Keresés

Részletes keresés

Bobo772 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 852

Köszönöm holnap ha így süt a nap nekiállok.. Ezekböl a meggyfából nem érdemes vázakoronát nevelni, olvastam könyvbe az is jó neki, vagy maradjak csak a sudaras koronás fáknál, ami kis fa a sövénynél van azt hagyom magasabb koronát nelni,de ami a  korlát mellett van az nem nagy baj ha alacsonyabb mert igazán ott nem zavar , meg jobban takar az utca felöl belátó szemek elöl , mert ott egy lugas szerüség van és ott van a medence nyáron. 

Előzmény: Ali-bá (851)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.26 0 0 851

Én a meggyfák alsó ágait tőből levenném, mert igy nem lehet alattuk rendben tartani a földet. Ugyan a tövük nem látszik, de ha a földön állva fényképezted (gondolom), akkor nagyon alacsonyan indul az elágazás. El se lehet mellettük menni. Az 3. 4.  képen lévő fa nagyon sűrű. Azt ritkítani is kellene. A sebeket kend be. Jó munkát.

Előzmény: Bobo772 (843)
delon77 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 850

Sziasztok!

 

A mai napon én is metszettem egy kicsit bár az időjárás közbeszolt! Ma az orgonát metszettem 3 nagy bokor, valamint az ősziről a többéve elszáradt ágakat fűrészeltem le, metszeni még nem. A oltóvesszőket a szőlő és körtéből csak jövő héten akarom megszedni remélem nem lesz késő mert hétfőre és kedre még hidegeket mondanak. A jövő hét végén metszem a körtéket . A cserko szilva valamint az őszit mikor metszitek?

 

Üdv: Krisztián

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 849

Én most vettem hasznát a nyári-nyárvégi metszésnek ,az almákhoz  szinte alig kellett hozzányúlni.

Előzmény: Flanell (846)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 848

Ok,úgy is jó.Vmit cserébe ?

Előzmény: alfi13 (842)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.26 0 0 847

A ringlóba olthatsz kajszit is őszit is és mindenféle szilvát.

Előzmény: Bobo772 (843)
Flanell Creative Commons License 2012.02.26 0 0 846

Szerintem vissza kellene vágni még tavasszal az ágvégeket, mert ha berakódnak terméssel, plusz az ágak végén nehéz új hajtások nőnek, akkor olyan lesz nyárra, mint a szomorúfűz.

A közepéből fent kiszedegetni, ami túl sűrű.

Az alsókat nem feltétlenül kell tőből kivágni, csak kiválogatni. Ha valamelyik részük olyan irányban megy, ahol nincs fölötte ág, akkor azt a részt meg lehet hagyni, visszavágva, hogy ne hajoljon le.

Persze nem most, csak mikor pirosbimbós lesz.

A rossz irányba álló ágvégeket meg lekötözöd.

 

A nyári metszésre való átállást szerintem nem lehet azzal kezdeni, hogy kimarad a tavaszi metszés, mert igencsak elcsúnyúlhat a fa. Azzal kell kezdeni, hogy a tavaszi metszés után nyáron is metsz az ember.

Előzmény: Bobo772 (828)
Flanell Creative Commons License 2012.02.26 0 0 845

Ha jól értem a leírást, a termővesszők hosszából vágj vissza. Úgy, hogy tudjon továbbfejlődni a kívánt irányba az ágvég.

Ha megrövidíted az erőkart, nem fognak úgy lelógni az ágvégek.

Előzmény: eisbaren (844)
eisbaren Creative Commons License 2012.02.26 0 0 844

Helló

 

Abban kérném segítségeteket hogy van egy 7 éves idared almám könyv szerint piramis alakura neveltem már csak fenntartó metszésben részesítem ahol sűrű ritkítom de akad egy olyan probléma hogy a termő ágak amihez ugye nem nyúlok ezért már elég hosszúak és rengeteg gyűrűs ermőnyárs van rajta ami miatt elsűrűsödött és mivel hosszú a termés súlya lehúzza ezért kezd fűzfára hasoníltani milyen szabály szerint lehet ezeket a termőnyársakat ritkítani? vagy a termővesszők végéből vágjak vissza? nem tudom mi lenne jó de így nem az igazi a fa kinézete:)

Előzmény: Bobo772 (843)
Bobo772 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 843

Sziasztok nézegettem öket   bele kell ebbe jönni ám.....kimentem lehet nem is merek hozzáfogni  a metszéshez...Lefotóztam a 3 megyfát , ezek is érdekesek, így olvasgatva a topicot lehet nem is jó helyen vannak.. Ezeket hogyan metszem?

