Keresés

Részletes keresés

ambrozia Creative Commons License 2000.12.17 0 0 98
Nekem is! :-))))))))))
Előzmény: ZedIzDead (87)
Rokakoma Creative Commons License 2000.12.17 0 0 97
Ez nagyon tetszett.
:-DDDDDDD
Előzmény: ZedIzDead (87)
hoppaaa Creative Commons License 2000.12.17 0 0 96
A második részben a kamrában nem derült ki ilyesmi a beszélgetésből. Szerintem.
Előzmény: skeach1 (90)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.17 0 0 95
Az ég egy adta világon semmit. Kellene?

[ZedIzDead]

Előzmény: Rastaman (94)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.17 0 0 94
OFF

te, mondd neked az valamit, h Alex Expert muszaki iroda? meg Bézsé Bt?
bocs, nem reklam akart lenni, csak erdeklodom...

Rastaman

Előzmény: ZedIzDead (92)
skeach1 Creative Commons License 2000.12.17 0 0 93
Csak igazi??? JAjj....:) Bárcsak én lennék közönséges fordító...:))))
Előzmény: ZedIzDead (92)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.16 0 0 92
Nem mű-, hanem igazi, vagyis közönséges fordító vagyok.

[ZedIzDead]

Előzmény: skeach1 (91)
skeach1 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 91
ZedIzDead: Te nem vagy véletlenül műfordító? Mintha valahol olvastam volna...
skeach1 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 90
yucc: Nem biztos, de Harry ért párszaszóul, T'odki nem tudta megölni, a Teszlek a Mardekárban akata beosztani, hiába nem akarta Harry... Mondjuk, mindent meg lehet magyarázni... Aztán meg ezt mondta Lily-nek Voldemort: "Ne csinálj te szerencsétlen! Állj félre!" Szóval nem akarta Lily-t belekeverni, mert hát ágyasok voltak...

Üdv!

Előzmény: yuci (89)
yuci Creative Commons License 2000.12.16 0 0 89
Miért gondolod, hogy Voldemort Harry apja? Hiába gondolkozok rajta,én nem tudom miért lehetne az apja.
Előzmény: skeach1 (82)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.16 0 0 88
S Pulipintty mint a Millenium Falcon?
:))))))))))
ne mondd tovabb, mert meg csak a felenel tartok, epp tul esett az elso proban...

Rastaman

Előzmény: ZedIzDead (87)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.16 0 0 87
Eszembe jutott, azt akartam írni, hogy ha már kézlevágás is volt, akkor ez már végképp túlzás lenne...Vadermort nagyúr, és fia, Harry Skypotter, illetve testvére, Leimione, hű barátjuk pedig Ron Solo....

[ZedIzDead]

Előzmény: ZedIzDead (86)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.16 0 0 86
Affene, hát nem elnéztem? :-((((((
És már nem emlékszem, hogy mit akartam írni...

[ZedIzDead.s*ggfej]

Előzmény: Rastaman (85)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.16 0 0 85
"(Huh, majdnem leírtam vmit, de aztán rájöttem, hogy ez nem a haladóknak való topik :-) ) "
Hat akkor mi?
:)
(ld. cim)

Rastaman

Előzmény: ZedIzDead (84)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.12.16 0 0 84
Neeeeee, ennyire ne legyen már sztárvórszos!!!
(Huh, majdnem leírtam vmit, de aztán rájöttem, hogy ez nem a haladóknak való topik :-) )

[ZedIzDead]

Előzmény: skeach1 (82)
skeach1 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 83
Bocs, elírtam a címemet: www.extra.hu/aranycsikesz
skeach1 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 82
Üdv! Új vagyok itt... :)
Szerintem Cho és Harry összejön. Bár, mivel edig minden részben történt valami szokatlan, lehet, hogy nem...
Harry igazi apja szerintem Voldemort. Először ezt egy külföldi honlapon hallottam, de aztán elgondolkoztam rajta...

http://www.extra.hui/aranycsikesz

Mary Lennox Creative Commons License 2000.12.15 0 0 81
Harry és Cho?
Még akármi lehet belőle. Szerintem Rowling néni szándékosan nem mutatta be őt túl részletesen negyedik részben,mert így még tényleg bármit csinálhat belőle a következő kötetben. Kedves vagy goni boszit :))

Bill!!

