Keresés

Részletes keresés

Kcsita Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1221
Micsoda fotók és micsoda hangulat volt :). A norvégoknál, azt hittem létrejött az új ABBA :D.
Előzmény: vincentvega78 (1212)
pezsgős mafcos Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1220
Úgy látom itt is a norvégok győztek, mert kevés magyar gólt fotóztál:):)
Előzmény: V-Man (1219)
V-Man Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1219
feltettem a döntő képeit.
v-man.hu
_Geri_ Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1218
http://www.youtube.com/watch?v=aNUEtBnKnFk
Going the distance, ilyesmi rémlik. The egyáltalán nem vagyok benne biztos, mert rohadtul nem érdekelt...
Előzmény: o.j.zsolt (1217)
o.j.zsolt Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1217
Hanyadik rész? A zene címét tudod?
Előzmény: Omega12 (1216)
Omega12 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1216
A Rocky című film zenéje
Omega12 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1215
A Rocky című film zenéje
o.j.zsolt Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1214
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mi volt az a zene ami a döntő után a különdíjak átadása alatt szólt?
o.j.zsolt Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1213
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mi volt az a zene ami a döntő után a különdíjak átadása alatt szólt?
vincentvega78 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1212

A tegnapi eseményekről készült fotók kicsit megkavart időrendi sorrenben fognak felkerülni. Először a záróbankett képei:

www.vargabela.com

És itt is szeretnék gratulálni a csapatnak és a vezetőknek az EB-ezüsthöz!

kkakukkk Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1211

Ajánlom neked nézd meg a mérkőzéseket újra, és majd meglátod kinek voltak szép védései és ki állt éppen jó helyen. Ennyit egyébként az egyenlőségről amit már előtte is irtam. Nehéz úgy bizonyítani hogy kapsz 5 percet, még a mérkőzés ritmusát se tudod felvenni, ha hidegen be állsz a kapuba.

Előzmény: MahatmaC (1208)
handball 44 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1210

Elég érdekes a meglátásod!

Előzmény: MahatmaC (1208)
MahatmaC Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1209
Akkor ott követtük el a hibát hogy a bíróknak elfelejtettünk szólni, hogy Magyarországon van a VB és ezt magunknak szeretnénk rendezni.
Lehet nem lesz egyszerű, de ha jövő évben is sikerül fejlődni ennyit mint most, akkor van esély rá.
Előzmény: attus germanicus (1205)
MahatmaC Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1208
Én Kingával nem voltam elégedett. A csoport meccsek óta igazán nem tudott hozzá tenni.
Előzmény: handball 44 (1206)
RnD Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1207

Javítás:

'...Varsányi...legjobb góllövője a Nyíradonyban (persze).

Előzmény: RnD (1203)
handball 44 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1206

Ezt én sem értem miért is Ogu függö még mindig ez a válogatot!

Janurik és Vig teljessen rendben volt!

Bár az én szvsz szerint Kinga több bizalmat kaphatott volna Kálmántol mert bizonyitott eleget a felkészülés alatt és a Montenegro meccsen is!

Én nem hinném hogy kapus poszton ne lenne biztos a válogatottunk!

Előzmény: RnD (1204)
attus germanicus Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1205

>szinte biztos vagyok benne, hogy a jövő évi vb-t a koreaiak 'maguknak rendezik', mármint hogy meg akarják nyerni

Ja, és még csak nem is szólhatunk semmit, mert mi is így tettünk idén. Csak mi nem tudtuk megnyerni.

Előzmény: RnD (1204)
RnD Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1204

'Jövőre Szőllősivel és Oguval meg kell próbálni megnyerni a VB-t. Szerintem képes lehet rá a csapat...'

Képesnek képes, de a kilátások nem túl kedvezőek. Először is Koreában lesz és szinte biztos vagyok benne, hogy a jövő évi vb-t a koreaiak 'maguknak rendezik', mármint hogy meg akarják nyerni...Márpedig egy jó koreai csapat (=amelyik még jobban fog rohanni) hazai pályán még kevésbé lesz legyőzhető számunkra, mint ez a mostani norvég csapat. Most nagyon szerencsések voltunk a sérülésekkel (a felkészülés előtt, alatt és után semmilyen gond nem volt), ez sajnos egyáltalán nem biztos hogy jövő év nyaráig kitart (bár tartson ki, persze). Aligha kapunk jövőre ilyen hosszú felkészülési időt etc. Úgyhogy most volt itt a nagy lehetőség, nem jövőre, sajnos.

