnözése is eltörpül.

Érdekes lehet ez a finn fórumok világa. Kivétel nélkül mind erről szól? És ők is azt a 3 esetet ismétlik el ezerszer, aztán a végén azt hiszik, 1000 eset volt, nem is három?

 

Azért nem linkeltem be, mert abban semmi lényegi különbség nincs a finnhez (és természetesen a magyarhoz) képest. Ha esetleg Te fel tudsz mutatni BÁRMILYEN különbséget, lássuk!

Jó, például olvasd el az ombudsmanni hivatalos részt, most arra emlékszek hogy eltér. Vagy szerinted egyezik? Azonos? Vagy a finn és az angol nem azonos? Utánnanézetek, ha azt mondod hogy az nem azonos. Ha nem reprezentálod a két 100%-ban azonos cikket, akkor én veszem olybá, hogy hazudsz.

 

OFF

Ostoba vagy.

Félművelt vagy, hallottál valamit, hajtogatod mert azt hiszed hozzáértőnek tűnsz. Vagy van valami mscp vizsgád? Hűha. Esetleg nézz utánna hogy pl a solaris ufs esetén hogy is van ez, egyáltalán milyen körülmények melett lesz egy unix fs fragmentáltásga mondjuk 5% felett? Meg hogy akkor hogy "defragmentálnak" (elárulom, backup, aztán mkfs vagy newfs és visszatöltik a backupot. Merthogy ilyen ritka, hogy ez is jó). Te  azt hiszed értesz a számítástechikához, mert észrevetted hogy rosszul írtam le annak a szerencsétlen szirszar notepad-nak a nevét, amit másfél óra alatt leprogramoz egy elsőéves a bme-n? Meghogy Win XP... nagyvállalati rendszereknek a közelében sem jártál sosem, ugye? Egyébként mint sokszor mondtam, nem üzemeltetéssel foglalkozok, főleg nem Mancika titkárnők windows desktopjának a kínjaival. Arra jók az olyanok is mint te. Programokat tervezek és készítek, illetve készíttetek. Numerikus módszerek, tervezési minták, tesztelési tervek, fejlesztési módszertan, architektúra, ilyesmivel kell foglalkoznom, nem azzal hogy valami nyomi windows desktop-al mi a helyzet. Ha meg a laptopomon valami nem jó, akkor visszavitetem gariban, 1 évnél tovább úgysem használom. Pattanj le erről az informatika témáról, látom nagyon kevés vagy hozzá. Úgy jársz mint a hülye kőműves aki megnézte a gizai piramisokat, aztán csak háborgott, hogy micsoda ferdék az oldalfalak, bezzeg az ő szoba-konyhás kis házai, ott aztán ilyen nincsen...  

 

Előzmény: eingai (48771)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48883

nahát akkor már csak az igazság kedvéért se így nevezd.

Előzmény: jenőúr (48870)
botsinkai Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48882
Találgatni lehet, de ezek nem jöttek be. Ami persze nem baj. Ha rühellném a cigány rasszt (mint Jónás a prófétaságot :-) ), akkor elmondanám. Lehet itt ilyet hallani. :-)
Inkább megoldást keresnénk, de itt akárhogy verjük a nyálunkkat, amíg a cigányság szavazóbázist és politikai bizniszt jelent, nem lesz változás.
Előzmény: jehu (48875)
N.J.T. Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48881
Helló Sorstárs. kb.30évesen a vas függönyön át kotrecoltuk ami ritka.És Haza jöttünk megpusztulni.Erre írtam,hogy én állat.Kiszurtam a gyerekemmel.Kapam is az imát...
Előzmény: jenőúr (48874)
jenőúr Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48880
"nem a közvetlen támogatás lenne itt a megoldás, mert az elaprózódik és azt könnyű elcseszni."

Helyesen szólsz. De ez nagyon nehezen lenne kivitelezhető-sajnos!
Előzmény: vizinikk (48872)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48879

3. a topic:)

 

Ne vigyorogj, ez a cél. Hinteni kell az igét:)

 

Minden hsz csak a mi malmunkra hajtja a vizet:))

Előzmény: jehu (48877)
botsinkai Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48878
Valszeg nem is fog változni a helyzet s robbanásig hevül... S ugyanúgy nem lesz felelőse, mint pl a Postabanknak...
Előzmény: vizinikk (48872)
jehu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48877

hihi

Előzmény: Törölt nick (48873)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48876

Hát....az:)

Valóban itthon egy libsi szemétdomb van:(((

Előzmény: N.J.T. (48871)
jehu Creative Commons License 2007.01.27 0 0 48875
csak találgattam...
Előzmény: botsinkai (48864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!