1.

 

 

 

 

 

 

 

2......

 

 

 

3,,,,,,4

 

 

 

 

 

 

és ez talán ringló de nem termett még magról kelt egyszercsak,.... ebbe öszit lehet oltani , vagy sárgabarackot? vagy csak szilvát?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ali-bá (838)
alfi13 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 842

Megszedtem a kért oltóágakat még a kemény fagyok előtt a hűtőbe tartom. Sajna nem jártam azóta feléd de ha más nem lessz postán elküldöm.

Előzmény: Törölt nick (840)
Falusi1 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 841

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: Törölt nick (840)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 840

őszibarackot később,piros bimbós állapot környékén.

Előzmény: Falusi1 (839)
Falusi1 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 839

A korai őszibarackot lehet e már metszeni?

Ali-bá Creative Commons License 2012.02.24 0 0 838

Azért nézd meg itt a 305.  319. 310. hozzászólásokat is. (Későbbiekben is van szó erről a koronaformáról.) Magadhoz alakítsad a méretét a fának.

Előzmény: danielvonjeee (837)
danielvonjeee Creative Commons License 2012.02.24 0 0 837

Bocsi ,most látom már kaptam választ!

Előzmény: danielvonjeee (836)
danielvonjeee Creative Commons License 2012.02.24 0 0 836

 Almával (Gloster 4.kép) mi a javasolt kovetkezo lépés?

 A tobbit akkor jól értettem ezek szerint.

Előzmény: Ali-bá (834)
Csarli1 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 835

Körte, alma mehet, cseresznye ne.

"macska nyakát meg eltöröd." nagyon jól rímelt

Előzmény: danielvonjeee (833)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.24 0 0 834

Igaza van Csarlinak! Most még csak a körtét, almát metszd. A többit csak ha hajtani kezd.

Előzmény: danielvonjeee (830)
danielvonjeee Creative Commons License 2012.02.24 0 0 833

macska nyakát meg eltöröd.

 

Jobbat tettem ,vettunk egy zsebkutyust,aminek a kedvence a cicafarok,de szeretjuk mindkét fajtát,már leszokott a cica a kaparásról.legalábbis nálunk!:-)

 

 Akkor a metszést mikor ejtsem meg,ne rugyfakadás elott?

 

Koszi Csarli ,a választ!

Előzmény: Csarli1 (832)
Csarli1 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 832

 

A cseresznyékhez hozzá ne nyúlj, ha beindult a keringés 1-es 2-es 2-3 szemre vágod, vezért 1-es és 3-as közt félbe vágod. A legerőteljesebben hajtó ágat vezérnek neveled, 1 szálat hagysz mellette biztosításnak a többit tőből letöröd, a macska nyakát meg eltöröd.

 

Előzmény: danielvonjeee (830)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.24 0 0 831

1. kép. Rendben.

2. kép. Nem tudom milyen orsót akarsz? Törzsmagasság? Én a hajtásokat nem metszeném külső szemre, hanem lekötözéssel, kitámasztással irányítanám.

3. kép. Rendben.

4.kép. Szépet hajtott. Magas törzset hagynék, hogy tudjam a füvet nyírni. Asztal/tányér koronát nevelnék. Alsók levágva. Fej magasságban elvágva. (Úgyis lejjebb hejtanak ki a rügyek.)

Előzmény: danielvonjeee (830)
danielvonjeee Creative Commons License 2012.02.24 0 0 830

Sziasztok !

Újra itt az ido ,mehetek kontárkodni a kertbe,és szeretném ha megerosítenétek pár dologban.Ali-bától már kaptam tippeket,csak jó lenne leszogeznem,hogy jól értelmeztem e.

 Szóval,holnap metszenék és kitakarítanám a fák tovét a futol kb 1 m átméroben .