Szölösi feltétlenül kellene, de Ogut miért írtad? A két kapusunkkal teljesen elégedettek lehetünk...

Előzmény: MahatmaC (1196)
RnD Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1203

A jobbszélső poszton nincs különösebb probléma, ott azért van pár fiatal - igaz, nem U19-es - játékos: Bódi, Csáki, Orbán etc. Vagy ott van Varsányi, aki azon a poszton volt az ifi-bajnokság legjobb góllövője kétszer is a Halasban.

A jobblövő poszt az más kérdés. Egyelőre egy magas, balkezes játékosunk van a fiatalok között, akitől mindenki várja a csodát (vagy legalábbis a megoldást), de egyetlen játékosra építeni nem szabad...

Előzmény: Omega12 (1200)
MahatmaC Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1202
Igazad van. Köszi!:)
Előzmény: attus germanicus (1199)
attus germanicus Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1201

Már a bronzmeccs előtt egy órával az ülőhelyek nagyjából megteltek a győri Magvassy-sportcsarnokban - ami persze úgy értendő, hogy a nézőtér fele le volt zárva VIP és egyéb célokra.

A harmadik helyért zajló találkozó nagy csatát hozott, amelyet azonban az oroszok úgy nyertek meg, hogy a németek végig látótávolságon belül maradtak, de sosem tudtak igazán odaérni. Németország véleményem szerint hasonló hibát követett el, mint pénteken: a norvégoknál gyorsabbak, az oroszoknál erősebbek akartak lenni, ami nem sikerülhetett. Az addig jól teljesítő német beállósokat az oroszok teljesen kikapcsolták: már a nekik címzett átadások előtt eltakarították mindig a beállóst, aki így nem volt megjátszható gyakorlatilag soha. Naidzanavicius, aki korábban húzta a csapatot, most végig csak kereste a helyét, sem a gólszerzésben, sem a társak megjátszásában nem jeleskedett. Az első félidőben kapusteljesítményük sem volt, és ezeket együtt már nem bírták elviselni, Bönighausen egyedül nem tudta megnyerni a meccset, így aztán méltán került a bronzérem Oroszországba.

Mire ennek a meccsnek vége lett, már állóhely sem nagyon maradt a csarnokban, és még mindig jöttek az emberek.

Óriási érdeklődés előzte meg tahát a döntőt, amit a torna két veretlen csapata, a házigazda és Norvégia vívott. Az előzetes várakozások szoros mérkőzést ígértek, a hazai pálya okán Magyarország tűnt esélyesebbnek, de mindenki tisztában lehetett azzal, hogy a régóta vágyott cél eléréséhez nem szabad hibázni.

Az első félidő kemény összecsapást és sok gólt hozott, a jellemzően inkább védekezésével, mint támadójátékával kitűnő hazai csapat meccseire nem volt jellemző a 16-15-ös állás a szünetre - de ezzel együtt eddig még nem dőlt el semmi.

A második játékrész elején hibáinkból rövid idő alatt több hibánkból is gólt szerzett a norvég csapat. Nagyon jellemző volt, hogy mi még bőszen reklamáltunk a norvég hatosnál, mire ők már gólt lőttek.

A jobbátlövő posztján ugyanúgy kínlódtunk, mint az EB alatt szinte végig. Mivel Zácsik is kisebb sérüléssel bajlódott, egy időszakban próbálkoztunk védekezés-támadás kettős cserével, ami a világ leggyorsabb csapata ellen nem hozhatott eredményt. Ráadásul Norvégia a félidőben kapust cserélt, és a beállt Rundbraathen több védésével elbizonytalanította a magyar játékosokat, akik ezután inkább a kapufát lődösték, hátha ott nem véd a kapus.

Kovacsics a második félidőre elvesztette a lendületét, Tamás a jobbszélen több hiba után inkább nem csinált semmit, nehogy hibázzon, Róth Kálmán azonban csak a beállós poszton cserélt. Ez javított a magyar játékon, de nem eleget, nem sikerült feljebb zárkózni.

Az 50. percre már látszott, Norvégia olyan előnyre tett szert, amit csak csodával lehet kiegyenlíteni. Nem sikerült. A magyar csapat elszenvedte első, és egyben egyetlen vereségét az EB-n, és a hosszú ideje építgetett álom szertefoszlott. Norvégia most kiegyensúlyozottabb, mentálisan erősebb volt, mint a magyar válogatott, és megérdemelten állhatott a dobogó tetejére.