Előzmény: rgranc (79)
Rastaman Creative Commons License 2000.12.15 0 0 80
Ugy latom nem erdemes addig itt olvasgatni, amig ki nem olvastam a konyvet...

majd jovok, talan mar holnap!
:))

Rastaman

rgranc Creative Commons License 2000.12.15 0 0 79
Harry és Cho
Szerintem azért figyelembe kell venni, hogy ott lesz egy teljes nyáriszünidő a következő találkozásig Harry és Cho között (esetleg összefutnak az Abszol Úton?), és az idő sok sebet begyógyít. Harry tényleg az első kviddicsmeccsektől kezdve vonzódik Cho-hoz (és talán annak sem teljesen közömbös a fiú, gyakran ránevet, őszintén sajnálja, hogy nem tud vele menni a bálba, mert már elígérkezett), szóval én határozottan nekik szurkolok... :)

Na, ezzel letudtam az elmúlt hétre való összes hozzászólásom... :)))

Előzmény: nomád (72)
rgranc Creative Commons License 2000.12.15 0 0 78
Az egyéb kötetekről: másik nagy kedvencem, Tolkien jut eszembe, akinek írásai (bár ő már nem érte meg kiadásukat), Középfölde és Arda számos eseményére fényt derít(het)nek, ám ha jól tudom, kifejezett kérése volt, hogy más szerzők "ne írjanak bele" a történetébe. Ezért habár azóta számtalan hasonló könyv született, egy sem játszódik/játszódhat ott és akkor. (Legalábbis hivatalosan, nekem személy szerint rettentően tetszett Crawfordék regénye, az Isildur, amit viszont a fenti kötöttségek miatt nem akarnak kiadni, csak a neten terjesztik).

Rowlingra szerintem ez annyiban fog hasonlítani, hogy ír a HP világába tartozó könyveket, de azok nem kapcsolódnak majd közvetlenül a HP sorozat 7 kötetéhez (tehát szerintem nem lesz 0. kötet, viszont lesz sok más kiegészítő olvasmány Rowlingtól, és másoktól is).

rgranc Creative Commons License 2000.12.15 0 0 77
A hét részről
Olvasva, hogy hét részes lesz a sorozat, elég egyértelműnek tűnt, hogy minden rész egy évfolyam az iskolában, és szerintem a 7. rész végén Harry legyőzi Voldemortot, valószínűleg véglegesen összeköti magát valamelyik lánnyal (Cho?), és elindul az életbe, de arról nem hiszem, hogy sokat ír majd Rowling, csak a hazaindulásig (Siriussal) tart a könyv, mint az előző részek is...
Voldemort legyőzése, Sirius ártatlanságának tisztázása, valamint Piton tisztázása (esetleg összebarátkozásuk) is szerintem csak az utolsó részben várható, különben a sorozat "plot"-jának (a sztorinak) egyik fontos része esne ki. Hasonlóképpen vélem az iskolával kapcsolatban is: a sorozat elég egyértelműen Harry iskolaéveiről szól, ezt maximum annyival töri majd meg Rowling a legvégén, mint a legelső kötetben az előzmények bemutatásával.
rgranc Creative Commons License 2000.12.15 0 0 76
Az időugrás érdekes kérdés, számtalan sci-fi témája. Véleményem szerint sem kellett volna Rowlingnak bemutatnia a 3. részben, mert így tényleg szinte minden gond megelőzhető lenne vele. Diggory halála mindenképp: elég lenne, ha Dumbledore alkalmazná, visszamenne a labirintusba, és ő fogná meg a kupát, elintézhetné Pettigrewt, stb...
Előzmény: ZedIzDead (54)
Hoborc Creative Commons License 2000.12.15 0 0 75
Szerintem a zsupszkulcs mind a két féle beállítása lehetséges. A kviddics döntőnél szó van arról, hogy mivel igen negyszámú varázslót kell egyszerre utaztatni, ezért kellett az időt is beállítani.
Előzmény: nomád (74)
nomád Creative Commons License 2000.12.14 0 0 74
Érdekes felvetés!
A kviddics VK-döntőn mintha időre lett volna beállítva, a Trimágus Tusán meg mintha érintésre lépett volna működésbe - ráadásul visszafelé is. Szóval, kicsit zavaros.

