Keresés

Részletes keresés

vicc Creative Commons License 2004.06.07 0 0 33
valaki ismert még rajta és joe alexen kívül a k-európai blokkból? kit érdemes keresni?
Előzmény: Salétrom (29)
komancs Creative Commons License 2004.06.07 0 0 32
Olvastam a 12 detektívtörténetet, tényleg nem rossz.
Meg volt olyan is hogy 21 rémes novella. Abban van pl a Madarak eredetije, amiből Hitscok filmet csinált.

Ed Mc Bain is jó, bár ő már akciósabbakat ír.

Előzmény: Salétrom (29)
komancs Creative Commons License 2004.06.07 0 0 31
Én antikváriumban bukkantam rájuk, az egyik a fekete könyvek, a másik az albatrosz sorozatból való.
Vadászni kell.
Előzmény: vicc (28)
deniboj Creative Commons License 2004.06.06 0 0 30
Ed McBain a kiráj, közvetlenül Dame Agatha Christie után.

db

Salétrom Creative Commons License 2004.06.06 0 0 29
A Mérgezett csokoládé rejtélyét Anthony Berkeley írta és tényleg frankó! Ötletparádé a köbön!!

Egy cseh fazon, bizonyos Josef Skvorecky írt egy kötetet ( 12 detektívtörténetet ) bizonyos Boruvka felügyelővel a főszerepben. Nagyon élvezetes, igazi közép-európai ízű, szellemes, ötletes, keserédes krimikről van szó, kicsit a Columbora hajaznak. Akinek nincsenek előítéletei az egykori keleti blokk detektívtörténeteivel szemben, melegen ajánlom. Az Európa Könyvkiadó fekete könyveinek sorozatában jelent meg, jó régen, antikváriumokban ha látjátok, érdemes megveni.

Előzmény: komancs (27)
vicc Creative Commons License 2004.06.06 0 0 28
ezek a krimik most is mennek, és ha igen hol?
Előzmény: komancs (27)
komancs Creative Commons License 2004.06.06 0 0 27
Mivel a színházat is nagyon szeretem, és a rejtélyeket is, ezért 2 olyan krimit ajánlok ami színházban játszódik:

Patrick Quentin: Rejtély a színházban
Simon Brett : Gyilkosság nyílt szinen

És nagyon tetszett a Mulatság a farkasveremben, talán Kristóf Attila írta, és A Mérgezett csokoládé rejtélye, most nem ugrik be a szerző.

Sajnos antikváriumban leltem rájuk, nem tudom manapság kaphatók-e.

Zrínyis Creative Commons License 2004.06.06 0 0 26
Lawrence Sanderstől a többit is érdemes elolvasnod. Egész sorozatokat írt, a halálos bűnöktől kezdve a a parancsolatokig ( A másopdik halálos bűn, A hatodik parancsolat, stb.).

Ha tetszett A tizedik parancsolat, tetszeni fog az összes többi is.

John Sandford ( Davenport felügyelő ) mennyire jön be nektek? Én nagyon csípem!

Előzmény: Finn (16)
Zserci Creative Commons License 2003.12.02 0 0 25
Sajátos a helyszín, de nagyon izgalmas Umberto Ecotól A rózsa neve. Film is készült belőle, de abban kicsit nehezen tudtam az eseményeket követni, pedig előtte olvastam a könyvet.

És a magyar krimiszerzők hol maradnak? Nálam a csúcs a krimik és kémregények határmezsgyéjén mozgó, Mattyasovszky-féle Hód könyvek!

Gömbtatu Creative Commons License 2003.12.02 0 0 24
Az mekkora királyság! Gregory Peckkel. 100-szor láttam legalább.
Előzmény: eMM (11)
Insensate Creative Commons License 2003.12.02 0 0 23
Ha valaki érdekel van egy saját krimim egy oldalas és szivesen várnék kritikákat! HA elküldöd az e-mail címed akkor elküldöm neked a krimit! Címem insensate@freemail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 22
Az egyik kedvenc tortenetem a Temetni veszelyes.
Ha valaki ezt nem olvasta szerintem feltetlenul olvassa el. Lehet, hogy
nem ez a legjobb, mint regeny, de bunugy szempontjabol szerintem a
legzsenialisabb, es mar tobb emberrel is talalkoztam aki szinten igy
gondolta. A sztori roviden (a poent nem fogom leloni :-)):

Adott egy gazdag ur, aki meghalt - nevere mar nem emlekszem - es epp
a temetese zajlik. Az egesz csalad osszegyulik a temetesen, ugye erdekli

oket, ki mit orokol etc... Pontosan mar nem emlekszem, mert reg olvastam

(ujraolvasni meg nem birok egy Agatha Christiet se) de talan Poirot is
jelen van. Szoval osszegyult az egesz rokonsag, mindenki akit kedvelt
illetve nem kedvelt az elhunyt. Eljon a huga is, aki mar nagyon regota
nemigen tartja a kapcsolatot a csaladdal, egy vita miatt. No es mikor
temetes utan otthon ulnek es beszelgetnek, szoba kerul a Lord es a
halala.
Es mikozben errol beszelget az egesz family egyszercsak huga felkapja a
fejet egy megjegyzesre, es azt mondja : "Dehiszen megoltek, nem?"
Mindenki le van dobbenve, de ennyiben hagyjak.
Masnapra meghal a Lord huga is.