Tizenhat norvég leány énekelte teli torokból a norvég himnuszt. Szívesen énekeltük volna mi is - nem ezt, egy másikat, aminek tudjuk a szövegét.

Omega12 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1200
Meglátásom szerint ebből a csapatból 4-5 olyan játékos van aki szép karrirt futhat be. Sajnos a legnagyobb probléma, hogy itt sem láttam igazán olyan játékost, aki a válogatott jobb oldalának a hiányát pótolhatná. Mert sem átlövő sem szélső poszton nem láttam kiemelkedő tudású játékost.  
attus germanicus Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1199
(Léránt, Hosszu)
Előzmény: MahatmaC (1196)
MahatmaC Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1196
A fáradtság nagy Úr és akarattal nem lehet legyőzni. Szerintem az első félidőben jóval többet kellett volna cserélni, meg kellett volna próbálni bedarálni őket is, mert jó pár meccset ezzel nyertünk meg. Érdekes módon Szögi a pályára sem került a döntőben. Amúgy én inkább Dajkát tettem volna be a csapatban, mert látszott hogy Lénárt nagyon nincs itt, annak ellenére hogy le a kalappal előtte hogy a fizetése terhére volt itt.
Jövőre Szőllősivel és Oguval meg kell próbálni megnyerni a VB-t. Szerintem képes lehet rá a csapat. A szövetségnek továbbra is kellene menedzselni a csapatot, sőt az egyes játékosokat is, hogy játék lehetőséget kapjanak az első osztályban. Mert jó pár játékos van akit nem tudom hol fog játszani illetve az eddigi állás szerint kevés az esély hogy az első osztályban. Pl: Drávai, Janurik, Kisfaludy, Hosszú, Szalay.
Előzmény: RnD (1195)
RnD Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1195

'Az 1. félidőben jól toltuk...viszont a szünetben nem tudom mi történhetett a lányokkal, a 2. félidőben a döntőkben sajnos már sokat látott ijedt, bátortalan arcokat láttam...'

Valami ilyesmi nekem is feltűnt; az első félidőben meggyőző volt  a csapat játéka(akkor biztos voltam benne, hogy meglesz az első hely), a szünet után aztán ez egycsapásra megváltozott. Gyakran előfordul kézimeccseken, hogy a szünetben az egyik csapat 'leül', Germanicus egyik ilyen kommentemre annak idején azt írta, hogy a 'túlpörgött' csapat a szünetben pihenni kényszerül és mivel már eleve fáradt, ezért utána képtelen felvenni újra ezt a feszített tempót. Egyet is értettem vele, de ez most mégis egy Európa-bajnoki döntő volt, ami nem mindennapi motiváló erő, itt le kell tudni küzdeni ezt a fáradtságot. Szóval mégis miért...?

Egy dolog jutott eszembe: azt hiszem h a szünetben tudta meg a csapat hogy Zácsik egy kisebb sérülés miatt a második félidő nagyrészében nem fog tudni játszani. Könnyen el tudom hinni, hogy ez+a fáradtság együtt lerombolta az első félidei 'can-do' hangulatot. Lehet...

Előzmény: enndru (1189)
attus germanicus Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1194
(Hülye Index. Bocs.)
RnD Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1193

A felkészülési meccsek alapján - én hármat láttam belőlük - egyértelmű, hogy Hajduch Csenge volt a kimaradó. Támadásban nagyon bátortalanul mozgott végig. Léránt viszont jó volt a románok elleni meccsen, hogy mi történt vele itt az Eb alatt, azt nem tudom.

Drávai egyértelműen az Eb egyik felfedezettje (nem a döntőn nyújtott teljesítményével persze, bár igaz, hogy szvsz túl későn küldte be RK). De

Drávai a többi meccsen bizonyított, nem is tudom miért hoztad itt őt fel.

Ez unfair vele szemben.

Előzmény: attus germanicus (1192)
attus germanicus Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1192
Erre az EB-re nagyon-nagyon sokat készült a csapat. Gondolom, tudjátok, hogy tavaly a VB-re azért küldtünk a többieknél két évvel fiatalabb csapatot, mert már ennek az EB-nek a korhatárát néztük, ide építkezett a csapat. És most, hét hétnyi közös felkészülés (gyümölcse nem mindig látszott, de ez most mindegy).
Ennek a csapatnak nyilván egy, és egyetlen célja volt. És ennek tükrében sajnos nem csillog szépen az ezüst.
Főleg úgy, hogy a norvégok nem aláztak szét minket. Azt valahogy könnyebben viselném. Még most is azt gondolom, hogy ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerni.