Ami Ront és Hermionét illeti, egyetértek, bár JKR eddig minden könyvben okozott valamilyen meglepetést...

Előzmény: Mary Lennox (73)
Mary Lennox Creative Commons License 2000.12.14 0 0 73
Szerintem Ron és Hermione tuti összejön.
És remélem Charlie, és Bill a következőkben sokszor fog szerepelni, mert nagyon szimpik.

Egy kérdés: Hogyan is működik a zsupszkulcs?
Időre van beállítva, vagy, ha az ember megérinti, akkor már mehet is az utazás?

nomád Creative Commons License 2000.12.14 0 0 72
Üdv!

Gondolkodtatok már rajta, hogy fog "működni" az eddigi szerkezet (szünidő, vonat, Roxforts, verseny stb.)? Hiszen V. visszatért! Hogyan folytatódhat a békés iskolai élet. a tanítás úgy, mintha mi se történt volna?

Más. Harry és Cho kapcsolatát eléggé ellehetetleníti Cedric halála - nem hinném, hogy a lány sak úgy, simán "vált".

Piton szerintem OK (lesz): Dumbledore ember- és jellemismerete eddig soha nem tévedett

Rokakoma Creative Commons License 2000.12.14 0 0 71
Köszönöm Lalo!
R
Előzmény: Lalo (70)
Lalo Creative Commons License 2000.12.14 0 0 70
Úgy látszik, már eljutottunk odáig, hogy csak írunk, s nem olvasunk. Az anyatopicban ez a kérdés már előkerült, a 66. hozzászólásban a következőket írtam:

Egy Nancy Stouffer nevű amerikai irónő perelte be Rowlings-ot főként a könyveikben szereplők neveinek hasonlósága alapján. Tartalmi szempontból totálisan különböznek egymástól a művek, a Stouffer könyvében, a "The Legend of Rah and the Muggles"-ben kopasz, tojásfejű törpék élnek egy Aura nevű kontinensen, több ezer évvel egy nukleáris holocaust után. A keresetben szereplő számos "egyezőség" olyanokból áll, hogy mindkét mű gyerekeknek szól, mítikus helyen játszódik, szerepelnek bennük árva gyerekek, mugli családok, mugli városok, mindkettőben labdajátékot játszanak, van bennük kastély a sziklákon, előtte tó, titkos alagutak, márvány falak, stb. stb. ...

És persze a nevek: maga a mugli szó (muggle), Harry Potter/Larry Potter, Neville/Nevils.

Ez olyan, mintha itthon valaki kizárólagos jogot formálna a Fazekas vagy az Újlaky név és a blabla szó használatára, valamint a kastélyok és titkos alagutak szerepeltetésére. A Harry Potter rajongók lapján összegyűjtötték a mugli szó mindkét szerzőt megelőző előfordulásait, s több mint negyvenet soroltak fel a legkülönbözőbb időkből és forrásokból.

Persze jó volna risztelni a jogdíjon, de már az is megéri, ha a figyelmet magunkra irányíthatjuk...

Tehát szó sincs varázslóiskoláról. Van viszont egy varázslóiskolás képregény, annak a szerzője viszont egyáltalán nem perel.


Lalo

Előzmény: EbiHall (65)
Rokakoma Creative Commons License 2000.12.14 0 0 69
Igazad legyen. Bár nekem nem hiányzik.

Előzmény: Filburt (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!