Amugy ti milyen mas detektiv torteneteket olvastok/szerettek meg
(mar ha AC-t szeretitek).
En ugy fel eve szert tettem egy antikvariumban egy Sherlock Holmes
osszesre (Szukits adta ki ket vaskos kotetben egyket eve).
Nagyon szeretem ezeket a torteneteket is. Igazabol nem is a bunteny
es felderitese, vagy a krimi ami miatt igazan tetszik, hanem a fohos
alakja, es a tortenetek hangulata az ami magaval ragado. En teljesen
bele birom elni magam London es Anglia akkori vilagaba mikozben
olvasom. Es maguk a tortenetek is szorakoztatoak, kozben
pedig eleg rovidek, igy egesz udito neha elokapni a kotetet es elolvasni

egy-egy sztorit.
Mas krimik, pl Perry Mason, vagy Maigret felugyelo nem igazan nyertek el

a tetszesemet.
No persze tetszett meg az a par amit EA Poe irt. Neki amugy is rengeteg
jo novellaja van, es hat koztuk ott vannak a krimi legosibb darabjai,
melyeket azota se mult felul senki. Furcsa, hogy egyes mufajokban a
legelso
darabok azok amik felulmulhatatlanoknak bizonyultak az idok folyaman.

Robin Creative Commons License 1999.11.09 0 0 21
nori,
javaslom P. D. James: Nem nőnek való c. művét, de neki még néhány könyve megjelent.
Biggerst is szívesen olvasom Charlie Chan-nel, Earl Stanley Gardner és Aghata Christie magyarul megjelenet összes krimije megvan azt hiszem.
Nemrég fedeztem fel magamnak Tom Wittgent. Ő a volt NDK-ban írt, de nagyon tetszettek a könyvei - néhányat találtam a helyi antiváriusnál.

Aki a kicsit elvontat is szereti, annak Chandler is ajánlható. Végülis ugyan monologizál, de azért a történetei jók.

CsabA Creative Commons License 1999.11.04 0 0 20
Kedves vicc!

J.D. Carr magyarul rekordot dönthet, mert vagy 20-30 regénye megjelent, csak hát olyan helyen ahol nehez hozzáférni: a rég kiérdemesült Rakéta Regényújságban.

Előzmény: vicc (17)
Sorsha Creative Commons License 1999.11.03 0 0 19
Nosztalgia humm... talan két éve próbálták újra útjára indítani az Albatrosz sorozatot, anno abban voltak a legjobb krimik (meg Rejtő regények).
Nekem nagyon tetszett a Vörös Maya Paula Goslingtól, még mást is olvastam tőle, da azok címe most nem jut eszembe:(
Egzébként szerintem mostanában kevés a jó krimi... Az új, mert ugy a klasszikusok még mindig ott vannak...
Opi Creative Commons License 1999.11.03 0 0 18
:) ugyan nem mostanra igértem, de: :)

Arthuro Pérez-Reverte: A flamand tábla rejtélye

Előzmény: Opi (15)
vicc Creative Commons License 1999.11.02 0 0 17
A legkirályabb nálam Erle Stanley Gardner és az ő Perry Mason történetei. Az a baj, hogy itthon csak kb. 20 könyve jelent meg (azok meg is vannak), kíváncsi lennék lenne e kereslet az klasszikusok eddig ki nem adott műveire magyarul. Pl. Ellery Queen.

Télleg neki hány könyve jelent meg magyarul?? (talán négyet olvastam, de nagyon tuti)
John Dickson Carr-tól sem jelent meg sokkal több.