A francia lányok elég sajátságos stílusban fújtak, de szerintem nagyjából kiegyensúlyozottan, például legalább háromszor kellett volna magyar védőt kiállítani, plusz hetes - és lett belemenés az ítélet. Nem rajtuk múlott.
A széleken sem (bár a végén Tamás Kriszti elbátortalanodott, és talán háromszor is tiszta helyzetben visszafelé játszott), Kurtovic leginkább indításból és hetesből lőtt gólt, és Babett is lőtt ötöt, amivel, akciógólokat nézve, a legeredményesebb góllövőnk volt.

A Magvassy már egy órával a meccs kezdete előtt teljesen tele volt. OK, ebben benne van, hogy az ülőhelyes szektorok felét lezárták (VIP ill. a többi csapat számára), de így is, nagyobb csarnokot érdemelne Győr.

A szünet 16-15, 45. perc 22-24. 9 gólt kaptunk negyedóra alatt, az nagyon sok, ott lényegében elment a meccs. Utána már csak futottunk az eredmény után. Plusz lőttünk annyi kapufát, hogy új kaput kell Győrben csináltatni.

Utólag megkérdőjeleződik, hogy tényleg Csenge volt-e az a játékos, akit ki kellett rakni a keretből. Rosszabb még szándékosan sem lehetett volna, mint Drávai vagy Léránt azon a poszton.

Hát ez van. Szomorú vagyok, az az igazság...
attus germanicus Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1191
Erre az EB-re nagyon-nagyon sokat készült a csapat. Gondolom, tudjátok, hogy tavaly a VB-re azért küldtünk a többieknél két évvel fiatalabb csapatot, mert már ennek az EB-nek a korhatárát néztük, ide építkezett a csapat. És most, hét hétnyi közös felkészülés (gyümölcse nem mindig látszott, de ez most mindegy).
Ennek a csapatnak nyilván egy, és egyetlen célja volt. És ennek tükrében sajnos nem csillog szépen az ezüst.
Főleg úgy, hogy a norvégok nem aláztak szét minket. Azt valahogy könnyebben viselném. Még most is azt gondolom, hogy ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerni.

A francia lányok elég sajátságos stílusban fújtak, de szerintem nagyjából kiegyensúlyozottan, például legalább háromszor kellett volna magyar védőt kiállítani, plusz hetes - és lett belemenés az ítélet. Nem rajtuk múlott.
A széleken sem (bár a végén Tamás Kriszti elbátortalanodott, és talán háromszor is tiszta helyzetben visszafelé játszott), Kurtovic leginkább indításból és hetesből lőtt gólt, és Babett is lőtt ötöt, amivel, akciógólokat nézve, a legeredményesebb góllövőnk volt.

A Magvassy már egy órával a meccs kezdete előtt teljesen tele volt. OK, ebben benne van, hogy az ülőhelyes szektorok felét lezárták (VIP ill. a többi csapat számára), de így is, nagyobb csarnokot érdemelne Győr.

A szünet 16-15, 45. perc 22-24. 9 gólt kaptunk negyedóra alatt, az nagyon sok, ott lényegében elment a meccs. Utána már csak futottunk az eredmény után. Plusz lőttünk annyi kapufát, hogy új kaput kell Győrben csináltatni.

Utólag megkérdőjeleződik, hogy tényleg Csenge volt-e az a játékos, akit ki kellett rakni a keretből. Rosszabb még szándékosan sem lehetett volna, mint Drávai vagy Léránt azon a poszton.

Hát ez van. Szomorú vagyok, az az igazság...
nicko Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1190
Grat a 2. helyhez!

Maxi egyetértek veled.
Annyit fűznék hozzá hogy mákosak is voltak a norvégok..hatosunkon pattog összevissza a labda akkor is a kezükbe esett...bedobták mi meg kapufákat..

fociban van a mondás 22-en játszák és mindig a németek nyerik..lassan ez női kéziben 14-en játszák és mindig a norvégok nyerik..
sajnos ma jobbak voltak, de ha sikerül a juniorokat megtartani késöbb remek felnött válogatottunk lesz..tornyok lövőben mint a norvégoknál.
Előzmény: enndru (1189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!