1.kép: Pachams triumpf korte-vadkorte alanyra oltva

           metszés: 1-2 hajtás tobol levágom

 

 

2.kép: Bigarreau cseresznye

           metszés orsó formára: 1-2 marad

                                                3-4-5-6 - metszem 2,3 kulso szemre

 

3.kép: Cica gyilkolta SweetHeart cseresznye maradványa de teli ruggyel

           metszés: 1-es marad, 2-es kotozom a torzshoz-vezért nevelni, 3-as 2-3 rugyre visszametszem

 

4.kép:Gloster alma,szintén cicatámadás után,de eroteljesen hajt:

           Ezzel nem tudom mit kezdjek, elég alacsonyan vannak az oldalhajtások,a felso legmagasabb hajtást mellmegasságban elvágjam,és az also 1-2 oldalhajtást tobol lecsípjem?

       

 

Bobo772 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 829

Igazad van csak már nem tudok olvasni sem, végre jóidö volt térdig sárban végigjártam a kertet, nézegettem van e valami fagykár a kis fákon, de nem tünt fel ...és hogy megnöttek e már a csemeték ösz óta.._)

Előzmény: Flanell (824)
Bobo772 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 828

Szia elsö képen inkább észak felöl hajlanak az ágak, nyugat szerintem a fakerités felé van.Igaz  sok a gondolat most hirtelen megint , az anyáron metszés mit jelent egyszercsak júliusba kimegyek és levágom? vagy várjam meg míg terem, mert már most nyáron lenni kell rajta. És akkor most tavasszal ne is vágjak semmitse?Vagy csak kicsit belsö felén, hogy szellösebb legyen, meg az elhaltakat?

Előzmény: Flanell (824)
Bobo772 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 827

Köszönöm válaszod , apósom beteg lett ö metszegetett, de már tavaly sem tudott jönni.Van még hasonló meggy fám de szerintem azok nem olyan vészesek de lehet azt is lefotózom.  A kis trakit vaterán vettem mert van 450 négyszögöl kert és már nem tud bejönni traki  szántani majd ezzel szeretném megoldani. Ez valami házibarkács dolog trabant motor -trabant váltó hajt még egy zsiga váltót ami egy zsiga hidat hajt... hátul közbetéttel niva kerék van. Még valami vonórész kell rá mert az nincs , csak egy szem volt mert potkocsit huztak vele. hidraulika nem lesz rajta.

Előzmény: Ali-bá (825)
alfi13 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 826

Most tavasszal semiképen ne metszed a fát ha mindenképpen vágni akarsz akkor azt csak nyáron csináld. Ali -Bá által javasolt lekötözés szerintem is jobb megoldás mindenféle metszésnél.

Előzmény: Bobo772 (822)
Ali-bá Creative Commons License 2012.02.24 0 0 825

Hirtelen jó nagyra nőtt ez a fa.

Egy-két évvel hamarabb is szólhattál volna. Igy több sebet kell ejteni szegény fán. Én az alsó ágakat levenném egészen mell magasságig. Ha jól látom az első képen akkor ez a bal oldalon két (vagy három?) vastagabb, a jobb oldalon több kisebb gallyat érint. Gondos, évente ismételt sebkezeléssel, míg a seb be nem gyógyul. (Több év!) A felfele törekvő ágaknak lekötözéssel segíthetsz, hogy a vizszinteshez közelítsenek és jól kitöltsék a teret. A végüket kösd meg bálázó madzaggal és valamihez (akár több méterre lévő akármihez) finoman húzd szét a koronát. Egy év alatt rögződik, aztán a termés húzza majd. (A fa alatt házi készítésű traktorod van? Milyen motor hajtja?)

Előzmény: Bobo772 (822)
Flanell Creative Commons License 2012.02.24 0 0 824

Merész feltételezés, hogy az első képen jobbra van nyugat?  :)

(Az uralkodó szélirányból gondolom.)

 

Én így kép alapján nem merek véleményt mondani, de a két utolsó kép kivilágosítva:

 

 

Előzmény: Bobo772 (822)
Flanell Creative Commons License 2012.02.24 0 0 823

Egyáltalán nem hajlanak le az ágak, nagyon szép, formás fák. Tehát nem olyan keskeny jegenyefák, mint a Clapp, és nem olyan csupasz, elágazni nem hajlandó formák, mint a Bosc.

 

Esetleg ha a fiatal fán a hosszú, gyenge ágakat túlterheli valaki, akkor lehajlanak, de alapesetben nem jellemző.

Előzmény: BöPö (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!