Finn Creative Commons License 1999.10.29 0 0 16
Personal kedvenc : Lawrence Sanderstől a Tizedik parancsolat... Chandler, Hammet és Wallace egybegyúrva :-))))))
Opi Creative Commons License 1999.10.28 0 0 15
Sajnos a szerző most nem jut eszembe - de holnapra megnézem!:). A címe A flamand tábla rejtélye, és klasszikus krimi, noha 1992-ben játszódik. Nagyon kellemes meglepetés volt belebotlani... :)
Előzmény: nori (13)
CsabA Creative Commons License 1999.10.28 0 0 14
Nos az utobbi evekben valoban lecsokkent az igazi krimik szama. Ott van azert pl. Patricia Cornwall, bar ketsegtelenul nem mentes az elozo hozzaszolok altal emlegetett modern (??) irok elhulyulesetol; ki kell probalni, mennyire tetszik. (Persze nem egy Carr vagy Christie! es meg a tetejeben a New York Times bestsellerlistajara is felkerult minden konyve az elso 10 koze :(
Aztan olvastam meg egy konyvet, az volt a cime, hogy gyilkossagrekord, a szerzojere nem emlekszem, es a cime nem sok jot igert, pedig ez volt abban az evben (kb. 1992??) meg a legturhetobb krimi.
Momentan tobb olvashato es kriminek mondhato mu nem jut eszembe.
Előzmény: nori (13)
nori Creative Commons License 1999.10.28 0 0 13
Ma nosztalgikus hangulatban vagyok, ezért felhozom ezt a topicot, ez volt az első, és gyorsan el is süllyedt. És ha már itt tartunk, tud valaki jó krimit ajánlani, amit angy valószínűséggel még nem olvastam? Figyelem, krimiről érdeklődöm, nem horrorról vagy akcióregényről
nori
fabatka Creative Commons License 1999.05.10 0 0 12
Chandler rulez, kulonosen 60-as években The Long Goodbye Altman feldolgozásban. Emberek, a lényeg ott megvan.

Fabatka

eMM Creative Commons License 1999.05.10 0 0 11
Hátha még valaki nem olvasta.....
Ira Lewin: Brazíliai fiúk.
Ez 1 történelmi fikcíós krimi,érdemes elolvasni,ill. a belőle készült film is kiváló.
coold Creative Commons License 1999.05.10 0 0 10
üdvözlet izgulósok!
segítsetek nekem, valamikor kb 20 éve a megbooldogult rakéta regényújságban olvastam sok-sook folytatásban egy király történetet, mostmár csak annyira emlékszem,,hogy a gyilkoolászás alapja a backgammon nevű játék volt - ismeri-e valaki? és vajon megjelent-e nálunk könyv képében?
egyébként meg jó kis fekete amerikai mindig jöhet - sok viszki, sook bagó, nő időnként, szigorú dumák, főhős többször verve, végül persze dűl a gonosz
izgalmas éjszakát!
nori Creative Commons License 1999.05.10 0 0 9
Agathe Christie és a többiek is jóval több opuszt irt mint amit nálunk kiadtak. Miért nem próbálják a többit is lefordítani és kiadni
Előzmény: Opi (7)
nori Creative Commons License 1999.05.10 0 0 8
Agathe Christie és a többiek is jóval több opuszt irt mint amit nálunk kiadtak. Miért nem próbálják a többit is lefordítani és kiadni
Előzmény: Opi (7)
Opi Creative Commons License 1999.05.06 0 0 7
Sajnos én is csak klasszikusokat tudok irni:
Ellery Queen
J.H. Chase
D. Hammet
E. Wallace
meg persze J.D. Carr, de őt már elég sokan irtátok.

Egyébként ugyan nincs kedvenc krimiszerzőm, de szerintem Ellery Queen a legelegánsabb. Minden regény vége előtt van egy felhivás, amiben leirja, hogy az olvasó eddig minden adatot megkapott, amire szüksége van a megoldáshoz, és fejtse meg a rejtélyt, ha tudja.

nori Creative Commons License 1999.05.06 0 0 6
Ed McBain is jó. Az a baj, hogy még klasszikusoknak is vannak kiadatlan művei, de műveikből csak utánnyomás várható. A fordítókról ne is beszéljünk, hol van az az idő, amikor még irodalmi értékű fordításokat lehetett olvasni. Örülök, ha az alany állíymány egyeztetés sikerül!
Maminti Creative Commons License 1999.05.04 0 0 5
John Dickson Carr-t és Agatha Christie-t szeretem én is a legjobban. Miután jó pár darab összegyűlt belőlük, az sem zavar, ha egy idő után újraolvasom őket. Főleg Carr Sorozatos öngyilkosságok esete c. könyve tetszik a legjobban... :)
izsike Creative Commons License 1999.05.04 0 0 4
Nem új ugyan, de én ajánlanám Joe Alex-et. Egzotikus helyszínen játszódnak regényei, elég rejtélyes, az első oldalon még nem lehet tudni a végét. Amit én nehezen viseltem az az, hogy minden regény főszereplője Joe Alex. De azért szuper!!! Főleg a
LABIRINTUS ÚRNŐJE című.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!